Treći memorijalni turnir MIRZA DELIBASIC

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#1 Treći memorijalni turnir MIRZA DELIBASIC

Post by Umjetnik a »

Treći po redu turnir "Mirza Delibašić" će biti održan 28. 29. i 30. septembra 2007. godine u Sarajevu, u olimpijskoj dvorani Zetra, a ukupno će se odigrati 6 utakmica (svaki dan dvije). U znak sjećanja na sportistu stoljeća BiH, velikana košarkaškog sporta i ogromni doprinos koji je rano preminuli Mirza Delibašić imao za KK Bosna, Grad Sarajevo, Bosnu i Hercegovinu i košarkaški sport u cijelini, KK “Bosna” organizuje Treći memorijalni košarkaški turnir “Mirza Delibašić”.

Kao klub kojeg je Delibašić najviše zadužio, obavezali smo se da će Memorijalni košarkaški turnir “Mirza Delibašić” imati tradicionalni karakter. Tu obavezu ispunjavamo i ove godine, tako što smo u goste pozvali tri eminentna evropska košarkaška tima koji će uzeti učešće na ovom turniru. Imena Košarkaških klubova “FMP” (Srbija), “Fenerbahce ULKER” (Turska) i “Braunschweig” (Njemačka), zajedno sa Bosnom kao organizatorom, dovoljan su garant da će ovaj turnir biti pravi praznik košarke, vrijedan imena koje nosi.

Zašto se turnir "Mirza Delibašić" ne odigrava u dvorani koja nosi ime našeg velikana, u Centru Skenderija, objasnila je Lejla Rizvanović, PR kluba.

RIZVANOVIĆ: "KK Bosna je na vrijeme rezervisala veliku dvoranu Skenderije, ali smo odlučili termin ustupiti Rukumetnom klubu Bosna koji će igrati zvaničnu evropsku utakmicu. Znamo šta je za naš klub značila nemogućnost igranja ključnih utakmica u našoj matičnoj dvorani, pa prijateljima iz rukometnog kluba želimo olakšati organizaciju i pomoći da ostvare pozitivan rezultat.
S druge strane, ovo je dobra prilika za nas da probamo organizovati utakmice i u drugim dvoranama u našem gradu, jer smo u poslijednje dvije sezone bili prinuđeni igrati najvažnije utakmice u Maloj dvorani koja ne pruža optimalne uslove."

Dnevna ulaznica za turnir, sa kojom se mogu gledati dvije utakmice koštaće 5 KM, a o početku prodaje navijači će biti obavješteni putem naše web stranice i dnevne štampe.

RASPORED UTAKMICA

Petak, 28.09.2007. godine

18:00 sati FENERBAHCE – FMP
20:15 sati BOSNA – BRAUNSCHWEIG

Subota, 29.09.2007. godine

18:00 sati FENERBAHCE – BRAUNSCHWEIG
20:15 sati FMP – BOSNA

Nedjelja, 30.09.2007.

18:00 sati BRAUNSCHWEIG – FMP
20:15 sati BOSNA – FENERBAHCE

Generalni pokrovitelj turnira je Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo, te Grad Sarajevo i Opština Centar.

lijep turnir :bih:
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#2 Re: Treći memorijalni turnir MIRZA DELIBASIC

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 12:48, edited 1 time in total.
User avatar
Koshpa
Posts: 4911
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#3

Post by Koshpa »

znali itko kako su zavrsile utakmice na turniru ?
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#4

Post by Fleischfresser »

Bosna - Phantoms Braunschweig 88:74
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#5

Post by Umjetnik a »

Fleischfresser wrote:Bosna - Phantoms Braunschweig 88:74
a FMP je pobijedio Fener u prvoj utakmici
User avatar
pekarce
Posts: 263
Joined: 07/07/2004 14:15
Location: Buljin stream

#6

Post by pekarce »

Umjetnik a wrote:
Fleischfresser wrote:Bosna - Phantoms Braunschweig 88:74
a FMP je pobijedio Fener u prvoj utakmici
Bio sam na toj tekmi...Malo je nedostajalo da ih FMP namlati 50 razlike...Tanjević se nije puno živcirao..Samo, sramota za Bokija..Što se Bosne tiče, dobro je počelo, samo što su se pokazale šupljine u odbrani kasnije...Ali bolji smo nego što smo izgledali nedavno.
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#7

