Svekrve i punice - neiscrpna tema

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Zoya

Svekrve i punice - neiscrpna tema

Post by Zoya » 22/11/2015 13:28

Evo teme za ova 'bezdušna stvorenja'.
Poštovane dame i gospodo: Kako vi izlaziti na kraj sa gore navedenim osobama.
Oženjena gospodo, imate li osjećaj da vaša supruga sve više sliči svojoj mami?

Drage gospođe ; kako vi podnosite kada vam svekrva kaže nešto u fazonu ' ja sam odgojila petoro i naravno da bolje znam o odgoju od tebe'?

Smeta li vam kada naružite dijete a nane i djedovi ga brane i onda vi ispadate bezdušni dok oni eto heroji?

Vi koje ste svježe udate i živite u zajednici, na koje probleme nailazite a da niste o tome razmišljali?

Euridika
Moderator

Re: Svekrve i punice - neiscrpna tema

Post by Euridika » 22/11/2015 14:00

Pa zar opet? :-D

Kreni od tog kakva si ti osoba i kako bi voljela da se drugi odnose ka tebi. Danas si u ulozi kćerke ili možda i sestre i supruge, a sutra aBd u ulozi majke, pa svekrve i/ili punice. Da li bi ti voljela da ti snaha sutra dođe i uradi ili kaže nešto nedostojno poštovanja? Ako je odgovor ne, a vjerujem da jeste, onda ćeš i ti na isti način posmatrati svoju svekrvu i poštovati je i čuvati.

Ako ti svekrva kaže da nešto zna bolje od tebe, pa vjerovatno je to tačno. Isto vrijedi i za tvoju majku. Ipak su one prošle kroz nešto kroz šta ti tek prolaziš. Njihove savjete uvijek treba saslušati i razmisliti o njima, te ih primijeniti u onom segmentu u kojem se slažeš s njima, odnosno koliko procijeniš da bi mogli biti korisni i tebi.

To da su roditelji strožiji od nana i deda je aksiom :-D. To uzmeš zdravo za gotovo, jer tako i treba biti. Tako su nekad i oni bili strožiji prema tebi, a ti bježala nanama i dedama u zaštitu. :D I nije to loše, roditelji odgajaju djecu, a to znači i strogoću j disciplinu kad je nužna, a nane, dede, tetke, strine i ostala rodbina i prijatelji su tu samo da ih maze (ponekad malo i da ih naruže, ali to ne treba uzimati kao pravilo, već kao izuzetak). :thumbup:

graue_maus

Post by graue_maus » 22/11/2015 14:09

:meza: :komi:

Bloo
Globalna šefica

Post by Bloo » 22/11/2015 14:28

sretno neudata :mrgreen:
Image

dale cooper

Post by dale cooper » 22/11/2015 14:34

Bloo wrote:sretno neudata :mrgreen:
Image
Dabogda se udala! :evil: :mrgreen:

Bloo
Globalna šefica

Post by Bloo » 22/11/2015 14:36

dale cooper wrote: Dabogda se udala! :evil: :mrgreen:
:-?
joj kletve

i tebi krofni nestalo i diane ti se penzionisala :twisted:

sha_ba

Post by sha_ba » 22/11/2015 14:37

i ti dale ozeniJo :evil: :mrgreen:

dale cooper

Post by dale cooper » 22/11/2015 14:38

Vrati mi se ovo ko' bumerangom. :cry:

:mrgreen:

sha_ba

Post by sha_ba » 22/11/2015 14:39

dale cooper wrote:Vrati mi se ovo ko' bumerangom. :cry:

:mrgreen:

dale cooper

Post by dale cooper » 22/11/2015 14:44

Ali samo da napomenem da sam inače fin. :oops: :mrgreen:

sha_ba

Post by sha_ba » 22/11/2015 14:49

dale cooper wrote:Ali samo da napomenem da sam inače fin. :oops: :mrgreen:
vjerujem da jesi, dobar u dusi :oops: :mrgreen: :lol: :lol:

Zoya

Post by Zoya » 22/11/2015 14:55

Euridika wrote:Pa zar opet? :-D

Kreni od tog kakva si ti osoba i kako bi voljela da se drugi odnose ka tebi. Danas si u ulozi kćerke ili možda i sestre i supruge, a sutra aBd u ulozi majke, pa svekrve i/ili punice. Da li bi ti voljela da ti snaha sutra dođe i uradi ili kaže nešto nedostojno poštovanja? Ako je odgovor ne, a vjerujem da jeste, onda ćeš i ti na isti način posmatrati svoju svekrvu i poštovati je i čuvati.

