Tomislav Nikolić ucestvovao u ubistvima civila

savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#1 Tomislav Nikolić ucestvovao u ubistvima civila

Post by savjest »

Ona je rekla i da je beogradski biznismen Milan Milanović Mrgud, koji se u medijima pojavljuje kao osnivač jedinice "Škorpioni" zajedno s Frankom Simatovićem, glavni operativac. "Oni rade sve druge operacije koje se tiču raspoređivanja i učešća u određenim operacijama", tvrdi ona.

Postoje podaci o direktnoj pojedinačnoj odgovornosti Milanovića u događajima u Palači kod Osijeku 1991. Međutim, Kandić nije želela o tome da govori jer Fond i dalje prikuplja podatke: "Kao što postoje podaci - i ja mislim da ću, čim budem sasvim sigurna da je sve provereno, izaći u javnost - o tome da je potpredsednik SRS-a itekako bio u situacijama sa oružjem i da su neki civili u Antinu stradali od njegove ruke.“ Na pitanje da li govori o Tomislavu Nikoliću, ona je odgovorila: "Tako je.“
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=170450
User avatar
Saian
Posts: 15383
Joined: 08/04/2004 21:50

#2

Post by Saian »

ova Kandic bi mogla uzevshi u obzir tradiciju dizanja glasa u Srbiji glavom zaplatit :shock: :-) , al da zena ima muda i obraza ima :D respect
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#3

Post by Frutek »

Toj ženi svaka čast na hrabrosti!
A za ovog Nikolića me ništa ne bi iznenadilo, to je dibidus četnik, a stranka mu je odraz fašizma i četništva.
bane
Posts: 45
Joined: 25/11/2004 10:33

#4

Post by bane »

Kandićka je samo jedan instrument zapadnih država, takvih i u Bosni imate hiljadama, ona nema pojma gdje je Srebrenica,gdje je Sarajevo, al je dobila zadatak da tamo malo uzburka javnost pred hapšenje Mladića... 8-)
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#5

Post by savjest »

Frutek wrote:Toj ženi svaka čast na hrabrosti!
A za ovog Nikolića me ništa ne bi iznenadilo, to je dibidus četnik, a stranka mu je odraz fašizma i četništva.
A pola Srbije je glasalo za njega.

A pazi sad ovoga :



Image
risno
Posts: 164
Joined: 03/06/2005 22:18

#6

Post by risno »

Cim je cetnik taj ne moze biti heroj.

Dokaz:

Jedini heroj u srbiji Bosnjak:

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiv ... 1302.shtml
Sinan_Pasa_Hercegovac
Posts: 36
Joined: 18/04/2005 19:26

#7

Post by Sinan_Pasa_Hercegovac »

Jesu li ga uhvatili?
bane
Posts: 45
Joined: 25/11/2004 10:33

#8

Post by bane »

moze biti da jesu
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#9

Post by JBT »

"Kandićka je samo jedan instrument zapadnih država, takvih i u Bosni imate hiljadama, ona nema pojma gdje je Srebrenica,gdje je Sarajevo, al je dobila zadatak da tamo malo uzburka javnost pred hapšenje Mladića..."


-I evo, hajd sad ti nesto napisi.
Idi, bane, pokrij se dekom po glavi. Ne zaglupljuj.
Takvih je najmanje hiljada proslo ovim forumom.
Sinan_Pasa_Hercegovac
Posts: 36
Joined: 18/04/2005 19:26

#10

Post by Sinan_Pasa_Hercegovac »

"Kandićka je samo jedan instrument zapadnih država, takvih i u Bosni imate hiljadama, ona nema pojma gdje je Srebrenica,gdje je Sarajevo, al je dobila zadatak da tamo malo uzburka javnost pred hapšenje Mladića..."
bane
Posts: 45
Joined: 25/11/2004 10:33

#11

Post by bane »

JBT

šta bi mi bez tebe, da nas ti je prosvijetliš tvojim znanjem i umjećem, ti se nemoj pokrivati , nek svi vide kako izgleda debil.... :lol:
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#12

Post by JBT »

Bas si pun humora.
Blago tebi.
:roll:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#13

Post by Prenj »

bane wrote:Kandićka je samo jedan instrument zapadnih država, takvih i u Bosni imate hiljadama, ona nema pojma gdje je Srebrenica,gdje je Sarajevo, al je dobila zadatak da tamo malo uzburka javnost pred hapšenje Mladića... 8-)
Bane, bane,

Natasa vec petnest godina herojsku bitku bije, jedino sto je to vecina vrucih nacionalista primijetila tek neki dan ...
http://www.scc.rutgers.edu/serbian_dige ... t126-5.htm
February 21, 1994 Vreme News Digest Agency No 126

