Svi su oni ista banda....

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
uvjek dobar gost

Svi su oni ista banda....

Post by uvjek dobar gost » 25/01/2007 16:58

Osvrnuti se oko sebe ,a živjeti u Bosni i Hercegovini.
Biti svjestan svih lopovluka, agresije i njenih reperkusija, prevare nad borcima, izdaje žrtava i logoraša.... i čega sve ne.... pa ovo sadašnje stanje.štediše su prevarene za 3.5 milijardi km.. silni štrajkovi i sve te stvari... mene tjeraju da mislim da su svi ista banda...

Naime vlast još nije formirana na fereralnom nivou, za to vrijeme država se rasprodaje, Dodik radi šta hoće, ovi neki kao naši šute kao zaliveni jer i oni hajruju na drugim stvarima...
Stranci su bagra koja sve gleda sa strane dok naravno hajruju plate, dnevnice dok koriste naše resurse i časte se našim momčićima i djevojkama....
Šutili smo dok su nam rasprodavali i dijelili pošte, telekome, elektroprivrede i sve ostalo... sad opet šutimo kad se sve to privatizira......

Dok banda hajruje mi smo nepismeni, nekulturni, uskogrudi i nikakvi....zatvoreni u ovaj svoj pašaluk..... bez viza i svega......

Svi naši političari hajruju na svoj način i šepure se tuđim perjem..... dok raja nema za germe....

SVI SU ONI ISTA BANDA................

tech10

Post by tech10 » 25/01/2007 17:01

Mi smo kanda ista banda. :D

liberal

Post by liberal » 25/01/2007 17:01

Skandalozno
Novca u federalnom budžetu ima, ali za lične potrebe

Ministri i poslanici sebi povećali plaće za 28 miliona KM

Ukupan trošak funkcionera i službenika 184 miliona KM * Prepolovljena investicija za autoput * Šta je sa demobilisanim borcima i neratnim invalidima

Za plaće, doprinose i naknade poslanika, ministara i preko sedam hiljada službenika u institucijama FBiH ove godine će biti neophodno osigurati 184,4 miliona KM, što je za 18 posto, ili čak 28,4 miliona KM više nego u prethodnoj godini.
Pozadina ovog darežljivog prijedloga odlazeće Vlade FBiH, ugrađenog u Nacrt budžeta za ovu godinu, povećanje je plaća nastalo usvajanjem Zakona o pravima izabranih dužnosnika, te odluka o utvrđivanju platnih razreda i koeficijenata za plate namještenika i rukovodećih službenika.
Platni razredi

Prije samo pet mjeseci slušali smo kako ti potezi izvršne i zakonodavne vlasti neće rezultirati povećanjem plaća, odnosno da će doći do minornih razlika u odnosu na mjesečna primanja funkcionera prije usvajanja spomenutih odluka. Prema preciznim proračunima Ministarstva finansija, zbog povećanja plaća izabranih dužnosnika, poslanika, ministara i savjetnika u vlastima FBiH, neophodno je osigurati dodatnih dva miliona KM.
Zbog primjene novih platnih razreda i koeficijenata, budžetu FBiH potrebno je novih deset miliona KM za te troškove, a zbog formiranja Uprave za inspekcijske poslove, traži se još milion KM sredstava za plaće. I dok se demobilisanim borcima, neratnim invalidima i civilnim žrtvama rata stalno tvrdi da za punu implementaciju propisa iz tih oblasti nema dovoljno novca, federalne vlasti su bez problema ugradile u budžet svoje uvećane potrebe za plaće.
Usluge i materijal

Rastrošnost federalne vlasti ne krije se samo u povećanju plaća. Umjesto konačnog započinjanja reformi uprave, ove godine namjerava se uposliti još 316 osoba na teret budžeta FBiH, a neće se štedjeti ni na izdacima za usluge i materijal. Ove godine se za te namjene planira potrošiti više od 79 miliona KM, što je za 24 miliona KM više nego u 2006. godini.
Osim na socijalnim izdacima, vlast štedi i na kapitalnim projektima za budućnost države. Tako se Direkciji za izgradnju autocesta FBiH odobrava investicija od 45,6 miliona KM, umjesto 85 miliona KM, koliko je traženo za nastavak gradnje autoputa Sarajevo - Zenica, na dionicama Dobrinja - Kakanj i Visoko - Dobrinja. Zato se treba očekivati burna poslanička rasprava o ovogodišnjem budžetu FBiH.

