Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post Reply
Macak U Cizmama

#1 Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by Macak U Cizmama » 01/12/2009 23:36

Kad cemo ponovno tuziti Srbiju za genocid ?

Znate li da imamo rok od 10 g. da ponovno tuzimo Srbiju za agresiju i genocid ako se u medjuvremenu pojave novi kvalitetni dokazi ?
Novih i kvalitetnih dokaza ima na pretek i potreban je dobar tim da ih uoblici i da ponovno tuzimo agresore i zlocince.

Prva tuzba je , sad je to vec ocigledno, bila samo farsa. Bio je to vise kompromis tri zaracene strane u BiH, kompromis koalicionih pratnera koji su bili na vlasti prije i poslije rata. Sama presuda o ogranicenom genocidu nad muslimanskim zivljem je nepotpuna jer ne oslikava drzavu BiH, vec govori o genocidu nad jednom vjerskom grupom , muslimanima u Bosni.

Novu tuzbu treba da zastupa drzava BiH ispred svojih gradjana. Agresija i genocid su izvseni nad gradjanima R BiH a ne nad muslimanima. Srbi na ovu tuzbu ne mogu staviti veto jer je dovoljno da samo Bosnjaci kao konstitutivni narod cija kolektivna prava sezu do samog vrha , do ustava Bih imaju pravo da zastupaju citavu drzavu.

Ja licno ne prihvatam da je genocid izvrsen nad muslimanima vec nad gradjanima R BiH od kojih su vecina bili muslimani. Ovim potezom na radni sto ponovno vracamo pitanje o suverenitetu nase drzave kojeg sve vise i vise ugrozava RS koja na isti nacin, kroz konstitutivnost srpskog naroda koristi svoja prava da razbija BiH.

pengpeng

#2 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by pengpeng » 01/12/2009 23:40

Podforum naucna fantastika se nalazi nekoliko stranica ispod. :lol:

LaBomba

#3 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by LaBomba » 02/12/2009 00:20

pengpeng wrote:Podforum naucna fantastika se nalazi nekoliko stranica ispod. :lol:
Zalim samo sto takvi kao ti jos disu.

kiky

#4 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by kiky » 02/12/2009 09:15

ako bude pameti biće i tužba ...

Broj 1

#5 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by Broj 1 » 02/12/2009 09:32

Tuzbu naravno treba obnoviti, ali prije toga moramo na sljedecim izborima skinuti sa vlasti izdajnike koji su uveliko kumovali neuspjehu prve tuzbe.
Takodje iste tuziti za nepravedno stecenu imovinu i sve im oduzeti, a taj novac iskoristiti za placanje svjetski poznatih advokata. Ja bi u ovom slucaju kandidovao advokate iz jevrejskog naroda. Naravno profesora Boyla takodje uvrstiti medju iste.

karanana

#6 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by karanana » 02/12/2009 09:35

koji su se to novi dokazi pojavili a da nisu bili dostupni i u prosloj tuzbi?
kako mislis da ce predsjednistvo ovaj put donijeti odluku o novoj tuzbi?

zasro je onaj sda covjek softic prosli put i to je to. a boyla su nogirali iz tog procesa. eh eto im ga sad, nema dvaput probat. ja bi bolje zastupao prosli put.

Arc_Angel

#7 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by Arc_Angel » 02/12/2009 09:49

Prvo trebaju svi ljudi da shvate da je je prva tužba bila klasična trampa.

Naser Oric tj. njegova sloboda, u zamjenu za pobijanje tužbe protiv Srbije za genocid. Kriminalci su napravili tako da samo jedan covjek vrijedi više od države.

E sada, ako je dogovor napravljen jednom, taj dogovor stoji i važi, jer poslije j....a nema kajanja. Moglo bi se nedo bog desiti da onda ponovo srbi zapnu za Nasera Orića pa i oni ponove tužbu, a onda bi dotični mogao da propjeva o mnogi stvarima što nikako nebi odgovaralo političarima i kriminalcima, koji su bogatili u ratu na tuđoj krvi i smrti.

Ma veliki zacarani krug, ja se smijek kladiti u svoj život, da se ta tužba nikada neće ponoviti, a kamoli biti donesena presuda protiv srbije.

