Trovanje u Sarajevu !!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1 Trovanje u Sarajevu !!!!

Post by uvjek dobar gost »

Pomodorino bio i prošao..... ko fol u objektu se otrovalo samo par ljudi i ja lično upoznat nisam šta se na kraju desilo sa radnicima i vlasnikom.... kad sam zadnji put prolazio pored objekta na istom je pisalo da se renovira....

No sada nešto drugo, sinoć mi je djevojka jela u burekdžinici Sač na Baščaršiji.... kao reprezentativni objekat i kvalitet.... tamo je jela sa prijateljicom koja je došla u posjetu Sarajevu iz Londona..... i eno je sad baš na infuziji... i doktori su rekli da je to uobičajno trovanje .... ... odnosno da se svaki dan u gradu otruje oko pet il šest ljudi....... i sad se ja pitam.... ima li potrebe za kojekakvim institucijama.... inspekcijama.... i čim sve ne.... fakat imamo li mi kao građani ikakve mehanizme da se zaštitimo il jednostavno da se vodimo (kao i većina) zakonom sile... da se naoružamo i i i.... da čekamo svojih pet minuta.....

Da podcrtam burekdžinica SAČ na Baščaršiji...TROVAČ....
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2

Post by Neelix »

pored bureka s kajmakom u Bosni, one nasle nekakav Sac trazit :D

btw trovacem zovu i grilove na marindvoru i bjelavama, pa ih nema popularnijih :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#3

Post by uvjek dobar gost »

.... Bez uzorka hrane ili računa (koji nije nikakva garancija bez uzorka hrane) pojedinac ništa ne može, znači ne daj bože neke zločudne bakterije možemo ležati u bolnici, biti na infuzijama, ostati van kolosjeka sedmicu dana..... i nikom ništa.... pojeo vuk magarca.... , a svaki dan ima bar pet trovanja širom grada...... znači dok vlasnici ugostiteljskih objekata kupuju pasate ili šta već.... ne vode računa nikakvog o namjernicama... koje koriste... , a i inspekcije su jeftine... za kilu janjetine i dvije pive... sve se završi.....

gdje smo to mi....
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#4

Post by luciferino »

Meni su još kao djetetu ispirali mozak da pazim gdje jedem za vrijeme ljetnjih mjeseci, da izbjegavam hamburgere, pite, sladolede zbog povećanog rizika od trovanja. Ćevape recimo jedem samo na jednom mjestu, a sladoled nikada ne uzimam u slastičarni, bez obzira na to koliko je mjesto prometno. Trovanja je uvijek bilo i biće, bez obzira na inspekciju. Bakterije su to...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#5

Post by uvjek dobar gost »

................... sankcije su bitne, da je vlasnik Pomodorina bio na sudu, da su mu zatvorili objekat.... neko bi se prepao... i vodio računa, a kad lika koji otruje oko 600 ljudi... ne tereti sitem.... to daje krila novim trovačima....

Al za to smo glasali i eto nam....
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#6

Post by Skyfox »

luciferino wrote:Meni su još kao djetetu ispirali mozak da pazim gdje jedem za vrijeme ljetnjih mjeseci...
Ja sam se otrovao u martu u ex Vf-u sto znaci vise nema pravila ako higijena nije na nivou ode sve u helac...

Btw u onom Kingu na Maliti sam vidio - konobarica broji pare i pusi i onda s tim rukama ubaci sniclu u ham.

Nema vise nigdje garancije!!!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#7

Post by uvjek dobar gost »

Upravo tako... nije ni neka vrućina velika... ali mi ih non stop pravdamo kao da su nam familija.... pa zar negdje vani u Europskim gradovima nije žega ali meni recimo u Istambulu niko nije rekao da ne jedem sladoled... ili u Londonu da ne jedem hamburgere...., jedino kod nas populacija pravda nesposobnost organa i institucija....


Mi kao populacija plaćamo previsoku cijenu nesposobnosti političara na vlasti i svih njihovih istitucija, organa inspekcijskih i svih drugih..........
Pitanje je do kad....?????
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#8

Post by Skyfox »

Da... Ljudi kao da nezaju da moze i bolje. Potrovasmo se!? Pa dobro... sta je tu je...
deset_u_pola
Posts: 247
Joined: 06/07/2005 14:58

#9 Re: Trovanje u Sarajevu !!!!

Post by deset_u_pola »

uvjek dobar gost wrote:Pomodorino bio i prošao..... ko fol u objektu se otrovalo samo par ljudi i ja lično upoznat nisam šta se na kraju desilo sa radnicima i vlasnikom.... kad sam zadnji put prolazio pored objekta na istom je pisalo da se renovira....