A. HADŽIARAPOVIĆ

Šest funkcionera raspolaže sa 2,3 miliona KM

Famozne tekuće rezerve, iz kojih čelnici izvršne vlasti samovoljno, bez kriterija, dijele budžetski novac nižerazrednim fudbalskim klubovima i sumnjivim udruženjima, ove godine bi, bez obzira na stalne primjedbe, trebale biti dodatno uvećane. Tako bi premijer FBiH na raspolaganju imao čak 800 hiljada KM, dvostruko više nego ranije, a njegovi zamjenici po 400 hiljada KM.
Predsjednik FBiH imao bi na raspolaganju 350 hiljada, a njegovi zamjenici po 175 hiljada KM. Šest ljudi, dakle, raspolaže sa 2,3 miliona KM!

liberal

Post by liberal » 25/01/2007 17:02

a onda pogledajte ovo
jeste da je 2004 ali

http://www.washingtonpost.com/wp-srv/po ... listb.html

prleitihi

Re: Svi su oni ista banda....

Post by prleitihi » 25/01/2007 17:25

uvjek dobar gost wrote:Osvrnuti se oko sebe ,a živjeti u Bosni i Hercegovini.
Biti svjestan svih lopovluka, agresije i njenih reperkusija, prevare nad borcima, izdaje žrtava i logoraša.... i čega sve ne.... pa ovo sadašnje stanje.štediše su prevarene za 3.5 milijardi km.. silni štrajkovi i sve te stvari... mene tjeraju da mislim da su svi ista banda...

Naime vlast još nije formirana na fereralnom nivou, za to vrijeme država se rasprodaje, Dodik radi šta hoće, ovi neki kao naši šute kao zaliveni jer i oni hajruju na drugim stvarima...
Stranci su bagra koja sve gleda sa strane dok naravno hajruju plate, dnevnice dok koriste naše resurse i časte se našim momčićima i djevojkama....
Šutili smo dok su nam rasprodavali i dijelili pošte, telekome, elektroprivrede i sve ostalo... sad opet šutimo kad se sve to privatizira......

Dok banda hajruje mi smo nepismeni, nekulturni, uskogrudi i nikakvi....zatvoreni u ovaj svoj pašaluk..... bez viza i svega......

Svi naši političari hajruju na svoj način i šepure se tuđim perjem..... dok raja nema za germe....

SVI SU ONI ISTA BANDA................

Šta drugo reći osim - 100% BiH! :D

Vertigo

Post by Vertigo » 25/01/2007 20:37

BiH funkcionise na devizi:
Posteno pa ko koga zayebe :wink:

forUMASH

Post by forUMASH » 25/01/2007 20:39

....sve je to zbog onih anamo....

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 26/01/2007 09:38

Upravo na tu katru ti zlikovci igraju cijelo vrijeme... mi smo vaši i protiv smo onih tamo njihovih... ti njihovi su nam ovo zlo i donijeli... evo ljudi piva i janjetine glasajte za nas.... pa mi smo jedini zaštitnici vaših prava....
Bez nas vi ste dezorjentisani...... upravo su to parole na kojima oni profitiraju....

Pogledajmo sebe gdje smo zadnjih 15. godina... a gdje su oni... gdje su ti famozni i bogom dati zaštitnici... oni zidaju sve veće ograde oko svojih posjeda... u tim ogradama će biti i struja... njihova djeca idu na prestižne škole u inostranstvu.... oni namiruju dobre sekretarice, nosaju zlatne satove, ostavili su svojim praunucima imovine kakve mi za života svojim radom steći nećemo.....
A napadaju na Titu... pa taj čovjek svojoj familiji nije u amanet skoro ništa materijalno nije ostavio..... a ovi.....

