Twitter i Facebook - domaci politicari

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
fosna2014

Twitter i Facebook - domaci politicari

Post by fosna2014 » 02/04/2015 21:54

Primjetio sam da ovi VELIKI politicari iznose svoje stavove oko bitnih pitanja na svojim Twitter tj. Facebook profilima. Kako to nasi politicari i politicarke rade? Je li to potrebo? Ko vam je najdrazi "medijash"?

Evo da ja pocnem sa Zlajom:

https://twitter.com/LagumdzijaZ/status/579772432690610177

Zatim sa nasim velikim Lipovacom:

https://twitter.com/Lipovaca/status/578319703560597504

Ridjobrki

Re: Twitter i Facebook - domaci politicari

Post by Ridjobrki » 02/04/2015 21:56

Dobra tema, biće zabavno. :D

Pratim.

fosna2014

Post by fosna2014 » 02/04/2015 21:59

Ridjobrki wrote:Dobra tema, biće zabavno. :D

Pratim.

Mene cesto zanima ko sam pise svoje tvitove, a ko pusti da mu se pise. Recimo Bakir I.

fosna2014

Post by fosna2014 » 02/04/2015 22:02

Rajko Vasic inace bez premca. Od vulgarizma do secera. :D Veoma aktivan.

https://twitter.com/VasicRajko/status/5 ... 1591883776

Image

..........

@b_bulic Курац није тешко. Ја у томе живим 60 година. Мислиш да је било лако преживјети. Још и Алија хтио да ме убије у Патриотском Рату.
:D

https://twitter.com/VasicRajko/status/5 ... 7986509824

Ridjobrki

Post by Ridjobrki » 02/04/2015 22:11

Pravo da vam kažem, ja ih nešto ne pratim u smislu sadržaja. Pogledam formu, način na koji to rade a priča im je ionako pročitana. Najsmješniji su oni koji blogove i accounte na društvenim mrežama prave uoči izbora a onda ih zapuste i tako najočitije pokažu koliko su ozbiljni i odgovorni.

Nije što je moj Krajišnik i što ga generalno gotivim ali Senad Šepić jako lijepo koristi facebook. Ima i nekog admina koji se potpiše kad je njegov post u pitanju što je jako korektno a stranica je aktivna i redovno se updateuje nevezano da li ima izbora ili nema. Umjeren je i sa slikama i samopromocijom, jako mudro stavlja ljude sa kojima se susreće u prvi plan nevezano da li je riječ o predsjedniku EPP ili neni iz Mutnika. Čak su mu postovi i slike sa običnom rajom popraćeniji detaljnijim i emotivnijim komentarima što znači da je ili prava "people person" ili vrhunski zna isfolirati da to jeste.

Nema upuštanja u polemike i prepucavanja sa rajom, može se pročitati puuno i negativnih komentara i provokacija koje se ne brišu... Nema trash talka i demonstracija sitnog karaktera čemu je npr. Hamdo Lipovača bio sklon... Sve u svemu jako dobro, koliko god ja možda bio subjektivan. Po meni, fali mu humora i nekog populističkog mangupluka ali to je do stila.

fosna2014

Post by fosna2014 » 02/04/2015 22:27

Imamo razlicitih medijasha. Pocevsi od onih koji objavljuju samo vijesti u kojoj su oni glavna tema, pa sve do onih koji vulgarizmom bruje po socijalnim medijima. Naravno svi mi imamo neki kucni odgoj, ali se u tvitovima recimo vrlo lako prepoznaje pravo lice politicara. Prepozna se i na koji ciljnu publiku ide pred izbore. Neki se daju vrlo lako isprovocirati kao recimo https://twitter.com/VasicRajko :D .

Imamo onda tviterasa poput https://twitter.com/suljagic2014 koji vrlo tacno prica o politici, ali i hladno odgovori kao da sjedimo na tribini na nekoj utakmici, ako ga naravno potakne neki tvit upucen njemu. Onda imamo tviterase poput https://twitter.com/SasaMagazinovic koji pricaju maltene kao normalni ljudi poput nas itd.

