TATA SERGEJ PRISTAO AKO TREBA DA BUDE SELEKTOR

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
MO

TATA SERGEJ PRISTAO AKO TREBA DA BUDE SELEKTOR

Post by MO » 12/09/2006 17:14

Igrač Bayera Leverkusen i kapetan bh. reprezentacije Sergej Barbarez kaže za "Express" (Köln) kako su ga pitali da postane igrač-selektor, ali je to pitanje privremeno ostavio otvorenim...

- Mogu zamisliti da reprezentaciju vodim dvije ili tri utakmice kao igrač-izbornik, ali nisam uvjeren da bi to išlo i na duge staze, kaže Barbarez.

Mislim da njega treba proglasiti počasnim predsjednikom Bosne i Hercegovine. Nevjerovatno koliki je patriota i koliko mu je stalo do ove države.
Lično mislim da je Sergej još nije zreo da bude trener, jer uostalom i još igra. Ali nama su oktobarske kvalifikacije za 20-tak dana i realno i ako se Baka(nedo Bog) vrati mi smo u kurcu još većem.Teško je očekivati da će neki trener doći u roku 5 dana,ali zato najveći pozitivni šok može izazvati upravo vođa kakav je Sergej.
Nije nerealno očekivati da on svojim autoritetom i odnosom prema saigračima razdrma ekipu na gostovanju u Moldaviji.Možda vrati i Salihamidžića.Tu bi u ovakvim okolnostima bod bio kao planina.
S druge strane,njemu bi Duško Bajević mogao u detalje oslikati igru Grka. Znam pouzdano da je odnos Duška Bajevića i Sergeja Barbareza dosta blizu odnosa otac-sin,jer ovaj Sergeju idol bio još iz dječačkih vremena,dok je Sergej skupljao lopte na utakmicama onog strašnog Veleža sredinom 80-tih,kojeg Duško između ostalog doveo do osvajanja Kup Maršala Tita i titule viceprvaka Juge. Tu je i Marko Kana Čolić, dugogodišnji Bajevićev pomoćnik iz Aeka i Olimpijakosa, koji i sada živi u Grčkoj.
Nakon toga bi mogli do proljeća u miru dovesti pravog selektora, a kandidata hvala Bogu ima dosta i svi su,po meni dobri treneri: Hadžibegić,Baždarević, Bajević,Aleksandar Ristić, čak i splićanin Ivan Katalinić.
U svakom slučaju, ionako smo u kurcu, a ova mafija se bori za svoje fotelje i ne možemo ništa izgubiti.
SERGEJA ZA PREDSJEDNIKA BOSNE I HERCEGOVINE !!!!!

BECHO

Post by BECHO » 12/09/2006 17:19

Za predsjednika bi MOGAO komotno al' za selektora NIPOSTO!!! Nadam se da smo izvukli bar neku pouku iz slucaja Neno Markovic? :-)

MO

Post by MO » 12/09/2006 17:26

Ma nisam ja rekao da je on za selektora. Ni govora. Nego nalazimo se pred velikim problem.
Ako onaj šupljak Slišković ostane pri svome, onda nemamo selektora 15 dana uoči utakmice sa Moldavijom. S druge strane, kakava nam korist i ako se vrati. Igrat ćemo sa dva libera, uz Segeja i možda Bolića(na iskustvo)!!!!
Čisto sumnjam da bi neko drugi doletio avionom i odmah sjeo na klupu, niti zna ekipu niti zna odnose u njoj. A nama nakon svega treba definitivno neki pozitivni šok, a što je još žalosnije, realno, nemamo velikog izbora.Ovo čak nije ni kockanje, pa koju ćeš kartu izvući, jer mi sad trenutno jedinu kartu koju imamo je Sergej i njegova karizma, a sigurno i ogromno srce koje unosi.Mislim da je on jedini igrač kome se nikad ne može skandirati "Srce na teren"
Ma samo da pregrmimo Moldaviju i Grčku.
A nakon toga imamo 4-5 mjeseci da dovedemo pravog čovjeka.Hvala Bogu, ako ništa onda ima kvalitetnih trenera naših u inostranstvu.

Dado dijasporitus

Post by Dado dijasporitus » 12/09/2006 22:21

Prvo da li je ovo uopste realnost tj da li je dozvoljeno po UEFA-i da je jedan igrac ujedno i trener. I drugo da li postoji presedan za ovako nesto, je li neka reprezentacija u proslosti vec funkcionisala na takav nacin. :?

experiment

Post by experiment » 12/09/2006 22:28

jeli neka država funkcionisala sa tri predsjenika nekad prije? :-)

jeza u ledja
Been thanked: 4 times

Post by jeza u ledja » 12/09/2006 22:33

Gianluca Vialli je bio dosta uspjesan trener i menadzer Chelseja negdje krajem devedesetih.

car-x

Post by car-x » 12/09/2006 22:35

jeza u ledja wrote:Gianluca Vialli je bio dosta uspjesan trener i menadzer Chelseja negdje krajem devedesetih.

jeste.. doveo ga rud gulit i poslije jedne polusezone, viali istjero gulita sa menadzerskog mjesta.. :D

Dado dijasporitus

Post by Dado dijasporitus » 12/09/2006 22:38

jeza u ledja wrote:Gianluca Vialli je bio dosta uspjesan trener i menadzer Chelseja negdje krajem devedesetih.

Ali nije bio igrac ??

Edin H.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Post by Edin H. » 12/09/2006 23:12

Sergeja za predsjednika i selektora u isto vrijeme :D

A moze i da igra usput :oops:

jeza u ledja
Been thanked: 4 times

Post by jeza u ledja » 13/09/2006 00:15

Dado dijasporitus wrote:

Ali nije bio igrac ??

Bio je igrac, najcesce ulazio sa klupe. ;)

lindjo

Post by lindjo » 13/09/2006 03:15

BECHO wrote:Za predsjednika bi MOGAO komotno al' za selektora NIPOSTO!!! Nadam se da smo izvukli bar neku pouku iz slucaja Neno Markovic? :-)

tacno

Post Reply