Tupperware

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
lanea

Tupperware

Post by lanea » 21/02/2011 13:35

Dragi moji zanima me da li se netko bavi prodajom Tupperware-a i kako mu to ide?isplati li se time trgovati, ima li ikakve zarade?Prijateljica me nagovara obzirom da sam prestala raditi, ali ja se nikako odlučiti.Ne znam kako to funkcionira. :? Savjet please

kurty

Re: Tupperware

Post by kurty » 21/02/2011 14:38

Jel prijateljica forumasica???

vesela_sveska

Post by vesela_sveska » 21/02/2011 18:42

Moja stara je dala bruku para za te stvari,sto ja ne bih ni u ludilu urdila,zena od koje je kupovala joj je pricala da nije lose to raditi.U svakom slucaju pokusaj,pa sta bude,sretno ;)

ladyada

Post by ladyada » 21/02/2011 18:47

u njemackoj isfurano ........ jedino ako ti je toliko dosadno da ubijes vrijeme ...........inace slabo se zaradi , znam da ih je nekoliko odustalo ...........

ALexis
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

Post by ALexis » 21/02/2011 20:11

mah... sad ima tih plastika na sve strane po daleko povoljnijim cijenama, tako da je tesko naci musteriju koja ce izdvojiti oko 50 km za neku posudicu.
ne znam, zavisi s kakvim se ljudima druzis, tj.kolika su im primanja, pa bi neki to i kupovali.

ali kad jednom 'namiris' kupce, oni su s tim plastikama rahat par godina, a ti nemas kome prodati, osim ako si maher.

lanea

Post by lanea » 21/02/2011 22:30

kurty wrote:Jel prijateljica forumasica???

A ne, nije.I ona je počela na nagovor drugih ali ona bi doslovno mačka u vreći prodala, ima spiku za te stvari.

lanea

Post by lanea » 21/02/2011 22:33

Ah, kako sam ostala bez posla nakako je malo teža financijska situacija, pa nastojim naći neki način zarade.A znam za neke ljude koji kupuju TW samo što većinom te stvari već imaju.

kurty

Post by kurty » 22/02/2011 00:02

Po mom shvatanju nekom...to je isto kao i zepter... Ja znam za 20tak porodica koje imaju zepter kod sebe i te iste porodice stalno kupuju u zepteru... Isto i za Tupperware...

Nadinka

Post by Nadinka » 22/02/2011 08:50

Ja sam imala osjecaj da je taj dio klijentele koji to kupuje vec prilicno zasicen, naravno imas uvijek i neke nove klijente koji se tek kuce npr, ali mislim da j eonaj glavni val kad se to kupovalo prilicno prosao. u onoj fazi su to kupovale i zene koje nisu bas imucne da je normalno da daju toliko za plasticno posudje, ali tada je bila bas jaka pomamam za tim :) ja imam nekih tw posuda od mame, ona je u onom periodu pokupovala sve, ali ja licno tekso da bih sad dala one pare za te plasticne zdjele koliko god da su dobre

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 22/02/2011 09:33

lanea wrote:Dragi moji zanima me da li se netko bavi prodajom Tupperware-a i kako mu to ide?isplati li se time trgovati, ima li ikakve zarade?Prijateljica me nagovara obzirom da sam prestala raditi, ali ja se nikako odlučiti.Ne znam kako to funkcionira. :? Savjet please

Prvo moras analizirati da li imas potencijala medju prijateljima da bi ti pomogli i sakupljali na onim prezentacijama ljude koji su u mogucnosti da plate to posudje... Nikakva moc uvjeravanja na ovom svijetu ti nece pomoci ako ljudi nemaju novac da plate posudje... Tvoji prijatelji, njihovi prijatelji, prijatelji prijatelja i tako to ide...

teAMICA

Post by teAMICA » 22/02/2011 09:34

lanea wrote:Dragi moji zanima me da li se netko bavi prodajom Tupperware-a i kako mu to ide?isplati li se time trgovati, ima li ikakve zarade?Prijateljica me nagovara obzirom da sam prestala raditi, ali ja se nikako odlučiti.Ne znam kako to funkcionira. :? Savjet please

Koliko para toliko muzike, a zaraditi se može itekako. Tupperware je brand koji postoji preko 60 godina, a najbolji kupci su osobe koje ga već koriste. Moja ti je preporuka da probaš, ne ulaže se ništa tako da nemaš šta izgubiti. Sretno!

teAMICA

Post by teAMICA » 22/02/2011 09:35

ta forumashica ne koristi forum za te stvari, već samo da se svađa s narodom :D

teAMICA

Post by teAMICA » 22/02/2011 09:42

ladyada wrote:u njemackoj isfurano ........ jedino ako ti je toliko dosadno da ubijes vrijeme ...........inace slabo se zaradi , znam da ih je nekoliko odustalo ...........

1. za Njemačku :lol: :lol: :lol: slatko me nasmija
2. Ko neće da radi džaba mu sve, a ko hoće.... ima ljudi koji zarade par hiljada, a ima i onih koji ne doguraju ni do 50 KM mjesečno... neće samo, treba ruke iz g...ce izvadit

kurty

Post by kurty » 22/02/2011 14:22

teAMICA wrote:

ta forumashica ne koristi forum za te stvari, već samo da se svađa s narodom :D

Eh da mi je vidjet da se ti negdje svadjas na forumu... :D

PP

kurty

Post by kurty » 22/02/2011 14:34

Nadinka wrote:Ja sam imala osjecaj da je taj dio klijentele koji to kupuje vec prilicno zasicen, naravno imas uvijek i neke nove klijente koji se tek kuce npr, ali mislim da j eonaj glavni val kad se to kupovalo prilicno prosao. u onoj fazi su to kupovale i zene koje nisu bas imucne da je normalno da daju toliko za plasticno posudje, ali tada je bila bas jaka pomamam za tim :) ja imam nekih tw posuda od mame, ona je u onom periodu pokupovala sve, ali ja licno tekso da bih sad dala one pare za te plasticne zdjele koliko god da su dobre

onda lijepo fino cijelo ljeto kad budes jela porodicne sladolede, ti ostavljaj zdjelice one pa ces imati plastike koliko hoces...

