turski filmovi?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
ma_jedna_orginal
Posts: 12
Joined: 17/02/2002 00:00

#1 turski filmovi?

Post by ma_jedna_orginal »

da li neko mozda zna gdje bih na netu mogla naci turskih filmova sa eng (ili nasim) titolovima??

hvala!! :)
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#2

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 21/05/2015 08:26, edited 3 times in total.
User avatar
ma_jedna_orginal
Posts: 12
Joined: 17/02/2002 00:00

#3 Re: turski filmovi?

Post by ma_jedna_orginal »

aa wow, cok teshekkur ederim :)
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#4

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 21/05/2015 08:26, edited 3 times in total.
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#5 Re: turski filmovi?

Post by Hunkar »

Ima'l ko titlove za Batal Gazija? Gledao sam ga kao mali, pa da mi je opet :D
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#6 Re: turski filmovi?

Post by Šeherzada »

I mene zanimaju turski filmovi ali sa nasim prevodom.....Zna li iko?
User avatar
kiwi4u
Posts: 163
Joined: 11/03/2008 08:55

#7 Re: turski filmovi?

Post by kiwi4u »

aida05 wrote:I mene zanimaju turski filmovi ali sa nasim prevodom.....Zna li iko?

prije ces nauciti turski dok se nadje neki film sa nasim prevodom :)

imam ih na tone al nema prevoda :)
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#8 Re: turski filmovi?

Post by Šeherzada »

Znam,cak vise ni u videoteci nemaju turskih sem nekog horora :sad:
dado-zg
Posts: 1
Joined: 31/01/2010 12:13

#9 Re: turski filmovi?

Post by dado-zg »

Pozz svima
Htjeo bi nać 2 turska filma za skinut
ako tko može pomoći
1. Poniženi
2. Crna marama

Unaprijed Hvala
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#10 Re: turski filmovi?

Post by chengaba »

Image

Obavezno pogledati, ima u vecini videoteka!
User avatar
Nakamichi
Posts: 47
Joined: 31/01/2010 12:29
Location: Sarajevo

#11 Re: turski filmovi?

Post by Nakamichi »

Ima dobar turski film Eskiya (Bandit), ja sam ga na torrentima nasao, dobar je snimak.

Evo link za torrent: http://btjunkie.org/torrent/Eskiya-The- ... 543d0682f2

Link za prevod: http://en.titlovi.com/subtitles/eskiya- ... iz--66918/
Ranex
Posts: 7
Joined: 17/01/2010 09:27

#12 Re: turski filmovi?

Post by Ranex »

dado-zg wrote:Pozz svima
Htjeo bi nać 2 turska filma za skinut
ako tko može pomoći
1. Poniženi
2. Crna marama

Unaprijed Hvala
Ako bi neko znao pravi naziv filma na Turskom ili Engleskom mozda bi se mogli pronaci pomenuti filmovi.
flojd
Posts: 35
Joined: 06/01/2009 15:56

#13 Re: turski filmovi?

Post by flojd »

http://www.imdb.com/title/tt0418309/

ima li ko prevod za Bulutlari beklerken
User avatar
Nakamichi
Posts: 47
Joined: 31/01/2010 12:29
Location: Sarajevo

#14 Re: turski filmovi?

Post by Nakamichi »

Ovaj Nefes sam nedavno gledao, vidim na imdb-u dobio ocjene dobre, al meni je bio truba zesca, radnja je nekako mrtva do bola bas tezak. Vukovi iraka je jak pravo.
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#15 Re: turski filmovi?

Post by MoHiKaNaC »

Preporucio bih ovdje hrpu turskih filmova, al' kakve koristi kad ne znam postoje li negdje prevodi na nas jezik. Turska kinematografija je u zadnjih 15-20 godina napravila veliki pomak. Nakon perioda gdje je vladao tzv. Yesilcam i kad su se snimale samo komedije (koje se nazalost nisu prevodile na nas jezik) i tragedije kojih je bilo u izobilju u videotekama kod nas nastupio period od desetak godina suse a onda je opet krenulo. Filmovi na stari kalup se vise ne snimaju (nema vise Ibrahima Tatlisesa ili Kucuk Emraha) jer se i tursko gledateljstvo zasitilo suza i tragedija :D

Trenutno turci snimaju jako puno filmova, velike cifre se ulazu i filmovi su uglavnom dosta kvalitetni. Nagrade koje turski filmovi osvajaju u zadnje vrijeme na medjunarodnim festivalima su najveca potvrda toga.

