Trcanje...

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Trchite li?!

Da - obozavam da se muchim :)
209
62%
NE - jesi li normalna?
130
38%
 
Total votes: 339

User avatar
nepass1
Posts: 9975
Joined: 06/07/2017 07:35

#4526 Re: Trcanje...

Post by nepass1 »

Nemam pojma, uglavnom su posvadjani cini mi se. Ja nisam ni u jednom tom klubu, nit znam bilo koga od njih, nit mene zna bilo ko, osim mozda sa utrka da me vidio.
Glupo je da sarajevo bude najdosadnija utrka u BiH
User avatar
Logovan
Posts: 94740
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4527 Re: Trcanje...

Post by Logovan »

nepass1 wrote: 04/05/2024 19:54 Ja stvarno nisam bio na velikim manifestacijama, mostar do sad najveci half pa ne mogu iz prve ruke pricati, ali ovo u sarajevu je smjesno. Zainteresovanost grada, ljudi, kantona nepostojeca. Kad vidis sta se desava po svijetu a sta u sarajevu stvarno je zalosno.
Ovdje te ljudi fakat mrze, vidis na onom policajcu da te mrzi :D a kamo li na vozacima. Meni je to fenomen.

Moram se opet vratiti na ljubuski jebote vatrogasci postavili vozila, napravili tus. Kupali nas, zajebavali se, na okrepnim stanicama zajebancija, ljudi na biciklima voze za tobom i bodre te...
Pa u rami jebenoj gdje nas je mozda 100 trcalo ljudi na terasama sjede i bodre te. Cak jedna teta napravila neoficijalnu okrepu, sa terase sipala vodu i davala nam
Šta ja sve doživih u ovih par godina otkako se prijavljujem na utrke. Imam i dobrih i loših iskustava sa ljudima koji te gledaju dok trčiš (šetači, policija, itd.). Znao sam vidjeti njihovu podršku, čak sam i lično ja dobijao podršku od djece i od odraslih. Djeca mi par puta pružala ruku da se pozdrave. :D Od odraslih sam obično čuo "hajde, hajde, samo naprijed" i slično. A loša iskustva, smrknuta lica, šetači koji hoće da pređu ulicu, a ne mogu, policiji si dosadio, a vozači posebna priča. Sjećam se polumaratona od prije dvije godine, na Ilidži nam vozač nešto opsovao, izbacio glavu kroz prozor i psuje. Naravno, dobio je od mene povratnu reakciju. :D Na istom polumaratonu situacija na Alipašinom ja mislim, svirnuo mi vozač jer sam požurio preko raskrsnice. :D Policajac mu nije dao da prođe, čekali mene i ja ubrzao baš fino, samo čuješ zahvaljivanje u vidu sviranja. :D

A komentari preko društvenih mreža su 10 puta gori od reakcija kada trčiš. Znači ne može se porediti nikako. Strašno kakvih komentara čovjek može pročitati. Isto kao da je blokada grada traje pola dana i to da ne možeš nigdje maknuti sa autom, a stvarnost potpuno drugačija. Bukvalno pojedini ljudi ti požele sve najgore u životu.
kB27
Posts: 1306
Joined: 17/02/2016 17:46

#4528 Re: Trcanje...

Post by kB27 »

nepass1 wrote: 04/05/2024 21:53 Ja nisam ni u jednom tom klubu, nit znam bilo koga od njih, nit mene zna bilo ko
Isti sam takav. :mrgreen:
nepass1 wrote: 04/05/2024 21:53 Glupo je da sarajevo bude najdosadnija utrka u BiH
Ne trcim puno utrka pa bas i ne znam, ali meni je Sarajevo uvijek odlicno (Half i 10k), vidjet cemo kakve ce utiske ostaviti naredna nedjelja. Na ove dvije utrke staza u Sarajevu je prelijepa, ja ne znam kuda bi mogla prolaziti da bude ljepsa. Kad je meni tako, koji sam je prosao hiljadu puta u zivotu, mogu misliti kako je nekome ko prvi put dodje u grad. Meni je na drugaciji nacin zanimljiva sto stranac tesko moze razumjeti - to su jedini dani u godini kada su ulice Sarajeva onakve kakvim ih zelim jednog dana vidjeti: bez buke i smrada automobila. Barem potez Skenderija - Vijecnica - BBI. To psovaci i "trubaci" iz auta nikad nece dozivjeti. :kiss:


