Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
palermo
Has thanked: 24 times
Been thanked: 119 times

#51 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by palermo » 05/12/2010 22:09

ostrožac wrote:Ajde molim te ko brata da nas iz Krajine ne guraš u blentitet s Sanđaklijama. Hebo ti a vjeru al mi s njima nemamo nikakve veze. Crtaj karte igraj se djete al nas ovde ne guraj s istokom niđe veze nema to. Uskoro nam se vraća Babo pa će te nas opet zvati izdajicama pa te molim ko brata pusti nas na miru i svoje karte u erekciji crtaj bez Krajišnika
Pa ako ti se vraća babo, i ako ga dočekuješ raširenih ruku, koko bi te trebao drugačije zvati ????

spreca
Has thanked: 571 times
Been thanked: 253 times

#52 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca » 05/12/2010 22:15

palermo wrote:
ostrožac wrote:Ajde molim te ko brata da nas iz Krajine ne guraš u blentitet s Sanđaklijama. Hebo ti a vjeru al mi s njima nemamo nikakve veze. Crtaj karte igraj se djete al nas ovde ne guraj s istokom niđe veze nema to. Uskoro nam se vraća Babo pa će te nas opet zvati izdajicama pa te molim ko brata pusti nas na miru i svoje karte u erekciji crtaj bez Krajišnika
Pa ako ti se vraća babo, i ako ga dočekuješ raširenih ruku, koko bi te trebao drugačije zvati ????

ma pusti djecu da mastaju :lol: :lol: :lol: ko da nisi nikad bio dijete :D

sumirprimus
Has thanked: 226 times
Been thanked: 619 times

#53 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by sumirprimus » 05/12/2010 22:18

Bosnje moraju popustit,hrvati moraju dobit dio,
srbi to moraju platit teritorijom...

spreca
Has thanked: 571 times
Been thanked: 253 times

#54 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca » 05/12/2010 22:20

sumirprimus wrote:Bosnje moraju popustit,hrvati moraju dobit dio,

samo ekonomske teritirije dolaze u obzir a rs se polako topi

stari grad Visegrad

#55 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by stari grad Visegrad » 05/12/2010 22:23

Ovo je probni balon za raju...

Otkrit ti necu sta mislim i zasto... bla bla bla teme, joces da ti sapnem....

sumirprimus

#56 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by sumirprimus » 05/12/2010 22:25

spreca wrote:

samo ekonomske teritirije dolaze u obzir a rs se polako topi
ma Đe se ba topi,daj matere ti vam ga vise prestante kenjat i hranit se glupostima..rs sve vise lici drzavi,a sve zbog katastro-faking-falnih poteza bosnjackog/bosanskog politickog vrha(ne mogu rec elite,jer nemju ni e od elite).
de malo prohodajte rs-om.dje zavsre brda i planine u federaciji pocnu polja i ravnice u rs-u.?sts mislis sta ima vecu perspektivu?ako krenes sa vkontratezom o industijri sjeti se krivaje zavidovici,zeljezare zenia,koksare lukavac,agrokomerca,sarabona,12 i po metara autoputa,itd etc...
ma bjaaazi ba.
mislim volio bih ja da smo mi zapadna njemacka,al kurko jurko,dokundisalo mi 15 godina lagat samog sebe....

vonSchtigliz

#57 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by vonSchtigliz » 05/12/2010 22:45

Nepostoji taj ustupak koji bi Bosnjaci u BiH mogli napraviti a da bi zadovoljilo bilo Velikohrvatske bilo Velikosrpske fasiste. Nasuprot tome niti jedni niti druge cak i nemisle da naprave neki ustupak Bosnjacima u tzv svojim maticnim drzavama. Zato umjesto da zamaramo jedni druge kad vec nemozemo zajedno da zivimo najbolje je da se mirno razidjemo, zato je za mene humano preseljenje naroda najbolja solucija :thumbup: . Najbolje je da se svaki narod preseli u svoju maticnu drzavu odnosno u svoj nacionalni tor pa da se onda barem kao komsije podnosimo. Ja bih takodje na granicama BiH podigao ogromne zidove i posijao bih minska polja barema za prvih sto ili dvijestotine godina dok se situacija nesmiri i nepopravi :D . Zapocetak umjesto da gubimo vrijeme trebamo planirati i raditi na tome kako da sto vise Bosnjaka vratimu majci BiH :bih: .

