Treneri svijeta - ko je bolji?

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Od navedenih trenera najbolji je:

Magahth
6
6%
Mourinho
28
26%
Tabarez
4
4%
Klopp
7
6%
Hitzfeld
11
10%
Ferguson
35
32%
Guardiola
13
12%
Mancini
0
No votes
Wenger
5
5%
Ancelotti
0
No votes
 
Total votes: 109

User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#76 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by bandini »

respo wrote:da ali je trener y napravio vise vrhunskih igraca nego sto ce trener x dosanjati trofeja ;)
kao sto je recimo jedan lv gaal naspram fergusona
i kakvu kljucnu ulogu u osvajanju svjetskih titula
kljucnu ulogu imao '02-e
94-e bio na klupi za rezerve skoro citavo prvenstvo igrao minuta kao sto ja imam prstiju na rukama
lik je najbolji strijelac svjetskih prvenstava svih vremena, tako da tu nema diskusije
ja licno smatram da najbolji trener mora da ima dosta trofeja i to je to
evo wenger je napravio koliko hoces igraca zadnjih godina a nema trofeja od toga, i sta on ima od tih igraca na kraju
navijacu mu jebu mater, hoce da osvoje nesto
najbolji trener mora da bude uspjesan trener a uspjesnost se gleda po trofejima i to je tako
shearera se svi sjecaju jer je bio odlican igrac, ali nadji mi jednu osobu koja ce reci da je najbolji igrac svih vremena
nema je
isto tako ce se svi sjecati osima, ali osim i nije postigao neke rezultate kada se realno sagleda
ne kazem da nije mogao i da nije bio vrhunski trener ali nije postigao
to sto je svake godine igrao sa sturmom u ligi prvaka je izvanredan uspjeh ali tacno oslikava ono sto ti pricam
sta on moze reci i pokazati sta je osvojio
nista
a jedan tomislav ivic zato iza sebe ostavio pregrst trofeja i zato ja najbolji trener nasih prostora
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#77 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by respo »

pa bruka engleza kaze da je shearer najbolji napadac engleske svih vremena tako da ...
i ti sam kazes pamti se jer je bio dobar igrac

ponavljam opet biti dobar trener i uspjesan su 2 RAZLICITA pojma
trofeji su tu usputni

biti najbolji trener ne uracunava samo trofeje

sta arsene ima
ima to da kaze da je napravio igraca toliko da ferguson samo moze sanjati o tome
to sto navijaci mu psuju sve po spisku nema nikakve veze sa wengerovim kvalitetom
capello je osvojio ligu pa je dobio otkaz navijaci mu mahali bijelim maramicama
ne mijesaj navijace u raspravu jer su oni ovdje irelevantni
postujem tvoje misljenje al se ne slazem s njim
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#78 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by LSD »

respo wrote:pa bruka engleza kaze da je shearer najbolji napadac engleske svih vremena tako da ...
i ti sam kazes pamti se jer je bio dobar igrac

ponavljam opet biti dobar trener i uspjesan su 2 RAZLICITA pojma
trofeji su tu usputni

biti najbolji trener ne uracunava samo trofeje

sta arsene ima
ima to da kaze da je napravio igraca toliko da ferguson samo moze sanjati o tome

to sto navijaci mu psuju sve po spisku nema nikakve veze sa wengerovim kvalitetom
capello je osvojio ligu pa je dobio otkaz navijaci mu mahali bijelim maramicama
ne mijesaj navijace u raspravu jer su oni ovdje irelevantni
postujem tvoje misljenje al se ne slazem s njim
Nidje veze...Ferguson je napravio više igraca od Wengera...zapravo Wenger i ne pravi igrace, vec kupuje svoje zemljake.
palermo
Posts: 22501
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#79 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by palermo »

bandini wrote: isto tako ce se svi sjecati osima, ali osim i nije postigao neke rezultate kada se realno sagleda
ne kazem da nije mogao i da nije bio vrhunski trener ali nije postigao
to sto je svake godine igrao sa sturmom u ligi prvaka je izvanredan uspjeh ali tacno oslikava ono sto ti pricam
sta on moze reci i pokazati sta je osvojio
nista
a jedan tomislav ivic zato iza sebe ostavio pregrst trofeja i zato ja najbolji trener nasih prostora
O, kako je lako pisati a ne razmišljati. A četvrtfinales vjetskog prvenstva i plus ispadanje na penale, a polufinale Kupa Uefa sa Željom......šta bi Ivić dao za ova dva rezultata.........

