TIRANNT - Theatre Iran Near Term

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply

Rat u Iranu ce poceti:

Do sredine 2007
1
25%
U drugoj polovini 2007
2
50%
2008
1
25%

Total votes: 4

silence_is_sexy

TIRANNT - Theatre Iran Near Term

Post by silence_is_sexy » 16/03/2007 15:37

elem...
americka retorika je gotovo identicna onoj pred rat u iraku... stvaranje histerije, plasenje nulearnim ambicijama teherana, plac nad krsenjem ljudskih prava u iranu...

ponavlja se ista prica i mislim da nista ne moze zaustaviti ono sto ce se desiti u narednih par mjeseci.

samo je pitanje kada tacno, na koji nacin i sta ce biti iskoristeno kao direktan povod za rat.

ja onako "proročki" predviđam neki dosad neviđeni "teroristicki" napad na ameriku ili nekog od njenih saveznika i onda "zacudjujuce" dobru i promptnu odmazdu. odmazdu koja se planira vec godinama...

"The US army, navy, air force and marines have all prepared battle plans and spent four years building bases and training for "Operation Iranian Freedom". Admiral Fallon, the new head of US Central Command, has inherited computerized plans under the name TIRANNT (Theatre Iran Near Term)." (New Statesman, 19 Feb 2007)

malo ih jebe situacija u iraku, povlacenje britanskih trupa sa juga iraka, impotentno protivljenje demokrata... ali nista toliko da bi se izbjeglo neizbjezno.

jedino neko ozbiljno "zveckanje" oruzijem rusije i kine moze nesto da promijeni ali bas i ne vjerujem da ce se to desiti... bar ne prije sljedeceg rata.

forUMASH

Post by forUMASH » 16/03/2007 17:08

....kakve ovo veze ima sa BH.....dze smo mi u ovome.... :?

ja71
Been thanked: 1 time

Post by ja71 » 16/03/2007 17:42

Odlucice kako ce na taj napad posmatrati ostatak islamskog svijeta ?
Sadam nikome nije godio, zato i nije bilo podrske.
Sa Iranom put bi moglo biti drugacije.
A Iran i nije banana drzava kao sto je bio Irak.
Irak je pred rat bio pravo ekonomski oslabljen.
I ja dijelim misljenje da ce do rata doci, samo bi ovaj put mogli Ameri zube polomiti.

djape

Post by djape » 16/03/2007 17:46

mozda da bude ne mora da znaci...zato se ne bih ogranicavao samo na period do 2008. godine

mislim da ce dosta toga zavisiti i od trenutne nu iraku, avganistanu...

jer cak i amerika nema neiscrpne rezrve novca, ljudstva...takodje americki narod ne voli da gleda svoje mrtve vojnike svakih par godina

pitt

Post by pitt » 16/03/2007 17:46

ma iran ce klonuti iznutra. nece ni ahmed & nejda-ova do zore sijat. Popularnost mu opada iz dana u dan. meni je muka vidjeti da jedna od najbogatijih zemalja po prirodnim resoursima (4ta po rezervama nafte i gasa u svijetu) ima onoliko siromastva. Onaj idiot od predsjednika umjesto da pare pd nafte koju prodaju kini i ostalima usmjeri na skolstvo, infrastrukturu i ostale reforme, on trosi na vojne parade i ostala sranja. Idiot....isto bush.

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 16/03/2007 18:26

pitt wrote:ma iran ce klonuti iznutra. nece ni ahmed & nejda-ova do zore sijat. Popularnost mu opada iz dana u dan. meni je muka vidjeti da jedna od najbogatijih zemalja po prirodnim resoursima (4ta po rezervama nafte i gasa u svijetu) ima onoliko siromastva. Onaj idiot od predsjednika umjesto da pare pd nafte koju prodaju kini i ostalima usmjeri na skolstvo, infrastrukturu i ostale reforme, on trosi na vojne parade i ostala sranja. Idiot....isto bush.

samo da kazem da se potpuno slazem glede & unatoc ove dvojice ahmeda i nedjada :D :D
Last edited by Svemirski_Jebach on 16/03/2007 18:28, edited 1 time in total.

pitt

Post by pitt » 16/03/2007 18:27

Gluho bilo.....ne dao mi bog te kazne :D:D

Šandor

Post by Šandor » 16/03/2007 19:19

forUMASH wrote:....kakve ovo veze ima sa BH.....dze smo mi u ovome.... :?

Ako Iran odgovori kako treba možemo i mi najebat.

Eto gdje smo.

Srbi su nas svaki put derali kad su se dešavale velike promjene u svijetu. U ovom vremenu u kojem postoje kojekakve konvencije i deklaracije. :oops:

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 16/03/2007 19:56

Šandor wrote:
forUMASH wrote:....kakve ovo veze ima sa BH.....dze smo mi u ovome.... :?

Ako Iran odgovori kako treba možemo i mi najebat.

Eto gdje smo.

Srbi su nas svaki put derali kad su se dešavale velike promjene u svijetu. U ovom vremenu u kojem postoje kojekakve konvencije i deklaracije. :oops:

Amerikanci ne zele stvaranje evropske Palestine. To bi odgovaralo samo radikalnim islamistima. Zato americko forsiranje Vasingtonskog a zatim i Dejtonskog sporazuma.

spreca
Has thanked: 7 times

Re: TIRANNT - Theatre Iran Near Term

Post by spreca » 17/03/2007 20:18

silence_is_sexy wrote:elem...
americka retorika je gotovo identicna onoj pred rat u iraku... stvaranje histerije, plasenje nulearnim ambicijama teherana, plac nad krsenjem ljudskih prava u iranu...

ponavlja se ista prica i mislim da nista ne moze zaustaviti ono sto ce se desiti u narednih par mjeseci.

samo je pitanje kada tacno, na koji nacin i sta ce biti iskoristeno kao direktan povod za rat.

ja onako "proročki" predviđam neki dosad neviđeni "teroristicki" napad na ameriku ili nekog od njenih saveznika i onda "zacudjujuce" dobru i promptnu odmazdu. odmazdu koja se planira vec godinama...

"The US army, navy, air force and marines have all prepared battle plans and spent four years building bases and training for "Operation Iranian Freedom". Admiral Fallon, the new head of US Central Command, has inherited computerized plans under the name TIRANNT (Theatre Iran Near Term)." (New Statesman, 19 Feb 2007)

malo ih jebe situacija u iraku, povlacenje britanskih trupa sa juga iraka, impotentno protivljenje demokrata... ali nista toliko da bi se izbjeglo neizbjezno.

jedino neko ozbiljno "zveckanje" oruzijem rusije i kine moze nesto da promijeni ali bas i ne vjerujem da ce se to desiti... bar ne prije sljedeceg rata.

Nisam glasao jer nije demokratski nisi mi ostavio mogucnost da glasam protiv rata odnosno da nece biti rata.
Mislim da do rata nece doci jer mislim da je i samoj Americi rata preko glave
a i ovaj njihov sizofrenik uskoro odlazi sa scene i nadam se da ce na njegovo mjesto doci sasvim normalan covjek a ovaj moze da se i dalje davi sa krekerima.

Post Reply