Imam kod sebe nekoliko dobrih filmova ali nazalost bez prevoda...
Ranex
Posts: 7
Joined: 17/01/2010 09:27

#16 Re: turski filmovi?

Post by Ranex »

MoHiKaNaC wrote:Preporucio bih ovdje hrpu turskih filmova, al' kakve koristi kad ne znam postoje li negdje prevodi na nas jezik. Turska kinematografija je u zadnjih 15-20 godina napravila veliki pomak. Nakon perioda gdje je vladao tzv. Yesilcam i kad su se snimale samo komedije (koje se nazalost nisu prevodile na nas jezik) i tragedije kojih je bilo u izobilju u videotekama kod nas nastupio period od desetak godina suse a onda je opet krenulo. Filmovi na stari kalup se vise ne snimaju (nema vise Ibrahima Tatlisesa ili Kucuk Emraha) jer se i tursko gledateljstvo zasitilo suza i tragedija :D

Trenutno turci snimaju jako puno filmova, velike cifre se ulazu i filmovi su uglavnom dosta kvalitetni. Nagrade koje turski filmovi osvajaju u zadnje vrijeme na medjunarodnim festivalima su najveca potvrda toga.

Imam kod sebe nekoliko dobrih filmova ali nazalost bez prevoda...
Hoces reci da je noviji ''kalup'' bolji od starog. E roki tu si se prevario. Ulazu i druge zemlje ogromne svote u novije filmove pa kad prodju 2 - 3 god. zaboravi se da je snimljen taj film. Kvalitet filma zavisi od potraznje. Filmovi Ibrahima Tatliesa,Kucuk Emraha, Ceylan Avci, Ferdy Tayfur, Fatma Girik i drugi su bili gledani i bice gledani i dalje. A sta mislis da li ce filmovi Avatar, 2012, itd. biti gledani onoliko godina koliko su gledani filmovi od pomenutih glumaca, a ulozen je ogroman novac u te filmove.
Tajna u Turskim filmovima (na stari kalup) je u tome sto su dosta povezani sa stvarnoscu, zato su i bolji od svih novijih filmova bez obzira iz koje zemlje potice.
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#17 Re: turski filmovi?

Post by MoHiKaNaC »

@ Ranex

Vjeruj da ne govorim na pamet. I sam kazes da kvalitet zavisi od potraznje a onda padas u kontradikciju govoreci kako su nekadasnji filmovi bili bolji... Ako su bolji zasto se onda vise ne snimaju? Mislis da Turci ne bi snimali filmovi koji bi im donosili vise zarade? Rekao sam i opet ponavljam, tursko gledateljstvo je prevazislo te filmove tako se ni na njihovim kanalima danas ne prikazuju previse. Gledanost tih filmova nije kao nekad i logicno je da se u taj zanr vise i ne ulaze...

Filmovi koji se danas rade u Turskoj imaju jake price, za razliku od tih starih filmova (iz pomenute kategorije) koji su manje vise imali slicnu pricu (siromasan momak koji dolazi u grad i pocinje da pjeva, zaljubljuje se u neku djevojku koja ili umire zbog neke bolesti ili joj porodica ne dozvoljava da se uda za mladog pjevaca, obavezno se ubaci neko silovanje ili neka smrt, bla bla blaaa...). Preporucio bih ti film (ako nisi vec gledao) koji se zove Baba ve ogul (Otac i sin) i koji ima izvanrednu pricu. Taj film je postigao ogroman uspjeh u Turskoj i to je ustvari prica koja lezi na temeljima ''realizma'' a ne ono o cemu govore stari filmovi.

Znas ja sam ranije, gledajuci njihove filmove, Tursku zamisljao kao zemlju nesrecnih ljudi i dobro se sjecam soka kad sam prvi put imao priliku da pogledam jednu njihovu staru komediju pred sami rat, jednostavno sam mislio da ti ljudi ne znaju za drugi zanr i da im je zemlja zaista puna nesrecnih ljudi i tuznih prica... 8-)
User avatar
mayab
Posts: 27351
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#18 Re: turski filmovi?

