TOEFL iBT

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
harell

TOEFL iBT

Post by harell » 04/03/2012 00:17

Zdravo, dali je neko nedavno polagao TOEFl test u Sarajevu? Interesuje me da li ja mogu lično otići da se prijavim ili se to mora uraditi on-line, pošto sam već pokušao, ali je jako komplikovano. Ovo je njihova stranica: http://www.cpe.ba/toefl.html
Jedino što sam mogao naći je link na zvaničnu stranicu TOEFL ali mi to nije od nikakve pomoći. Druga stvar, mogu li ja platiti ovu prijavu preko banke (uplatnice) ili i to moram on-line. I zadnje, dali se dobije potvrda na kraju o osvojenim bodovima, pošto ovdje piše da oni direktno šalju ustanovama koje ja izaberem, ali bi meni više odgovaralo da oni to meni direktno pošalju pa da ja s tom potvrdom dalje idem :D Hvala unaprijed.

mgogic

Re: TOEFL iBT

Post by mgogic » 05/03/2012 07:44

Koliko ja znam, preko zvanicne stranice TOEFL-a se nekad prijavljivalo, platis karticom, odaberes termin i mjesto polaganja i to je to! Dobijes ti jednu potvrdu za sebe, a ostalo oni salju ustanovama po tvom izboru! Mislim da su 2 slanja ukljucena u cijenu, ali moras odmah prije polaganja da kazes gdje da salju!!!

casanova123
Has thanked: 1 time

Post by casanova123 » 05/03/2012 14:35

ma nista oreko tog cpe jarane :D

www.toefl.com ili www.ets.com/toefl

tu se registrujes online
platis online,
izaberes termin koji ima da je ponudjen.
sacekas dan kada radis test, odes i odradis ga, i onda za nekih 10 dana dobijes preko maila rezultate a papir dobijes tek nakon neka 2 mjeseca.. tako sam ja barem :D

harell

Post by harell » 15/06/2012 17:39

Prvo da se izvinem sto ozivljavam ovo nakon nekoliko mjeseci, jer imam jedno glupo pitanje :/
Hvala svima koji su odgovorili iako igrom slucaja nisam uspio da se prijavim kad sam otvorio ovu temu. (zavrzlame oko papira)
E sad kad sam sve to rijesio, krenem da se konacno prijavim i odem na stranicu kako ste mi i rekli, tu je kreditna kartica i sve, i odem da napravim account, popunim sva polja, preskocim nebitna, i kad sam zavrsio, kaze da nisam unjeo sve informacije, vratim se i vidim da polje "State/Province:____" mora biti popunjeno, znam da je to namjenjeno za Americke "states" a ne za regularne drzvave jer vec ima polje gdje sam upisao BiH, e sad sta da ja tu stavim, jel samo da lupim Bosna i Hercegovina, ili mozda kanton npr. Sarajevo ili nesto trece? Valjda me razumijete, i nadam se da cete mi pomoci ko' kad sam smotan :D

casanova123
Has thanked: 1 time

Post by casanova123 » 15/06/2012 21:07

pa stavi Sarajevo valjda..

Post Reply