Pojma nemam da mogu, pozvao bih ljude na generalni štrajk i bojkot plaćanja svih dažbina..... pa skontajte samo koliko je svako od vas dao PDV-a u ovoj protekloj godini..., a šta Vam se vratilo......

Svi su oni ista banda..... banda koja je neobrazovana i dekadentna... ali krajnje namazana... jer do sad im je sve uspjelo.....

_BosanaC

Post by _BosanaC » 26/01/2007 09:41

Kada bi se recimo pare koje potrose (navodno) na tariguz, benzin, vecere, reprezentacije, te konstantno povecanje plata na kraju mandata svake od vlada ulozile u neki fond za obnovu, niti bi nam ceste bile ovakve, niti bismo pili fekalije u vodi, zdravstveno bi nam moglo biti kolko-tolko bolje, penzioneri bi mozda mogli imati vece penzije...

Ali bitno je da je to nama sve nasa vlast dala :-)

I to ona koju smo sami izabrali, a najvise oni koji nisu ni izasli na izbore :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 26/01/2007 09:46

uvjek dobar gost wrote:Upravo na tu katru ti zlikovci igraju cijelo vrijeme... mi smo vaši i protiv smo onih tamo njihovih... ti njihovi su nam ovo zlo i donijeli... evo ljudi piva i janjetine glasajte za nas.... pa mi smo jedini zaštitnici vaših prava....
Bez nas vi ste dezorjentisani...... upravo su to parole na kojima oni profitiraju....

Pogledajmo sebe gdje smo zadnjih 15. godina... a gdje su oni... gdje su ti famozni i bogom dati zaštitnici... oni zidaju sve veće ograde oko svojih posjeda... u tim ogradama će biti i struja... njihova djeca idu na prestižne škole u inostranstvu.... oni namiruju dobre sekretarice, nosaju zlatne satove, ostavili su svojim praunucima imovine kakve mi za života svojim radom steći nećemo.....
A napadaju na Titu... pa taj čovjek svojoj familiji nije u amanet skoro ništa materijalno nije ostavio..... a ovi.....

Pojma nemam da mogu, pozvao bih ljude na generalni štrajk i bojkot plaćanja svih dažbina..... pa skontajte samo koliko je svako od vas dao PDV-a u ovoj protekloj godini..., a šta Vam se vratilo......

Svi su oni ista banda..... banda koja je neobrazovana i dekadentna... ali krajnje namazana... jer do sad im je sve uspjelo.....

Sacuvao sam u prosloj godini svaki racun koji sam dobio, te sam 01.01. ove godine sjeo i sabrao koliko sam dao na PDV... Preko 4500KM!

A s tih 4500KM sam svasta nesto mogao uraditi, ovako su otisle u dzepove onima koji mi i onako ne daju nista...

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 26/01/2007 09:54

_BosanaC wrote:Kada bi se recimo pare koje potrose (navodno) na tariguz, benzin, vecere, reprezentacije, te konstantno povecanje plata na kraju mandata svake od vlada ulozile u neki fond za obnovu, niti bi nam ceste bile ovakve, niti bismo pili fekalije u vodi, zdravstveno bi nam moglo biti kolko-tolko bolje, penzioneri bi mozda mogli imati vece penzije...

Ali bitno je da je to nama sve nasa vlast dala :-)

I to ona koju smo sami izabrali, a najvise oni koji nisu ni izasli na izbore :D

Ti naši kvazi zaštitnicu su u talu, apsolutnom... naime nema zemlje na svijetu da je jedna firma, bilo koja , dijeli na tri, da se razdvajaju rafinerije od preduzeća za distribuciju nafte, da se to sve odvojeno prodaje... nema nigdje da u jednoj zemlji ima nekoliko strategija razvoja... za to svo vrijeme mi smo postali najsiromašnija zemlja ovog dijela svijeta.... sa najboljom prodajom Porsche vozila........
Živila nacionalna demokratija... živili mi dok šutimo a ovi nas kradu maskimalno....
I ja sam dao oko 4000 km na PDV u protekloj godini, od toga država mi nije vratila pfeninga....... nek njihova djeca imaju.... ionako im fali za rospija i kvalitetne gudrovine.....

