Sve sem one jedne...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#1 Sve sem one jedne...

Post by Max.Cherry »

Nešto sam skonto skoro i nekako mi je fascinantno. Naime, ukoliko slijedimo pravila prirode, vjere, i čistog morala, dolazimo do zaključka da čovjek tokom svog života sve svoje emotivne veze na kraju krajeva prekine, osim jedne. Samo ta jedna dakle ostaje neokrnjena raskidom (permanentnim).

Sad, nadugo i naširoko se može o tome, jer postoje ljudi koji imaju više partnera istovremeno, što je meni apsolutno nemoralno i bezčasno, ili postoji momenat kada čovjek prisilno ostane bez partnera, npr. da pomenuti preseli u vječna lovišta, onda se to ne bi baš moglo okarakterisati kao raskid.

Ono što je, dakle fascinantno meni, je činjenica da smo svi na ovoj tužnoj planeti osuđeni na ljubavi koje jednog dana moraju prestati, barem jednostrano. Sem jedne. I to ako smo sretni pa nađemo srodnu dušu koja nas poštuje, razumije i voli. Slijedeći tu logiku, opet se rađa jedan novi zaključak, da je u suštini onda najbolja solucija zaljubiti se jednom, voljeti jednu/og, i doživjeti duboku starost sa njom/ime. Ali ko je toliko sretan...

I ako bi mogli biti sadržajni, direktni ili barem iskreni, to bi bilo sjajno... samo da ne uživamo po hiljaditi put u općenitostima tipa, "...ljubav je takva, ne možeš birati... blah blah...". Grazie tutti.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#2 Re: Sve sem one jedne...

Post by horns&drums »

Max.Cherry wrote:Nešto sam skonto skoro i nekako mi je fascinantno. Naime, ukoliko slijedimo pravila prirode, vjere, i čistog morala, dolazimo do zaključka da čovjek tokom svog života sve svoje emotivne veze na kraju krajeva prekine, osim jedne. Samo ta jedna dakle ostaje neokrnjena raskidom (permanentnim)..
Ukoliko slijedimo pravila koja si naveo nece nas to odvesti nigdje.

Ukoliko se ponasamo u skladu sa sobom, dozivjeti cemo ovo sto si opisao.

A sto opet sve Svete knjige opisuju, tj. pokusavaju nam docarati nesto sto nam nije jasno ili oko cega imamo dileme

Poanta: religija ili ne-vjerovanje su samo izgovori za neshvacanje necega oko cega se sami necemo ili ne zelimo potruditi da shvatimo. Malo sam...maka :lol: :lol:
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#3

Post by Max.Cherry »

Ja se malo ne slažem s tobom, ali ne isključujem tvoje mišljenje, samo ne bih ulazio u diskusiju jer će nas odvesti od teme. U suštini, slažemo se da je ono što sam napisao istina - da su sve sem jedne osuđene na raskid.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#4

Post by horns&drums »

Pa po nekoj logici da :)

Isto kao sa istinom, postoji vise istina tj. svako ima svoju istinu ali u biti je istina samo jedna
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#5 Re: Sve sem one jedne...

Post by CiCiban »

Max.Cherry wrote: Sad, nadugo i naširoko se može o tome, jer postoje ljudi koji imaju više partnera istovremeno, što je meni apsolutno nemoralno .
mozda i nije sasvim.. to je vise nekakva pogubljenost
mozda nisu sreli onoga ko im u potpunosti odgovara..ili nisu ni shvatili jos da takav moze da postoji
to nije za osudu... tuzno je
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#6 Re: Sve sem one jedne...