Mislim,poređenja ovakvog tipa su uvijek nezahvalna, ali mislim da se ipak treba čuvati prelakih ocjena...
Mr. Brightside
Posts: 31340
Joined: 26/02/2011 13:07

#80 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Mr. Brightside »

sta onda mislite o treneru B.Dortmund ?
sa onakom ekipom osvojiti Bundesligu :)
e to je trener :D
User avatar
zomri
Posts: 12908
Joined: 03/05/2006 07:31

#81 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by zomri »

pokušaj metodološkog pristupa temi:

http://footballpantheon.com/2011/07/the ... -all-time/


po meni, najbolji danas je Mourinho. u desetak godina koliko je aktivni trener, osvojiti toliko trofeja u današnje vrijeme zaista je nevjerovatno. dajmo mu još 10 godina ovim tempom i prestići će i Fergusona. najjači, bez ikakve sumnje.

ako se gleda ko je najbolji svih vremena, mislim da je ono što je Brian Clough uradio zaista fascinantno. dovesti klub iz druge lige do naslova prvaka u dvije sezone i to ponoviti sa drugim klubom samo po sebi je čudesno. još kad se doda da je ovaj drugi klub doveo do 2 uzastopna Kupa Šampiona - to je onda fakat za duboki naklon.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#82 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by respo »

LSD wrote:
respo wrote:pa bruka engleza kaze da je shearer najbolji napadac engleske svih vremena tako da ...
i ti sam kazes pamti se jer je bio dobar igrac

ponavljam opet biti dobar trener i uspjesan su 2 RAZLICITA pojma
trofeji su tu usputni

biti najbolji trener ne uracunava samo trofeje

sta arsene ima
ima to da kaze da je napravio igraca toliko da ferguson samo moze sanjati o tome

to sto navijaci mu psuju sve po spisku nema nikakve veze sa wengerovim kvalitetom
capello je osvojio ligu pa je dobio otkaz navijaci mu mahali bijelim maramicama
ne mijesaj navijace u raspravu jer su oni ovdje irelevantni
postujem tvoje misljenje al se ne slazem s njim
Nidje veze...Ferguson je napravio više igraca od Wengera...zapravo Wenger i ne pravi igrace, vec kupuje svoje zemljake.
arsene je napravio vise igraca
ok mozda sam se pogresno izrazio sa ovim napravio
arsene je otkrio vise vrhunskih igraca od fergusona
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#83 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by madFlava »

Fergusone je ispred svih i ne treba dalje raspravljat.Iza njega su Capello,Mourinho,Hiddink,Hitzfeld,van Gaal,Del Bosque!
Guardiola mora jos pure da jede,a prvo sto treba da bi se dokazo je da ode u neki drugi klub.Svaka cast na igri Barce,ali za mene nije to to!Al' vidicemo.
;-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56082
Joined: 15/12/2008 16:53

#84 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by ultima_palabra »

zomri wrote:pokušaj metodološkog pristupa temi:

http://footballpantheon.com/2011/07/the ... -all-time/


po meni, najbolji danas je Mourinho. u desetak godina koliko je aktivni trener, osvojiti toliko trofeja u današnje vrijeme zaista je nevjerovatno. dajmo mu još 10 godina ovim tempom i prestići će i Fergusona. najjači, bez ikakve sumnje.