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 26/01/2007 10:33

A šta bi bilo da se mi svi udružimo, svi radnici, svi ratari, rudari, nezaposleni, studenti, srednjoškolci, raseljena lica, žrtve agresije... svi... baš svi da kažemo dosta i da bar na dva sata stupimo u generalni štrajk upozorenja, da blokiramo državu cijelu na ta dva sata....

Kakva bi to poruka bila našim kvazi-zaštitnicima....... bili njih to prepalo....

Rania

Post by Rania » 26/01/2007 12:31

uvjek dobar gost wrote:A šta bi bilo da se mi svi udružimo, svi radnici, svi ratari, rudari, nezaposleni, studenti, srednjoškolci, raseljena lica, žrtve agresije... svi... baš svi da kažemo dosta i da bar na dva sata stupimo u generalni štrajk upozorenja, da blokiramo državu cijelu na ta dva sata....

Kakva bi to poruka bila našim kvazi-zaštitnicima....... bili njih to prepalo....

utopija... mozda jedino ako bi se organizovali u tri generalna strajka upozorenja :-?

Santos

Post by Santos » 26/01/2007 12:55

Bravo momak ti si buducnost ove patnje od drzave.Pa niko ne reaguje na prodaje Dodika.Sve covjek proda sto je vrjedilo i zna se kome Srbiji i Rusima.Pa jeli to vlasnistvo samo RS ili i BiH.Pa sta nasi medjedi rade nista tisu misu dobro je.Ma kome je dobro.A radnik dodje jednom u Sarajevo malo se izgalami ovaj ga vise i neslusa.Prije su bar znali slagat a sad bjeze iz grada kad cuju da je neki strajk nekih tamo.A imaju se gdje sklonit vikendice sare sa vizama boli ih kita.Ja se isti vracam uskoro fala bogu necu zavisit od tih hostlapera ali sto ovaj momak kaze mora se nesto uradit jer stvarno politicari handre narod i to zestoko.Momak svaka cast samo nastavi imas moju podrsku u svemu.

prleitihi

Post by prleitihi » 26/01/2007 13:05

Santos wrote:Bravo momak ti si buducnost ove patnje od drzave.Pa niko ne reaguje na prodaje Dodika.Sve covjek proda sto je vrjedilo i zna se kome Srbiji i Rusima.

Sreća pa je Hare Željezaru prodao Amerikancima! :oops:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 26/01/2007 13:06

Santos wrote:Bravo momak ti si buducnost ove patnje od drzave.Pa niko ne reaguje na prodaje Dodika.Sve covjek proda sto je vrjedilo i zna se kome Srbiji i Rusima.Pa jeli to vlasnistvo samo RS ili i BiH.Pa sta nasi medjedi rade nista tisu misu dobro je.Ma kome je dobro.A radnik dodje jednom u Sarajevo malo se izgalami ovaj ga vise i neslusa.Prije su bar znali slagat a sad bjeze iz grada kad cuju da je neki strajk nekih tamo.A imaju se gdje sklonit vikendice sare sa vizama boli ih kita.Ja se isti vracam uskoro fala bogu necu zavisit od tih hostlapera ali sto ovaj momak kaze mora se nesto uradit jer stvarno politicari handre narod i to zestoko.Momak svaka cast samo nastavi imas moju podrsku u svemu.

Malkice da te ispravim - za sve sto Dodik proda dobije saglasnost nadlezne drzavne agencije!

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 26/01/2007 13:31

oko tih prodaja..... po odluci OHR-a sve te prodaje nisu baš legalne, jer entiteti nemaju pravo raspolagati imovinom države, odnosno građana....

Problem je što su svi u talu, oni prodaju telekom i rafineriju, naši energopetrol, željezaru, aluminij....