Post by ztluhcs »

CiCiban wrote:
Max.Cherry wrote: Sad, nadugo i na¹iroko se mo¾e o tome, jer postoje ljudi koji imaju vi¹e partnera istovremeno, ¹to je meni apsolutno nemoralno .
mozda i nije sasvim.. to je vise nekakva pogubljenost
mozda nisu sreli onoga ko im u potpunosti odgovara..ili nisu ni shvatili jos da takav moze da postoji
to nije za osudu... tuzno je
Kad ti braèni suputnik bude kresao po troje sa strane ti njemu reci "Tu¾no je" .... On æe biti dirnut i pokajaæe se... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#7

Post by CiCiban »

:-D mislim da me neko prati :D Ge zapelo he? :P?

p.s. :roll: zaplakat ce kada shvati koliko nas ima :-)
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#8

Post by Irm@ »

....
od veceras...ljubav i Ja smo na vi...
...
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#9 Re: Sve sem one jedne...

Post by Max.Cherry »

CiCiban wrote:
Max.Cherry wrote: Sad, nadugo i naširoko se može o tome, jer postoje ljudi koji imaju više partnera istovremeno, što je meni apsolutno nemoralno .
mozda i nije sasvim.. to je vise nekakva pogubljenost
mozda nisu sreli onoga ko im u potpunosti odgovara..ili nisu ni shvatili jos da takav moze da postoji
to nije za osudu... tuzno je
Da, tužno i žalosno da ne mogu posvetiti svoju ljubav jednoj osobi nego je moraju razdjeljivati na njih nekoliko... Zamisli koliko je takva ljubav kvalitetna? I zar se ne može tražiti taj neko ko odgovara, kako ti kažeš, "savršeno", (mada mislim da ni to nije moguće, jer ništa nije savršeno) tako što će proces ići jedno po jedno, a ne u množini? Helem, to je druga tema, izlazimo iz konteksta ovako. Nebitno za sada.

Irmihana, šta bi s tobom i ljubavi... posvađaste se naprasno nešto...?
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#10

Post by Irm@ »

...ta lj.... ili kako vec je nazivas...smo veceras zaratile za sva vremena...
necu vishe da cujem ni vidim a kamoli izgovorim i napisem tu rijec...
nije mi jasno kako musko moze biti toooooliki kreten...
a da sam ja 2 dana nakon raskida zapocela vezu s nekim drugim (kako sam i htjela) bila bih prozvana kurvom...i sta sve ne...
:-x :x
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#11

Post by Max.Cherry »

Toliko jala u tako malo riječi draga Irma... Očito te je, sada već bivši, plaho ražljutio... Imam blagi osjećaj da ćeš mi razvaliti temu već nakon pešest postova, ali hajde nema veze.

Nego, svi mi možemo biti kreteni pod određenim okolnostima, zašto bi muškarci bili izuzetak? A ti da si započela vezu nakon 2 dana, ne bi bila kurva, nego bi to značilo ili:

a) da se niste voljeli anyway
b) da si već imala rezervnu varijantu
c) da si pravo dobra chick
d) da je on već bio svjestan prve dvije stavke i nesvjestan treće
e) da sve ovo znači da ne treba da lupaš glavu oko toga i jednostavno... move on.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#12

Post by anais_nin »

Max.Cherry wrote:Ja se malo ne slažem s tobom, ali ne isključujem tvoje mišljenje, samo ne bih ulazio u diskusiju jer će nas odvesti od teme. U suštini, slažemo se da je ono što sam napisao istina - da su sve sem jedne osuđene na raskid.
ne znam....mozda....ja to malkice drugacije gledam...pisala sam vec na jednoj drugoj temi o tome....mislim sta ako "prekid" veze nije prekid nego smrt? za mene ta ljubav jos uvijek traje, onakva kakva je i bila, mozda nije fizicka i tijelesna, ali samo zato sto je promjenila oblik ne znaci da ne postoji i dalje....i ne iskljucuje mogucnost da dok ona traje ne mozes zavoljeti nekog drugog.... :D ma kod mene je uvijek sve komplikovano :D
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#13

Post by ztluhcs »

Max.Cherry wrote:da su sve sem jedne osuðene na raskid.
Sve su veze "osuðene" na raskid pa èak i ta tvoja jedna, samo ¹to èovjek u neka doba skonta da nije ba¹ pametno to raditi... Nema "vjeène ljubavi" veæ samo "vjeèni zajednièki interes"...