ako se gleda ko je najbolji svih vremena, mislim da je ono što je Brian Clough uradio zaista fascinantno. dovesti klub iz druge lige do naslova prvaka u dvije sezone i to ponoviti sa drugim klubom samo po sebi je čudesno. još kad se doda da je ovaj drugi klub doveo do 2 uzastopna Kupa Šampiona - to je onda fakat za duboki naklon.
Hvala za članak... ne slažem se sa dosta toga, ali vrlo poučno.
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#85 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by LSD »

madFlava wrote:Fergusone je ispred svih i ne treba dalje raspravljat.Iza njega su Capello,Mourinho,Hiddink,Hitzfeld,van Gaal,Del Bosque!
Guardiola mora jos pure da jede,a prvo sto treba da bi se dokazo je da ode u neki drugi klub.Svaka cast na igri Barce,ali za mene nije to to!Al' vidicemo.
;-)
Ako cemo pošteno, nije se ni veliki Ferguson nigdje drugo dokazivao (izuzev pocetaka u Aberdeenu) sem u Man.Utd gdje je , ono što kažu, citav život proveo... skoro 30 godina je tamo, svu slavu je stekao u tom klubu i sve te silne trofeje.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#86 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by respo »

po toj prici i ferguson treba jos pure da jede
da predje u neki drugi klub pa da pokaze da je trener jer je sve osim jedne titule cini mi se osvojene sa aberdeen-om osvojio u united-u
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#87 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by madFlava »

LSD wrote:
madFlava wrote:Fergusone je ispred svih i ne treba dalje raspravljat.Iza njega su Capello,Mourinho,Hiddink,Hitzfeld,van Gaal,Del Bosque!
Guardiola mora jos pure da jede,a prvo sto treba da bi se dokazo je da ode u neki drugi klub.Svaka cast na igri Barce,ali za mene nije to to!Al' vidicemo.
;-)
Ako cemo pošteno, nije se ni veliki Ferguson nigdje drugo dokazivao (izuzev pocetaka u Aberdeenu) sem u Man.Utd gdje je , ono što kažu, citav život proveo... skoro 30 godina je tamo, svu slavu je stekao u tom klubu i sve te silne trofeje.

dovoljno je to sa Aberdeenom u Skotskoj,gdje Celtic i Rangers rulaju :)
Lucas Leiva
Posts: 634
Joined: 11/01/2011 14:47

#88 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Lucas Leiva »

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56082
Joined: 15/12/2008 16:53

#89 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by ultima_palabra »

Lucas Leiva wrote:Image
FACHT! :mrgreen:
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#90 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by LSD »

madFlava wrote:
LSD wrote:
madFlava wrote:Fergusone je ispred svih i ne treba dalje raspravljat.Iza njega su Capello,Mourinho,Hiddink,Hitzfeld,van Gaal,Del Bosque!
Guardiola mora jos pure da jede,a prvo sto treba da bi se dokazo je da ode u neki drugi klub.Svaka cast na igri Barce,ali za mene nije to to!Al' vidicemo.
;-)
Ako cemo pošteno, nije se ni veliki Ferguson nigdje drugo dokazivao (izuzev pocetaka u Aberdeenu) sem u Man.Utd gdje je , ono što kažu, citav život proveo... skoro 30 godina je tamo, svu slavu je stekao u tom klubu i sve te silne trofeje.

dovoljno je to sa Aberdeenom u Skotskoj,gdje Celtic i Rangers rulaju :)
Pa i to je tacno, zato i jest Alex najveci u svom poslu...neponovljiva pojava u svijetu fudbala.

Vezano za Guardiolu, covjek je prakticno pocetnik u svom poslu...a za 3 godine (koliko je trener) uzeo je 3 titule prvaka Španije (zaredom), 2 titule prvaka Evrope, jedan Kup Kralja, klupski prvak Svijeta, Super kup itd...u svojoj debitantskoj sezoni je uzeo svih mogucih 6 trofeja, što nikad niti jednom drugom treneru Barce nije pošlo za rukum (ukljucujuci i samog Krojfa)...jbg, ti uspjesi se ne mogu osporavati i omalovažavati...nije ni njemu samo padalo sa neba.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#91 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Murat Sabanovic »

pricajte vi sta hocete ,al ovaj covjek je nenadjebljiv...