Macak U Cizmama

#8 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by Macak U Cizmama » 02/12/2009 10:10

Novi dokazi su npr. da je agresija i genocid pocinjeni nad bosanskim narodom, gradjanima Republike Bosne i Hercegovine a ne nad Bosnjacima a pogotovo ne nad muslimanima. To je ogromna kvalitetna razlika. Stara tuzba je podvala u tretiranju identiteta zrtve i zato je i dobila odliku "lokalnog karaktera". Gradajni Prijedora, Banja Luke , Trebinja, Posavine , Podrunja, i svih ostalih mjesta u BiH nisu nista manje bili izlozeni agresiji i genocidu od gradjana Srebrnice. Srebrnica je markantna zbog brzine likvdacije velikog broja ljudi. Sve se odigralo u par dana.Srbija je prakticno oslobodjena od krivice upravo zbog namjerno pogresno formulisane tuzbe kojoj nije bio cilj zastita interesa drzave, vec samo muslimana kao vjerske grupe. Svi opkoljeni gradovi od strane srpskih snaga trebaju traziti odstetu za civile u tim gradovima koji su trpili ratna dejstva. Srbi nisu birali samo vojne ciljeve vec je vecina zrtava civili.

U presudi postoji klauzula da BiH ima pravo u roku od 10 g. obnoviti proces i to treba iskoristiti. Kao sto rekoh Srbi ne mogu staviti veto jer pravo Bosnjaka seze do vrha pravnog sistema i Ustava BiH sto im daje pravo da u ime drzave i gradjana BiH obnove tuzbu.

Nova tuzba bi sasjekla u korijenu i Srbiju i bosanske Srbe u njihovoj podloj politici prema BiH. Ovaj put tuzbom treba braniti drzavu, gradjane , a ne samo jednu vjersku grupu.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by PipiDugaDevetka » 02/12/2009 10:31

Macak U Cizmama wrote:Novi dokazi su npr. da je agresija i genocid pocinjeni nad bosanskim narodom, gradjanima Republike Bosne i Hercegovine a ne nad Bosnjacima a pogotovo ne nad muslimanima. To je ogromna kvalitetna razlika. Stara tuzba je podvala u tretiranju identiteta zrtve i zato je i dobila odliku "lokalnog karaktera". Gradajni Prijedora, Banja Luke , Trebinja, Posavine , Podrunja, i svih ostalih mjesta u BiH nisu nista manje bili izlozeni agresiji i genocidu od gradjana Srebrnice. Srebrnica je markantna zbog brzine likvdacije velikog broja ljudi. Sve se odigralo u par dana.Srbija je prakticno oslobodjena od krivice upravo zbog namjerno pogresno formulisane tuzbe kojoj nije bio cilj zastita interesa drzave, vec samo muslimana kao vjerske grupe. Svi opkoljeni gradovi od strane srpskih snaga trebaju traziti odstetu za civile u tim gradovima koji su trpili ratna dejstva. Srbi nisu birali samo vojne ciljeve vec je vecina zrtava civili.

U presudi postoji klauzula da BiH ima pravo u roku od 10 g. obnoviti proces i to treba iskoristiti. Kao sto rekoh Srbi ne mogu staviti veto jer pravo Bosnjaka seze do vrha pravnog sistema i Ustava BiH sto im daje pravo da u ime drzave i gradjana BiH obnove tuzbu.

Nova tuzba bi sasjekla u korijenu i Srbiju i bosanske Srbe u njihovoj podloj politici prema BiH. Ovaj put tuzbom treba braniti drzavu, gradjane , a ne samo jednu vjersku grupu.
Bio sam u opkoljenom Sarajevu, znači, mogu i ja tužiti bh. entitet RS?
Hajmo, političari povedite nas i svojim primjerom pokažite se na djelu!

karanana

#10 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by karanana » 02/12/2009 10:32

kontradiktoran si. pozivas se na to da nova tuzba ne bi mogla biti sasjecena jer bosnjaci imaju moc da je iznesu sami, a onda spominjes nove dokaze koji govore da je genocid izvrsen nad svim gradjanima BiH. ja i dalje mislim da se ovaj put nikakva tuzba ne bi mogla dici bez potvrde i srpskih sudionika u vlasti. ali mozda nisam u pravu tu, ali mi opet nnisi odgovorio: koji su to dokazi izronili od februara 2007. godine do danas a koji nisu bili dostupni ranije?

a ta podvala ganjanja presude za genocid nas je kostala. tu su se bosnjaci zajebali. ganjali su to nesto genocid a odrekli su se optuzbi za agresiju i za opsade i napade na citavu BiH. po meni je bitnije bilo dokazati agresiju jedne drzave na drugu negoli genocid. ali se sake usredotocio na srebrenicu i genocid a i to je jedva nesto tamo dobio, nista obavezujuce niti konkretno vezano za presudu

osa

#11 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by osa » 02/12/2009 11:36

treba li neki konsenzus za ovo, mislim u predsjedništvu, vijeću ministara, parlamentu i sl., ako treba, ništa od toga, dapače ona prva je mogla i bez konsenzusa, ova sada, sumnjam.