Nesreca Sarajeva je klima i cinjenica da jednom u pet godina mozes imati recimo idealne uslove. Na ceneru u julu neces nikad, jedino da dodje ledeno doba, a maj/septembar su toliko varljivi da jedne godine moze padati snijeg a druge biti 30 stepeni na kraju utrke. Sto nije tako ni bitno za omasovljavanje ovog sporta, sto bi trebao biti sustinski cilj.
Last edited by kB27 on 04/05/2024 22:19, edited 1 time in total.
kB27
Posts: 1306
Joined: 17/02/2016 17:46

#4529 Re: Trcanje...

Post by kB27 »

Logovan wrote: 04/05/2024 21:54 A komentari preko društvenih mreža su 10 puta gori od reakcija kada trčiš. Znači ne može se porediti nikako. Strašno kakvih komentara čovjek može pročitati. Isto kao da je blokada grada traje pola dana i to da ne možeš nigdje maknuti sa autom, a stvarnost potpuno drugačija. Bukvalno pojedini ljudi ti požele sve najgore u životu.
To nema veze sa trcanjem, isto ces procitati na bilo koju pozitivnu vijest iz domena sporta, nauke, umjetnosti, kulture, apsolutno bilo cega. Ti ljudi su bolesni, u uredjenim drustvima bi bili na lijecenju s ciljem da im se pomogne.
User avatar
nepass1
Posts: 9975
Joined: 06/07/2017 07:35

#4530 Re: Trcanje...

Post by nepass1 »

kB27 wrote: 04/05/2024 22:12
nepass1 wrote: 04/05/2024 21:53 Ja nisam ni u jednom tom klubu, nit znam bilo koga od njih, nit mene zna bilo ko
Isti sam takav. :mrgreen:
nepass1 wrote: 04/05/2024 21:53 Glupo je da sarajevo bude najdosadnija utrka u BiH
Ne trcim puno utrka pa bas i ne znam, ali meni je Sarajevo uvijek odlicno (Half i 10k), vidjet cemo kakve ce utiske ostaviti naredna nedjelja. Na ove dvije utrke staza u Sarajevu je prelijepa, ja ne znam kuda bi mogla prolaziti da bude ljepsa. Kad je meni tako, koji sam je prosao hiljadu puta u zivotu, mogu misliti kako je nekome ko prvi put dodje u grad. Meni je na drugaciji nacin zanimljiva sto stranac tesko moze razumjeti - to su jedini dani u godini kada su ulice Sarajeva onakve kakvim ih zelim jednog dana vidjeti: bez buke i smrada automobila. Barem potez Skenderija - Vijecnica - BBI. To psovaci i "trubaci" iz auta nikad nece dozivjeti. :kiss:
Taj half i cener se trce u dva kruga pa nekako bude vise raje.
Prosli majski half do cengic vile inekako. Kasnije nigdje ziva roba, jos ja nekako sam se potrefio. Nedzarici, pa svrakino sve do grbavice uopste nemas osjecaj da si na utrci. Onda opet od grbavice do cilja nista, nigdje zive duse.
kB27
Posts: 1306
Joined: 17/02/2016 17:46

#4531 Re: Trcanje...

Post by kB27 »