Ako ti svekrva kaže da nešto zna bolje od tebe, pa vjerovatno je to tačno. Isto vrijedi i za tvoju majku. Ipak su one prošle kroz nešto kroz šta ti tek prolaziš. Njihove savjete uvijek treba saslušati i razmisliti o njima, te ih primijeniti u onom segmentu u kojem se slažeš s njima, odnosno koliko procijeniš da bi mogli biti korisni i tebi.

To da su roditelji strožiji od nana i deda je aksiom :-D. To uzmeš zdravo za gotovo, jer tako i treba biti. Tako su nekad i oni bili strožiji prema tebi, a ti bježala nanama i dedama u zaštitu. :D I nije to loše, roditelji odgajaju djecu, a to znači i strogoću j disciplinu kad je nužna, a nane, dede, tetke, strine i ostala rodbina i prijatelji su tu samo da ih maze (ponekad malo i da ih naruže, ali to ne treba uzimati kao pravilo, već kao izuzetak). :thumbup:
Hoces reci da su gore navedene osobe :-? dobre? :-? :shock:
DakleM, bicu ako Bog da i ja svekrva jednog dana i odmah da na pocetku kazem da ne postoji dovoljno dobra zena koja ce parirati mojem sinu. Dakle, nije se rodila i nece se roditi takva :D . Cuj, neka tamo bestija bolja od mog djeteta...
E ako krenemo od toga da takva ne postoji, onda naravno da nece biti mjesto tom nedolicnom ponasanju kakvog si navela od strane te neke tamo.
Vrlo je tesko zamisliti se kao svekrva dok ne rodis svoju djecu i dok ta djeca ne dodju u odredjenim godinama kada bi im bio vakat za brak ili sta vec. Ja dok sam bila mala, cesto sam slusala od stasalih cura nesto kao "jaoj sto bi ja voljela da nemam svekrvu kada se udam", to je podrazumijevalo da je doticna ili umrla prije nekad ili da ce umrijeti u skorijoj buducnosti. Tako sam i ja isto rasla sa tim ubjedjenjem i vjerovala u to da ce mene tako nesto zapasti.

Dobro je kada ti svekrva koja ista o odgajanju zna da po koji savjet ali ne valja svekrva koja se mijesa u odgoj i govori sta je ispravno uz to namece kako bi trebalo. Dakle savjet-nametanje.

A kako sa svekrvama koje kad ti dodju u posjetu prelaze prstom preko kauca i komodi? Kako to tolerisati? :D

Bloo
Globalna šefica

Post by Bloo » 22/11/2015 15:03

Zoya wrote:
A kako sa svekrvama koje kad ti dodju u posjetu prelaze prstom preko kauca i komodi? Kako to tolerisati? :D
namazati komodu kiselinom :D? stavila zilet u sav kauca?

ja bih to ignorisala ono hladno :D trepćeš i gledaš u nju pogledom "neki problem?"

insomnia78

Post by insomnia78 » 22/11/2015 15:04

Cekaj, ja bi sad treb'o zivjeti sa zenom koja bi voljela da mi je mati mrtva?
:D

Zoya

Post by Zoya » 22/11/2015 15:05

Dobra svekrva= mrtva svekrva. Logicno.

Isto vazi i za punicu.

Zoya

Post by Zoya » 22/11/2015 15:12

Bloo wrote:
Zoya wrote:
namazati komodu kiselinom :D? stavila zilet u sav kauca?

ja bih to ignorisala ono hladno :D trepćeš i gledaš u nju pogledom "neki problem?"
Koju kiselinu koristiti? Slike kolegice, slike .

sha_ba

Post by sha_ba » 22/11/2015 15:13

ima nacina zoya, jesi breaking bad gledala? :oops: :mrgreen:

Zoya

Post by Zoya » 22/11/2015 15:15

sha_ba wrote:ima nacina zoya, jesi breaking bad gledala? :oops: :mrgreen:
Samo CSI Miami :lol: Ima nekih ideja i tu ali to bi zahtjevalo vise od kiseline :lol: Sta vele u breking bed?

sha_ba

Post by sha_ba » 22/11/2015 15:16

Zoya wrote:
Samo CSI Miami :lol: Ima nekih ideja i tu ali to bi zahtjevalo vise od kiseline :lol: Sta vele u breking bed?
pitaj muhu :lol: :lol: mene je zarazio :mrgreen:
a ima, svega :oops: za temu :mrgreen:

insomnia78

Post by insomnia78 » 22/11/2015 15:24

sha_ba wrote:
Zoya wrote:
pitaj muhu :lol: :lol: mene je zarazio :mrgreen:
a ima, svega :oops: za temu :mrgreen:
Muha Charlie Sheen

sha_ba

Post by sha_ba » 22/11/2015 15:25

insomnia78 wrote: Muha Charlie Sheen
najjaci :thumbup:

