Tunjevina

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
oldtajmer
Posts: 5187
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#101 Re: Tunjevina

Post by oldtajmer »

ja jos od rata imam averziju prema haringi kad smo morali jesti one neke raspadnute iz konzerve fuj,nisam poslije toga nikad vise haringu mogao ocima da vidim,mada vjerujem da je dobra :D
User avatar
Truba
Posts: 82329
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#102 Re: Tunjevina

Post by Truba »

Puno mi nesto 2.50
suspect_zero
Posts: 26024
Joined: 11/10/2008 21:45

#103 Re: Tunjevina

Post by suspect_zero »

oldtajmer wrote: 07/10/2023 21:05 ja jos od rata imam averziju prema haringi kad smo morali jesti one neke raspadnute iz konzerve fuj,nisam poslije toga nikad vise haringu mogao ocima da vidim,mada vjerujem da je dobra :D
Ih, ta je bila premium ako misliš na onu zlatno pakovanje u crvenom sosu.....ali ona veća, ovalna u srebrenom pakovanju....čini mi se plava naljepnica....ono je majka svih ovih radioaktivnih :mrgreen: ...nije bilo načina da je spremiš da valja.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5187
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#104 Re: Tunjevina

Post by oldtajmer »

suspect_zero wrote: 07/10/2023 22:33
oldtajmer wrote: 07/10/2023 21:05 ja jos od rata imam averziju prema haringi kad smo morali jesti one neke raspadnute iz konzerve fuj,nisam poslije toga nikad vise haringu mogao ocima da vidim,mada vjerujem da je dobra :D
Ih, ta je bila premium ako misliš na onu zlatno pakovanje u crvenom sosu.....ali ona veća, ovalna u srebrenom pakovanju....čini mi se plava naljepnica....ono je majka svih ovih radioaktivnih :mrgreen: ...nije bilo načina da je spremiš da valja.
zlatna u paradajz sosu je bila pristojna, ali ta druga cini mi se sa plavom naljepnicom se ne da rijecima opisati, ne bi ni dusmanu to dao da jede al jbg takav vakat bio ne ponovilo se, uglavnom uvijek kad vidim haringu ta ratna mi izadje pred oci :D
suspect_zero
Posts: 26024
Joined: 11/10/2008 21:45

#105 Re: Tunjevina

Post by suspect_zero »

Mislim da ono nije ni bila haringa....ono su bili neki komadi veće ribe.....kost joj ko od ćurke bila, pakovali je u vodi nije bila u ulju....garant nam neka još jadnija zemlja od nas slala :cry: :mrgreen:

Bila sam se navukla na ove Delamaris Izola crvene, pikant i one samo sa mrkvom (ove dvije zadnje ne vidim više)....ali sada im cijena otišla preko 3 KM :-?
User avatar
Isner
Posts: 816
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#106 Re: Tunjevina

Post by Isner »

Ja kako sam pročitao da je neki nesretni Meksikanac upao u veliki kazan među komade tuna pa ih skuhali sve zajedno, nisam ni jedne tunjevine otvorio... ma ni okrajak umočio...
Post Reply