Vise tokom pisanja. Ima ih zaista mnogo i svi prate one velike Obamu, Putina itd.

skambrljo

Post by skambrljo » 02/04/2015 22:39

Čuj Lagumdžija i Lipovača fejsbuče. A njihov pajdaš Damir Hadžić nema kad gubiti vrijeme na te gluposti. On vrijedno uzima reket gdje stigne. S druge strane Lidija Korać se opet uvrtila u nekakav "spasonosni štab" stranke pa ni ona više ne visi po mrežama. Kad se samo sjetim njihove agresivne predizborne kampanje i Hamdije kako koristi vjeru za glasove kačeći po fejsu slike iz Džamije.

It_is_a_Leclerc

Post by It_is_a_Leclerc » 03/04/2015 14:50

Imate na twitteru Damira Mašića (SDP), glasnogovornika SBB-a Omera Čevra (SBB), Lana Prlić (SDP), Irfan Čengić (SDP), Peđa Kojović (Naša Stranka), Sabina Čudić (Naša stranka), Albin Zuhrić (Naša stranka), Denis Gratz (Naša stranka), Edin Forto (Naša stranka), Reuf Bajrović (DF), Emir Suljagić (DF), Mirza Ustamujić (DF), Dušica Savić (SNSD), Vukota Govedarica (SDS), Nenad Stevandić (SDS), Dragan Jerinić (SDS), Zoran Blagojević (SDP), Branislav Borenović (PDP), Ćamil Duraković (SDA), Senad Šepić (SDA), Hamdija Lipovača (SDP), Adam Šukalo (Napredsna Srpska)

I ja mislim da je to to od "originalnih" profila na kojima pišu fakate te osobe, a ne onaj program što share članke sa stranačkog web sitea.

Inače, bio je moment prije par dana kad je rečeni Šukalo napisao - "Baš me zanima kako će se Jerinić (SDS) u ministarstvu odbrane snaći sa Emirom Suljagićem ?", i dole komentar Emira Suljagića - "Izvini, a koji si ti od ona dva papka".. :lol:

fosna2014

Post by fosna2014 » 03/04/2015 21:58

It_is_a_Leclerc wrote:Imate na twitteru Damira Mašića (SDP), glasnogovornika SBB-a Omera Čevra (SBB), Lana Prlić (SDP), Irfan Čengić (SDP), Peđa Kojović (Naša Stranka), Sabina Čudić (Naša stranka), Albin Zuhrić (Naša stranka), Denis Gratz (Naša stranka), Edin Forto (Naša stranka), Reuf Bajrović (DF), Emir Suljagić (DF), Mirza Ustamujić (DF), Dušica Savić (SNSD), Vukota Govedarica (SDS), Nenad Stevandić (SDS), Dragan Jerinić (SDS), Zoran Blagojević (SDP), Branislav Borenović (PDP), Ćamil Duraković (SDA), Senad Šepić (SDA), Hamdija Lipovača (SDP), Adam Šukalo (Napredsna Srpska)

I ja mislim da je to to od "originalnih" profila na kojima pišu fakate te osobe, a ne onaj program što share članke sa stranačkog web sitea.

Inače, bio je moment prije par dana kad je rečeni Šukalo napisao - "Baš me zanima kako će se Jerinić (SDS) u ministarstvu odbrane snaći sa Emirom Suljagićem ?", i dole komentar Emira Suljagića - "Izvini, a koji si ti od ona dva papka".. :lol:

Rajka Vasica si zaboravio. On ie najredovniji na twitteru, a komentari stani pa zini.

It_is_a_Leclerc

Post by It_is_a_Leclerc » 04/04/2015 01:21

Rajko Vasić je psihijatrijski slučaj.
Činjenica da se takve osobe kreću bez nadzora nadležnih ljekarskih službi je zaista zabrinjavajuća

asurbanipal

Post by asurbanipal » 04/04/2015 11:21

:lol:

Image

calculator

Post by calculator » 04/04/2015 12:28

fosna2014 wrote:Mene cesto zanima ko sam pise svoje tvitove, a ko pusti da mu se pise. Recimo Bakir I.