palermo

#58 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by palermo » 05/12/2010 22:59

sumirprimus wrote: ma Đe se ba topi,daj matere ti vam ga vise prestante kenjat i hranit se glupostima..rs sve vise lici drzavi,a sve zbog katastro-faking-falnih poteza bosnjackog/bosanskog politickog vrha(ne mogu rec elite,jer nemju ni e od elite).
de malo prohodajte rs-om.dje zavsre brda i planine u federaciji pocnu polja i ravnice u rs-u.?sts mislis sta ima vecu perspektivu?ako krenes sa vkontratezom o industijri sjeti se krivaje zavidovici,zeljezare zenia,koksare lukavac,agrokomerca,sarabona,12 i po metara autoputa,itd etc...
ma bjaaazi ba.
mislim volio bih ja da smo mi zapadna njemacka,al kurko jurko,dokundisalo mi 15 godina lagat samog sebe....
Jel ti Mostar ide u taj hrvatski entitet. Čisto da znam šta mi je raditi. Jebalo mačka, njemu dosadilo.....

sumirprimus

#59 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by sumirprimus » 05/12/2010 23:04

palermo wrote:
sumirprimus wrote: ma Đe se ba topi,daj matere ti vam ga vise prestante kenjat i hranit se glupostima..rs sve vise lici drzavi,a sve zbog katastro-faking-falnih poteza bosnjackog/bosanskog politickog vrha(ne mogu rec elite,jer nemju ni e od elite).
ma bjaaazi ba.
Jel ti Mostar ide u taj hrvatski entitet. Čisto da znam šta mi je raditi. Jebalo mačka, njemu dosadilo.....
pa bogaaam kako su braca vatahr navrl`i,a braca bosnje spremni na kompromis,mostar je stoLni rvacki grad...
ja BIH volio da je drugojacije,da je dole odnos snaga drugojaciji,al nazalost nije...
mozda u sklopu b uduceg bosnjacko/bosanskog entiteta i udje dio mostara do mosta,a sad,sve je nagadjanje suplja,dok se ne odigra...:)
najrealnie bi iblo kad bi vatahr pravili rezidencju u sirokom,bosnje pristale na trecu federalnu jedinicu,a srbi potpomogli procentualno vatehr brodom,derventom i samcem... :|
il imamo tragikomediju koja traje,evo vec decenijama...

palermo

#60 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by palermo » 05/12/2010 23:08

sumirprimus wrote:
palermo wrote:
ma bjaaazi ba.
pa bogaaam kako su braca vatahr navrl`i,a braca bosnje spremni na kompromis,mostar je stoLni rvacki grad...
ja BIH volio da je drugojacije,da je dole odnos snaga drugojaciji,al nazalost nije...
mozda u sklopu b uduceg bosnjacko/bosanskog entiteta i udje dio mostara do mosta,a sad,sve je nagadjanje suplja,dok se ne odigra...:)
najrealnie bi iblo kad bi vatahr pravili rezidencju u sirokom,bosnje pristale na trecu federalnu jedinicu,a srbi potpomogli procentualno vatehr brodom,derventom i samcem... :|
il imamo tragikomediju koja traje,evo vec decenijama...
pa može jarane, ako Hrvati pristanu da mostar bude u toj bosanskoj federalnoj jedinici, eto im entitet, eto vidiš kako smo mi Bošnje spremne na kompriomis. Nego, mene jarane, malo strah da ti nisi spreman i da mostar uđe u tu federalnu jedinicu, a sve zato što ti je dosadilo.

Kenan-sa

#61 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by Kenan-sa » 05/12/2010 23:09

Hrvati ne mogu nikako dobiti 3 entitet jer bi to znacilo jos jednu podjelu u BIH,a to je smrt za funkcionisanje drzave! neka Dodik da Covicu pola RS,nikakav problem,a djeliti samo Federaciju ito velikodusno od Mile Fasiste je utopija,neizvodivo i nemoguce!.. to dobro znaju i Cova i Dodik,ali eto manipulacijama nikad kraja! umjesto da se svi udruzimo da od BIH napravimo bolje drustvo,od entiteta zdrave i prospreritetne sredine,neki jednostavno zele razbiti svaku mogucnost da ovdje zive 3 naroda i da sve svi zajedno bavimo ekonomijom! a ekonomija je omca oko vrata Dodika,zna on dobro da su penzije u RS najmanje u Evropi,duplo manje nego u Federaciji,i zna on dobro da je ekonomski RS na ivici bankrota,pa mu je najlakse lupati o nekakvim novim entitetima,razdruzivanju... potrosio je pare od telekoma,ni ovako niske penzije u RS se od nove godine nece moci isplacivati,gradnja mreze autoputeva ni na viidku,sve sto je obecao on je slagao..ja za ovu drzavu ne brinem,odbranila se ona u mnogo tezim vremenima,ako je ista u ovoj drzavi upitno to je RS,koja je svi znamo nastala na krvlju i genocidu,cim Karadzic dobije svoju zasluzenu kaznu u Hagu,Rs kao proizvod njegove politike dozivljava fijasko,to Dodik i ostale fasiste dobro znaju,zato se sluze onom izrekom,napad je najbolja odbrana,tj upitna je RS a ne BIH!