nepass1 wrote: 04/05/2024 22:22
kB27 wrote: 04/05/2024 22:12
nepass1 wrote: 04/05/2024 21:53 Ja nisam ni u jednom tom klubu, nit znam bilo koga od njih, nit mene zna bilo ko
Isti sam takav. :mrgreen:
nepass1 wrote: 04/05/2024 21:53 Glupo je da sarajevo bude najdosadnija utrka u BiH
Ne trcim puno utrka pa bas i ne znam, ali meni je Sarajevo uvijek odlicno (Half i 10k), vidjet cemo kakve ce utiske ostaviti naredna nedjelja. Na ove dvije utrke staza u Sarajevu je prelijepa, ja ne znam kuda bi mogla prolaziti da bude ljepsa. Kad je meni tako, koji sam je prosao hiljadu puta u zivotu, mogu misliti kako je nekome ko prvi put dodje u grad. Meni je na drugaciji nacin zanimljiva sto stranac tesko moze razumjeti - to su jedini dani u godini kada su ulice Sarajeva onakve kakvim ih zelim jednog dana vidjeti: bez buke i smrada automobila. Barem potez Skenderija - Vijecnica - BBI. To psovaci i "trubaci" iz auta nikad nece dozivjeti. :kiss:
Taj half i cener se trce u dva kruga pa nekako bude vise raje.
Prosli majski half do cengic vile inekako. Kasnije nigdje ziva roba, jos ja nekako sam se potrefio. Nedzarici, pa svrakino sve do grbavice uopste nemas osjecaj da si na utrci. Onda opet od grbavice do cilja nista, nigdje zive duse.
Pa ne bi trebalo biti neke razlike, nije valjda da prestizes ljude za cijeli krug. :P
Ali da, sretnes ljude iz suprotnog smjera, i slicno. Mislim da veliku ulogu igra i profil ulica kojim se trci, uglavnom su ulice sa 2 trake blizu pjesackih zona, pa je drugacije. I na halfu u septembru se "izgubis" kad dodjes na onu cistinu poslije M. Dvora pored Tehnicke skole, prije okreta za 180 kod muzeja. Mogu misliti kako je kad na Alipasinom sam ides kroz raskrsnicu cestom sa pet traka. :mrgreen: Ne znam, mozda sam ja specifican ali to mi ne smeta, cak vise preferiram sirinu, mir i tisinu. :mrgreen: Ne volim ni kad tek krene utrka pa svi imaju nesto za reci, trce u nekim cudno rasporedjenim grupama, i slicno. Vise volim drugi krug kad nikome vise nije ni do druzine ni do price. :mrgreen:


Nego, meni je zao sto u Sarajevu nema vise "incognito" utrka u toku godine, sa minimalnim organizacijskim trudom i na lokacijama poput Darive, Velike Aleje, Vilsonovog, gdje 5k, 10k, pa i polumaraton bez problema organizujes. Na zapadu u velikim gradovima mozes svake sedmice trcati takve utrke, steta sto mi nemamo npr. mjesecno. Utrke gdje je cilj druzenje, promocija trcanja, trkackih udruzenja, sticanje iskustva utrkivanja, itd. Cak ko zeli trcati PB takve utrke su odlicna prilika (ima ih dovoljno cesto pa ako imas los dan, imas brzo popravni; nema guzve i ne guras se sa masom). I to mogu super raditi i od toga imati koristi mala trkacka udruzenja.
User avatar
Logovan
Posts: 94740
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4532 Re: Trcanje...

Post by Logovan »

nepass1 wrote: 04/05/2024 19:54 Moram se opet vratiti na ljubuski jebote vatrogasci postavili vozila, napravili tus. Kupali nas, zajebavali se,
Ja da se vratim na ovaj tvoj post, zaboravih spomenuti, mislim da sam samo jednom doživio da nas vatrogasci rashlađuju. Rashlađivanje je bilo na zadnjem Sarajevskom ceneru, bili su kod SCC-a. Vala su me obradovali pravo. :mrgreen:
kB27 wrote: 04/05/2024 22:15 To nema veze sa trcanjem, isto ces procitati na bilo koju pozitivnu vijest iz domena sporta, nauke, umjetnosti, kulture, apsolutno bilo cega. Ti ljudi su bolesni, u uredjenim drustvima bi bili na lijecenju s ciljem da im se pomogne.
Da, ali je jako ružno za pročitati, pogotovo ako nekoga znaš od tih što su komentarisali. :-)
User avatar
nepass1
Posts: 9975
Joined: 06/07/2017 07:35

#4533 Re: Trcanje...