Bakir još nije savladao ni FB, kamoli Twitter :lol:

fosna2014

Post by fosna2014 » 04/04/2015 15:56

asurbanipal wrote::lol:

Image

EKSPERT!!! :D :run:

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

bvcx

Post by bvcx » 04/04/2015 20:12

A jes njemu dobro u životu. Nit' or'o nit' kop'o...

fosna2014

Post by fosna2014 » 02/06/2015 13:08

Sta kazu danas:

- Igor Radojicic ‏@RadojicicIgorMr
Milorad Dodik, Radovan Viskovic i ja imali smo dug razgovor. Nije bas bio ugodan, ali smo pokusali spustiti napetost i traziti rjesenja.

- U tom razgovoru imamo odredjeni dogovor i vidjecemo da li ce svako da ispuni svoj dio.

- Srđan Puhalo ‏@SrkiPuhalo :D
Dobro jutro @RSrpska , brod koji tone prvo napustaju uspjesni "menadzeri" a onda pacovi!!!

fosna2014

Post by fosna2014 » 02/06/2015 17:05

Image

Image

mirzadelibasic

Post by mirzadelibasic » 02/06/2015 18:34

It_is_a_Leclerc wrote:Imate na twitteru Damira Mašića (SDP), glasnogovornika SBB-a Omera Čevra (SBB), Lana Prlić (SDP), Irfan Čengić (SDP), Peđa Kojović (Naša Stranka), Sabina Čudić (Naša stranka), Albin Zuhrić (Naša stranka), Denis Gratz (Naša stranka), Edin Forto (Naša stranka), Reuf Bajrović (DF), Emir Suljagić (DF), Mirza Ustamujić (DF), Dušica Savić (SNSD), Vukota Govedarica (SDS), Nenad Stevandić (SDS), Dragan Jerinić (SDS), Zoran Blagojević (SDP), Branislav Borenović (PDP), Ćamil Duraković (SDA), Senad Šepić (SDA), Hamdija Lipovača (SDP), Adam Šukalo (Napredsna Srpska)

Zaboravio si Igora Radojicica. Njegov profil je zanimljiv, pogotovo sad kad se razilazi sa svojim dojučerašnjim istomišljenicima.

fosna2014

Post by fosna2014 » 03/06/2015 22:53

Uzivam u dvoboju Puhalo-Vasic. :D Rajko je skroz popucao.

fosna2014

Post by fosna2014 » 05/06/2015 16:15

Par danasnjih:

Damir Masic ‏@damirmasic

Citam Izetbegovicevu i Covicevu izjavu nakon sastanka i imam samo jedan zakljucak.
Oni definitivno nisu bili na istom sastanku....
#wtf #omg

Mirza Ustamujić ‏@MUstamujic

Nije pitanje koja Vlast da ode, koja stranka. Stranke cine ljudi, pa je pravo pitanje - Da li je vrijeme da cijela generacija ode?

Sasa Magazinovic ‏@SasaMagazinovic
Svi oni su opredijeljeni za evropski put, svima je to prioritet, ali samo malo nek se strpi Evropa dok rastale javna preduzeca. #principi
...
Dr. Emir Suljagić ‏@suljagic2014
@SasaMagazinovic Nakon što je @LagumdzijaZ prošao kroz javni sektor, nemaš ti pravo da pričaš o tome. A znamo i šta je ko radio i tada.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

Post by O'zone » 05/06/2015 16:31

Jedino što je zanimljivo je kad se oni ovako počnu da gađaju govnima između sebe a vala ne vrijede jedne sekunde vremena da se izgubi na njih ili njihove profile.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

Post by O'zone » 05/06/2015 18:05

fosna2014

Post by fosna2014 » 05/06/2015 19:09

Idemo dalje:

Irfan Čengić RT

Ajdin Kahrović ‏@AjdinKahrovic

Planira li se #ZeljkoKomsic izviniti @LagumdzijaZ zbog lazi o pregovorimo o ulasku u vlast sa #SDA?

