Twitch Gameri/Zarada

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Velkoski

Re: Twitch Gameri/Zarada

Post by Velkoski » 05/07/2016 21:12

ma nema šanse da su ovo stvarne donacije, lik ima jedva 7k hitova na kanal... a s obzirom na to da smo imali nesreću da se rodimo u BiH - ne isplati se biti gaYmer :mrgreen:

cenecimoveocino

Post by cenecimoveocino » 05/07/2016 21:13

Žive ko lordovi,imaš na desetine ako ne i stotine koji su se obogatili .

Velkoski

Post by Velkoski » 05/07/2016 21:21

znam šta je twitch... :mrgreen: ove donacije upisuje on ručno tako da ne znam šta bih ti rek'o :mrgreen:

Velkoski

Post by Velkoski » 05/07/2016 21:32

Ubjedljivo najgledanija i najprofitabilnija igra na Twitchu je League of Legends, a šanse da se probiješ iz Bosne s našim konekcijama i kompjuterima su skoro pa nikakve, a nemamo ni nekih 'highskilled' igrača. Uostalom, samo jedan Balkanac igra u profi timovima, što mi je pomalo i čudno...

Donacije su odlična stvar, al' kolike su šanse da će ti neko dati 700 eura? :D

teodorfon

Post by teodorfon » 05/07/2016 23:35

Aleja Serija wrote:kalav LOL većina igra Rust i CS, vidim i Resident Evil, Wakling Dead, LOL igraju oni sa lošim kompom, ovi što strimuju to ne igraju uopšte.

LoL je gotov pa bezprekidno najgledanija igra na twitchu,jedino spada spada sa prvog mjesta periodicno kada su veći turniri u CS:GO ili Doti 2.

teodorfon

Post by teodorfon » 05/07/2016 23:42

Aleja Serija wrote:
teodorfon wrote:
Aleja Serija wrote:kalav LOL većina igra Rust i CS, vidim i Resident Evil, Wakling Dead, LOL igraju oni sa lošim kompom, ovi što strimuju to ne igraju uopšte.

LoL je gotov pa bezprekidno najgledanija igra na twitchu,jedino spada spada sa prvog mjesta periodicno kada su veći turniri u CS:GO ili Doti 2.
niko to ne strimuje barem ne ovi što pare uzimaju
Jasta,oni to nako radi čefa strimaju. :D
Last edited by teodorfon on 06/07/2016 07:32, edited 1 time in total.

Free Spirit

Post by Free Spirit » 06/07/2016 00:45

E ne mogu da vjerujem da je i satavej ovdje, zahebavat ću ga da su ga već počeli ogovarat :D

Nije lažnjak nijedna donacija, pratim ga od samog početka. Imao je sreću lik da upozna par tipova iz UK i USA, stariji tipovi kojima je "legao" njegov način zajebancije bez vrištanja ove djece po twitchu i ubo je dobre donacije.

Može li se zaradit na twitch-u? Može ali ništa samo neće doći. Dosta ulaganja, učenja, bez engleskog nemojte ni pokušavati, način razgovora sa gledateljima itd. I satavej je još na samom početku, još uvijek neke stvari dolaze na svoje ali napreduje lik pomalo, drago mi je da ima i streamer-a iz BiH.
Glavna pomoć - bit dobar sa nekim poznatijim streamer-ima pa kad i sam uđeš u te vode da ti lik pošalje koji "raid" pred kraj svog, tako da par puta dobiješ "boost" od par stotina gledalaca. Od većine dobiješ follow, neki doniraju pare, neki igre, neki dođu opet i tako se postepeno zarađuje.

Sreća je nenormalno bitan faktor.

Ako vas interesuje šta oko sataveja mogu vam ja provjerit iz prve ruke sve što treba, rega je lik, opušten i fura svoj fazon :thumbup:

Što se tiče toga koju igru stream-ati, nije baš najpametnije krenuti od popularnih baš zbog ogromne konkurencije. Bolje je da igraš ono što se tebi sviđa, ljudi prepoznaju da li si smoren i igraš samo zbogeventualnih para ili uživaš u onom što radiš i uz to se još dobro zahebavaš. Prije svega twitch treba shvatitit kao jedan vid zabave baš kao i bilo koji drugi TV kanal.

rodjeni_95

Post by rodjeni_95 » 28/10/2016 20:55

Pratim jednu "nasu" strimerku, ima 11.500 followera. Puce na jednom strimu 3000 $ (+ jos nesto prije toga) vjerovali vi meni ili ne. :wink:

Post Reply