Euridika
Moderator

Post by Euridika » 22/11/2015 16:52

Zoya wrote:Hoces reci da su gore navedene osobe :-? dobre? :-? :shock:
DakleM, bicu ako Bog da i ja svekrva jednog dana i odmah da na pocetku kazem da ne postoji dovoljno dobra zena koja ce parirati mojem sinu. Dakle, nije se rodila i nece se roditi takva :D . Cuj, neka tamo bestija bolja od mog djeteta...
E ako krenemo od toga da takva ne postoji, onda naravno da nece biti mjesto tom nedolicnom ponasanju kakvog si navela od strane te neke tamo.
Vrlo je tesko zamisliti se kao svekrva dok ne rodis svoju djecu i dok ta djeca ne dodju u odredjenim godinama kada bi im bio vakat za brak ili sta vec. Ja dok sam bila mala, cesto sam slusala od stasalih cura nesto kao "jaoj sto bi ja voljela da nemam svekrvu kada se udam", to je podrazumijevalo da je doticna ili umrla prije nekad ili da ce umrijeti u skorijoj buducnosti. Tako sam i ja isto rasla sa tim ubjedjenjem i vjerovala u to da ce mene tako nesto zapasti.

Dobro je kada ti svekrva koja ista o odgajanju zna da po koji savjet ali ne valja svekrva koja se mijesa u odgoj i govori sta je ispravno uz to namece kako bi trebalo. Dakle savjet-nametanje.

Ne moraš se bukvalno zamisliti kao svekrva, samo zamisli da ti je neka druga osoba, čije prisustvo u svom životu ne možeš zaobići, došla i nedolično se ponaša, vrijeđa te i sl. Ili recimo da neko napadne tvoju mamu. To je dovoljno da razumiješ poziciju svekrve/punice.

Čak i da ti se svekrva ili punica miješaju u brak, postoje načini kako s tim izaći na kraj (ako su imalo normalne osobe). Opet ih saslušaš, i ako ti se na kraju ne sviđa savjet, kažeš da izrazito poštuješ njihovo mišljenje, ali da muž i ti imate drukčije zamisli.

A za prašinu u kući... kažeš svekrvi: A prokletnice od one čistačice, opet nije dobro očistila! Za šta je plaćam? :twisted:
:lol: :lol:

bumerangss

Post by bumerangss » 22/11/2015 16:57

Zoya wrote:Dobra svekrva= mrtva svekrva. Logicno.

Isto vazi i za punicu.
A jos bolje je dobar muz-mrtav muz jer on ostavi penziju a svekrva nista :D

Matzan

Post by Matzan » 22/11/2015 20:26

Koja je to slabost, jad i nesigurnost kad ne možeš sa majkom svog muža uspostaviti jedan normalan ljudski odnos!? :?

Jadan onaj ko tako nešto u kuću dovede. :roll:

vazi

Post by vazi » 22/11/2015 20:43

Zoya wrote:Evo teme za ova 'bezdušna stvorenja'.
Poštovane dame i gospodo: Kako vi izlaziti na kraj sa gore navedenim osobama.
Oženjena gospodo, imate li osjećaj da vaša supruga sve više sliči svojoj mami?

Drage gospođe ; kako vi podnosite kada vam svekrva kaže nešto u fazonu ' ja sam odgojila petoro i naravno da bolje znam o odgoju od tebe'?

Smeta li vam kada naružite dijete a nane i djedovi ga brane i onda vi ispadate bezdušni dok oni eto heroji?

Vi koje ste svježe udate i živite u zajednici, na koje probleme nailazite a da niste o tome razmišljali?
U poslu sam i nemam vremena ali se na ovu temu ne mogu oglusiti :D

Da vi znate kako vi nas nervirate, da bogdo znate.... :-) svu ste pamet svijeta pokupile, procitate na netu googletu par gluposti i niko vam nije ravan , ko paunice... :sad:

Srecom, kcerke su i, da su kojim slucajem nevjeste ja ne znam kakvi bi nam odnosi bili ...mozda bi s vidjali jednom godisnje...
Kad su prosli put bili kazem srecom kcerka si mi, kaze ona srecom mama si mi, pa kaze muzu da mi je tvoja mama ovakva ne bismo mi ostali zajedno :D Njemu nista nije jasno, o cem' pricamo :lol:

Bogami ko d asmo mi s marsa pale ili zivile u srednjem vijeku..Ne znate a pravite s ed aznate i ne smije vam insan rijeci reci vec sve cutke posmatrati..A tek kad se porodite pa pelene dojenje kupanje i to...najradije izadjem iz kuce dok se malo smirim ..vratim se i samo de oci majke, sunce moje sta ces, mogu li ti ista pomoci :D uh, uh, nemoj moja @zoyice, nemoj...ziva bila pa docekala i vidila :razz:

Post Reply