Macak U Cizmama

#12 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by Macak U Cizmama » 02/12/2009 11:41

karanana wrote:kontradiktoran si. pozivas se na to da nova tuzba ne bi mogla biti sasjecena jer bosnjaci imaju moc da je iznesu sami, a onda spominjes nove dokaze koji govore da je genocid izvrsen nad svim gradjanima BiH. ja i dalje mislim da se ovaj put nikakva tuzba ne bi mogla dici bez potvrde i srpskih sudionika u vlasti. ali mozda nisam u pravu tu, ali mi opet nnisi odgovorio: koji su to dokazi izronili od februara 2007. godine do danas a koji nisu bili dostupni ranije?

a ta podvala ganjanja presude za genocid nas je kostala. tu su se bosnjaci zajebali. ganjali su to nesto genocid a odrekli su se optuzbi za agresiju i za opsade i napade na citavu BiH. po meni je bitnije bilo dokazati agresiju jedne drzave na drugu negoli genocid. ali se sake usredotocio na srebrenicu i genocid a i to je jedva nesto tamo dobio, nista obavezujuce niti konkretno vezano za presudu
Vec sam ti napisao da agresija i genocid nisu pocinjeni, pravno gledano, nad Bosnjacima ili muslimanima. Zrtve su gradjani BiH i Republika BiH, a to je ogromna kvalitetna razlika iz sasvim drugacijeg ugla prava i opravde.

Srbi ne mogu staviti veto jer jer su oni pocinioci, a zrtva nikad nije trazila dozvolu od zlocinca da ga tuzi. To bi bilo smjesno. Bosnjaci su konstitutivni narod sto znaci da su i nekakvo pravno lice i time imaju pravo dici tuzbu u ime drzave u kojoj zive.

Ja nisam nikakav pravnik ali mislim da bi jedna dobro sastaljena grupa od ljudi svih profila itekako znala formulisati sve ovo sto pisem u neku smisljenu formu na osnovu koje bi se mogla traziti prvo pravda a zatim i obestecenje u vidu anuliranja rezultata agresije i samog genocida. Nemoguce je da se donese presuda a da za nju odgovara samo par ljudi i to po licnom kriteriju ? Zlocine su pocinili rezimi, sistem tadasnje vlasti koji su vodili Srbe s obe strane Drine. RS jer direktni proizvod tih zlocina i mora snositi konsekvence.

Grover

#13 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by Grover » 02/12/2009 11:43

Kome da je tužiš? Onima koji su genocid podržavali?

osa

#14 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by osa » 02/12/2009 11:53

Macak U Cizmama wrote:
karanana wrote:kontradiktoran si. pozivas se na to da nova tuzba ne bi mogla biti sasjecena jer bosnjaci imaju moc da je iznesu sami, a onda spominjes nove dokaze koji govore da je genocid izvrsen nad svim gradjanima BiH. ja i dalje mislim da se ovaj put nikakva tuzba ne bi mogla dici bez potvrde i srpskih sudionika u vlasti. ali mozda nisam u pravu tu, ali mi opet nnisi odgovorio: koji su to dokazi izronili od februara 2007. godine do danas a koji nisu bili dostupni ranije?

Vec sam ti napisao da agresija i genocid nisu pocinjeni, pravno gledano, nad Bosnjacima ili muslimanima. Zrtve su gradjani BiH i Republika BiH, a to je ogromna kvalitetna razlika iz sasvim drugacijeg ugla prava i opravde.

Srbi ne mogu staviti veto jer jer su oni pocinioci, a zrtva nikad nije trazila dozvolu od zlocinca da ga tuzi. To bi bilo smjesno. Bosnjaci su konstitutivni narod sto znaci da su i nekakvo pravno lice i time imaju pravo dici tuzbu u ime drzave u kojoj zive.

Ja nisam nikakav pravnik ali mislim da bi jedna dobro sastaljena grupa od ljudi svih profila itekako znala formulisati sve ovo sto pisem u neku smisljenu formu na osnovu koje bi se mogla traziti prvo pravda a zatim i obestecenje u vidu anuliranja rezultata agresije i samog genocida. Nemoguce je da se donese presuda a da za nju odgovara samo par ljudi i to po licnom kriteriju ? Zlocine su pocinili rezimi, sistem tadasnje vlasti koji su vodili Srbe s obe strane Drine. RS jer direktni proizvod tih zlocina i mora snositi konsekvence.
ovo prvo podvučeno ima natruhe fašizma, a ovo drugo je surova istina.

