Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
gnosaurus
Posts: 5
Joined: 11/03/2011 22:52

#1 Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by gnosaurus »

Pozdrav svima.

Dakle, u potrazi sam za knjigom Jezičkoanalitička filozofija (Ernst Tugendhat). Izašla je u biblioteci Logos izdavačke kuće Veselin Masleša (mislim da svi znamo ta fina bijela i crna izdanja, jedan od ponosa predratnog Sarajeva).

E sad, prije nego što neko kaže da se može naći po kopirnicama, znam, ali ja tražim baš pravo izdanje. Pa, ako neko ima tu knjigu i voljan je prodati je, neka mi javi PP, da se dogovorimo. To važi i za ostale knjige iz Logosove biblioteke, ako imate neke koje vam više ne trebaju, molim da mi javite, ja bih mogao biti kupac.
dunyalook
Posts: 17
Joined: 12/08/2009 13:07

#2 Re: Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by dunyalook »

javi se na pp, imam osam djela iz biblioteke ''logos''
User avatar
JoseMujica
Posts: 27737
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3 Re: Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by JoseMujica »

vido sam da su imali kompletan Logos u onoj knjižari preko puta Čeke, tj. Centralne banke (na ćošku Kulovića i Titove)
gnosaurus
Posts: 5
Joined: 11/03/2011 22:52

#4 Re: Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by gnosaurus »

JoseMujica wrote:vido sam da su imali kompletan Logos u onoj knjižari preko puta Čeke, tj. Centralne banke (na ćošku Kulovića i Titove)
Ma da, to su ovi naslovi koji su doživjeli reizdanje, nekih 5-6, koji se sad mogu svugdje po gradu naći za smiješne pare (nijedna nije skuplja od 5 KM, čini mi se). Eh, da je sreće, pa da se svi izdaju tako... Inače, Logosova je biblioteka ogromna, ove su samo djelić.

Ja upravo tražim ove rjeđe, koje se uglavnom s vremena na vrijeme pojave po antikvarnicama, ako baš imaš sreće. Ko god ima nešto, neka se javi.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27737
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#5 Re: Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by JoseMujica »

pogledaj ovdje

Code: Select all

http://www.mabela.ba/
to je web one antikvarnice u Skenderiji, a na njemu ima komplet lista naslova koji su im na raspolaganju....tako da ne moraš non-stop obilazit već fino na webu potražiš jel imaju ono što te interesuje i rezerviraš telefonom.
gnosaurus
Posts: 5
Joined: 11/03/2011 22:52

#6 Re: Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by gnosaurus »

JoseMujica wrote:pogledaj ovdje

Code: Select all

http://www.mabela.ba/
to je web one antikvarnice u Skenderiji, a na njemu ima komplet lista naslova koji su im na raspolaganju....tako da ne moraš non-stop obilazit već fino na webu potražiš jel imaju ono što te interesuje i rezerviraš telefonom.
Hehe, been there, done that. Znam ja sve te antikvarnice i knjižare po gradu, i koja ima web, i koja nema, i njihove ponude. Ovdje sam upravo i napravio temu jer sam iscrpio sve ostale opcije. Hvala u svakom slučaju.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27737
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#7 Re: Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by JoseMujica »

ooo pa de drug ako imaš sličnih linkova nabaci...cipele sam istrošio hodajući okolo a od čitanja prihodi su nikakvi :lol:
gnosaurus
Posts: 5
Joined: 11/03/2011 22:52

#8 Re: Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by gnosaurus »

JoseMujica wrote:ooo pa de drug ako imaš sličnih linkova nabaci...cipele sam istrošio hodajući okolo a od čitanja prihodi su nikakvi :lol:
Da... Ipak je puno više onih koje nemaju web :lol: Eto, Šahinpašić ima kakvu-takvu stranicu, čini mi se da je Connectum imao nešto, ali sad je ne mogu naći, i ova Mabela. I to je to... Šteta što Preporod (antikvarnica kod BKC-a) nema neku stranicu, oni su fini, imaju solidan izbor, a i znatno jeftiniji u odnosu na ove sa Skenderije, oni su baš bezobrazno skupi.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1670
Joined: 24/02/2009 12:09

#9 Re: Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by nineinchnails »

Imam ja tu knjigu ali nisam 100% siguran da bih je prodao. Sta ce ti bas to izdanje? What's the point?
gnosaurus
Posts: 5
Joined: 11/03/2011 22:52

#10 Re: Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by gnosaurus »

nineinchnails wrote:Imam ja tu knjigu ali nisam 100% siguran da bih je prodao. Sta ce ti bas to izdanje? What's the point?
Pa, razlog je djelimično sentimentalne a djelimično profesionalne prirode. U svakom slučaju, stalo mi je do toga da tu knjigu imam u svojoj biblioteci. Ali ne tjeram ja da prodaš :D Uvijek možeš javiti na PP, ako hoćeš. Živio.
Duspa
Posts: 30
Joined: 22/04/2009 22:51
Location: Sarajevo

#11 Re: Tražim (i kupujem) knjige, biblioteka Logos (Veselin Masleša

Post by Duspa »

Ja kupujem knjige u antikvarnici u zatvorenoj pijaci na Grbavici (na drugom spratu). Nisam ni znao da tamo ima, ali otkako sam sazna stalno idem i nabavljam, a imaju stvarno svega (starih knjiga, novih, stripova, časopisa).

Pogledaj tamo, vjerovatno ces naci nesto.
Post Reply