The Dusan Tadic Case (2)

SUSPECT NO. 431

by Natasa Kandic (The author is the Executive Director of the Belgradebased Fund for Humanitarian Law)

Dusan Tadic, known as Dule, was born in 1955 and owns the ``Nipon'' cafe in Kozarac. He is an expert in martial arts. Tadic is on the list of those suspected of war crimes committed in Prijedor and Kozarac and kept in the Documentation Center in Zenica. Tadic is listed as no. 431

According to data kept by the Documentation Center in Zenica, Dusan Tadic is a Serbian soldier, who as a member of a Chetnik group committed various crimes against the civilian population and war civilians and POWs. Witnesses hold him responsible for looting, destruction of civilian property in the villages of Kozarac, Kozarusa and Kamicani and the death of scores of captives in the ``Omarska'' camp.

Witnesses claim that Tadic was driving a tank on May 24, 1991 when 1,000 Serb soldiers entered Kozarac, wearing Yugoslav People's Army (JNA) uniforms with Serbian cockades on their caps. Witnesses have recognized about 100 local Serbs, while they identified the others as Chetniks from Serbia and members of the Banja Luka corps. The inhabitants spent the night between May 24 and 25 in their cellars and the next day fled towards Mt. Kozara. The column of fleeing people was allegedly shelled.
...
Stipan Tomašević II
Posts: 88
Joined: 09/06/2005 16:35

#14

Post by Stipan Tomašević II »

Ne bi me iznenadilo. Vidio sam negdje njegovu sliku iz rata, pravi pravcati četnik.
bane
Posts: 45
Joined: 25/11/2004 10:33

#15

Post by bane »

Prenj.

drug jesi li ti mozda čuo za Svetlanu Petrušić ( http://www.svetlanapetrusic.co.yu), vjerovarno nisi jer te njen rad nije ni interesovao. Svaka čast Nataši Kandić što se bori i što je se borila za istinu, al meni smeta jedna stvar kad bilo koji čovjek/žena pomene da je makar jedan civil srpske nacionalnosti ubijen u ratu u BiH, on je odmah u Bosni satanizovan. Pa nikada neće doći do pomirenja sve dok sve tri strane ne priznaju da je bilo na svim stranama ekstremista, na stranu ko je počeo rat, i ko ga je završio...u to ne ulazim, jer ne postoji čovijek koji će me ubjediti da su srbi, bošnjaci ili hrvati počeli rat u BiH. Rat su započeli oni koji su ga i zaustavili kad su hteli, odnosno kad im je dosadila više da se igraju rata ( USA i EU). Kako su zaustavili rat 1995. tako su ga mogli prekinuti i 1992. lupiti po šamar svim trim stranama i reći im, smiri te se.
Hteo sam da kažem , ja sam srbin iz Srbije. Prvi put u bosnu sam dosao 2002. godine, oženjen bošnjakinjom, nikad pre nisam čuo za Srebrenicu dok nisam došao tu, i onda me je sve to zainteresovalo, slušao sam sve i svakoga, čitao sam sve i svašta, gledao filmove i britanske i srpske i bošnjačke o Srebrenici i o ratu opšte. I onda pokušao da nadjem istinu negde u sredini. Hoću da kažem jednu samo stvar, a to je da bi mogao da spoznaš nešto moraš naučiti i da čuješ drugu stranu. Ako jednako vučeš na jednu stranu to je kao tele u obalu kad gura. Otidji na onaj sajt i pročitaj nešto neobavezno, čisto da vidiš , šta ko piše. Nemoj samo čitati tekstove čiji sadržaj tebi godi i odgovara, ograničavaš samog sebe... sve najbolje druže, nema ljutiš. Pokušavam ovo da sagledam isključujući svoju nacionalnost, jer mi to nikada nije bio ni adut razgovora sa ljudima, ili mog poštovanja prema njima, da je suprotno vjerovatno bi sada bio negdje drugo.... :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#16

Post by Prenj »

Link koji si naveo gore, ne radi.
Apsolutno se slazem da rat nije bio crno-bijel i da su zlocine svi pravili, ali na razlicite nacine i sa razlicitim ciljem.
Takodje, pristalica sam i toga da svako mora cistiti prvo svoje dvoriste i zbog toga Natasi svaka cast.
A zasto da se ljutim, na forumu i jesmo zbog toga da bi pricali sa drugim ljudima.
bane
Posts: 45
Joined: 25/11/2004 10:33

#17

Post by bane »