Margita81

#15 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by Margita81 » 02/12/2009 11:54

Ne mozes da ocekujes da drzava BiH zastupa gradjane svoje koji tuze Srbiju kad gotovo pola te iste bih ne da reci da je Srbija uopce bila agresor a kamoli da se desio zlocin. Prema tome i ovo je jedno od pitanja s kojima ne mozemo i nikad necemo izaci na kraj stoga kao sto neko rece podforum naucna fantastika bi bio primjereniji za ovakav topic. Nazalost.

Margita81

#16 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by Margita81 » 02/12/2009 11:57

Macak U Cizmama wrote:

Sta ti onda ocekujes da drzava BiH tuzi svoje gradjane Srbe jer su bili sudionici u zlocinu ili sta ne kotnam? Nemoguce covjece zar to ne vidis..

felipe kajetano

#17 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by felipe kajetano » 02/12/2009 12:09

U ime koga da se podigne tuzba?Imputiras da postoji neka nadnacija sa nazivom Bosanci upakovana u gradjane BiH..pa ce oni kao da obnove proces :-) Sve je to sjajno i bajno al' je teska bajka ;-)Procitaj prvo definiciju genocida...

antiprotivan

#18 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by antiprotivan » 02/12/2009 12:15

Kako smo sposobni ispast ce da smo sami sebe ubijali i klali.Kada covjek gleda ona svjedocenja u Haagu ima osjecaj da se nasi ljudi njima izvinjavaju sto su ostali zivi pa ih bihuzure sa svojim svjedocenjima. :evil:

nokia6170

#19 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by nokia6170 » 02/12/2009 12:22

felipe kajetano wrote:U ime koga da se podigne tuzba?Imputiras da postoji neka nadnacija sa nazivom Bosanci upakovana u gradjane BiH..pa ce oni kao da obnove proces :-) Sve je to sjajno i bajno al' je teska bajka ;-)Procitaj prvo definiciju genocida...

Onda nam objasni kako je uopste doslo do toga da Medj. sud pravde donese presudu po tuzbi Bosne i Hercegovine...jer toboze to nije bila tuzba Bosne i Hercegovine, vec muslimanska tuzba.

felipe kajetano

#20 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by felipe kajetano » 02/12/2009 12:25

nokia6170 wrote:
felipe kajetano wrote:U ime koga da se podigne tuzba?Imputiras da postoji neka nadnacija sa nazivom Bosanci upakovana u gradjane BiH..pa ce oni kao da obnove proces :-) Sve je to sjajno i bajno al' je teska bajka ;-)Procitaj prvo definiciju genocida...

Onda nam objasni kako je uopste doslo do toga da Medj. sud pravde donese presudu po tuzbi Bosne i Hercegovine...jer toboze to nije bila tuzba Bosne i Hercegovine, vec muslimanska tuzba.
Zna se kako je podignuta...nema potrebe da apsolviramo vec apsolvirano :wink:

nokia6170

#21 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by nokia6170 » 02/12/2009 12:32

felipe kajetano wrote:
nokia6170 wrote:

Zna se kako je podignuta...nema potrebe da apsolviramo vec apsolvirano :wink:

Pa naravno da se zna kako je podignuta...legalna vlast medjunarodno priznate drzave podigla tuzbu u skladu sa medjunarodnim pravom...a relikti ilegalne vlasti (kroz clana Predsjednistva BIH Zivka Radisica) pokusali 1999. godine da pokazu i dokazu tu tvoju/svoju tezu i lagano ih Medj. sud pravde odjabaus sa tim mitovima, koje se i danas plasiraju od strane jednog dijela Bosne i Hercegovine.

p.s. za pocetak procitaj presudu Medj. suda pravde pa se onda okurazi da o njoj raspravljas...kada procitas, onda ces saznati mnogo mnogo detalja iz blize nam proslosti, za koje vjerovatno nisi ni sanjao da postoje.

p.s.s. pa ces saznati usput da se Srbija, koju toliko volis, branila sa tezom da je genocid pocinila Republika Srpska...oni zli mrski bosanski divlji Srbi, a ne pismeni, fini kulturni Beogradjani :)

Erzsebet

#22 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by Erzsebet » 02/12/2009 12:36

Ne znam koliko ste upućeni, ali genocid je veoma teško dokazati. Niko ga nikad nije dokazao u svjetskim okvirima, ni Armeni, ni ljudi iz Istočnog Timora ili Darfura, a mi smo ipak uspjeli nešto dokazati.