Post by nepass1 »

Logovan wrote: 04/05/2024 22:40
nepass1 wrote: 04/05/2024 19:54 Moram se opet vratiti na ljubuski jebote vatrogasci postavili vozila, napravili tus. Kupali nas, zajebavali se,
Ja da se vratim na ovaj tvoj post, zaboravih spomenuti, mislim da sam samo jednom doživio da nas vatrogasci rashlađuju. Rashlađivanje je bilo na zadnjem Sarajevskom ceneru, bili su kod SCC-a. Vala su me obradovali pravo. :mrgreen:
kB27 wrote: 04/05/2024 22:15 To nema veze sa trcanjem, isto ces procitati na bilo koju pozitivnu vijest iz domena sporta, nauke, umjetnosti, kulture, apsolutno bilo cega. Ti ljudi su bolesni, u uredjenim drustvima bi bili na lijecenju s ciljem da im se pomogne.
Da, ali je jako ružno za pročitati, pogotovo ako nekoga znaš od tih što su komentarisali. :-)
Jes u prvom krugu bilo rashladjivanje, dobro si.
kB27
Posts: 1306
Joined: 17/02/2016 17:46

#4534 Re: Trcanje...

Post by kB27 »

Logovan wrote: 04/05/2024 22:40 Ja da se vratim na ovaj tvoj post, zaboravih spomenuti, mislim da sam samo jednom doživio da nas vatrogasci rashlađuju. Rashlađivanje je bilo na zadnjem Sarajevskom ceneru, bili su kod SCC-a. Vala su me obradovali pravo.
Koliko obradovali - toliko i razocarali. Prvi krug, vatrogasci na oko 2.5km super dosli na onih 30 stepeni i 99% vlaznosti. Guram ja nekako drugi krug i samo kontam da mi je opet do njih dogurati, kad se rashladim "lahko" cu dalje. Dolazim na 7.5km, nigdje vatrogasaca pokupili se kuci... Malo mi falilo da i ja isto. :mrgreen:

Ili sam ja bio previse spor pa me nisu mogli cekati. 8-)
ramizovstrasni388
Posts: 330
Joined: 18/10/2021 21:15

#4535 Re: Trcanje...

Post by ramizovstrasni388 »

Vidio sam par ljudi na SA ceneru prošle godine da su im se brojevi raspali od tog poljevanja vodom :lol:
merk030
Posts: 685
Joined: 30/06/2018 18:31

#4536 Re: Trcanje...

Post by merk030 »

Meni je spao broj, okupali me bukvalno, kasnije rek'o curi što je davala medalje ako hoće da vidi sat da sam istrčao :lol: :lol:
User avatar
yoda82
Posts: 1640
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#4537 Re: Trcanje...

Post by yoda82 »

Gdje god sam vani trčao, trka je događaj. Samo je kod nas problem. :roll:

Na Istri blokirana magistralna cesta da trkači prođu, ogromna kolona vozila i ljudi izašli iz auta da plješću.
U Istambulu na HM, blokiran centar grada. Ljudi cjelim putem daju podršku...
Split isto tako....

Ma gdje god sam trčao, samo neka pozitiva osim kod nas.

prošle godine trčao 5K kod Darke, pa bio na okrepi na 33km. Dolazi jedan stariji maratonac na okrepu, mi bodrimo, plješćemo, a on govori svaka čast, ovo je prvi pljesak koji sam dobio na trci. Ja htjeo u zemlju propasti.

Jebem ti mentalitet.
User avatar
konektovan
Posts: 41110
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4538 Re: Trcanje...

Post by konektovan »

yoda82 wrote: 07/05/2024 08:47 Gdje god sam vani trčao, trka je događaj. Samo je kod nas problem. :roll:

Na Istri blokirana magistralna cesta da trkači prođu, ogromna kolona vozila i ljudi izašli iz auta da plješću.
U Istambulu na HM, blokiran centar grada. Ljudi cjelim putem daju podršku...
Split isto tako....

Ma gdje god sam trčao, samo neka pozitiva osim kod nas.

prošle godine trčao 5K kod Darke, pa bio na okrepi na 33km. Dolazi jedan stariji maratonac na okrepu, mi bodrimo, plješćemo, a on govori svaka čast, ovo je prvi pljesak koji sam dobio na trci. Ja htjeo u zemlju propasti.

