SVRAKINO, DA ILI NE?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
izblajhana

SVRAKINO, DA ILI NE?

Post by izblajhana » 20/11/2006 22:38

Kupiti stan u Svrakinom...da ili ne :D :D
Last edited by izblajhana on 23/11/2006 20:53, edited 1 time in total.

Santos

Post by Santos » 20/11/2006 22:48

Slobodno uzmi.Nije Svrakino vise sto je bilo.Nema vise Nixona.Dakle kupuj bolje Svrakino nego Alipasino.

izblajhana

Post by izblajhana » 20/11/2006 22:50

ostro i na prvu wrote:pokri se koliko mozes,svarakino pa sta !
koliko para toliko muzike.
sad ce ovi iz centra drvlje i kamenje na tebe :D

:D :D ne sumnjam

ma zapravo svi dobronamjerni komentari su dobrodosli...iskreno, i mene je strah :( razbija me to sto sam cula za te komsije...ali opet cijeli zivot zivim u neboderu koji je pun narkomana bio vazda, pa mi to nije smetalo, jer ih znam...a ovdje me malo prpa, mada kazu da to nije sada tako...sto ne znaci da nece biti...joj ne znam, pomagajte :(

repeater

Re: SVRAKINO, DA ILI NE?

Post by repeater » 20/11/2006 22:56

izblajhana wrote:...tu su nekada zivjela dvojica brace (Romi) koji su se drogirali i ona bi voljela da zivi negdje drugo...

(u zagradama)

izblajhana

Post by izblajhana » 20/11/2006 23:07

Ima li neko da zivi u Svrakinom...ili je zivio :D

Santos

Post by Santos » 20/11/2006 23:12

Ama uzmi samo mojne blizu Frenkija.

stripiii

Post by stripiii » 20/11/2006 23:16

Koliko je repa taj stan i kvadratura koja je?

izblajhana

Post by izblajhana » 20/11/2006 23:18

stripiii wrote:Koliko je repa taj stan i kvadratura koja je?

dovoljno :D :D za razliku od ostalih lokacija, stan nije skup, a meni dovoljno prostora :)

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 20/11/2006 23:20

izblajhana wrote:

dovoljno :D :D za razliku od ostalih lokacija, stan nije skup, a meni dovoljno prostora :)

uzmi stan i ako je nizi sprat ugradi gitere (resetke na prozore) a ti uvijek nosi HANZAPLAST u spreju u dzepu, zakonom dozvoljen a ima isti ucnika kao suzavac ili peperspray. I mirna si. Ako zelis macku da ti pravi drustvo u stanu, znas kome se trebas obratiti. :wink:

stripiii

Post by stripiii » 20/11/2006 23:21

:D Imaš na Aneksu stanova ako se toliko premišljaš oko Švrakinog a i mirnije je :-D

izblajhana

Post by izblajhana » 20/11/2006 23:28

stripiii wrote::D Imaš na Aneksu stanova ako se toliko premišljaš oko Švrakinog a i mirnije je :-D

joj ali tamo su bas zgradice krize... :( ove su bar puno novije

Lace

Post by Lace » 20/11/2006 23:35

Beatrix wrote:ama narkomana i manijaka ima svuda, sta ti je. moju jaranicu umalo nije opljackao jedan, sakrio se u haustoru, cura zivi u Centru... tako da, kad bi na to gledala, nigdje ne bi mogla zivjeti. a koliko sam skontala, tebi je pravo lose u tom neboderu, nezadovoljna si, ovaj stan ti odgovara, kvadratura,cijena, sve, te komsije su ti dobre, upoznali ste se... pa onda kasnije, kad krene, uzmes bolji stan negdje drugo. ovako, smiri brigu, napravi svoj mali dom i uzivaj :) i say go for it :)

znas kad malo bolje razmislim...i ja bih voljela da mogu to sada priustiti :)

Lace

Post by Lace » 20/11/2006 23:36

mIRCerka wrote:
izblajhana wrote:

uzmi stan i ako je nizi sprat ugradi gitere (resetke na prozore) a ti uvijek nosi HANZAPLAST u spreju u dzepu, zakonom dozvoljen a ima isti ucnika kao suzavac ili peperspray. I mirna si. Ako zelis macku da ti pravi drustvo u stanu, znas kome se trebas obratiti. :wink:

i ovo bi :D

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 21/11/2006 06:28

hehe svrakino...ja sam radio tu u komsiluku. ma ne znam, nemam iskustva sa njima...mada mi ne djeluje bas najljepse.

Ne znam sta bi ti rekao...samo pazi, kako ces ga prodati poslije.

A sto se tice sigurnosti ne mislim da je puno groznije nego sto je na drugim mjestima al je defintivno ne bi tu zivio. a dobro, ja sam naucio na malo al samo malo bolje od svrakinog... :D :D

izblajhana

Post by izblajhana » 21/11/2006 12:32

Svemirski_Jebach wrote:hehe svrakino...ja sam radio tu u komsiluku. ma ne znam, nemam iskustva sa njima...mada mi ne djeluje bas najljepse.

Ne znam sta bi ti rekao...samo pazi, kako ces ga prodati poslije.

