Titina kuca

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

car-x

Titina kuca

Post by car-x » 02/02/2007 09:33

drugarice i drugovi, jutros, vozeci se tramvajem, sjetih se jednog malog indoktriniranog detalja, koji nam je pomogo da naseg najveceg sina zavolimo jos od malena.

elem, u svim pricama, knjigama, itd o josipu brozu stoji kako on potice iz siromasne porodice, vako nako.. eto, covjek iz naroda, bijeda ko i svi drugi. nadam se da je neko od vas bio u kumrovecu i vidio to svojim ocima.

titina kuca je u kumrovecu daleko najveca..

nosara
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Post by nosara » 02/02/2007 09:35

Ti si ocigledno osoba bez problema.

amrino

Post by amrino » 02/02/2007 09:36

vako nako.... :lol:

car-x

Post by car-x » 02/02/2007 09:38

amrino wrote:vako nako.... :lol:

ma ja.. da ne pricam sad sve silne price.. svi iz tog vremena smo to svojevremeno prosli, od titovih staza revolucije do radnih akcija..

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Titina kuca

Post by mIRCerka » 02/02/2007 09:43

car-x wrote:drugarice i drugovi, jutros, vozeci se tramvajem, sjetih se jednog malog indoktriniranog detalja, koji nam je pomogo da naseg najveceg sina zavolimo jos od malena.

elem, u svim pricama, knjigama, itd o josipu brozu stoji kako on potice iz siromasne porodice, vako nako.. eto, covjek iz naroda, bijeda ko i svi drugi. nadam se da je neko od vas bio u kumrovecu i vidio to svojim ocima.

i tebi svasta pada na pamet ranom zorom....

car-x

Post by car-x » 02/02/2007 09:46

mIRCerka wrote:
car-x wrote:drugarice i drugovi, jutros, vozeci se tramvajem, sjetih se jednog malog indoktriniranog detalja, koji nam je pomogo da naseg najveceg sina zavolimo jos od malena.

jbg.. neko "otkrije" piramide, a ja se sjetim titine kuce.. svasta mati rodi, samo nece sta treba..

amrino

Post by amrino » 02/02/2007 09:47

al stvarno - kako ti to pade na pamet...mislim ja se jos nisam ni razbudila...a ti o Titinoj kuci i Kumrovcu...blago tebi kad nemas drugih briga...ja evo molim Boga samo da mi danas plata legne... :D

car-x

Post by car-x » 02/02/2007 09:57

amrino wrote:al stvarno - kako ti to pade na pamet...mislim ja se jos nisam ni razbudila...a ti o Titinoj kuci i Kumrovcu...blago tebi kad nemas drugih briga...ja evo molim Boga samo da mi danas plata legne... :D

halska mi literatura start i dani. i neko pomene titu. ja sjeo na tramvaj i sjetim se moje nastavnice istorije (koja dan danas predaje, ali se malo primirila) kod koje su titove staze revolucije bila obaveza za sve ucenike, a posebno za odlikase.. pa se sjetim svih tih budalastina o titu..

jednom sam na blogu piso o tome, a istinita je prica, kad mi je jedan jaran ranjen. probili cetnici liniju na liporascu (gradacac), i nako, sve rasulo, i on se sakrio iza tek pred rat zapocete kuce (bio je u stvari samo temelj).. praga ubi, ne mozes glave dignut, ostala ekipa pobjegla, i svi gledaju samo u njega.. dodje tenk i opali u temelj.. poslije ga izvlacili na nekim ljestvama i tak.. osto cojk bez bubrega i odvalilo mu jos podobar komad slabine, pa su ga krpili nekom plastikom i sta ja znam sta..

dosli mi kod njega, i prvo sto bi, opsova on i titove staze revolucije i nastavnicu istorije i titi majku i sta sve ne.. kontam ja, prolupo cojk.. sta ti bi bolan?

ma veli on, kad sam se probudio u bolnici sjeti se one price kad je tito ranjen (mislim u bitci na sutjesci), ono, pala avionska bomba, pa cuko (da li se zvao rex ili kako li vec) skocio na titu i spasio ga.. i on nako ranjen jos vidio pticicu kojoj je geler odbio nogu.. kao, vauuu, kako je nas tito plemeniti veliki covjek, u tako jednom trenutku on je vidio pticicu bez noge.. meni tenkovska granata razvalila bubreg i pola mene, muhibija (otac njegov) mi moj nije bio na pameti.. jebo im pticica majku..

e tako meni pade titina kuca na pamet.. najveca u kumrovecu.. barem onomad..

