Telemarketeri iz R. Srpkse

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
united bosnae

Telemarketeri iz R. Srpkse

Post by united bosnae » 08/07/2016 21:34

Prvo da kazem da je pozivni broj mog kucnog telefona (koji nije na moje ime) 033.
Ne znam dali sam samo ja ili i drugi imaju isti problem, izlozen torturi telemarketera sa podrucija Republike Okupirane Teritorije, pozivni brojevi 05x.
Pozivi su obicno izmedju 16-17 sati, zenski glas (sa tvrrrdim krajiskim naglaskom) trazi gospodju ili gospodina (ona navede i imena) na cije ime je telefon prijavljen. Na moj zahtijev da se osoba koja zove predstavi ranije sam dobijao odgovor Jelena, Dragica, Vera.... dok su od nedavno cini mi se iste osobe pocele da se zovu Lejle, Azre, Aide...
I onda pocne rafalanje (ovo rafalanje nema veze sa pozivnim brojem 05x) o produktu koji je tog dana na prodaju. Obicno je rijec o kremama, steznicima za zglobove, knjigama, medicinskim pomagalima....
U momentu kad zarafala, bilo kakav pokusaj da se salva rijeci prekine nije moguc. Jedino sto preostaje jeste da se kulturno veza prekine.
Ako ipak odlucite da je saslusate do kraja (sto ce se uvijek ispostaviti kao greska) i priupitate od kuda im vas broj telefona i od kuda im pravo da vas zovu Jelena, Lejla, Vera, Aida (kao da je bitno) se malo zbuni ali i dalje ne posustaje nudeci vam sve vec navedene proizvode besplatno - vase je samo da platite dostavu koja je simbolicnih xyKM.
Ako i dalje pokusate da budete pribrani i fini i kazete da ne zelite da vas vise zovu i da bi ste rado popricali sa Jeleninim, Lejlinim Verinim, Kobilinim sefom te da njega upitate od kuda im vas broj telefona i da ga/je zamolite da vas vise ne zovu, poziv se jednostavno prekine.
I tada vam bude zao sto na samom pocetku vi to isto niste uradili.

Posoji li ikakav nacin (osim da se ne javljate na nepoznate brojeve sa pozivnim 05x) da se sprijece pozivi telemarketera sa prostora Republike OT.
Last edited by united bosnae on 08/07/2016 21:37, edited 1 time in total.

Saian

Re: Telemarketeri iz R. Srpkse

Post by Saian » 08/07/2016 21:36

nemam savjet osim samo prekini vezu :D ali me podsjetilo na ovo

:D

karanana

Post by karanana » 08/07/2016 21:38

jesu tebi problem marketari ili to sto su ti marketari iz shumske republike?
da te zovnu sa 033 i pozdrave sa selam alejkum da li bi kupio kremu?

triiksa

Post by triiksa » 08/07/2016 21:43

Fascinantno glupa tema, moram zamijetiti.

Saian

Post by Saian » 08/07/2016 21:45

karanana wrote:jesu tebi problem marketari ili to sto su ti marketari iz shumske republike?
meHlem valjda :D

united bosnae

Post by united bosnae » 08/07/2016 21:47

karanana wrote:jesu tebi problem marketari ili to sto su ti marketari iz shumske republike?
Indikativno jeste sto nikad slicni pozivi ne dolaze sa 033 a i tada kremu ne bih kupio.
Ovo sa "selam alejkum" ti je bezveze i previse nisko.

karanana

Post by karanana » 08/07/2016 21:51

united bosnae wrote:
Indikativno jeste sto nikad slicni pozivi ne dolaze sa 033 a i tada kremu ne bih kupio.
pa meni je bezveze i nisko to potenciranje jelena, vera, dragica, republike shumske, 05X....pa sam samo nastavio u tom nacionalnom duhu. po cemu je marketarski poziv 05x gori od marketarskog poziva 03x? pa zar to nisu svi pozivi iz tvoje zemlje ili republiku shumsku ne priznajes kao dio tvoje zemlje pa ti krivo sto te stranci i strankinje zovu? cemu mrznja? zaista ne bih rekao da je samo do poziva nego da ima i politike.
imaju li sexi glasove? meni oni banjalucki naglasci bas jebozovno zvuche.