Jebem ti mentalitet.
Ono sta treba da se radi,..je sama promocija dogadjaja i naravno serrvisne informacije za gradjanstvo, da se upoznaju na vrijeme kad je trka, koliko ce trajati otprilike, koje ulice su zatvorene, ..sta su alternative za one koji "moraju" koristiti automobile..vrlo jednostavno. Moje misljenje je da je previse trka u samom Sarajevu. Bolje jedno vece,..nego 20 manjih,..koliko god to vama trkacima znacilo, znate da je Sarajevo infrastrukturno poprilicno slijepo crijevo..
User avatar
yoda82
Posts: 1640
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#4539 Re: Trcanje...

Post by yoda82 »

U sarajevu su čini mi se 3 ili 4 trke da se zatvara saobraćaj. I to nikad više od sat dva, po dionici. To je prosječno jednom u tri mjeseca. Nije svaki dan, pa da se pravi tolika frka.
U Sarajevu je gužva u saobraćaju svaki dan, ali ljudi traže nekog da se "iskale" zbog toga. Jbg. ja sad bio u Minhenu, bar 50% ljudi je na biciklu, dok kod nas svako kućanstvo mora imati 2-3 vozila, pa ide kuknjava kako je gužva, kako nema parkinga, kako ovo, kako ono...
kB27
Posts: 1306
Joined: 17/02/2016 17:46

#4540 Re: Trcanje...

Post by kB27 »

Ma ja, svaki put vijest par dana ranije, dan ranije, na jutro utrke - svi detalji blokade. Tu malo treba apelovati na medije a ne na trkace, ako im nije interesantno da objave ranije da ce se odrzati utrka (zbog same utrke), neka objave zbog parcijalne obustave saobracaja.

U Sarajevu saobracaj obustavljaju Sarajevo Marathon (maj), Sarajevski Cener (juli), Sarajevo Half Marathon (septembar). Dvoje u nedjelju u ranim jutarnjim satima, jedno u kasnim vecernjim. Dakle, nikome nije vitalno da tada koristi automobil da dodje do zadnjeg metra svoje destinacije. :roll:


Ma upravo to, nervozni i naelektrisani "opasni momci" koji u granap idu autom traze svoj ispusni ventil. Oni trkace, bicikliste, romobiliste, ili generano umjetnike, sportiste, i slicne profile ljudi posmatraju, nazalost cu to reci, na isti nacin kao pripadnike LGBT populacije - "vidi njega, jebat cu mu mater ocami".

Sve osim lakta kroz prozor, cigare ili shishe u ustima, i bleje iz kafica po cijeli dan je njima strano, nenormalno, bolesno, neprihvatljivo. E nece da moze. :izet:
User avatar
nepass1
Posts: 9975
Joined: 06/07/2017 07:35

#4541 Re: Trcanje...

Post by nepass1 »

konektovan wrote: 07/05/2024 09:29
yoda82 wrote: 07/05/2024 08:47 Gdje god sam vani trčao, trka je događaj. Samo je kod nas problem. :roll:

Na Istri blokirana magistralna cesta da trkači prođu, ogromna kolona vozila i ljudi izašli iz auta da plješću.
U Istambulu na HM, blokiran centar grada. Ljudi cjelim putem daju podršku...
Split isto tako....

Ma gdje god sam trčao, samo neka pozitiva osim kod nas.

prošle godine trčao 5K kod Darke, pa bio na okrepi na 33km. Dolazi jedan stariji maratonac na okrepu, mi bodrimo, plješćemo, a on govori svaka čast, ovo je prvi pljesak koji sam dobio na trci. Ja htjeo u zemlju propasti.

Jebem ti mentalitet.
Ono sta treba da se radi,..je sama promocija dogadjaja i naravno serrvisne informacije za gradjanstvo, da se upoznaju na vrijeme kad je trka, koliko ce trajati otprilike, koje ulice su zatvorene, ..sta su alternative za one koji "moraju" koristiti automobile..vrlo jednostavno. Moje misljenje je da je previse trka u samom Sarajevu. Bolje jedno vece,..nego 20 manjih,..koliko god to vama trkacima znacilo, znate da je Sarajevo infrastrukturno poprilicno slijepo crijevo..
To se slazem jednu utrku ali pokusati to dovesti na neki visi nivo. Maraton strpati do remize najdalje pa nek je onda blokiran saobracaj i duze. Ostale utrke nek budu na vilsu, tamo gdje se reciklaza trci, igman, stojcevac pa moze jedan dan i u sz se organizovati 5k trka. Sa stazom ima 1,4km
User avatar
dr_Evil
Posts: 12683
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4542 Re: Trcanje...