No sada nešto drugo, sinoć mi je djevojka jela u burekdžinici Sač na Baščaršiji.... kao reprezentativni objekat i kvalitet.... tamo je jela sa prijateljicom koja je došla u posjetu Sarajevu iz Londona..... i eno je sad baš na infuziji... i doktori su rekli da je to uobičajno trovanje .... ... odnosno da se svaki dan u gradu otruje oko pet il šest ljudi....... i sad se ja pitam.... ima li potrebe za kojekakvim institucijama.... inspekcijama.... i čim sve ne.... fakat imamo li mi kao građani ikakve mehanizme da se zaštitimo il jednostavno da se vodimo (kao i većina) zakonom sile... da se naoružamo i i i.... da čekamo svojih pet minuta.....

Da podcrtam burekdžinica SAČ na Baščaršiji...TROVAČ....
Polako sa teškim kvalifikacijama tipa trovač.
I moja se žena prije par godina otrovala kod Želje, ali ona inače ima osjetljiv želudac. Tada se niko nije otrovao, samo ona. Pa mi nije palo na pamet otvarati ovakve teme.
Prvo pitaj koliko se taj dan ljudi otrovalo a jeli su u toj burekdžinici.
Prvo se pitaj je li se samo tvoja djevojka otrovala i šta je jela taj dan pa onda piši ovakve teme. Ili pozovi inspekciju pa ih prijavi.
mariposa
Posts: 54
Joined: 11/02/2007 23:13
Location: Sarajevo

#10

Post by mariposa »

Juce sam jela pitu u toj buregdzinici, inace uvijek jedem u Bosni i ne volim da eksperimentisem, ali me prijateljica nagovori.
Nas smo tri jele i nije nam nista, sreca nasa....
Jedina sigurnost je jesti kod kuce!
hind
Posts: 14
Joined: 22/02/2007 11:58

#11

Post by hind »

U Njemačkoj je aktuelna afera masovnog trovanja salmonelom u kojoj su žrtve uglavnom Njemci i nema bosanaca i ostalih egzotičnih vrsta po bolnicama.
Kada se nesto takvo može dogoditi disciplinovanoj i sterilnoj Njemačkoj ( a nije prvi put da se desava i vjerovatno ne posljednji) onda trovanje hranom i nije exclusive-a BiH trovača.
Desava se svakodnevno u cijelom svijetu a konzumenti su ti koji odlučuju i brinu o svom zdravlju pa ko voli ...
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#12

Post by karanana »

A jeli se i prijateljica iz Londona otrovala? Ako nije kako onda to objasnjavas i dovodis u vezu buregdzinicu u kojoj su zajedno i u isto vrijeme jele?
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#13

Post by luciferino »

uvjek dobar gost wrote:Upravo tako... nije ni neka vrućina velika... ali mi ih non stop pravdamo kao da su nam familija.... pa zar negdje vani u Europskim gradovima nije žega ali meni recimo u Istambulu niko nije rekao da ne jedem sladoled... ili u Londonu da ne jedem hamburgere...., jedino kod nas populacija pravda nesposobnost organa i institucija....


Mi kao populacija plaćamo previsoku cijenu nesposobnosti političara na vlasti i svih njihovih istitucija, organa inspekcijskih i svih drugih..........
Pitanje je do kad....?????
A vi stvarno mislite da u inostranstvu ne postoje slučajevi trovanja? Pa valjda treba biti oprezan prije svega. U inostranstvu NAROČITO neću poletiti da jedem nekakve sladolede i hamburgere. Pravila su pravila. :oops:
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#14

Post by malamaca »

Ako je to istina, stvarno me cudi, u Sacu je uvijek veliki promet i stvarno je cisto...
A je li se fakat otrovala i drugarica?


Samo da dodam da, obzirom da ocito niko drugi to ne radi, mi sami moramo voditi racuna gdje jedemo, pogotovo ljeti...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#15

Post by uvjek dobar gost »

Prvo inostranstvo i trovanje....... sistem štiti otrovane... i daje im puno pravo da tuže trovača... odnosno na osnovu računa imate pravo podići tužbu....

Pod dva u tome i jeste stvar Sač u kojem rade zamotane djevojke... koji je na glasu po dobroj ponudi... upravo taj objekat... , a jeste i drugarica se otrovala, a u bolnici joj fulili venu pa joj ruka otekla..... a ja vazio kako smo mi fina zemlja sa tradicijom, vodo i pokazivao..... da bi pravu sliku svega stekla u bolnici.....

Pod tri...... još malo pa će nas trovati i namjernicama u piljarama... jer im je skupo da drže frižider uključen.... još malo pa nećemo smjeti ni jesti.... ni piti zbog toga što opet i iznova pravdamo lopove na vlasti i njihove jatake..... u to ime na hvala....
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#16

Post by atko »

Uvijek bezbroj komentara na temu i svi su prica za sebe, takvi smo mi, rijetko da se dva sloze u misljenju zato nas i handre ove strakelje na vlasti kako zele.

Cinjenica je da i usvijetu postoje trovanja ali i mehanizmi zastite otrovanih.

Kod nas ovo drugo ne postoji pa je ovo prvo u porasu u odnosu na ostatak svijeta.

Neki dan kupim dvije konzerve sardine eva, obe konzerve malo zguzvane jedna cak i masna :-) malo negdje pusta valjda :x pogledam datum 12 06, ali preko kao neki Y da je utisnut da se malo valjda prepise datum.