A sto se tice sigurnosti ne mislim da je puno groznije nego sto je na drugim mjestima al je defintivno ne bi tu zivio. a dobro, ja sam naucio na malo al samo malo bolje od svrakinog... :D :D

Ma ja nesto kontam da nekretninu mozes uvijek prodati...bar mislim :roll:
ma naucila sam i ja na bolje, ali razmisljam da se osamostalim, a od neceg moram krenuti...jos sam u fazi razmisljanja...nesto mi se mota po glavi je li bolje uzeti neki stancic u novogradnjama, ima na Sipu nesto, ali i to je daleko...kao bice naselje super..ali ne znam :roll: ili uzeti ovaj pa cu ga valjda nekad i prodati i uzeti nesto bolje...

Ima li jos neko kakav savjet...hvala :)

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 21/11/2006 12:41

Lace wrote:
mIRCerka wrote:
izblajhana wrote:

zateb uvijek imam....machku...a stan... :roll:

deset_u_pola

Post by deset_u_pola » 21/11/2006 12:44

izblajhana wrote:Ima li neko da zivi u Svrakinom...ili je zivio :D

Ja sam odrastao malo u Švrakinom a malo na Alipašinom polju. Ali prije rata je sve bilo drugačije. I u samom Švrakinom ima boljih i slabijih dijelova. Imam jarana u stambenih zgradama do tržnog centra i nije loš komšiluk. Škola je blizu i nije loša. Ima dosta Roma i ljudi su generalno slabijeg imovnog stanja.
Gdje je taj stan otprilike?

Lace

Post by Lace » 21/11/2006 12:46

mIRCerka wrote:
Lace wrote:
mIRCerka wrote:
izblajhana wrote:

zateb uvijek imam....machku...a stan... :roll:

sad sam kod jednog granapa vidjela macka...ili macku...crnu...prelijepu...ista moj rauber koji me je ostavio :-? ...zao mi sto nisam imala vremena da je pognjavim...a javila mi se s jednim sitnim mjau :)

izblajhana

Post by izblajhana » 21/11/2006 15:26

Lace wrote:
Beatrix wrote:ama narkomana i manijaka ima svuda, sta ti je. moju jaranicu umalo nije opljackao jedan, sakrio se u haustoru, cura zivi u Centru... tako da, kad bi na to gledala, nigdje ne bi mogla zivjeti. a koliko sam skontala, tebi je pravo lose u tom neboderu, nezadovoljna si, ovaj stan ti odgovara, kvadratura,cijena, sve, te komsije su ti dobre, upoznali ste se... pa onda kasnije, kad krene, uzmes bolji stan negdje drugo. ovako, smiri brigu, napravi svoj mali dom i uzivaj :) i say go for it :)

Lace, ako uzmem ovaj stan u Svrakinom, hoces li zivjeti sa mnom :D

Lace

Post by Lace » 21/11/2006 16:04

izblajhana wrote:
Lace wrote:

Lace, ako uzmem ovaj stan u Svrakinom, hoces li zivjeti sa mnom :D

ideja vrijedna razmisljanja :D ...jel imaju 2 sobe...jel se moze privoditi? :D

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 21/11/2006 18:48

moze al onda moras podijeliti sa cimerkom :D :D

a jel cimerka dobra? :D

salu na stranu, nego, sip nije lose rjesenje. Sta ti je daleko, 4-5 maraka taxi do grada a kad ti nije mrsko onda na bus za sekundu...i predvidjam da ce stanovi tu biti atraktivni kada se naselje prosiri.

Meni licno bolje od svrakinog...a i od svrakinog do grada ti treba.

a kada se vec mislis osamostaliti sto je super ideja onda malo isplaniraj, ne trci pred rudu. Skontaj sta dobijas i sta gubis i vrijedi li.

Ljubitelj Zabara

Post by Ljubitelj Zabara » 21/11/2006 19:04

Ja sam kupio stan u Sarajevu pre dve i po godine. Kada sam gledao stanove, nagledao sam se svakakvih rupa. Razgledao sam jedan jednosoban na Svrakinom. Divna lokacija. Dosta cipela ispred svakih vrata, cucavac u kupatilu...
Medjutim komsiluk je glavna fora. Cuo sam da bi skinuli tockove sa Dzambodzeta kada bi ovaj leteo dovoljno nisko.
Dobar komsiluk je danas tesko naci. Dobre komsije su ti kao pande... izumiru a ne razmnozavaju se.
Lep poz. i srecno pri kupovini.

EI Presidente

Post by EI Presidente » 21/11/2006 19:06

U Svrakinom sam zivio do petog osnovne, i ne da sam ga volio...onda pocese rusit goricu, i premjestat Rome u garsonjere u svrakinom selu...tad smo preselili tako da ne znam sta bi osim sto su se komsije zalile na kriminal i prljavstinu. Poslije rata je bilo jos gore, kako sam cuo. A i vidio, posto sam par puta bio gore. Definitivno ruzniji dio grada :sad:

Ali sve to na stranu - ako ces se osamostaliti, bilo koji dio grada je dobar. Ja bih na grani zivio samo da imam svoj mir. Sretno! :)

EI Presidente

Post by EI Presidente » 21/11/2006 19:08

Svemirski_Jebach wrote:a jel cimerka dobra? :D

sta se to tebe tice, zar ti nisi prizenjen?? :D

pitt

Post by pitt » 21/11/2006 19:09

EI Presidente wrote:
Svemirski_Jebach wrote:a jel cimerka dobra? :D

sta se to tebe tice, zar ti nisi prizenjen?? :D

de bolan ne ofiraj covjeka :D:D

Post Reply