Svi hajruju a ljudi ostaše na ulici i gladni.....i bez krova na glavom.... znate li vi svi da je dječiji doplatak 17 km.... u BiH..... to je kao stimulacija za pravljenje djece..... ili da je prosječna invalidnina oko 80 km..... alo... a oni plate po 5000km primaju... za šta......

Ja vidim rješenje u kolektivnom štrajku upozorenja, poslije toga jedini izlaz vidim u primjeni nekog oblika prisile..... jer kao što negdje napisah il rekoh...

Problem je što se lopovi na i oko vlasti kunu u narod u stado koje kao štite od nekih tamo koji imaju duge zube, iza njih stoje vjerski službenici koji u ime goga ili bogova pozivaju na poslušnost svoja stada......

Religija i politika u BiH idu pod ruku, kolebanja i tenzije, kao i napadi na povratnike se dešavaju kad je nekom u interesu... elem... situacija je režirana do krajnjih granica... meni je najkrivlje što su stranci isto u talu i što su oni dijelom i najodgovorniji sa ovu situaciju....

Mogao bih ja ovako do jutra, pa zar nam generali Halilović i Šiber nisu ništa rekli... ili i njih ignorišemo.. jer ponosni smo i tvrdoglavi... a i zaštitnici smo ko nekih svojih.....

U toku agresije bili su naši i njihovi.... no danas smo svi mi u istoj čorbi i da ne kažem govnima.... i jedino se svi skupa možemo i izvući.... fali nam komunikacije i ljudskosti.... ali najgore je što još uvijek intelektualci šute, neki ljudi iz dijaspore šute i sve u svemu istini za volju svaki dan sve je gore......

POLITIČARE NA MINIMALAC !!!!!

Santos

Post by Santos » 26/01/2007 13:44

Nisam bas skroz upucen nisam dole ali podrzavam ovog momka jer je pametan.Nesto pokrece.Ja sam isti radi tih hostlopera moro napustit zemlju a i ranjavan i svasta nesta.Sto sam moro napustit zato sto su mi ti isti odredili kao ratnom vojnom invalidu invalidninu od cijelih 35 maraka.Zamislite taj zivot.Snaso bi se ja da radim i u Sarajevu razne poslove ali nemogu ranjavan bole noge ledja.Onda odes u drugu drzavu skojom veze nemas ljudi ti sve priznaju saslusaju te i dadnu ti sasvim dovoljno da zivis cak i vise vod toga.Jos koja godinica i imam pravo na prijevremenu penziju i eto mene dole da se istresem svakom u lice mislim na ovu bandu jer necu zavisit od njihovim 35 maraka.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 26/01/2007 13:47

Za prodaju bilo cega prodavac (entitet) mora dati i potvrdu o vlasnistvu. Ako je to mimo ustava i zakona, kako se onda te potvrde izdaju i ko ih potpisuje?

Takodje je potrebno odobrenje Konkurencijskog vijeća BiH, koje recimo dopusta "privatizaciju" Telekoma Srpske od strane druge telekom kompanije, koja, gle cuda, nije privatna! Znaci dopustamo direktno drugim drzavama da upravljaju drzavnom imovinom BiH.

Medjutim, bitno je narodu zamazati oci pricom o turbo folku, prodati suplju kako su uvjek oni drugi krivi (primjer je nedavna jednoglasna odluka Vlade RS da prestane davati izjave BHT1, u kojoj, gle cuda, sjede i Bosnjaci i Hrvati) i kupiti vrijeme dok sve ne ode do djavola.

U medjuvremenu, ni jedan politicar ne skoluje djecu u BiH a svi imaju nekretnine u nekim rezervnim drzavama u koje ce otici cim im teren prestane biti pogodan za ono cime se bave.

A onda neka nam je Bog na pomoci.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 26/01/2007 13:51

Upravo tako ja znam masu raje moje starije koja je po završetku agresije otišla vani... jer im je malo trebalo da vide da svijet za koji su se oni borili..... nije ih dočekao poslije rata ..... i jeste tuga da se sve žrtve agresije i svi pravi heroji sklonjeni negdje...... a to rade kao ovi neki moji.....