Post by dr_Evil »

U pravu je kolega, trcao sam nedavno na mrskom sjeveru, dosta kuca okiceno sa podrskom(uz cestu koja se trci), djecu izvode, pljesak podrske, medijska kampanja, i da 15.000 ucesnika u gradu manjem od Sarajeva. Mi moramo shvatiti da smo mi drustvo gdje neko ako ne krene odmah na semaforu citava kolona trubi, a kamoli da sacekaju i ispostuju trkace.

Doduse ako je nesto vjerski, e onda se moze citav grad zatvorit, sta takodjer govori o stepenu razvoja.

A da se moze bolje planirati, to svakako!
kB27
Posts: 1306
Joined: 17/02/2016 17:46

#4543 Re: Trcanje...

Post by kB27 »

Zato sto je u Sarajevu (generalno u BiH, a vjerovatno i na cijelom Balkanu) automobil sakralni objekat. Sve sto postoji podredjeno je njemu. Do mjere da su na drugoj temi na ovom forumu žučno branili stav da je pravo na parking osnovno ljudsko pravo. :-)
User avatar
konektovan
Posts: 41110
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4544 Re: Trcanje...

Post by konektovan »

Istina,...auta su nam svetinja. :mrgreen: Ali primjetno je da se dosta raje pocinje baviti trcanjem, uglavnom rekreativno i samim ti se i svijest mjenja,.od onih koji trce do onih koji nam sve po spisku kad mu izletis pred auto. :mrgreen:
Dobra organizacija dogadjaja, marketing, mogu cuda da urade i u ovakvoj sredini.
Volio bih da u gradu zazivi maraton, polumaraton utrka na nekom visem nivou, da se ukljuce nasi najveci sponzori kad je sport u pitanju, i da se velikim nagradama pokusa privuci sto veci broj vrhunskih trkaca sa svih strana svijeta. Uz takvo nesto uvijek dodati i neki fun run, za nas halapuciju do petaka..i svima dobro. :mrgreen:
User avatar
madesa
Posts: 4247
Joined: 26/07/2013 02:37

#4545 Re: Trcanje...

Post by madesa »

konektovan wrote: 07/05/2024 13:21 Istina,...auta su nam svetinja. :mrgreen: Ali primjetno je da se dosta raje pocinje baviti trcanjem, uglavnom rekreativno i samim ti se i svijest mjenja,.od onih koji trce do onih koji nam sve po spisku kad mu izletis pred auto. :mrgreen:
Dobra organizacija dogadjaja, marketing, mogu cuda da urade i u ovakvoj sredini.
Volio bih da u gradu zazivi maraton, polumaraton utrka na nekom visem nivou, da se ukljuce nasi najveci sponzori kad je sport u pitanju, i da se velikim nagradama pokusa privuci sto veci broj vrhunskih trkaca sa svih strana svijeta. Uz takvo nesto uvijek dodati i neki fun run, za nas halapuciju do petaka..i svima dobro. :mrgreen:
u nedjelju ujutru je bilo preko 20-tak trkaca na Vilsu. Definitivno je trcanje postalo popularan sport
kB27
Posts: 1306
Joined: 17/02/2016 17:46

#4546 Re: Trcanje...

Post by kB27 »

madesa wrote: 07/05/2024 14:27 u nedjelju ujutru je bilo preko 20-tak trkaca na Vilsu. Definitivno je trcanje postalo popularan sport
Da, u poredjenju sa rijetkim budalama prije 5 ili ne daj Boze 10 godina. :mrgreen:

Na Wings for Life u nedjelju je bilo oko 200 ucesnika na dogadjaju u Kampusu. Dosta studenata, ali takodjer i dosta za nase standarde "ozbiljnih trkaca". :bih:
User avatar
madesa
Posts: 4247
Joined: 26/07/2013 02:37

#4547 Re: Trcanje...