Image
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#92 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by madFlava »

@LSD

slazem se ali vec sam to rekao(mozda sam se pogresno izrazio),nije Guardiola uopste za osporavat ali ima jos dosta da dokaze!covjek je za respecta ali da poredim njega sa Fergusonom,Hiddinkom,Hitzfeldom,Mourinhom. :shock:
naah :zoka:
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#93 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by bandini »

palermo wrote:
bandini wrote: isto tako ce se svi sjecati osima, ali osim i nije postigao neke rezultate kada se realno sagleda
ne kazem da nije mogao i da nije bio vrhunski trener ali nije postigao
to sto je svake godine igrao sa sturmom u ligi prvaka je izvanredan uspjeh ali tacno oslikava ono sto ti pricam
sta on moze reci i pokazati sta je osvojio
nista
a jedan tomislav ivic zato iza sebe ostavio pregrst trofeja i zato ja najbolji trener nasih prostora
O, kako je lako pisati a ne razmišljati. A četvrtfinales vjetskog prvenstva i plus ispadanje na penale, a polufinale Kupa Uefa sa Željom......šta bi Ivić dao za ova dva rezultata.........

Mislim,poređenja ovakvog tipa su uvijek nezahvalna, ali mislim da se ipak treba čuvati prelakih ocjena...

sta cetvrfinale??
jebote cetvrfinale a i polufinale, gdje je trofej, gdje je ta slast pobjede?
pogledaj samo sta je ivic osvojio u karijeri i sa kojim klubovima, kako je hajduk igrao pod njegovim vodstvom pa onda mozemo pricati
osima postujem nenormalno ali budimo realni
onda je i ciro bolji trener od osima, trece mjesto na svjetskom prvenstvu
na nasim prostorima prvo ivic pa par mjesta e onda mozemo raspravljati ko dalje
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#94 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by LSD »

bandini wrote:
palermo wrote:
bandini wrote: isto tako ce se svi sjecati osima, ali osim i nije postigao neke rezultate kada se realno sagleda
ne kazem da nije mogao i da nije bio vrhunski trener ali nije postigao
to sto je svake godine igrao sa sturmom u ligi prvaka je izvanredan uspjeh ali tacno oslikava ono sto ti pricam
sta on moze reci i pokazati sta je osvojio
nista
a jedan tomislav ivic zato iza sebe ostavio pregrst trofeja i zato ja najbolji trener nasih prostora
O, kako je lako pisati a ne razmišljati. A četvrtfinales vjetskog prvenstva i plus ispadanje na penale, a polufinale Kupa Uefa sa Željom......šta bi Ivić dao za ova dva rezultata.........

Mislim,poređenja ovakvog tipa su uvijek nezahvalna, ali mislim da se ipak treba čuvati prelakih ocjena...

sta cetvrfinale??
jebote cetvrfinale a i polufinale, gdje je trofej, gdje je ta slast pobjede?
pogledaj samo sta je ivic osvojio u karijeri i sa kojim klubovima, kako je hajduk igrao pod njegovim vodstvom pa onda mozemo pricati
osima postujem nenormalno ali budimo realni
onda je i ciro bolji trener od osima, trece mjesto na svjetskom prvenstvu
na nasim prostorima prvo ivic pa par mjesta e onda mozemo raspravljati ko dalje
Al u panjevima
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#95 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by bandini »

O, kako je lako pisati a ne razmišljati. A četvrtfinales vjetskog prvenstva i plus ispadanje na penale, a polufinale Kupa Uefa sa Željom......šta bi Ivić dao za ova dva rezultata.........

