Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#76 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by Smail Aga Cengic »

animals wrote:
A ko su ti Bosanci, jesu li to oni koji uce Turski i Arapski
u skolama..
kakve to veze s temom ima, iskompleksirani?
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#77 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by Smail Aga Cengic »

asurbanipal wrote:
Smail Aga Cengic wrote:
ako to zelis da dokazes, bujrum! bosna je bosanska zemlja, te vase ovcarske podjele po vjeri i religiji, mozete u svojim stadima prakticirati. Bosna je bila i prije nego su neki danasnji stanovnici naseljeni pod Osmanlijama a neki ostavili stare ilirske, avarske ili slavenske obicaje za nove monoteisticke religije...

U kojem smislu bosanska ? Geografskom ? Etno-religijskom ? Nacionalnom ? Kulturološkom, tradicijskom ?


Što se tiče falsifikata i mitova kod Hrvata, imaš ih od kralja Tomislava, preko Pacta convente, antemurale christianitatis, do ovih novijih, o gotskom podrijetlu Hrvata, "hrvatskom cvijeću" i "granici na Drini"...
bosanska u geografsko-tradicionalnom smislu da je vazda bila i zvala se bosna i dok su komsije imale razna druga imena, neki bas i neslavna (servia=zemlja sluga).

kultura, nacije i religije su drustveni procesi koji se mijenjaju, pa nismo spc da pripadnost naciji odredjujemo po pripadnosti religiji...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#78 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by animals »

Smail Aga Cengic wrote:
animals wrote:
A ko su ti Bosanci, jesu li to oni koji uce Turski i Arapski
u skolama..
kakve to veze s temom ima, iskompleksirani?
Samo ti hocu reci, da sam veci Bosanac od tebe :D
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#79 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by asurbanipal »

Smail Aga Cengic wrote: bosanska u geografsko-tradicionalnom smislu da je vazda bila i zvala se bosna i dok su komsije imale razna druga imena, neki bas i neslavna (servia=zemlja sluga).

kultura, nacije i religije su drustveni procesi koji se mijenjaju, pa nismo spc da pripadnost naciji odredjujemo po pripadnosti religiji...

Ne bi se složio s tobom, kao i većina onih kojima je historija ili povijest zanimanje, koji se ozbiljno bave s njom i koji su upućeni u metodologiju struke. Koji je prvi izvor u kojem se spominje Bosna i odakle i dokle se prostire ? Također, i ovaj dio oko porijekla Srba se u naučnim krugovima smatra nerelevantnim.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#80 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by Smail Aga Cengic »

animals wrote:
Smail Aga Cengic wrote:
animals wrote:
A ko su ti Bosanci, jesu li to oni koji uce Turski i Arapski
u skolama..
kakve to veze s temom ima, iskompleksirani?
Samo ti hocu reci, da sam veci Bosanac od tebe :D
a to,nisam ja bas nesto veliki, 185 cm
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#81 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by Smail Aga Cengic »

asurbanipal wrote:
Smail Aga Cengic wrote: bosanska u geografsko-tradicionalnom smislu da je vazda bila i zvala se bosna i dok su komsije imale razna druga imena, neki bas i neslavna (servia=zemlja sluga).

kultura, nacije i religije su drustveni procesi koji se mijenjaju, pa nismo spc da pripadnost naciji odredjujemo po pripadnosti religiji...

Ne bi se složio s tobom, kao i većina onih kojima je historija ili povijest zanimanje, koji se ozbiljno bave s njom i koji su upućeni u metodologiju struke. Koji je prvi izvor u kojem se spominje Bosna i odakle i dokle se prostire ? Također, i ovaj dio oko porijekla Srba se u naučnim krugovima smatra nerelevantnim.
slusaj kako ja da uzmem DAI kao relevantan izvor kad ne postoji original i kad isti Porfirogenet nikad nije privirio ni blizu Bosni a pisao o njoj? Znaju se granice srednjovjekovne Bosne i kasnija osvajanja ali je fakt da srbija do 1918. godine drine nije presla i da pravoslavlja do osmanskih osvajanja nije u bosni bilo, pricamo srednjovjekovnoj bosni, ne o humu i travuniji...

ali, bujrum, otvori temu zdravu pa da mene laika probaju profi historicari ubijediti u nesto...naravno, seselj, deretic ili ljubo cesic rojs ne mogu biti relevantni izvori.

lp
slavonskilola
Posts: 302
Joined: 20/02/2016 11:27
Location: Našice Koška

#82 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by slavonskilola »

Po Porfirogenetu Slavenska plemena su naselila ondašnju Rimsku Dalmaciju,Ilirik i Panoniju?Tad se nitko drugi ne spominje,no može bit da je pod okriljem mraka ili noću bilo još doseljenja u te krajeve pa ih se nije moglo zabilježiti?Tko zna?
sandromen
Posts: 196
Joined: 12/07/2015 14:49

#83 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by sandromen »

Smail Aga Cengic wrote:Ima li ko sta o hrvatstvu bosne da ponudi? da mi dokaze da je bosna hrvatska zemlja? rad bi bio ga rastaviti na proste cinioce ali nema nikog...
Ovaj čiča im je najjači argument za prisustvo koliko sam mogo pročitati u njih i ti neki Hrvatinići.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Hrvoje_Vu ... tini%C4%87