Post by mayab »

Preporucio bih ova dva turska

http://www.imdb.com/title/tt0880502/

http://www.imdb.com/title/tt1233381/

Oba su bila na SFF-u.
Ranex
Posts: 7
Joined: 17/01/2010 09:27

#19 Re: turski filmovi?

Post by Ranex »

MoHiKaNaC wrote:@ Ranex

Vjeruj da ne govorim na pamet. I sam kazes da kvalitet zavisi od potraznje a onda padas u kontradikciju govoreci kako su nekadasnji filmovi bili bolji... Ako su bolji zasto se onda vise ne snimaju? Mislis da Turci ne bi snimali filmovi koji bi im donosili vise zarade? Rekao sam i opet ponavljam, tursko gledateljstvo je prevazislo te filmove tako se ni na njihovim kanalima danas ne prikazuju previse. Gledanost tih filmova nije kao nekad i logicno je da se u taj zanr vise i ne ulaze...

Filmovi koji se danas rade u Turskoj imaju jake price, za razliku od tih starih filmova (iz pomenute kategorije) koji su manje vise imali slicnu pricu (siromasan momak koji dolazi u grad i pocinje da pjeva, zaljubljuje se u neku djevojku koja ili umire zbog neke bolesti ili joj porodica ne dozvoljava da se uda za mladog pjevaca, obavezno se ubaci neko silovanje ili neka smrt, bla bla blaaa...). Preporucio bih ti film (ako nisi vec gledao) koji se zove Baba ve ogul (Otac i sin) i koji ima izvanrednu pricu. Taj film je postigao ogroman uspjeh u Turskoj i to je ustvari prica koja lezi na temeljima ''realizma'' a ne ono o cemu govore stari filmovi.

Znas ja sam ranije, gledajuci njihove filmove, Tursku zamisljao kao zemlju nesrecnih ljudi i dobro se sjecam soka kad sam prvi put imao priliku da pogledam jednu njihovu staru komediju pred sami rat, jednostavno sam mislio da ti ljudi ne znaju za drugi zanr i da im je zemlja zaista puna nesrecnih ljudi i tuznih prica... 8-)
Kad sam rekao potraznja mislio sam na to sto se i dan danas ti filmovi traze i rado gledaju bez obzira sto su dramaticni.
Ne osporavam novije filmove ali ne dam za pravo da su bolji od starih. Vecina novijih filmova su rekao bih nerealni (nebitno ciji su) i kratkog su veka. Ja razumem da se ukusi kod ljudi razlikuju, to je i normalno. Evo ovaj film Dolina vukova je novijeg datuma i dostigao je najvecu gledanost u Turskoj kinematografiji, ali budi ubedjen da za 30 god. nece se ni znati da je postojao iako je fenomenalan film. Jos samo za tvoju informaciju: Glumce koje si naveo u proslom postu su po profesiji pevaci a pokazali su se kao i dobri glumci. Ceylan Avci (glum. iz filma placem srno moja) je prodala 1.500000 muzickih ''kaseta'' samo od jednog albuma, a i Kucuk Emrah je odmah iza nje a za Ibrahima da ti ne pominjem.
Ti i Ja da smo toliko zaradili novca nebi nas vise interesovala ni muzika a kamo li film.
Prijatelju moj snimaju se i dalje ''drame'' u Turskoj i svugde u svetu ali niko to ne odradi bolje od Turaka.
Evo jedan mali poklon od mene (pojacaj zvucnike) http://www.kucukgoogle.com/
Ranex
Posts: 7
Joined: 17/01/2010 09:27

#20 Re: turski filmovi?

Post by Ranex »

Evo jedan specijalno za MoHiKaNaC-a (Nazalost nema prevod ali kad se odgleda dodje se do zakljucka i bez prevoda)
Image
Image
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#21 Re: turski filmovi?