Mislim,poređenja ovakvog tipa su uvijek nezahvalna, ali mislim da se ipak treba čuvati prelakih ocjena...[/quote]


sta cetvrfinale??
jebote cetvrfinale a i polufinale, gdje je trofej, gdje je ta slast pobjede?
pogledaj samo sta je ivic osvojio u karijeri i sa kojim klubovima, kako je hajduk igrao pod njegovim vodstvom pa onda mozemo pricati
osima postujem nenormalno ali budimo realni
onda je i ciro bolji trener od osima, trece mjesto na svjetskom prvenstvu
na nasim prostorima prvo ivic pa par mjesta e onda mozemo raspravljati ko dalje[/quote]
Al u panjevima[/quote]

nisi me razumio
ciro meni nikad nije ni bio ozbiljan trener, da ne govorimo o tome da je bolji od osima
samo kazem ako je mjerilo cetvrtfinale svjetskog prvenstva, i polufinale kupa uefa, ajd da je barem lige prvaka pa i nekako, ako je to mjerilo da je osim bolji od ivica onda je i ciro bolji od osima
a jasno je da nije
uvijek nam fali realnosti u svemu
svako stariji zna ko je ivic i kako je hajduk igrao dok je on bio trener, uostalom trofeji iz svih zemalja i klubova u kojima je radio su dovoljan pokazatelj
al eto tema nije jugoslovenski treneri vec najbolji trener, ali ovakve stvari ne mogu da presutim
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#96 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by bandini »

trofeji koje je sjor ivo osvojio govore dovoljno da nema vise diskusije na temu njega i osima

Naslovi prvaka

Jugoslavija:
1974. HNK Hajduk Split
1975. HNK Hajduk Split
1979. HNK Hajduk Split
Nizozemska, Eredivisie:
1977. AFC Ajax
Belgija, Jupiler liga:
1981. R.S.C. Anderlecht
Portugal, SuperLiga:
1988. FC Porto
Francuska, Ligue 1:
1992. Olympique de Marseille

Osvojeni kupovi

Jugoslavija, Kup Maršala Tita:
1972. HNK Hajduk Split
1973. HNK Hajduk Split
1974. HNK Hajduk Split
1976. HNK Hajduk Split

UEFA Superkup:
1987. FC Porto
Interkontinentalni kup:
1987. FC Porto
Portugal, Taça de Portugal:
1988. FC Porto
Španjolska, Copa del Rey:
1991. Atlético de Madrid
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#97 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by LSD »

Pa sam Osim za Ivića (kad je bio na njegovom sprovodu) kaže da je bio neponovljiv i fudbalski inovator - covjek koji je 70-tih godina prvi igrao u ex- Yugi totalni fudbal sa Hajdukom (koji je tada harao)

- Bio je preteča modernog nogometa, i imao je viziju. Sad je pitanje koliko su tu viziju neki mogli shvatiti i prihvatiti.Sjećam se njegovog Hajduka iz sedamdesetih. Bilo nam je stalo da ih pobijedimo, prevarimo mi njih, a ne oni nas. Dva tri puta smo bili blizu, ali onda bi redovito "dobili po glavi". Bio je izazov doći u Split i igrati protiv njegovog Hajduka, ekipe koja je već tada prerasla okvire domaćeg nogometa, prisjetio se Osim.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#98 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Korisničkoime »

Gleda neki dokumentarac i 50.000 Japanaca skandira na nekoj tekmi OSIM, OSIM.
Budući da su Japanci onako hunjerli i jako pametan narod ja bih da im se pridružim najbolji i jedini
IVICA OSIM.
User avatar
Kreativni_zidar
Posts: 260
Joined: 17/03/2012 17:05
Location: Aktiviramo stare teme!

#99 Re: Odg: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Kreativni_zidar »

Mourinho sigurno ispada iz utrke,kakve glupe utakmice čovjek gubi,u najvaznijem dijelu sezone.
Carlo Ancelotti sa druge strane u Realu isto zreo za odlaska.
Moyes zayebao katastrofa,jedino Pep zaslužio svoje mjesto tu.
Prije su bili bolji treneri na čelu najboljih klubova na svijetu.
User avatar
Cijanid
Posts: 95
Joined: 25/11/2019 00:35

#100 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Cijanid »

Vjerujem kad bi se anketa obnovila Klopp bi dobio daleko vise glasova.
Post Reply