MRAVOJED

Post by MRAVOJED » 02/02/2007 11:03

i meni to padne na glupost svaki put kad vidim titinu vilu na televiziji...kontam kako je naš tito bio skroman za onakvu kuću govorio da je mala :D

amrino

Post by amrino » 02/02/2007 11:06

joj zaboravila sam to s cukom i pticicom.... :lol: :D :lol:
Ma nas Tito nije bio insan on je bio nesto...nemere se to rijecima opisat! :D
Last edited by amrino on 02/02/2007 12:07, edited 1 time in total.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 02/02/2007 11:08

car-x wrote:
mIRCerka wrote:

jbg.. neko "otkrije" piramide, a ja se sjetim titine kuce.. svasta mati rodi, samo nece sta treba..

meni piramida naumpane jednom hefticno, dodjem zatalasam i mirujem :D

ja nisam bila u titinoj kuci...al sam vidjelanjegovu vilu u Trebinju...jednom nocio tamo...za otvaranje brane...i zove se titova vila...i vejiiikooo...i neki rus kupio...

Saian
Been thanked: 1 time

Post by Saian » 02/02/2007 11:08

Mene su zaobishle te staze :D :D :D, a jel mu kuca fakat neka gotivna, pojma nemam, ono sto sam ja 'vako krajichkom oka mog'o ubrat, kontam obichna zagorska, ko one iz Gruntovchana :D :D :D

Saian
Been thanked: 1 time

Post by Saian » 02/02/2007 11:09

ljudi mozda su imali podstanare Brozovi :D :D :D

car-x

Post by car-x » 02/02/2007 11:50

Saian wrote:Mene su zaobishle te staze :D :D :D, a jel mu kuca fakat neka gotivna, pojma nemam, ono sto sam ja 'vako krajichkom oka mog'o ubrat, kontam obichna zagorska, ko one iz Gruntovchana :D :D :D

obicna zagorska.. samo jedno tri put veca od najvece u komsiluku..;)

car-x

Post by car-x » 02/02/2007 11:50

Saian wrote:ljudi mozda su imali podstanare Brozovi :D :D :D

..i kakvi su skromni i posteni bili, garant su placali porez drzavi..

prleitihi

Post by prleitihi » 02/02/2007 12:25

MRAVOJED wrote:i meni to padne na glupost svaki put kad vidim titinu vilu na televiziji...kontam kako je naš tito bio skroman za onakvu kuću govorio da je mala :D

To je bit. Im'o je 120 kila a pjevalo mu se "...ljubičice bijela...". Takva se ljubičica više ne rađa! :D

hairly

Post by hairly » 02/02/2007 12:48

Mora bit najveca kad su mu komsije gradile male kuce!
Jebiga, on se prvi sjetio napravit malo vecu

bc_chupo

Post by bc_chupo » 02/02/2007 15:01

car-x wrote:
mIRCerka wrote:

semke ih nije otkrio jer nisu bile pokrivene on ih je pronasao....

Bosnian_spring

Post by Bosnian_spring » 02/02/2007 17:18

:)

Znas zasto je najveca? Pa zato sto su je takvom napravili da bi sluzila kao muzej i "nalickali je"....komunjare su svasta radile da bi se dodvorili marsalu :lol: .....U orginalu Titov stari je imao relativno dosta zemlje, ali i kuca i stala i ostalo su bili u fazi raspada i ne mislim da bi iko normalan tu zavirio da to nisu malo "sredili"....

Mislim da je nesto drugo interesantno ovdje, a to je da tek ljudi mozda danas postaju svjesni pretjerivanja o Titu i izmisljanja raznih prica.

Pazi, ne mislim uopste ovdje na njegovu politicku ulogu, ona je manje vise cista i jasna i jasno gdje je dobre stvari napravio, a gdje je zijan zavalio.