Irfan Čengić ‏@IrfanCengic

Ne mogu vjerujem da cu citirati Covica "Neozbiljnost u ovako tesko vrijeme je krajnje neprihvatljiva"

Damir Masic ‏@damirmasic

Kako je lijep i cist grad.
Dragi papa dolazi nam cesce...
#Sarajevo #papafranjo #PapaSarajevo #papauBiH #PapaUSarajevu

Senad Sepic 1 h · Uređeno ·

S obzirom da me više ljudi danas kontaktiralo vezano za navodno preuzimanje Vlade USK što su objavili neki mediji, želim radi javnosti reći da nikada i ni sa kim nisam razgovarao o preuzimanju pozicije premijera USK. Također, nikada i ni sa kim nisam razgovarao niti o postavljanju, niti o smjenjivanju bilo koga u kabinetu premijera. Kandidirao sam se na zadnjim izborima i dobio podršku naroda da ga zastupam u Parlamentu BiH i na državnom nivou i to ću raditi nadalje. Isto tako trebaju raditi izabrani predstavnici na svim nivoima vlasti, pa tako i kantonalnom, jer drugačije bi bilo varanje birača. Pomažem svima njima, a i svim predstavnicima vlasti na raznim nivoima koliko je u mojoj moći da bolje rade i ispunjavaju svoje poslove. Ovo je treći put dosada da određeni portali šire ovakve dezinformacije i tako će samo sebi umanjiti kredibilitet, jer objavljuju neistine. I njima, kao i cijeloj našoj javnosti sam uvijek dostupan i mogu, ukoliko žele istinu, pitati i svojim čitaocima ponuditi pravu vijest. Sve drugo su podvale i sitna podmetanja koja će naši građani svakako prepoznati.

fosna2014

Post by fosna2014 » 10/06/2015 20:23

Dr Mustafa Cerić ‏@Dr_MustafaCeric
Tužan sam zbog hapšenja Orića, ali nisam iznenadjen, jer su Bošnjaci najnezaštićeniji na Balkanu @MirnesKovac @tariklaz

Fahrudin Radončić ‏@RadoncicF
SBB neće u vlast sa radikalnim erdoaniziranim i čampariziranim krilom SDA!

Sasa Magazinovic ‏@SasaMagazinovic
Parlament BiH je jednoglasno osudio genocid u Khojaly, ali to, na zalost, nije u stanju uraditi za Srebrenicu. Sve je jasno @HarisJusufovic

Damir Masic ‏@damirmasic
9,3 miliona KM je od 2011. do danas za #andricgrad dalo Ministarstvo turizma @RSrpska da bi vecinski vlasnik bio Emir/Nemanja!? #wtf #omg

Pedja Kojovic ‏@PedjaKojovic
Juce uhapsen direktor skole zbog korupcije, danas drugi zbog seksa sa ucenicom. Juce uhapseni bio kandidat DF-a na izborima. A ovaj danas?

Mirza Ustamujić ‏@MUstamujic
Podrzavam 100%.. Urednicima koji dopuste uvredljive komentare do 5000 eura kazne http://radiosarajevo.ba/novost/191324/u ... eura-kazne … @radiosarajevo

fosna2014

Post by fosna2014 » 15/06/2015 20:22

Nesto od danas:

Pedja Kojovic ‏@PedjaKojovic
Biti u vlasti na bilo kojem nivou i u bilo kojem obimu znaci biti u vlasti. SDA i HDZ nisu udruzeni u kriminalni poduhvat samo u FBiH.

Irfan Čengić ‏@IrfanCengic
Novalic "Vlada ce nastaviti raditi normalno bez DF" Pa zar je ikad radila normalno od kada si ti premijer #samopitam

Hamdija Lipovača ‏@Lipovaca
U ovom trenutku Nikolicev dolazak u BiH je veoma potreban i pozeljan ali kirBa vise voli koji politicki poJen.

Jarane, pa ovi više ni Papu ne vole. http://--- NO LINKS ---/wp/?p=155576

fosna2014

Post by fosna2014 » 31/07/2015 21:48

A, evo javlja se i lijevo krilo #SDA. Lepo, lepo.

Image

Post Reply