Tražim naslov knjige

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1 Tražim naslov knjige

Post by ExNihilo »

Čudo nema već ovakva tema? :zoka: Ili, ja ne mogu naći.


Uglavnom, već godinama tražim naslov jedne knjige, tačnije serijala, koji sam čitao kao dijete. Možda ovdje neko pomogne, iako imam tek šture informacije.

Čini mi se da je knjiga izvorno bila njemačka, a autor - žena. Bruka nastavaka. Protagonisti su družina dječaka i djevojčica koji rješavaju različite lokalne misterije. Ime tog njihovog "tajnog društva" je anagram sastavljen od početnih slova njihovih imena. Moguće je da se taj anagram nalazi čak i u naslovu knjige. Izdanje koje sam čitao imalo je plave/ljubičaste korice. Družina se često voza na biciklima. Toliko znam. Nemojte samo reći "pet prijatelja", please :D Jer nije. :D

Još malo pa ću početi misliti da sam knjige izmislio, ako uskoro ne pronađem :)
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#2 Re: Tražim naslov knjige

Post by MedenoSrce »

je l' ovo?

Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3 Re: Tražim naslov knjige

Post by ExNihilo »

Medena, nije to, ali si me usmjerila u dobrom pravcu :D Mislim da sam pronašao naslov, 80% sam siguran da je riječ o ovoj knjizi:

Image

Odgovara svemu što sam gore rekao. Ako je ko čitao, nek potvrdi. Hvala Medena :thumbup:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#4 Re: Tražim naslov knjige

Post by Revolucionar ★ »

Da ne otvaram novu temu, zna li neko da li negdje u Sa ima dostupna knjiga " Zelena Milja " / Green Mile / od Stephen Kinga, i koja je cijena ?
maxell_sarajevo
Posts: 2224
Joined: 08/02/2008 19:19

#5 Re: Tražim naslov knjige

Post by maxell_sarajevo »

Revolucionar ★ wrote:Da ne otvaram novu temu, zna li neko da li negdje u Sa ima dostupna knjiga " Zelena Milja " / Green Mile / od Stephen Kinga, i koja je cijena ?
Biblioteka Sarajeva

http://www.cobiss.ba/scripts/cobiss?uka ... ec=8&sid=3
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#6 Re: Tražim naslov knjige

Post by Revolucionar ★ »

Nisam znao da se ovako moze provjeriti . Hvala ti na informaciji, ovo mi moze pomoci u buducnosti, sada pokusavam da nadjem knjigu da je kupim ;)
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#7 Re: Tražim naslov knjige

Post by Donnie Smith »

Revolucionar ★ wrote:Nisam znao da se ovako moze provjeriti . Hvala ti na informaciji, ovo mi moze pomoci u buducnosti, sada pokusavam da nadjem knjigu da je kupim ;)
Jesi li je kupio ikad, cijena? I meni bi trebala :-D
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#8 Re: Tražim naslov knjige

Post by benjen »

,...
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#9 Re: Tražim naslov knjige

Post by Revolucionar ★ »

Donnie Smith wrote:
Revolucionar ★ wrote:Nisam znao da se ovako moze provjeriti . Hvala ti na informaciji, ovo mi moze pomoci u buducnosti, sada pokusavam da nadjem knjigu da je kupim ;)
Jesi li je kupio ikad, cijena? I meni bi trebala :-D
Jesam druze, kupio je u Buybooku tada, kostala je oko 20 maraka ako se ne varam, nije bilo one akcijske cijene tada :D
Post Reply