Sorry link ne radi zbog zagrada znaci http://www.svetlanapetrusic.co.yu posjeti to onako neobavezno, čisto da vidiš šta ima. Ja sve sto pročitam uzimam sa rezervom i onda kad naletim na neki tekst slican tome pokušam da ih uporedim i da nadjem istinu... pozdrav
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#18

Post by Prenj »

bane wrote:Sorry link ne radi zbog zagrada znaci http://www.svetlanapetrusic.co.yu posjeti to onako neobavezno, čisto da vidiš šta ima. Ja sve sto pročitam uzimam sa rezervom i onda kad naletim na neki tekst slican tome pokušam da ih uporedim i da nadjem istinu... pozdrav
Odem ja na site, pogledam lijevo, desno, gore, dole i onda nabasam na ovo:

"Istog dana u Ulici Vase Miskina u Sarajevu, muslimani su izvrsili masakr nad civilima u redu za hleb."
i tu se moje citanje zavrsi ...
http://www.svetlanapetrusic.co.yu/komentari2.html

Nije mi jasno kako se do istine moze doci uporedjivanjem dvije lazi :?

Bojim se da gore imenovana nije ozbiljan novinar, nego jos jedna jedinka sa Balkana, koja uspjesno raste i klija, na valu nacionalizma ... desna ruka u zlocinu.
smokljo
Posts: 117
Joined: 12/06/2005 15:57

#19

Post by smokljo »

bane wrote:
drug jesi li ti mozda čuo za Svetlanu Petrušić ( http://www.svetlanapetrusic.co.yu), vjerovarno nisi jer te njen rad nije ni interesovao. Svaka čast Nataši Kandić što se bori i što je se borila za istinu, al meni smeta jedna stvar kad bilo koji čovjek/žena pomene da je makar jedan civil srpske nacionalnosti ubijen u ratu u BiH, on je odmah u Bosni satanizovan. Pa nikada neće doći do pomirenja sve dok sve tri strane ne priznaju da je bilo na svim stranama ekstremista, na stranu ko je počeo rat, i ko ga je završio...u to ne ulazim, jer ne postoji čovijek koji će me ubjediti da su srbi, bošnjaci ili hrvati počeli rat u BiH. Rat su započeli oni koji su ga i zaustavili kad su hteli, odnosno kad im je dosadila više da se igraju rata ( USA i EU). Kako su zaustavili rat 1995. tako su ga mogli prekinuti i 1992. lupiti po šamar svim trim stranama i reći im, smiri te se.
Hteo sam da kažem , ja sam srbin iz Srbije. Prvi put u bosnu sam dosao 2002. godine, oženjen bošnjakinjom, nikad pre nisam čuo za Srebrenicu dok nisam došao tu, i onda me je sve to zainteresovalo, slušao sam sve i svakoga, čitao sam sve i svašta, gledao filmove i britanske i srpske i bošnjačke o Srebrenici i o ratu opšte. I onda pokušao da nadjem istinu negde u sredini. Hoću da kažem jednu samo stvar, a to je da bi mogao da spoznaš nešto moraš naučiti i da čuješ drugu stranu. Ako jednako vučeš na jednu stranu to je kao tele u obalu kad gura. Otidji na onaj sajt i pročitaj nešto neobavezno, čisto da vidiš , šta ko piše. Nemoj samo čitati tekstove čiji sadržaj tebi godi i odgovara, ograničavaš samog sebe... sve najbolje druže, nema ljutiš. Pokušavam ovo da sagledam isključujući svoju nacionalnost, jer mi to nikada nije bio ni adut razgovora sa ljudima, ili mog poštovanja prema njima, da je suprotno vjerovatno bi sada bio negdje drugo.... :D
Doticna gospodja lici na hanku Paldum, jel znas ko je ona??? :D :D :D

Da, da Srebrenica je na Plutonu, jel znas gdje je to???
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#20

Post by radeljas »

Prenj wrote:
Odem ja na site, pogledam lijevo, desno, gore, dole i onda nabasam na ovo:

"Istog dana u Ulici Vase Miskina u Sarajevu, muslimani su izvrsili masakr nad civilima u redu za hleb."
i tu se moje citanje zavrsi ...
http://www.svetlanapetrusic.co.yu/komentari2.html

Nije mi jasno kako se do istine moze doci uporedjivanjem dvije lazi :?

