svicarska vs turska

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

gavrilo

Post by gavrilo »

A wrote:
Tulipan wrote:pri izlasku sa terena jedan svicarski igrac je sa ledja napao nekog turskog delegata, redara il sta vec i udario ga,

Zbog toga bi trebalo diskvalifikovati Švajcarce! :-) :-) :-) :-) :-)
http://video.google.com/videoplay?docid ... and+turkie
Pogledaj usporeno - Svicarci trce, redar podmece nogu jednom od igraca, na sta slijedeci Svicarac koji dotrcava udara nogom.

hvala za link :wink:

jos jednom ponavljam, ja sam uvjek branio turke od kojekakvi klisea. ali posle ove tekme su me razocarali. prateci njihove medije oni jos uvjek nisu svjesni sta su ucinili i kada dobiju kaznu pricace o zavjeri nekakvog svajcarskog lobija u fifi :-)
Tulipan

Post by Tulipan »

manijak1 wrote:
Mene je začudilo što su na BK samo prošli preko tog kadra na brzinu.
........zbog dvanaestog desetog anno domini ? :D
Ne nego zbog 16.11. ! Manijače pažljivije čitaj! :D :D :D :D :D
Tulipan

Post by Tulipan »

gavrilo wrote:
A wrote:
Tulipan wrote:pri izlasku sa terena jedan svicarski igrac je sa ledja napao nekog turskog delegata, redara il sta vec i udario ga,

Zbog toga bi trebalo diskvalifikovati Švajcarce! :-) :-) :-) :-) :-)
http://video.google.com/videoplay?docid ... and+turkie
Pogledaj usporeno - Svicarci trce, redar podmece nogu jednom od igraca, na sta slijedeci Svicarac koji dotrcava udara nogom.

hvala za link :wink:

jos jednom ponavljam, ja sam uvjek branio turke od kojekakvi klisea. ali posle ove tekme su me razocarali. prateci njihove medije oni jos uvjek nisu svjesni sta su ucinili i kada dobiju kaznu pricace o zavjeri nekakvog svajcarskog lobija u fifi :-)

Gavro je li se slavilo u Cirihu do ranih jutarnjih sati?
gavrilo

Post by gavrilo »

Tulipan wrote:Gavro je li se slavilo u Cirihu do ranih jutarnjih sati?
pa ne bas kao sto to mi znamo da slavimo ... ali je se slavilo... bio je cak korzo, sto je novitet za svajcarce :)
manijak1

Post by manijak1 »

pa ne bas kao sto to mi znamo da slavimo
Tko , Ko :D kada i zašto ? :D
armin00

Post by armin00 »

joooj koje ce ludilo bit kad svicarski fanatici dodju na stadione u njemackoj.... pa sjednu... i pocnu jest kokice... :D
gavrilo

Post by gavrilo »

manijak1 wrote:

svajcarci to slave na svoj nacin... kako da ti objasnim. haos na ulicama... ali organizovani haos :D to se sve od jednom prekida i razilazi, jer ipak se ujutru mora na pos'o :D
gavrilo

Post by gavrilo »

armin00 wrote:joooj koje ce ludilo bit kad svicarski fanatici dodju na stadione u njemackoj.... pa sjednu... i pocnu jest kokice... :D
8)

a zamisli, bili su poznati kao najkrvolocniji ratnici

ima nade i za nas :D
manijak1

Post by manijak1 »

:oops: Objasni mi ko su mi iznad :? :? :D :D
NFI nisu garant :oops: :D
gavrilo

Post by gavrilo »

manijak1 wrote::oops: Objasni mi ko su mi iznad :? :? :D :D
mane, mane... :wink:

mi balkanci... :oops: svi isto slavimo :)
Tulipan

Post by Tulipan »

manijak1 wrote:

Valjda je mislio na gastarbajtere!
manijak1

Post by manijak1 »

... a mene cudi zasto ti gledas bk
upućeno Tulipanu a i ja je pogledam :D :D ..........možeš misliti ...........drogiram se žandarmerijskim preseravanjima :D i pojedinim emisijama otvorenog tipa koje se odnose na našu zemlju jedinu :oops: BiH :oops:
gavrilo