Ako je to lak¹e nazvati ljubavlju da bi opravdao èinjenicu da si sa jednom osobom 60 godina iz nekih razloga, so be it... :D

Kako vrijeme prolazi mijenja se omjer razum emocije u smjesi veze na ¹tetu emocija...

Aliiiiiiiiiiiiiiiiiii èovjek treba ljubav pa makar ona bila i na papiru iz matiènog ureda... :D
breskva
Posts: 749
Joined: 05/07/2005 11:08

#14

Post by breskva »

čovjek tokom svog života sve svoje emotivne veze na kraju krajeva prekine, osim jedne
Emotivnu vezu mozes da imas sa vise ljudi, znaci sa izabranikom srca svoga, zatim ..meni najomiljeniju sa svojim potomcima, zatim sa svojim roditeljima, bracom i sestrama i tako dalje.
Znaci ljubav je tu uvek, a ako sve ide po planu do sudnjeg dana i ukoliko ostanes bez partnera uvek je tu neko da ti ti tu ljubav pruzi.
Naravno ta ljubav se pomalo razlikuje od one u braku ali to je vec neka druga tema.


èinjenica da smo svi na ovoj tu¾noj planeti osuðeni na ljubavi koje jednog dana moraju prestati, barem jednostrano.
:( nije istina samo nauci da volis zivot, to ces uvek imati do sudnjeg dana :)
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#15

Post by tigris »

max fina ti je tema al ni ti nemoj skretat sa nje tako sto ces tjesiti irmu :roll:
Last edited by tigris on 10/07/2006 10:06, edited 1 time in total.
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#16

Post by laradnaat »

evo javljam se odmoran, ali ujedno u jednom very big sranju.

gledam o čemu se piše i sve to vidim, ali jako mi je žao. neću komentarisati.

smatram da veliki broj vas još uvijek živi u zabludi.

činjenica je da leptirići u stomaku nisu vječni, ali to ne znaći da nestaje ljubavi. ljubav mijenja formu.
kada nešto pređe u naviku, jeli to znači da treba tu biti kraj????
postoji nešto što ni ljubav ne može donijeti, a najznačajnija je stvar, jer može izroditi ljubav---MEĐUSOBNO POŠTOVANJE.

mislim da tematika treba više biti usmjerena u pozitivno
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#17

Post by Michun »

Pa tako nekako jeste - teorijski. Ali nije tako u praxi Max.
Stvar je u tome da ljudi (u velikoj vecini) moraju upoznati i promjeniti vise partnera da bi nasli pravog. To ti je tzv. zivotno iskustvo. Znas moras probati vise stvari da bi znao da li ti odgovaraju. Jako malo je onih koji imaju srece pa nalete na ljubav svog zivota u prvom partneru.
E sad da li je utlimativno to i najbolja stvar koja ti se desi u zivotu - i to je upitno. Razvedes se pa onda nikad ne nadjes nekog drugog. Jel'to znaci da si pogrijesio u izboru ili za tebe ne postoji prava ljubav? Ili je stvar u tome da si imao pravu ljubav ali ste 2 razlicita svijeta. Moze se desiti da nadjes ljubav svog zivota u poznim godinama. Zivot, pa to ti je.

A neko spominjao ljubav za djecu, mamu, tatu, brata i sl. - nije to ista vrsta ljubavi. Neuporedivo je to. Juce na Oprah bilo bas o tome - koga se treba vise voliti.