Bojim se da gore imenovana nije ozbiljan novinar, nego jos jedna jedinka sa Balkana, koja uspjesno raste i klija, na valu nacionalizma ... desna ruka u zlocinu.
citat sa komentara ove zene oko pocetka rata u bih

"Tada, 1992. godine, dok je zvanicna hrvatska vojska iz Hrvatske ulazila u BiH, Hrvati bili dobro naoruzani, a muslimani dobro pripremljeni vec devedesetih za rat, Srbi su imali samo lovacke puske po kucama politicki i vojno bili su neorganizovani i nepripremljeni za rat. Bili su bez saveznika."

samo ovo je dovoljno govori o RELEVANTNOSTI ove zene. laz u svakoj recenici.
srbi sa lovachkim pushkama osvojise 70% bosanske teritorije. protiv hrvata dobro naoruzanih i muslimana dobro pripremljenih.
iako je ova spodoba naisla negdje na neki stvarni zlocin ko ce vjerovati ovakvoj lazljivici
bane
Posts: 45
Joined: 25/11/2004 10:33

#21

Post by bane »

Prenj , rekoh ti svasta ces čuti i pročitati na raznim mjestima. Al da bi mogao skontani odakle potiče otpor priznanju zločina i svega sto se desilo, moraš svasta pročitati. Ti znaš kao sarajlija sta se desilo u Vase Miskina, al neko drugi nema pojma, i uzima ovo kao zdravo za gotovo. Nisam ja ni hteo nesto posebno da ti potenciram na ovom sajtu, samo sam hteo da ti kazem da je potrebno nekada pročitatai i sta drugi pišu i misle, makar to bila komedija,laž,sprdnja ili već šta . Da bi kasnije mogao da skontas odakle tolike razlike medju narodima. Razlike medju svima nama su nastale samo zbog toga sto smo svi citali samo SVOJE izvore. Tudji LAŽU !!! Ne mora biti nista tacno na onom sajtu, al mozeš skontati otkud nekom covjeku u beogradu nije jasno sta se desavalo u BiH. Mislim da jednim konstruktivnim i realnim, nenacionalno obojenim razgovorom mozemo doci do nekih saznanja. Ja nisam došao ovdje da nekome namećem svoje mišljenje i vidjenje nekih stvari. Nego da razmenim mišljenja i da nešto novo čujem, pročitam. Zaključke ću kasnije izvoditi...
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#22

Post by Sinapsa »

zdravo bane,
bilo bi interesantno cuti od tebe kako glasi ta tvoja istina o Srebrenici koju si negdje u sredini, izmedju britanskih, srpskih i bosnjackih filmova i onoga svega sto si slusao od svakoga, nasao.
Dali se slazes sa Markom Vesovicem koji je na pitanje o boravku istine odgovorio: "istina je uvijek na strani žrtve, a nikad na strani dželata, uvijek na strani opljačkanih i gladnih, a nikad na strani pljačkaša i sitih, uvijek na strani potlačenih i porobljenih, a nikad na strani tlačitelja i porobljivača".
Sto se tice pocetka rata.....stvarno interesantan stav. Ja sam mislio da je odgovor na to pitanje barem onoliko jasan koliko je i jasno ko je zapoceo drugi svjetski rat.
Sto se tice zrtava.....da li krivicu za drugi svjetski rat nose sve "tri" strane....i saveznici i Rusi i nacisti...jer je zrtava bilo na sve tri strane....
Da je svaka zrtva rata jedna zrtva previse neovisno o pripadnosti je jasno....ali, dali agresor ima moralno pravo izjednacavati te zrtve u tako kratkom vremenskom periodu.
Slaze li se to sa nasom intuicijom da osoba A koja je osobi B nicim izazvano opalila samar ima moralno pravo izjednaciti boli....onu bol koju cini obraz osobe B i bol koju osoba A osjeca u ruci ?
Dali se slazes da istina o krivici u drugom svjetskom ratu lezi u sredini izmedju verzije saveznika-rusa s jedne strane i verzije nacista s druge strane....mora li se Hitlerova verzija ravnopravno uvaziti...
Dali si svjestan relevantnosti ovih pitanja za ista pitanja u BiH-ratu, i dali si svjestan paralela izmedju ta dva rata.
bane
Posts: 45
Joined: 25/11/2004 10:33

#23

Post by bane »

Minnela iz Sandzaka sam , tamo ti je sve udrobljeno, i bosanskog,srpskog i crnogorskog.... zato ja mješam sve to... :D :lol:
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#24