sumirprimus

#62 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by sumirprimus » 05/12/2010 23:20

postao/la palermo dana 06/12/2010 00:08
pa može jarane, ako Hrvati pristanu da mostar bude u toj bosanskoj federalnoj jedinici, eto im entitet, eto vidiš kako smo mi Bošnje spremne na kompriomis. Nego, mene jarane, malo strah da ti nisi spreman i da mostar uđe u tu federalnu jedinicu, a sve zato što ti je dosadilo.
nije men dosadLo brate,jeNu stvar znaj o tuzlOcima,bandoglavi da bandoglaviji ne mogu biDnut :oops:
kompromis se davno pravio...vjeruj...
volio bih ja da je drugojacije,tita mi...mostar lijep grad,ljepo bi bilo zivjet dole,da je normalnije...

palermo

#63 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by palermo » 05/12/2010 23:32

sumirprimus wrote:postao/la palermo dana 06/12/2010 00:08
nije men dosadLo brate,jeNu stvar znaj o tuzlOcima,bandoglavi da bandoglaviji ne mogu biDnut :oops:
volio bih ja da je drugojacije,tita mi...mostar lijep grad,ljepo bi bilo zivjet dole,da je normalnije...
Lijepo je i sad živjet ovdje, a te tužioce znam ja bolje nego ti..........a znam i za kompromise što su se pravili pa se nisu napravili.....nego imaš li ti kakve svoje djedovine da je damo braći Hrvatima, vidim nisi iz rajvosa, nisi iz mostara.....ma odakle si god, ima sigurno kakav komadićak da im turnemo....

popajic

#64 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by popajic » 05/12/2010 23:35

Nije Mujezinovic trebao pustiti Torabija da ode - ima ovdje za njega posla u izobilju 8)

sumirprimus

#65 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by sumirprimus » 05/12/2010 23:35

palermo wrote:
sumirprimus wrote:postao/la palermo dana 06/12/2010 00:08
Lijepo je i sad živjet ovdje, a te tužioce znam ja bolje nego ti..........a znam i za kompromise što su se pravili pa se nisu napravili.....nego imaš li ti kakve svoje djedovine da je damo braći Hrvatima, vidim nisi iz rajvosa, nisi iz mostara.....ma odakle si god, ima sigurno kakav komadićak da im turnemo....
ja sOm tuzlOk,dakle nedo bog tužilac,nego-tuzlOk bandoglavi :D, i ne dam ni pedlja,reci mi e onda je rat,u genima je odgovor,E NEKA JE... 8-)
eh druze moj,to je bosna,a i hercegovina...nedam ja ni mostar nas,al hebiga drugi ga dadose...nije bilo do mene...

palermo

#66 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by palermo » 05/12/2010 23:37

sumirprimus wrote: ja sOm tuzlOk,dakle nedo bog tužilac,nego-tuzlOk bandoglavi :D, i ne dam ni pedlja,reci mi e onda je rat,u genima je odgovor,E NEKA JE... 8-)
eh druze moj,to je bosna,a i hercegovina...nedam ja ni mostar nas,al hebiga drugi ga dadose...nije bilo do mene...
Znam da nije bilo do tebe, bilo je do mene......zato i nije stoni grad, niti će biti.......davno bi on bio da je do tebe.....

sumirprimus

#67 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by sumirprimus » 05/12/2010 23:43

palermo wrote:
sumirprimus wrote: ja sOm tuzlOk,dakle nedo bog tužilac,nego-tuzlOk bandoglavi :D, i ne dam ni pedlja,reci mi e onda je rat,u genima je odgovor,E NEKA JE... 8-)
Znam da nije bilo do tebe, bilo je do mene......zato i nije stoni grad, niti će biti.......davno bi on bio da je do tebe.....
ne bi,lijep je mostar, da je drugojacija situacija idealan za zivota...pemzije...laganice...
p.s ovo boldovano,je za svakog istinskog covjekoljupca -patriotu uvreda.nadam se da je u nedostatku bolje argumentacije,ili ti ga verbalne packe...