Kažu kako su nastali od neke "župe" o kojoj piše i DAI.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#84 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by Smail Aga Cengic »

slavonskilola wrote:Po Porfirogenetu Slavenska plemena su naselila ondašnju Rimsku Dalmaciju,Ilirik i Panoniju?Tad se nitko drugi ne spominje,no može bit da je pod okriljem mraka ili noću bilo još doseljenja u te krajeve pa ih se nije moglo zabilježiti?Tko zna?
ma prijepisi me ne interesuju uopste u bilo kakvoj raspravi...shvatas li da original ne postoji tog njegovog djela?
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#85 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by Smail Aga Cengic »

sandromen wrote:
Smail Aga Cengic wrote:Ima li ko sta o hrvatstvu bosne da ponudi? da mi dokaze da je bosna hrvatska zemlja? rad bi bio ga rastaviti na proste cinioce ali nema nikog...
Ovaj čiča im je najjači argument za prisustvo koliko sam mogo pročitati u njih i ti neki Hrvatinići.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Hrvoje_Vu ... tini%C4%87

Kažu kako su nastali od neke "župe" o kojoj piše i DAI.
1. wiki nije nikakav izvor
2. ako je jedan bosanski velikas porijeklom hrvat ne znaci da je bosna hrvatska...cengici su porijeklom turci pa ne znaci da je bosna turska...
sandromen
Posts: 196
Joined: 12/07/2015 14:49

#86 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by sandromen »

Smail Aga Cengic wrote:
sandromen wrote:
Smail Aga Cengic wrote:Ima li ko sta o hrvatstvu bosne da ponudi? da mi dokaze da je bosna hrvatska zemlja? rad bi bio ga rastaviti na proste cinioce ali nema nikog...
Ovaj čiča im je najjači argument za prisustvo koliko sam mogo pročitati u njih i ti neki Hrvatinići.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Hrvoje_Vu ... tini%C4%87

Kažu kako su nastali od neke "župe" o kojoj piše i DAI.
1. wiki nije nikakav izvor
2. ako je jedan bosanski velikas porijeklom hrvat ne znaci da je bosna hrvatska...cengici su porijeklom turci pa ne znaci da je bosna turska...
Imaš na njihove slike sa tim rvatskim "župama" šta ih je zapisao vizantijski car. http://free-zg.t-com.hr/Andelko/Slike/DAIzupanije.jpg i kažu kako sva ta porodica Rvatinića jeste tu od dolaska. Ti Rvatinići su po vizantijcima iz ove Pleve.
sandromen
Posts: 196
Joined: 12/07/2015 14:49

#87 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by sandromen »

Smail Aga Cengic wrote:
slavonskilola wrote:Po Porfirogenetu Slavenska plemena su naselila ondašnju Rimsku Dalmaciju,Ilirik i Panoniju?Tad se nitko drugi ne spominje,no može bit da je pod okriljem mraka ili noću bilo još doseljenja u te krajeve pa ih se nije moglo zabilježiti?Tko zna?
ma prijepisi me ne interesuju uopste u bilo kakvoj raspravi...shvatas li da original ne postoji tog njegovog djela?

Nema ničega originala na ovom dunjaluku čak nema orginala Kur'ana. Papir se troši i raspada jedino u kamen u klesano može da izdrži. Odvajkada se zato stalno prepisivalo u nove verzije.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#88 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by Smail Aga Cengic »

sandromen wrote:
Smail Aga Cengic wrote:
slavonskilola wrote:Po Porfirogenetu Slavenska plemena su naselila ondašnju Rimsku Dalmaciju,Ilirik i Panoniju?Tad se nitko drugi ne spominje,no može bit da je pod okriljem mraka ili noću bilo još doseljenja u te krajeve pa ih se nije moglo zabilježiti?Tko zna?
ma prijepisi me ne interesuju uopste u bilo kakvoj raspravi...shvatas li da original ne postoji tog njegovog djela?

Nema ničega originala na ovom dunjaluku čak nema orginala Kur'ana. Papir se troši i raspada jedino u kamen u klesano može da izdrži. Odvajkada se zato stalno prepisivalo u nove verzije.
zato se Kur´an uci napamet...
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#89 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by Smail Aga Cengic »

sandromen wrote:
Imaš na njihove slike sa tim rvatskim "župama" šta ih je zapisao vizantijski car. http://free-zg.t-com.hr/Andelko/Slike/DAIzupanije.jpg i kažu kako sva ta porodica Rvatinića jeste tu od dolaska. Ti Rvatinići su po vizantijcima iz ove Pleve.
ja tebe sad nista nisam razumio, de ti meni polahko jedno po jedno..

jeli zelis da kazes da su Donji kraji hrvatska? da je to hrvatska zemlja? na cemu temeljis to? jel imas neki dokument, pismo, bilo sta? znas ono u stilu Kulina bana samo hrvatsku verziju...
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#90 Re: Svi Hrvatski povijesni falsifikati na jednom mejstu

Post by asurbanipal »

Smail Aga Cengic wrote:Ok, momci i djevojke, ima li ko sta originalno od dokumentacije da postavi ovdje? Nista prijepisi i slicno...

Zahvaljujem...

Može i ovo:


Post Reply