Post by Umjetnik a »

pekarce wrote:
Umjetnik a wrote:
Fleischfresser wrote:Bosna - Phantoms Braunschweig 88:74
a FMP je pobijedio Fener u prvoj utakmici
Bio sam na toj tekmi...Malo je nedostajalo da ih FMP namlati 50 razlike...Tanjević se nije puno živcirao..Samo, sramota za Bokija..Što se Bosne tiče, dobro je počelo, samo što su se pokazale šupljine u odbrani kasnije...Ali bolji smo nego što smo izgledali nedavno.
pa i ti živiš na Kipru :D
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#8

Post by rikardoreis »

pekarce wrote:
Umjetnik a wrote:
Fleischfresser wrote:Bosna - Phantoms Braunschweig 88:74
a FMP je pobijedio Fener u prvoj utakmici
Bio sam na toj tekmi...Malo je nedostajalo da ih FMP namlati 50 razlike...Tanjević se nije puno živcirao..Samo, sramota za Bokija..Što se Bosne tiče, dobro je počelo, samo što su se pokazale šupljine u odbrani kasnije...Ali bolji smo nego što smo izgledali nedavno.
de, pekarce, ako ti nije mrsko, malo vise o igri bosne...ko se izdvaja, kako pojacanja i tako to...

citam danas u novinama da Imamovic prijeti istupanjem iz ULEBa zbog zauzetosti Skenderije u vreijeme prve utakmice Bosne u tom kupu...
neki, navodno sajam taj dan...
ne vjerujem da ce to uraditi, toliko uloziti u pojacanja i sad tek tako odustati :? uostalom, ima Zetra, ima otiic u tuzlu, odigrati tu jednu utakmicu, bem mu trunje...
sorry sto je off topic...
User avatar
Altsa
Posts: 7403
Joined: 19/03/2004 18:31

#9

Post by Altsa »

bosna je i u drugoj tekmi pobijedila i to FMP. tek sada se vidi koliko smo izgubili sa markovicem na klupi. zdovc je bio poznat kao jedan od najboljih odbrambenih igraca u evropi. e taj stil igre je primjenio i u bosni. cvrsta odbrana gdje se gine za svaku loptu. cetiri amarikanca u ekipi od kojih je na mene najbolji utisak ostavio Hill (o Lensu W. ne treb rijeci trositi). i ako kazu da je grir bio jedan od najboljih igraca na turniru u francuskoj nije me se nesto dojmio. igraci koji su kod markovica uglavnom sjedili na klubi kod zdovca imaju solidnu minutazu (ikonic, sehovic), sehovic cak bio u pocetnoj petorci protiv svaba. sve u svemu nije lose. po meni jos fali jedan visoki centar preko 2,10 pa da ekipa bude kompletirana. ne znam sta je sa zimicem. vjerojatno se jos nije oporavio poslije operacie.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#10

Post by BHG »

Altsa wrote:bosna je i u drugoj tekmi pobijedila i to FMP. tek sada se vidi koliko smo izgubili sa markovicem na klupi. zdovc je bio poznat kao jedan od najboljih odbrambenih igraca u evropi. e taj stil igre je primjenio i u bosni. cvrsta odbrana gdje se gine za svaku loptu. cetiri amarikanca u ekipi od kojih je na mene najbolji utisak ostavio Hill (o Lensu W. ne treb rijeci trositi). i ako kazu da je grir bio jedan od najboljih igraca na turniru u francuskoj nije me se nesto dojmio. igraci koji su kod markovica uglavnom sjedili na klubi kod zdovca imaju solidnu minutazu (ikonic, sehovic), sehovic cak bio u pocetnoj petorci protiv svaba. sve u svemu nije lose. po meni jos fali jedan visoki centar preko 2,10 pa da ekipa bude kompletirana. ne znam sta je sa zimicem. vjerojatno se jos nije oporavio poslije operacie.
zimic se vraca poslije nove godine...
inace sve u svemu bosna izgleda puno puno bolje...ustvari neznam jel se bolje i igralo od rata naovamo...al vidjecemo...ima jos dosta da se igra....
sad za sada svaka cast...edo beton....napredovo malo je rec....
Post Reply