Nadinka

Post by Nadinka » 22/02/2011 15:26

kurty wrote:
Nadinka wrote:Ja sam imala osjecaj da je taj dio klijentele koji to kupuje vec prilicno zasicen, naravno imas uvijek i neke nove klijente koji se tek kuce npr, ali mislim da j eonaj glavni val kad se to kupovalo prilicno prosao. u onoj fazi su to kupovale i zene koje nisu bas imucne da je normalno da daju toliko za plasticno posudje, ali tada je bila bas jaka pomamam za tim :) ja imam nekih tw posuda od mame, ona je u onom periodu pokupovala sve, ali ja licno tekso da bih sad dala one pare za te plasticne zdjele koliko god da su dobre

onda lijepo fino cijelo ljeto kad budes jela porodicne sladolede, ti ostavljaj zdjelice one pa ces imati plastike koliko hoces...

Hvala na savjetu, ali moze se kupiti fino plasticno posudje i da nije TW, trenutno imam i jednog i drugog, dovoljno pa mi ne trebaju porodicni sladoledi..sta god a si htio/htjela reci :roll:

kurty

Post by kurty » 22/02/2011 16:08

Nadinka wrote:
kurty wrote:

Hvala na savjetu, ali moze se kupiti fino plasticno posudje i da nije TW, trenutno imam i jednog i drugog, dovoljno pa mi ne trebaju porodicni sladoledi..sta god a si htio/htjela reci :roll:

Izvini... Napravio sam gresku dok sam citao post, pa sam nesto pogresno razumjeo...
Otisao sam na to da si rekla da je glupost davati tolike pare za plastiku...

Izvini jos jednom

Nadinka

Post by Nadinka » 22/02/2011 16:26

kurty wrote:[Izvini... Napravio sam gresku dok sam citao post, pa sam nesto pogresno razumjeo...
Otisao sam na to da si rekla da je glupost davati tolike pare za plastiku...

Izvini jos jednom

Ma nista :-D Nisam ti aj taj tip da takve stavove pisem i sudim okolo :)

lanea

Post by lanea » 23/02/2011 08:00

teAMICA wrote:

Koliko para toliko muzike, a zaraditi se može itekako. Tupperware je brand koji postoji preko 60 godina, a najbolji kupci su osobe koje ga već koriste. Moja ti je preporuka da probaš, ne ulaže se ništa tako da nemaš šta izgubiti. Sretno!

Pa baš se nekako time i vodim.Probam, pa ako ide onda ide a ako ne ide nikom ništa.Ne mogu samo sjediti, javljati se na oglase i svako malo dobijati "Žao nam je ali niste primljeni.Bit ćete na rezervnoj listi..." i tomu slične.Nisam tip koji skrštenih ruku sjedi i kuka kako nema posla.Da uspijem i 20 KM zaraditi mjesečno, dobro.I to će naći svoje mjesto.U najgorem slučaju, imat ću koju TW posudicu jer ionako nemam nijedan njihov proizvod.

AdnaZ

Post by AdnaZ » 23/02/2011 09:45

Izvinjavam se ako zvučim glupo, možda sam nedovoljno informisana. Ali...zar je zdravo oko sebe imati toliko plastike, i svu hranu držati zatvorenu u plastici :? Meni zvuči jezivo :roll:

teAMICA

Post by teAMICA » 23/02/2011 09:57

AdnaZ wrote:Izvinjavam se ako zvučim glupo, možda sam nedovoljno informisana. Ali...zar je zdravo oko sebe imati toliko plastike, i svu hranu držati zatvorenu u plastici :? Meni zvuči jezivo :roll:

Tupperware je napravljen od zdrave plastike, neškodljive za ljudski organizam, u njemu nema pvc plastike, što je jedan od razloga prilično visokih cijena. Najbolji način čuvanja hrane su upravo te posude.

Nadinka

Post by Nadinka » 23/02/2011 10:51

AdnaZ wrote:Izvinjavam se ako zvučim glupo, možda sam nedovoljno informisana. Ali...zar je zdravo oko sebe imati toliko plastike, i svu hranu držati zatvorenu u plastici :? Meni zvuči jezivo :roll:

ne znam kako ti cuvas hranu, ali u cemu drugom da ostavim npr grah u zamrzivac, ili travnicki sir u frizider a da ne usmrdim sve okolo? normalno da sve sto moze se cuva u staklenkama (ajvar,paradjzsos,dzemovi), ali za neke stvari je ipak plastika najpogodnija i naravno da je bolje kao je TW i radi kvaliteta i radi toga tso zaista ocuva hranu bolje vakumiranu

Nadinka

Post by Nadinka » 23/02/2011 10:55

teAMICA, TW je imao odlican onaj kao shaker, ja sma ga koristila za palacinke ili omlete, je li ima jos uvijek i koliko kosta?

wewa

Post by wewa » 23/02/2011 10:58

meni je TW clan porodice :D

teAMICA

Post by teAMICA » 23/02/2011 12:12

Nadinka wrote:teAMICA, TW je imao odlican onaj kao shaker, ja sma ga koristila za palacinke ili omlete, je li ima jos uvijek i koliko kosta?

http://www.tupperware.ba/cps/rde/xchg/c ... l/755.html

Post Reply