Velika je greška što je ta tužba uopšte pokrenuta, trebalo je Srbiju tužiti za agresiju, a ne genocid, te pritom tražiti ratnu odštetu. Kada nešto ne tražiš i pogrešno postaviš u startu, osuđen si na propast, tako da je naša tužba dobro i prošla, kako je moglo biti.

nokia6170

#23 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by nokia6170 » 02/12/2009 12:40

Erzsebet wrote:Ne znam koliko ste upućeni, ali genocid je veoma teško dokazati. Niko ga nikad nije dokazao u svjetskim okvirima, ni Armeni, ni ljudi iz Istočnog Timora ili Darfura, a mi smo ipak uspjeli nešto dokazati.

Velika je greška što je ta tužba uopšte pokrenuta, trebalo je Srbiju tužiti za agresiju, a ne genocid, te pritom tražiti ratnu odštetu. Kada nešto ne tražiš i pogrešno postaviš u startu, osuđen si na propast, tako da je naša tužba dobro i prošla, kako je moglo biti.
Vidim ni ti nisi informisan i zivis u zabludama vec punih 13 godina..ali nisi ti kriv vjeruj mi, krivi su oni koji ti plasiraju lazi i obmane.

Upamti dobro da Bosna i Hercegovina jeste tuzila Srbiju izmedju ostalog i za agresiju, ali da je Medj. sud pravde donio 1996. godine medjupresudu u kojoj se proglasio nadleznim da raspravlja samo o genocidu....jednostavno medj. sud pravde nema nadleznost da se bavi nepravnickim pojmovima, kakav je pojam agresije bio u to vrijeme.

Erzsebet

#24 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by Erzsebet » 02/12/2009 12:50

nokia6170 wrote:
Erzsebet wrote:Ne znam koliko ste upućeni, ali genocid je veoma teško dokazati. Niko ga nikad nije dokazao u svjetskim okvirima, ni Armeni, ni ljudi iz Istočnog Timora ili Darfura, a mi smo ipak uspjeli nešto dokazati.

Vidim ni ti nisi informisan i zivis u zabludama vec punih 13 godina..ali nisi ti kriv vjeruj mi, krivi su oni koji ti plasiraju lazi i obmane.

Upamti dobro da Bosna i Hercegovina jeste tuzila Srbiju izmedju ostalog i za agresiju, ali da je Medj. sud pravde donio 1996. godine medjupresudu u kojoj se proglasio nadleznim da raspravlja samo o genocidu....jednostavno medj. sud pravde nema nadleznost da se bavi nepravnickim pojmovima, kakav je pojam agresije bio u to vrijeme.
Nemaš pojma... Radio sam u medijima u vrijeme te tužbe, znam dobro o čemu govorim. I ova tužba koja je pokrenuta je prošla "na foru", jer je Krajišnik bio na putu za Hag, pa nije uložio veto, inače nikad ne bi prošla i nikad neće proći u budućim slučajevima, jer Srbi neće dati.
Ja bih volio da je drukčije, ali treba biti realan. Pogledaj uostalom, šta je Chomsky rekao na sve to i sve će ti biti jasno. Ako znaš ko je to, naravno :).

nokia6170

#25 Re: Tuziti ponovno Srbiju za genocid

Post by nokia6170 » 02/12/2009 12:57

Erzsebet wrote:
nokia6170 wrote:

Nemaš pojma... Radio sam u medijima u vrijeme te tužbe, znam dobro o čemu govorim. I ova tužba koja je pokrenuta je prošla "na foru", jer je Krajišnik bio na putu za Hag, pa nije uložio veto, inače nikad ne bi prošla i nikad neće proći u budućim slučajevima, jer Srbi neće dati.
Ja bih volio da je drukčije, ali treba biti realan. Pogledaj uostalom, šta je Chomsky rekao na sve to i sve će ti biti jasno. Ako znaš ko je to, naravno :).
Ja o nasim medijima imam veoma visoko misljenje, bas kao i o politicarima i vjerskim zajednicama :)

I kofer Ive Andrica je putovao svagdje gdje je isao i Ivo Andric, pa je ostao samo kofer.

Bez ljutnje, nemas pojma o cemu govoris, niti si upucen u pravni historijat ovog sudskog procesa. Nista licno, opet ti kazem, nisi jedini...vec jedan u masi kojem je servirana istina..a kako mogu vidjeti ti spadas cak u one koji su servirali takvu istinu.

Post Reply