Post by MoHiKaNaC »

Drug Ranex, ako su tebi stariji filmovi drazi od novijih onda se tu nema o cemu pricati :-D Sve je stvar ukusa, naravno, i bezveze mi je da te ubjedjujem u nesto ako si ti zaljubljenik u stare turske filmove. Hvala ti za link ali ja stvarno ne mogu da gledam tu vrstu filmova. Imam ja i satelitsku kuci koja je okrenuta na Turksat tako da su mi ti filmovi stalno dostupni, ali eto, meni su ovi novi nekako drazi. Svakom svoje! :wink:

Sto se navedenih glumaca-pjevaca tice, svi osim Ibrahima Tatlisesa su vec odavno postali istorija. Pjevaju oni dosuse jos uvijek ali se samo sa sjetom mogu prisjecati vremena kada su imali milionske tiraze. Ceylan, Emrah, Ferdi Tayfur, Orhan Gencebay, sve su to nekadasnje velike zvijezde ali su se vremena promijenila pa je i njih sve manje i manje na turskoj televiziji.

Sto se tice Kurtlar vadisi - Irak (Dolina vukova - Irak), taj film je cista komercijala bez prevelike umjetnicke vrijednosti i vjerujem da nikad nece uci medju klasike turske kinematografije. Film kao film nije los, produkcija i novac ulozen u taj film je oborio sve rekorde do tada u Turskoj, ali opet ponavljam napravljen je komercijalni film (kao i vecina Holywoodskih) koji se producentima vise nego isplatio. Vjerovatno znas da je taj film nesto kao nastavak price megapopularne serije Kurtlar vadisi i svoj uspjeh u dobroj mjeri duguje uspjehu serije.
Simran
Posts: 23
Joined: 29/10/2010 04:57

#22 Re: turski filmovi?

Post by Simran »

Da li je neko gledao film -Žena koju treba spaliti- gledala sam ga još kao dijete i mama je imala na VHS ali je davno prestao raditi :( pa ako neko zna gdje bih ga mogla naći...Inače volim turske i indiske filmove i imam ih nekoliko u kućnoj kolekciji.Hvala unaprijed na odgovorima.
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#23 Re: turski filmovi?

Post by MoHiKaNaC »

Simran wrote:Da li je neko gledao film -Žena koju treba spaliti- gledala sam ga još kao dijete i mama je imala na VHS ali je davno prestao raditi :( pa ako neko zna gdje bih ga mogla naći...Inače volim turske i indiske filmove i imam ih nekoliko u kućnoj kolekciji.Hvala unaprijed na odgovorima.
Čudan naziv za jedan film :)

Da bar znaš naziv na turskom ili nešto slično možda bih mogao pomoći, ali ovako teško...
Simran
Posts: 23
Joined: 29/10/2010 04:57

#24 Re: turski filmovi?

Post by Simran »

Naziva na turskom se ne sjećam,nažalost...Tema filma je klasična turska: ona je pjevačica u nekoj kafani,i zaljubi se u momka iz ugledne porodice sa tim da se ta porodica bavi preprodajom droge..On nju oženi i ona mu rodi sina ali njegovi se ne slažu sa tim i njegov otac naredi da joj se otme sin i namjesti kao da su ga ubili.Ona ostavlja svog muža i odlazi da živi sama otvara svoju kafanu sa mišlju da im se osveti.Nakon 15 godina njenog sina ponovo dovode kući iz internata i ona misleći da je neka bliža rodbina od bivšeg muža,nađe plaćenog ubicu da ga ubije.Na kraju saznaje da je to njen sin ali već bude kasno jer ga ubiju...Sjećam se te scene na kraju kako ona trči kroz park za njim da ga spasi i zove Džoan... ako je ovo ikako bilo od pomoći super ako ne :sad:
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#25 Re: turski filmovi?

Post by MoHiKaNaC »

Vjerovatno film u tebi budi odredjene emocije, ali ja sam se iskreno dobro nasmijao dok samcitao radnju. Definitivno se radi o klasicnoj turskoj tragediji... Nekad davno, dok sam bio dijete, ti filmovi su se mogli sazvakati ali sada vec ne. Valjda u jednom trenutku covjeku bude patetike preko glave. No, naravno, postujem tvoju ljubav prema ovim filmovima i volio bih da mogu pomoci ali nazalost...

Veliki pozdrav! :-)
Post Reply