Swarovski vs Preciosa

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Fitovac

Swarovski vs Preciosa

Post by Fitovac » 18/07/2011 18:07

Danas svratih do firme swan d.o.o. koji su radili swarovski da se raspitam za odredjenu ogrlicu, kad tamo prodavačica popljuva po swarovki kristalima samo tako. A prosle godine sam bas kod njih kupio neke nausnice pa bih sada da kupim odgovarajucu ogrlicu. navodno su oni dobijali robu iz austrije a sada (novi distributer) dobija robu iz kine?! i kao oni nisu htjeli pristati na prodaju "kineskih swarovski kristala" pa su uzeli distribuciju ceskih Preciosa krisatala koji dolaze sa srebrom i znatno su bolji od swarovski krisatala, po njihovoj prici swarovski je samo izvikan 'vako-nako itd.
Ja nisam nesto pretjerano u tim vodama ali ono sto sam mogao vidjeti na web-u swarovski mi djeluje kao neuporedivo bolji brand i da mi je ona bacala samo floskule. ima li neko mozda vise informacija o ova dva brand-a i sta se vise isplati kupiti?

hvala

manki
Been thanked: 1 time

Re: Swarovski vs Preciosa

Post by manki » 18/07/2011 18:15

Fitovac wrote:Danas svratih do firme swan d.o.o. koji su radili swarovski da se raspitam za odredjenu ogrlicu, kad tamo prodavačica popljuva po swarovki kristalima samo tako. A prosle godine sam bas kod njih kupio neke nausnice pa bih sada da kupim odgovarajucu ogrlicu. navodno su oni dobijali robu iz austrije a sada (novi distributer) dobija robu iz kine?! i kao oni nisu htjeli pristati na prodaju "kineskih swarovski kristala" pa su uzeli distribuciju ceskih Preciosa krisatala koji dolaze sa srebrom i znatno su bolji od swarovski krisatala, po njihovoj prici swarovski je samo izvikan 'vako-nako itd.
Ja nisam nesto pretjerano u tim vodama ali ono sto sam mogao vidjeti na web-u swarovski mi djeluje kao neuporedivo bolji brand i da mi je ona bacala samo floskule. ima li neko mozda vise informacija o ova dva brand-a i sta se vise isplati kupiti?

hvala

Ne znam za tu "preciosu" ali Swarovski u Ferhadiji je licencirana trgovina, tako da ne vjerujem da je iz Kine.. Bosanska posla.

A i ja moram otići pogledati ovih dana neki poklon u Swarovskom, pa sam se baš raspitivao..

Fitovac

Post by Fitovac » 18/07/2011 18:22

manki wrote:
Ne znam za tu "preciosu" ali Swarovski u Ferhadiji je licencirana trgovina, tako da ne vjerujem da je iz Kine.. Bosanska posla.

A i ja moram otići pogledati ovih dana neki poklon u Swarovskom, pa sam se baš raspitivao..

ma i ja nesto kontam, garant popusili distribuciju pa sada laju bez veze...
a ova preciosa mi nije ostavila aman neki dojam

hana_montana

Post by hana_montana » 18/07/2011 18:31

nemam pojma sta je sta al znam da je ona teta bila stalno narogusena tako da mi je mrsko bilo i svracati tu a u ferhadiji sam kupila par poklona i nisam primjetila neku razliku...

ja prije mjesec na nasem aerodromu kupila nausnice i privjesak haman u pola cijene tako da mozes virnuti i tamo :D

Fitovac

Post by Fitovac » 18/07/2011 18:38

hana_montana wrote:nemam pojma sta je sta al znam da je ona teta bila stalno narogusena tako da mi je mrsko bilo i svracati tu a u ferhadiji sam kupila par poklona i nisam primjetila neku razliku...

ja prije mjesec na nasem aerodromu kupila nausnice i privjesak haman u pola cijene tako da mozes virnuti i tamo :D

samo da ponovo organizujem neki let :)
problem je u tome sto ja trazim tacno odredjenu ogrlicu pa ne znam dobavljivost na aerodromu.
ne znam samo kako je sa uposlenicima, d ali oni mogu proci tamo pa da provjere da li ima ono sto ja trazim

manki

Post by manki » 18/07/2011 18:45

A kakve su cijene u Swarovskom?

Meni se rodica treba poroditi uskoro, pa hoću neki poklon da joj uzmem (s tim ne znam je li muško ili žensko u pitanju), pa sam kontao njoj nešto uzeti, ali nemam pojma šta. :?

Fitovac

Post by Fitovac » 18/07/2011 18:49

nakit im je vrhunski, sta god da kupis neces fulati...
za nekih 150-200km mozes sasvim pristojan komad kupiti

manki

Post by manki » 18/07/2011 18:53

Fitovac wrote:nakit im je vrhunski, sta god da kupis neces fulati...
za nekih 150-200km mozes sasvim pristojan komad kupiti

Hvala. :thumbup:

hana_montana

Post by hana_montana » 18/07/2011 22:11

Fitovac wrote:samo da ponovo organizujem neki let :)
problem je u tome sto ja trazim tacno odredjenu ogrlicu pa ne znam dobavljivost na aerodromu.
ne znam samo kako je sa uposlenicima, d ali oni mogu proci tamo pa da provjere da li ima ono sto ja trazim

mislim da su dole nesto stariji komadi nakita,nisam bas vidjela neke nove džidže kao u ferhadiji..ja sam recimo kupila neku ogrlicu prije par godina nedje :D a naletih na iste takve mindjusice dole

to za uposlenike ti stvarno nemam pojma,ako imas nekog pitaj :)

Post Reply