Post by gavrilo »

manijak1 wrote: upućeno Tulipanu a i ja je pogledam :D :D ..........možeš misliti

ko ti je kriv :oops:
manijak1

Post by manijak1 »

mi balkanci
ko švajcarci :oops: :D ali ipak teško prevalit Bosanci jel ? :D ..........haj počni s Hercegovcima :D :D
gavrilo

Post by gavrilo »

manijak1 wrote:
mi balkanci
ko švajcarci :oops: :D ali ipak teško prevalit Bosanci jel ? :D ..........haj počni s Hercegovcima :D :D

mane ... nije mi tesko :oops: ali posto je tvoja provokacija ocigledna ne osvrcem se na nju :wink:
Tulipan

Post by Tulipan »

manijak1 wrote:
... a mene cudi zasto ti gledas bk
upućeno Tulipanu a i ja je pogledam :D :D ..........možeš misliti ...........drogiram se žandarmerijskim preseravanjima :D i pojedinim emisijama otvorenog tipa koje se odnose na našu zemlju jedinu :oops: BiH :oops:
Kablovsku nemam u svojoj sobi samo domaće kanale RTS 1, 2, 3, BK, B92, TVNS, PINK, Košava i još neke lokalne zato sam naveo BK. Inače na BK bude zanimljivih tema u emisiji Klopka.

Vidio sam da u kablovskom paketu iz BiH imaju samo OBN ali njihov program je krajnje očajan. U rijetko okrenem OBN tako da uglavnom nisam u toku u vezi dešavanja u BiH. Ustvari informišem se uglavnom ovako preko foruma kada se dočepam Interneta u Net caffeu dok se ne konektujem sljedećeg mjeseca na Internet. Ovdje je cijena wireless konekcije jako pristupačna. Mjesečno se plaća između 10 i 15 €.
manijak1

Post by manijak1 »

Eto ti :D kod nas kablovski emiteri nude ...........RTS - prvi kanal :oops: :D BK .........dok je od susjeda HRT1 HRT2 i Nova .........sasvim solidni kanali :oops: prednost dajem ipak domaćim TV stanicama :oops: plus NG Animal Planet Discovery nije loš ali ubiše sa reprizama :oops: ( za naše govorno područje ) ...........Gavro ...........nisu provokacije ako znaš ko si šta si :D :D ........ja nikada ne navijam za Tursku protiv BiH :oops: ako ima smisla ovo poređenje :oops: :D a ima jel' da :D :D ..........
List

Post by List »

Ma neće Turci dobit neku žestoku kaznu. Opalit će ih po džepu i možda kazniti sa par utakmica izvan Turske. Ili par utakmica bez navijača. I to je to.
SCG je trebala dobit to isto. Ali jebi ga. Kyros Vassaras je učinio što je bilo do njega ( :lol: ) da sve prođe po "planu". :wink: :D

Nema veze, dogorjet će i njihovo.

A Engleska.......Englesku su trebali skinut na jedno 15 godina obzirom na razmjere masakra koji su napravili.

Nedavno sam gledao finale kupa prvaka iz čini mi se 1976. godine. Bajern vs Lids Junajted. Navijači iz Engleske cugaju......skidaju gaće....pokazuju guzice.....psuju..... :lol: :D Sve je to kulminiralo 1985. godine u Briselu ako se dobro sjećam. :(
manijak1

Post by manijak1 »

List ..........sudija je na onom meču .........bio korektan i dobar ........ipak nije njegovo da utakmicu prekida zbog nereda na tribinama .........možda je trebao konsultirati se sa delegatom .........ali zamba ........ode Miterand prije njega :D :D :D gore . :D :D
Tulipan

Post by Tulipan »

List wrote:Ma neće Turci dobit neku žestoku kaznu. Opalit će ih po džepu i možda kazniti sa par utakmica izvan Turske. Ili par utakmica bez navijača. I to je to.
SCG je trebala dobit to isto. Ali jebi ga. Kyros Vassaras je učinio što je bilo do njega ( :lol: ) da sve prođe po "planu". :wink: :D

Nema veze, dogorjet će i njihovo.