Takodje, da budem jasni, pazi, i pored te ocito nadodane price o Titovom ranjavanju i Luksu i "pticicama", ipak je Tile ostao ratni heroj jer je jedan od rijetkih lidera (osim Hoshi Mina; Churchilla; Gandija) koji je sebe istinski bacio na prvu liniju. To nije uradio npr. nijedan danasnji nazovi lider, koji su vodili svoje ovce tj. narode i krili se duboko u pozadini.

Kad govorimo o Titovim stazama revolucije i komunjarskim pretjerivanjima, ovdje govorimo o stvarima poput:

- Tito je imao "najbolji" vid
- Bio je super lovac :)
- Odlicne je pjesme pisao
- te ine lovacke partizanske price....jedan partizan pobije 100x svaba :)

Evo recimo mali doprinos moj u rasvjetljavanju nekih mozda manje poznatih, a sasvim ljudskih detalja o istom:

- Tito je imao vise zena i ljubavnica nego 95% ljudi na ovom forumu
- Tito je bio zesci vagabundo, butovnik i ljutica
- Titov stari je bio pijanica i nasilnik prve lige i propio je manje vise svu imovinu
- Tito je bez rijeci ostavio svoju prvu zenu (ruskinju) i 2 djece koje je imao sa njom, kao i mnoge druge zene...tipicno musko :)
- Tito uopste nije bio neki socijalista, vise je to radio iz nuzde i sto nije znao nikakve druge teorije (tj. bio je neobrazovan), a ruske boljsevike nije mogao smisliti jos od momenta dok su ga isti drzali zarobljenog
- Bio je hronicno smotan za ekonomske stvari i vjerovao je debilima oko sebe u vezi toga
- Nije mogao podnijeti nikakvu kritiku
- Imao je grozan vid (narocito u starim danima)
- Uzivao je u raskosi i materijalnim stvarima i to mu je bio oduvijek zivotni san....Kazu da je obozavao da bude kelner u mladim danima, jer bi tada dobio odijelo besplatno :)

Bez obzira na sve, Tile ostaje najjaci balkanski politicar svih vremena. Dosad mu se niko nije ni blizu primakao.

forUMASH

Post by forUMASH » 02/02/2007 17:22

.....meni su se pravo svidjali poagaji sa Briona.... :P

uozo

Post by uozo » 02/02/2007 17:31

Evo recimo mali doprinos moj u rasvjetljavanju nekih mozda manje poznatih, a sasvim ljudskih detalja o istom:

- Medjed je imao vise zena i ljubavnica nego 95% ljudi na ovom forumu
- Medjed je bio zesci vagabundo, butovnik i ljutica
- Medjed stari je bio pijanica i nasilnik prve lige i propio je manje vise svu imovinu
- Medjed je bez rijeci ostavio svoju prvu zenu (e da vam je znat) i 1 djece koje je imao sa njom, kao i mnoge druge zene...tipicno musko Smile
- Medjed uopste nije bio neki socijalista, vise je to radio iz nuzde i sto nije znao nikakve druge teorije (tj. bio je neobrazovan), a ruske boljsevike nije mogao smisliti jos od momenta dok su ga isti drzali zarobljenog
- Bio je hronicno smotan za ekonomske stvari i vjerovao je debilima oko sebe u vezi toga
- Nije mogao podnijeti nikakvu kritiku
- Imao je grozan vid (narocito u starim danima)
- Uzivao je u raskosi i materijalnim stvarima i to mu je bio oduvijek zivotni san....Kazu da je obozavao da bude kelner u mladim danima, jer bi tada dobio odijelo besplatno Smile

:shock:
Jesam Tito!!! :D

boginjae

Post by boginjae » 02/02/2007 17:32

Tito se ovdje rodio..

Image

kekec

Post by kekec » 02/02/2007 17:35

Kakve to veze ima sa Titom? :?

Da si napisao " kuca Titinog cace daleko najveca ..." pa u redu.
Ali to je vec druga, nebitna prica, zar ne? :roll:

Nije Tito istu ni planirao ni gradio.
On je u njoj samo rodjen. :)

Predji na nesto aktuelnije, kani se Tite. :P

tecumseh

Post by tecumseh » 02/02/2007 19:49

Treba izdvojiti jos i svinjsku glavu :-)

pitt

Post by pitt » 02/02/2007 19:52

ma ruski spijun ba :D:D

Post Reply