Post by zlata »

bane wrote:Prenj , rekoh ti svasta ces čuti i pročitati na raznim mjestima. Al da bi mogao skontani odakle potiče otpor priznanju zločina i svega sto se desilo, moraš svasta pročitati. Ti znaš kao sarajlija sta se desilo u Vase Miskina, al neko drugi nema pojma, i uzima ovo kao zdravo za gotovo. Nisam ja ni hteo nesto posebno da ti potenciram na ovom sajtu, samo sam hteo da ti kazem da je potrebno nekada pročitatai i sta drugi pišu i misle, makar to bila komedija,laž,sprdnja ili već šta . Da bi kasnije mogao da skontas odakle tolike razlike medju narodima. Razlike medju svima nama su nastale samo zbog toga sto smo svi citali samo SVOJE izvore. Tudji LAŽU !!! Ne mora biti nista tacno na onom sajtu, al mozeš skontati otkud nekom covjeku u beogradu nije jasno sta se desavalo u BiH. Mislim da jednim konstruktivnim i realnim, nenacionalno obojenim razgovorom mozemo doci do nekih saznanja. Ja nisam došao ovdje da nekome namećem svoje mišljenje i vidjenje nekih stvari. Nego da razmenim mišljenja i da nešto novo čujem, pročitam. Zaključke ću kasnije izvoditi...
Ma Srbi i kad su imali ISTINU pod NOSOM...nisu zeljeli vjerovati...jer su VECINOM zeljeli tu istu Veliku Srbiju koju im je Slobo krojio. Sto se tice druge teorije...o tome kako su stranci zakuhali rat...i isto obustavili rat...cak i kad bih prihvatila tu teoriju...nekako mi ne ide. Kako su NASI Srbi tako hitro, spretno i lahko mogli krenuti na protijerivanje i ubijanje svojih susjeda i sugradjana? Za razliku od Drugog Svjetskog rata...kad smo bili pod DIREKTNOM okupacijom...znaci moralo se ici u vojsku koja ti prodje carsijom...BiH Srbi su vecinom bili pristase ideologije SDS-a....i samovoljno isli "cistiti" te iste carsije, ali SAMO ZA SRBE. Da je postoj'o izbor...potvrdjuje i cinjenica da je veliki broj Srba otis'o iz BiH....i da se je odredjen broj Srba ukljucio i u otpor SDS-ovskoj politici. Da razjasnim neke stvari...nisu Srbi jedini takav narod. Eno danas...promatrajmo Amerikance....opet izglasase svog Carevica Busha; unatoc lazima i dezinformacima o atomskom naoruzanju, unatoc obecanjima da ce uhapsiti Osamu, unatoc svim oblicima medija koji nude jelovnik informacija i podataka kao nikad u povjesti. Cini mi se da se ne razlikuju puno od Srba. Drugi primjer nam je Francuska u Alziru. Ma jedva napustise zemlju...koja nikad nije bila "Galska", osim kao kolonija-posjed.

Ma narod jeste "stoka" svoje vodece klase, ali ne bas tako nevin. Kol'ko se je tek brdjana bilo usel'lo u kuce i posjede mojih rodjaka i sugradjana? Fino je voz'ti tudji ganz Audi! Jos finije ziv'ti u tudjoj trokatnici, poslovati u tudjoj trgovini!
risno
Posts: 164
Joined: 03/06/2005 22:18

#25

Post by risno »

radeljas wrote:
Prenj wrote:
Odem ja na site, pogledam lijevo, desno, gore, dole i onda nabasam na ovo:

"Istog dana u Ulici Vase Miskina u Sarajevu, muslimani su izvrsili masakr nad civilima u redu za hleb."
i tu se moje citanje zavrsi ...
http://www.svetlanapetrusic.co.yu/komentari2.html

Nije mi jasno kako se do istine moze doci uporedjivanjem dvije lazi :?

Bojim se da gore imenovana nije ozbiljan novinar, nego jos jedna jedinka sa Balkana, koja uspjesno raste i klija, na valu nacionalizma ... desna ruka u zlocinu.
citat sa komentara ove zene oko pocetka rata u bih

"Tada, 1992. godine, dok je zvanicna hrvatska vojska iz Hrvatske ulazila u BiH, Hrvati bili dobro naoruzani, a muslimani dobro pripremljeni vec devedesetih za rat, Srbi su imali samo lovacke puske po kucama politicki i vojno bili su neorganizovani i nepripremljeni za rat. Bili su bez saveznika."

samo ovo je dovoljno govori o RELEVANTNOSTI ove zene. laz u svakoj recenici.
srbi sa lovachkim pushkama osvojise 70% bosanske teritorije. protiv hrvata dobro naoruzanih i muslimana dobro pripremljenih.
iako je ova spodoba naisla negdje na neki stvarni zlocin ko ce vjerovati ovakvoj lazljivici
email: [email protected]


Pisi vlahinji mamu joj lazljivu
Post Reply