Pitanje je za koga su se zaista ti kao neki moji borili u ratu i sve ove godine poslije njega... bila je agresija... tu nema govora, zločini su pravljeni ni tu nema priče....
Ljudi jedna je istina njih nema pet... uz malo komunikacije i zdravog razuma BiH koja ima oko 4.5 miliona stanovnika je mogla procvjetati i biti u EU... jer Rumuni koji su furda njih ima pravo puno i to je udar na sve segmente UE... nas ne bi ni osjetili.....

Da ne dužim monolog.... sva krivica našeg trenutnog stanja je na političarima svih boja i nacija koji se rotiraju po foteljama i kradu zadnjih 15. godina... a krivica je na narodu jer glasa po uputstvu... svojih pastira......
A političari koji prije rata nisu imali za germe, sad ne znaju gdje i šta imaju od imovine........ a napredka nikakvog nema na mapi..... na vidiku...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 26/01/2007 13:58

Situacija nece ni biti bolja dok ne udari ljudima koji postavljaju te iste politicare na vlast iz guzice u glavu, i dok skontaju kako rece neko na jednoj drugoj temi da je dobro dok se uopste ima sta pronaci u kontejneru... Sta kada vise tamo ne bude nista?

Tada vec onih koji su krivi za ovo stanje nece biti ovdje, bice na svojim rezervnim adresama i od tamo ce lajati i opet kriviti ove ljude ovdje za sve, jer eto kao oni su im govorili...

Krcanje stomaka od gladi je isto i kod Bosnjaka i kod Srbina i kod Hrvata... Plac djeteta isto tako... A ni crkva ni dzamija nece platiti lijekove i nahraniti gladna usta... Samo sto je kod nas narodu hljeba i igara (odnosno crkava i dzamija) i narod ce biti ko bubice...

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 26/01/2007 14:15

Ili prevedeno na naš... ljudi još dovoljno ogladnili nisu.... tužno ali je izgleda tako....

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 26/01/2007 14:23

ja i ?

boli narod kita sto je gladan, u nasem slucaju ne vrijedi ona "plenus venter non studet libenter", ostaju glupi bez obzira na glad...

sanco

e

Post by sanco » 26/01/2007 15:14

_BosanaC wrote:
Santos wrote:Bravo momak ti si buducnost ove patnje od drzave.Pa niko ne reaguje na prodaje Dodika.Sve covjek proda sto je vrjedilo i zna se kome Srbiji i Rusima.Pa jeli to vlasnistvo samo RS ili i BiH.Pa sta nasi medjedi rade nista tisu misu dobro je.Ma kome je dobro.A radnik dodje jednom u Sarajevo malo se izgalami ovaj ga vise i neslusa.Prije su bar znali slagat a sad bjeze iz grada kad cuju da je neki strajk nekih tamo.A imaju se gdje sklonit vikendice sare sa vizama boli ih kita.Ja se isti vracam uskoro fala bogu necu zavisit od tih hostlapera ali sto ovaj momak kaze mora se nesto uradit jer stvarno politicari handre narod i to zestoko.Momak svaka cast samo nastavi imas moju podrsku u svemu.

Malkice da te ispravim - za sve sto Dodik proda dobije saglasnost nadlezne drzavne agencije!

Ko je na celu drzavne agencije? Onaj prokleti cifut Jakob Finci taj sve gleda i nadgleda i postavlja svoje,kreira on sve ovo.. nek mi neko kaze da Hitler nije bio u pravu..

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: e

Post by mIRCerka » 26/01/2007 15:17

sanco wrote:
_BosanaC wrote:

Ko je na celu drzavne agencije? Onaj prokleti cifut Jakob Finci taj sve gleda i nadgleda i postavlja svoje,kreira on sve ovo.. nek mi neko kaze da Hitler nije bio u pravu..

dje si Mengele nisam te prepoznala :oops:

Post Reply