Teretana

Sve o zdravlju...
Post Reply
SmoLe

Teretana

Post by SmoLe » 13/06/2015 12:05

Danas ce mi biti prvi dan u teretani.
Trenirao sam prosle godine 2 mjeseca.
I je li najbolje da danas radim sve misice ili da pocnem od npr ramena,noge....

skuterumoj

Re: Teretana

Post by skuterumoj » 13/06/2015 12:32

SmoLe wrote:Danas ce mi biti prvi dan u teretani.
Trenirao sam prosle godine 2 mjeseca.
I je li najbolje da danas radim sve misice ili da pocnem od npr ramena,noge....

Mozes i tako, svati to kao neku zagrijavu za buduce treninge. A mozes i odmah da radis po podjeli misicnih grupa.
Polako i ne forsiraj. Misici su friska roba. Kontinuitet je kljucna rijec i ispravan trening.

Ne vise od tri dana zaredom u nizu( samo moj savjet) tijelu treba odmor..misicima. Jer pri odmoru se obnavljaju, postaju jaci , rastu.

Pogledaj malo na youtube u vezi treninga, neka ti ne bude lijeno..hajde da napisem tako za pocetnike. Misicne grupe, nemoj( moj savjet samo) isti dan trenirati grudi i ramena jer su to vjezbe gdje (bukvalno sada) guras rukama stanglu tegove nagore i moze doci do pretjeranosti pogotovo za ramena jer ona se dobrim dijelom treniraju pri bench treningu.

Citaj, gledaj, youtube je :thumbup: a i google.

Astrix

Re: Teretana

Post by Astrix » 02/07/2015 15:55

Mozes poceti jedan po jedan misic a mozes i neki kruzni trening odraditi nije toliko ni bitno. Bitno je da ne forsiras tijelo i da imas strpljenja jer ces imati jake upale, nekih desetak dana ces morati polako i kad prodju upale onda sebi napravi plan kada i kako ces sve to trenirati i radi po tom planu.
Pazi na ishranu jer ti trening nece imati nikakvog efetka ako ne budes jeo zdravo.

Vec ima tema o teretani pa prebaci se tamo i malo prati i pitaj sta nije jasno.

teretana-t70101.html

Post Reply