Turski jezik - pomoc

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
selim_tk_7

Turski jezik - pomoc

Post by selim_tk_7 » 10/02/2012 01:25

Nisam mogao da nadjem temu sa ovim ili pak slicnim naslovom, stoga ako ipak postoji ista, ne zamjerite :) moj problem i nije bas veliki, ali opet vas molim da mi pomognete sto bi mi koristilo u buducnosti.. Naime, vec odavno zelim da podjem uciti turski jezik, ali ne znam odakle i kako da pocnem.. Premda znam mnogo rijeci, i sastaviti samo proste recenice, zelio bih da naucim i oblikovati ih u malo slozenije.. Da ne duljim, da li neko zna ili da li moze da mi preporuci gdje mogu da pronadjem knjige za pocetnike( u kom ce se nalaziti i prijevod rijeci i gramatika)i naravno od kojih cu se okoristiti.. Pomoglo bih mi i to kada bi neko znao kako se mijenjaju glagoli po licima, imenice i pridjevi po padezima, vremena i tako te neke osnovne tvari.. :) Naravno, smatram da je neophodno za ucenje stranog jezika instruktor ili kurs koji ce pomoci da se usavrsi, ali prije nego li krenem na nesto slicno, zelim da znam bar osnovne stvari. :) Svaka pomoc je dobrodola.. Hvala unaprijed svima i izvinjavam se na opsirnosti. :)

Prolaznik

Re: Turski jezik - pomoc

Post by Prolaznik » 10/02/2012 10:25

Imaš ovakvih tema na forumu i nije bilo potrebe da otvaraš novu.

Najlakše ti je da upišeš kurs turskog kojih imaš u gradu (ako si iz Sarajeva) koliko hoćeš. Eno Yunus Emre iza katedrale upravo upisuje nove polaznike pa idi raspitaj se.

selim_tk_7

Re: Turski jezik - pomoc

Post by selim_tk_7 » 10/02/2012 15:04

Prolaznik wrote:Imaš ovakvih tema na forumu i nije bilo potrebe da otvaraš novu.

Najlakše ti je da upišeš kurs turskog kojih imaš u gradu (ako si iz Sarajeva) koliko hoćeš. Eno Yunus Emre iza katedrale upravo upisuje nove polaznike pa idi raspitaj se.

hvala na informaciji.. :)

Post Reply