I sta, kome prijaviti? koga? Uvijek padnemo na socijalu tipa kako da prijavim i da tih 5-6 zena sto tu radi ostane bes posla ako zatvore radnu. Sta ce ta djeca od tih zena kad ostanu bez posla... itd itd... to je zacarani krug... al vrijeme je da ta djeca jednom vise ogladne i da se pocni stvari rjesavati iz temelja...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#17

Post by prleitihi »

i ja sam juče tu jeo..i ništa.. :-)

ako je trovač..barem je vrhunski.. :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#18

Post by uvjek dobar gost »

Ma nem pojma..... evo sad je djevojka mi izašla iz bolnice... primila dvije infuzije i crta....
A u komunikaciji sa doktorima i sestrama...... 60. ljudi još leži u bolnici od Pomodorina..., a sestra medicinska brani vlasnika i govori mojoj djevojci... ma znam ga ja dobar je to čovjek... njemu je neko namjestio... ne bi on jer dobro radi.... i ima puno prometa.....

Treba nekom bombu baciti....
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#19

Post by skojotovski »

prodjoh pored Pomodorina i sledih se: vrata otvorena!!!
u autu sam bio, pa ne imah vremena skuzit jel hajvan to radi?!!! :x
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#20 Re: Trovanje u Sarajevu !!!!

Post by latinalover »

uvjek dobar gost wrote:Pomodorino bio i prošao..... ko fol u objektu se otrovalo samo par ljudi i ja lično upoznat nisam šta se na kraju desilo sa radnicima i vlasnikom.... kad sam zadnji put prolazio pored objekta na istom je pisalo da se renovira....

No sada nešto drugo, sinoć mi je djevojka jela u burekdžinici Sač na Baščaršiji.... kao reprezentativni objekat i kvalitet.... tamo je jela sa prijateljicom koja je došla u posjetu Sarajevu iz Londona..... i eno je sad baš na infuziji... i doktori su rekli da je to uobičajno trovanje .... ... odnosno da se svaki dan u gradu otruje oko pet il šest ljudi....... i sad se ja pitam.... ima li potrebe za kojekakvim institucijama.... inspekcijama.... i čim sve ne.... fakat imamo li mi kao građani ikakve mehanizme da se zaštitimo il jednostavno da se vodimo (kao i većina) zakonom sile... da se naoružamo i i i.... da čekamo svojih pet minuta.....

Da podcrtam burekdžinica SAČ na Baščaršiji...TROVAČ....

hej pa to je ona gdje dobra pita... kad se ide prema PLANETU pa se skrene u prvu lijevo...ja sam tu uvijek uzimao pitu....

ono gdje na bula s naocalama, sto je brza ,radi....


hvala na info ,necu vise...ccc
JD
Posts: 1557
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#21

Post by JD »

skojotovski wrote:prodjoh pored Pomodorina i sledih se: vrata otvorena!!!
u autu sam bio, pa ne imah vremena skuzit jel hajvan to radi?!!! :x
ne radi ali sam cuo da je navodno izganjao dozvole da opet otvori

ali nemoj me drzati za rijec, mozda je supljak
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#22

Post by justika_sa »

hoce reci ako kupim sendvič negdje da odmah stavim komadić u vrećicu za slučaj da se otrujem da imam uzorak :)
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#23

Post by uvjek dobar gost »

Svaka čast na ideji..... upravo to treba raditi..... i tražiti uvijek račun....

A to za Pomodorino.... ne čudi me uopšte.... rekoh vam kakve sam priče čuo po bolnici.... da su mu smjestili... odnosno da je bila diverzija.... finom čovjeku u radnji jer je on izuzetno dobro radio....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#24

Post by mIRCerka »

uvjek dobar gost wrote:Svaka čast na ideji..... upravo to treba raditi..... i tražiti uvijek račun....

A to za Pomodorino.... ne čudi me uopšte.... rekoh vam kakve sam priče čuo po bolnici.... da su mu smjestili... odnosno da je bila diverzija.... finom čovjeku u radnji jer je on izuzetno dobro radio....
Obzirom da sam ja nacula da je tragedija u Domu bila cista namjestaljka direktoru na cije je mjesto neko tipovao, a nisu se libili cak ni beb ubiti (koliko god zvucalo nemoguce, moguce je, jer recimo grijalica koja je izazvala pozar RADI, ormar pored grijalice nije ni uchadio, kamoli da je ostecen, itd itd), ne bi me cudilo da je neko napravio pasjaluk sa salmonelom u Pomodorinu...

Samo ce me cuditi ako se otkrije to, i ako svi i dalje budu sjedili na rukama, a ne budu zivog spalili ko god da je napravio takvo nesto...
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#25

Post by skojotovski »

isto sam cuo i za porodiliste i namjestaljku sefici senki mesihovic dinarevic. neki hajvan treba doci na njeno mjesto!
sve je u igri, a zivo...pa davno je postao jedna velika 0!
Post Reply