limeni

#68 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by limeni » 05/12/2010 23:46

kao da ce nekome biti bolje ako dobije neki "komad" zemlje..ovdje treba donijeti ustav koji stiti svakog covjeka na svakom djelu ove zemlje, bio on manjina ili vecina...a ocekivati da ce sarajevo opet biti puno srba i banja luka preplavljena hrvatima je iluzija.

palermo

#69 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by palermo » 05/12/2010 23:49

[quote="sumirprimus"][
ne bi,lijep je mostar, da je drugojacija situacija idealan za zivota...pemzije...laganice...
p.s ovo boldovano,je za svakog istinskog covjekoljupca -patriotu uvreda.nadam se da je u nedostatku bolje argumentacije,ili ti ga verbalne packe...[/quote]

štooooo, pa ti meni evo čitavo vrijem trubiš kako bi ti dao Mostar braći Hrvatima, , jebi ga tak'a je realnost, a onda se patriotski busaš u prsa......to se u našem narodu vavijek zvalo, jebao bi se al da ti ne uđe....

Država
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

#70 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by Država » 05/12/2010 23:51

Priča o trećem entitetu je priča za levate. Što bi neko ko drži sve banke u jednoj državi (Hrvati drže skoro sve banke, a samim tim i skoro sav kapital), tražio neke entitete?

sumirprimus

#71 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by sumirprimus » 05/12/2010 23:53

palermo wrote:
sumirprimus wrote:[
p.s ovo boldovano,je za svakog istinskog covjekoljupca -patriotu uvreda.nadam se da je u nedostatku bolje argumentacije,ili ti ga verbalne packe...[/quote]

štooooo, pa ti meni evo čitavo vrijem trubiš kako bi ti dao Mostar braći Hrvatima, , jebi ga tak'a je realnost, a onda se patriotski busaš u prsa......to se u našem narodu vavijek zvalo, jebao bi se al da ti ne uđe....
nema samse,ja sam samo ironican,depresivan,pesimistican,al da bih dao,brateeeee....nemoj da se dole preselim,da vam donesem malo onog E NEKA JE... :D
ja se hebao ne bih,ja bih hebao, e tu je druze razlika... :wink:
sta ako sae politicari dogovore mostar gl.gr.trece fed jedinice?sta onda?svrsen cin?preseljenje naroda?rat?ajd malo konkretno....

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 619 times
Been thanked: 1334 times

#72 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by plain vanilla » 05/12/2010 23:54

sumirprimus wrote:
palermo wrote:
nema samse,ja sam samo ironican,depresivan,pesimistican,al da bih dao,brateeeee....nemoj da se dole preselim,da vam donesem malo onog E NEKA JE... :D
sta ako sae politicari dogovore mostar gl.gr.trece fed jedinice?sta onda?svrsen cin?preseljenje naroda?rat?ajd malo konkretno....[/quote]

nema nista od Treceg, mirno spavaj

palermo

#73 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by palermo » 05/12/2010 23:57

sta ako sae politicari dogovore mostar gl.gr.trece fed jedinice?sta onda?svrsen cin?preseljenje naroda?rat?ajd malo konkretno....
Pa dogovorit će se ako im ti daš , ako im ne daš onda se neće dogovoriti.Jednostavno .

Haj da budem malo konkretan, dogodila bi se radikalizacija Bošnjaka, i to kao naprosto neminovnost. Onda i ti gdje god da si (osim ako si u inostranstvu) ne bi bio miran.
Last edited by palermo on 06/12/2010 00:01, edited 1 time in total.

sumirprimus

#74 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by sumirprimus » 05/12/2010 23:59

vanilija,ja poslje 7 deca plavca vazda ko beba spavam,pitam se?sta ako...?
nema nema nema.tako svi govore,a onda hinje osd politicara presude i napacene bosnje pognu glavu i kazu ŠTAŠ ,takoj kakoj,izdrzo je mujo i gore...

sumirprimus

#75 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by sumirprimus » 05/12/2010 23:59

palermo wrote:
Pa dogovorit će se ako im ti daš , ako im ne daš onda se neće dogovoriti.Jednostavno .
neam ja nsita s tim ko ni ti...
ja se pitam,stas ti ako se oni dogovore onako kako ni tebi ne godi?

Locked