tackice po ekranu...pomoc...!!!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
skyspy

#1 tackice po ekranu...pomoc...!!!!

Post by skyspy » 27/02/2007 14:31

Kad ukljucim racunar nakon par minuta se pojave neke tackice i linije po ekranu, primjetio sam da ih nema kad se vindovsi dizu nego malo poslije , znali iko sta bi moglo biti i kako to da rijesim...stimo sam kablove ...ma sve je ok ali opet nake tackice se pojave....

Ostri_Mac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Post by Ostri_Mac » 27/02/2007 16:00

:D :-)

Welcome to the club!

meni se isto desavalo, imam Radeon 9500/ 64MB, nema sta nisam probao, vjeruj...ekran mjenjao boju k'o duga :lol: zilion linija po ekranu isl stvari...

Instalirao sam Omega drivere i sad je, kuckuckuc bolje, al' jos u nekim aplikacijama, posebno video igrama, TV-u (preko TV kartice), task manageru isl. imam ekran pun crvenih tacaka...ugl. savjet strucnjaka, sto iz Buga sto iz servisa: "zrela za penzije"

Moja sad takodje uspori tako da ne mogu najobicniju igricu igrati, uzas... :-) :-)

Eto, tako ti je to a ti se nadji u prici :lol:

Pozdrav

verni

Post by verni » 27/02/2007 23:10

Mozda da pogledas drajvere za graficku i monitor. ako ne pomogne onda reinstalacija sistema je univerzalni lijek.
A mozda je jednostavno monitor u kvaru i onda mu nema skoro nikakve pomoci. Dva su mi monitora na otpadu, mada ne zbog bas takvih simptoma...

sabanss
Been thanked: 3 times

Post by sabanss » 28/02/2007 08:22

Ako ti se tackice jvljaju poslije odredjenog vremena odnosno kad pocnes raditi nesto zahtjevnije - igrati se onda imas dvije opcije:

- ventilator na VGA ti ne radi kao treba pa se kartica pregrijava
- memorija na kartici ti je na "izdisaju"

Postoji opcija da smanjis frekvencije memorije/GPU ili da stavis bolje hladjenje ali mislim da ti sve to nece bas puno pomoci. Koja je graficka u pitanju?

Post Reply