Post by madesa »

kB27 wrote: 07/05/2024 14:50
madesa wrote: 07/05/2024 14:27 u nedjelju ujutru je bilo preko 20-tak trkaca na Vilsu. Definitivno je trcanje postalo popularan sport
Da, u poredjenju sa rijetkim budalama prije 5 ili ne daj Boze 10 godina. :mrgreen:

Na Wings for Life u nedjelju je bilo oko 200 ucesnika na dogadjaju u Kampusu. Dosta studenata, ali takodjer i dosta za nase standarde "ozbiljnih trkaca". :bih:
Neka nas sto vise bude :bih:
kB27
Posts: 1306
Joined: 17/02/2016 17:46

#4548 Re: Trcanje...

Post by kB27 »

Da! Napredak je evidentan, ne samo trcanje nego generalno briga za zdravlje i zdraviji nacin zivota. Postoji odredjeni broj ljudi koji je uspio "uteci bijedi" (u nacinu razmisljanja, a i u novcaniku) pa se mnogo vise ljudi nego prije 5-10 godina moze vidjeti u parkovima, na setalistima, izletistima, i slicno. Uporediti Vilsonovo za vikend ovih dana i prije 5-10 godina, da ne kazem Trebevic i slicno.

Sto je vani davno usvojeni mindset. Ako se nema vremena od milion obaveza, trci se s posla ili na posao, ili na pauzi od sat vremena odradi trening i tusiranje i nazad na posao. Ili se biciklira s posla i na posao umjesto auta ili javnog prevoza. Jos smo mi daleko od toga (kad trcim po kisi govore mi "nije bolest sve sto boli", kad vozim bicikl po nekim selima govore mi "sta se dzaba umaras bolje da si sa mnom sijeno slagao" - oboje ziva istina i licno meni se desilo :mrgreen: ), ali svijest se mijenja.
Tabijat
Posts: 1294
Joined: 25/12/2013 15:29

#4549 Re: Trcanje...

Post by Tabijat »

kB27 wrote: 07/05/2024 15:25 Da! Napredak je evidentan, ne samo trcanje nego generalno briga za zdravlje i zdraviji nacin zivota. Postoji odredjeni broj ljudi koji je uspio "uteci bijedi" (u nacinu razmisljanja, a i u novcaniku) pa se mnogo vise ljudi nego prije 5-10 godina moze vidjeti u parkovima, na setalistima, izletistima, i slicno. Uporediti Vilsonovo za vikend ovih dana i prije 5-10 godina, da ne kazem Trebevic i slicno.

Sto je vani davno usvojeni mindset. Ako se nema vremena od milion obaveza, trci se s posla ili na posao, ili na pauzi od sat vremena odradi trening i tusiranje i nazad na posao. Ili se biciklira s posla i na posao umjesto auta ili javnog prevoza. Jos smo mi daleko od toga (kad trcim po kisi govore mi "nije bolest sve sto boli", kad vozim bicikl po nekim selima govore mi "sta se dzaba umaras bolje da si sa mnom sijeno slagao" - oboje ziva istina i licno meni se desilo :mrgreen: ), ali svijest se mijenja.

Kazu u Lukomiru za planinare: to su oni sto hodaju, a ne moraju :lol: :lol: :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94740
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4550 Re: Trcanje...

Post by Logovan »

yoda82 wrote: 07/05/2024 09:47 U sarajevu su čini mi se 3 ili 4 trke da se zatvara saobraćaj. I to nikad više od sat dva, po dionici. To je prosječno jednom u tri mjeseca. Nije svaki dan, pa da se pravi tolika frka.
U Sarajevu je gužva u saobraćaju svaki dan, ali ljudi traže nekog da se "iskale" zbog toga. Jbg. ja sad bio u Minhenu, bar 50% ljudi je na biciklu, dok kod nas svako kućanstvo mora imati 2-3 vozila, pa ide kuknjava kako je gužva, kako nema parkinga, kako ovo, kako ono...
Jedini pravi problem je bio dan i satnica od utrke Sarajevski cener. Petak, 8 sati navečer, realno pogrešno je i samo zbog ovog se trebalo prigovarati.
Post Reply