L u c i f e r

Post by L u c i f e r » 08/07/2016 21:58

ja bi im odma pošteno reko

kupiću kremu ako mi popušiš

L u c i f e r

Post by L u c i f e r » 08/07/2016 21:59

karanana wrote:
united bosnae wrote:
pa meni je bezveze i nisko to potenciranje jelena, vera, dragica, republike shumske, 05X....pa sam samo nastavio u tom nacionalnom duhu. po cemu je marketarski poziv 05x gori od marketarskog poziva 03x? pa zar to nisu svi pozivi iz tvoje zemlje ili republiku shumsku ne priznajes kao dio tvoje zemlje pa ti krivo sto te stranci i strankinje zovu? cemu mrznja? zaista ne bih rekao da je samo do poziva nego da ima i politike.
imaju li sexi glasove? meni oni banjalucki naglasci bas jebozovno zvuche.
dobro je, nek nisam jedini :oops:

JThomas

Post by JThomas » 08/07/2016 22:06

svejedno je naravno koji je broj, ali i meni ti pozivi dolaze samo sa 05 brojeva...

bach

Post by bach » 08/07/2016 22:14

united bosnae wrote:Prvo da kazem da je pozivni broj mog kucnog telefona (koji nije na moje ime) 033.
Ne znam dali sam samo ja ili i drugi imaju isti problem, izlozen torturi telemarketera sa podrucija Republike Okupirane Teritorije, pozivni brojevi 05x.
Pozivi su obicno izmedju 16-17 sati, zenski glas (sa tvrrrdim krajiskim naglaskom) trazi gospodju ili gospodina (ona navede i imena) na cije ime je telefon prijavljen. Na moj zahtijev da se osoba koja zove predstavi ranije sam dobijao odgovor Jelena, Dragica, Vera.... dok su od nedavno cini mi se iste osobe pocele da se zovu Lejle, Azre, Aide...
I onda pocne rafalanje (ovo rafalanje nema veze sa pozivnim brojem 05x) o produktu koji je tog dana na prodaju. Obicno je rijec o kremama, steznicima za zglobove, knjigama, medicinskim pomagalima....
U momentu kad zarafala, bilo kakav pokusaj da se salva rijeci prekine nije moguc. Jedino sto preostaje jeste da se kulturno veza prekine.
Ako ipak odlucite da je saslusate do kraja (sto ce se uvijek ispostaviti kao greska) i priupitate od kuda im vas broj telefona i od kuda im pravo da vas zovu Jelena, Lejla, Vera, Aida (kao da je bitno) se malo zbuni ali i dalje ne posustaje nudeci vam sve vec navedene proizvode besplatno - vase je samo da platite dostavu koja je simbolicnih xyKM.
Ako i dalje pokusate da budete pribrani i fini i kazete da ne zelite da vas vise zovu i da bi ste rado popricali sa Jeleninim, Lejlinim Verinim, Kobilinim sefom te da njega upitate od kuda im vas broj telefona i da ga/je zamolite da vas vise ne zovu, poziv se jednostavno prekine.
I tada vam bude zao sto na samom pocetku vi to isto niste uradili.

Posoji li ikakav nacin (osim da se ne javljate na nepoznate brojeve sa pozivnim 05x) da se sprijece pozivi telemarketera sa prostora Republike OT.
Provjeriš na internetu odakle je dotična 05x firma (Lupo Marshall se jedna zvala) i vidiš da firma iz Berkovića!!!!

Ja koji sam i u osnovnoj i u srednjoj imao peticu iz geografije, ne mogu na karti naći Berkoviće!!!

A onda čika google kaže da su ovo Berkovići ovo

Image

Valjda strogi centar grada...

Matzan

Post by Matzan » 08/07/2016 22:45

Možda g-đica voli s kremom. :izet:

Post Reply