A Engleska.......Englesku su trebali skinut na jedno 15 godina obzirom na razmjere masakra koji su napravili.

Nedavno sam gledao finale kupa prvaka iz čini mi se 1976. godine. Bajern vs Lids Junajted. Navijači iz Engleske cugaju......skidaju gaće....pokazuju guzice.....psuju..... :lol: :D Sve je to kulminiralo 1985. godine u Briselu ako se dobro sjećam. :(
Po kojem "planu". Nemoj mi reći FSSCG je "kupio" utakmicu. Ma daj! :-) :-) :-)
List

Post by List »

manijak1 wrote:List ..........sudija je na onom meču .........bio korektan i dobar ........ipak nije njegovo da utakmicu prekida zbog nereda na tribinama .........možda je trebao konsultirati se sa delegatom .........ali zamba ........ode Miterand prije njega :D :D :D gore . :D :D
Ma dobri su oni bili (al' im ja jebem mater i baška im se napijem krvi) al' očito u izvještaju nisu naveli sve što se dešavalo na tribinama.

Jer da jesu, kaznili bi SCG malo više nego što jesu.
novalic

Post by novalic »

mani :
Turci se trebaju kazniti zbog loše organizacije i ako se utvrdi da je bilo fizičkih napada na igrače u tunelu ........isto kazniti ali ............
jel' tebi jos uvijek diskutabilno.. sta je bilo u turskoj...
Stari

Post by Stari »

Eh ciao Novalicko ljupka ...hej ovdje ovi svedski, u ovom slucaju vrlo hladni i odmjereni (kao i uvijek), novinari i televizijski reporteri...nesto opasno spominju tu prvu utakmicu u Bernu u proslu subotu...i vecina ih se slaze u tome da je Fifa malo (i to bogme ne malo al eto tako to ooni formulisu) nefer jer niko ne spominje da je frka u stvari zapocela prosle subote na prvoj utakmici ...Navodno se sa tribina slozno i grhotom ...zvizdalo intoniranju Turske himne...vikalo se u rasistickom smislu ...i tako. A ti kao vecina nas zna si odatle ...pa sta se u stvari desilo tu kod vas ...majka mu stara...niste bili nacisti onda 1940-1945 kad je to bilo moderno ... nego se toga uvhatili sad ...pa zar je dotle doslo.

Najozbiljnije ..sta je stvarno bilo tu u Bernu u subotu.
gavrilo

Post by gavrilo »

Stari wrote:Najozbiljnije ..sta je stvarno bilo tu u Bernu u subotu.

zvizdalo se tokom himne. naravno, nije ok, ali kao da je to neki problem... ni prvi ni poslednji put. mislim u kvalifikacijama su igrali protiv grcke i cisto sumnjam da su tu navijaci aplaudirali.

e sad tvrdnje da su svajcarski navijaci bacali novcice na turskog golmana su malo absurdne :roll: mislim... svajcarci bacali pare :-) prosto nezamisljivo ... :D
novalic

Post by novalic »

stari, prvo, i ako cemo bas.. po povijesti kopati.. svica i nije bila bas toliko cista 39-45 8-) ali.. nije ni bila toliko prljava.. kao npr. svedska 8-)

jer, eto, i na srecu.. nisu imali kvinslinga 8-) ali je zato bilo drugih govana.. kamara...

zvizdanje.. koliko sam citala, jer na utakmici nisam bila.. je bilo.. obostrano.. i daj Boze da se na tome i ostalo....

neki dana italijani zvizdali himnu obale bjelokosti.. a oni tukli po bubnjevima dok se italijanska svirala.. i nikom nista..

kako to da svicarska ekipa nije imala niti jedan najmanji incidenat ni sa jednom drugom ekipom.. za njih se nikada nije culo.. do turaka 8-)
Post Reply