torrent

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
dugmee
Posts: 264
Joined: 19/11/2006 17:09

#1 torrent

Post by dugmee »

kako se ovo skida i koji je program za to najbolji_malo poblize da neko objasni
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#2

Post by irfan2 »

uTorent ..
ako imas adsl 3g, posto da bi skidao moras i uploadovat, a to ti usporava konekciju, skini program du super controler ... i onda stavi kapak na upload da bude 15 kbps .. i bice sve ok

stranice sa kojih mozes skidat..pa et ima ih miliJon ...mininova, torent spy, i sl .. ja sam recimo na demonoidu, i ne treba mki nikakva druga stranica, al tamo nemozes uc bez invajta ... et...znaci skini uTorent, pa ces daje lako sam ...
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#3

Post by Ja_Ja »

Koristim Auzeraus koji je P2P program za torrente. Poslije instalacije Auzerausa ides na neki od torrent sajtova i trazis ono sto hoces da skidas. Kada nadjes fajl koji hoces da downloadujes uradis isto kao i sa svakim drugim fajlom. Jednostavno ga sacuvas na neku lokaciju na svom kompjuteru gdje ces ga kasnije moci naci. Poslije toga jednostavno pokrenes Auzeraus ili neki drugi torrent program i u lijevom uglu(kod Auzerusa) imas mali folder na koji kliknes i nadjes torrent fajl koji si skinuo. Nakon toga ides samo na open i u glavnom prozoru mozes da biras gdje hoces da sacuvas fajl koji uzimas i poslije OK. U zavisnosti od koliko seedera (ljudi koji imaju taj isti fajl na svom kompjuteru i koji dijele sa ostalim korisnicima) ima zavisi i brzina downloada.

Ako nije dovoljno jasno javi se pa cemo napraviti jedno malo upustvo sa slikama kako se koriste torrent programi i kako se skidaju stvari sa istog.

Lista nekih torrent sajtova:
domaci:
podzemlje.com
crnaberza.com
strani:
torrentspy.com
piratebay.org
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4

Post by GandalfSivi »

Azureus je i mama i tata svih programa za download torrenta, nema jaceg od toga. A od stranica, meni je licno najdraza http://www.torrentz.com
Post Reply