A licno iskustvo - imala sam nekoliko momaka (ne racunam pokusaje, 1 date i sl.) koje sam voljela ili imala jace emocije od svidjanja prema njima. Kad pogledam unazad i sjetim se nekog od njih, jos uvijek mi se javi neki fini osjecaj i sjetim se sta sam dobile od te veze. Imala sam srece pa nisam (knock on the wood) naletila na neku budalu. Uglavnom sad znam - kad bi te moje bisve iskomadala pa napravila jednog... To bi bio covjek za mene. :-D
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#18

Post by laradnaat »

ali je to jednostavno nemoguće, dakle splet kompromisa.
svako ima mane, ali je poenta koliko mane dvije osobe odgovaraju njima.

a nije zlato sve što sija ;)
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#19

Post by ztluhcs »

Michun wrote:kad bi te moje bisve iskomadala pa napravila jednog... To bi bio covjek za mene. :-D
Ne ¾eli¹ da zna¹ ¹ta bi nastalo kada bi mu¹karci poèeli slagati dijelove biv¹ih jedan na drugi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
breskva
Posts: 749
Joined: 05/07/2005 11:08

#20

Post by breskva »

A neko spominjao ljubav za djecu, mamu, tatu, brata i sl. - nije to ista vrsta ljubavi. Neuporedivo je to. Juce na Oprah bilo bas o tome - koga se treba vise voliti.
Ne kazem da moze da se poredi sa ljubavlju prema partneru, sto se mene licno tice ljubav prema deci je mnogo jaca..samo sam pokusala da kazem da ima vise vrsta emocija koje bi mogle " emotivno" da te ispunjavaju a da ne budu vezane za jednu osobu tj. tvog partnera, i da ne moraju sve da budu prekinute u slucaju da te partner ostavi ili ti njega, na koji god nacin.
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#21

Post by neupucena »

ztluhcs wrote:
Michun wrote:kad bi te moje bisve iskomadala pa napravila jednog... To bi bio covjek za mene. :-D
Ne želiš da znaš šta bi nastalo kada bi muškarci počeli slagati dijelove bivših jedan na drugi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hrpa sisa i guzova ovog i onog oblika
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#22

Post by Michun »

neupucena wrote:
ztluhcs wrote:
Michun wrote:kad bi te moje bisve iskomadala pa napravila jednog... To bi bio covjek za mene. :-D
Ne želiš da znaš šta bi nastalo kada bi muškarci počeli slagati dijelove bivših jedan na drugi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hrpa sisa i guzova ovog i onog oblika
Pa zato i rekoh kad bi - znam da ne moze :(
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#23

Post by CiCiban »

siii...nije bitno da li su savrseni( jer nisu) , vec da li su savrseni jedno za drugo :D :razz:


zhtluchs..ne citaj ovo :skoljka: :P :-)
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#24

Post by ztluhcs »

neupucena wrote:
ztluhcs wrote:
Michun wrote:kad bi te moje bisve iskomadala pa napravila jednog... To bi bio covjek za mene. :-D
Ne ¾eli¹ da zna¹ ¹ta bi nastalo kada bi mu¹karci poèeli slagati dijelove biv¹ih jedan na drugi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hrpa sisa i guzova ovog i onog oblika
Prekrivenih kosom i sa 4 lijepa oka...
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#25

Post by black »

Kad vas ljubav pozove, podjite za njom,
Premda su staze njene tegobne i strme.
A kad vas krila njena obgrle, prepustite joj se,
Premda vas mac, skriven medju perima njenim,
moze povrijediti.
A kad vam progovori, vjerujte joj,
Premda vam glas njen moze unistiti snove,
k'o sto sjeverac opustosi vrt.
Jer, bas kao sto vas krunise,
ljubav ce vas i razapeti.
Isto kao sto vas podstice da rastete,
tako ce vas i okresati.
Kao sto se uspinje do visina vasih i miluje vam
grancice najtananije sto trepere na suncu,
Tako ce se spustiti i do vaseg korijenja
i protresti ga u njegovom prijanjanju za zemlju.
Poput snoplja psenicnog,
sakupice vas u narucje svoje.
Omlatice vas, da bi vas ogolila.
Prosijace vas, da bi vas otrijebila od kukolja.
Samljece vas, do bjeline.
Umijesice vas, dok ne postanete gipki;

Sve ce vam to ljubav uciniti,
ne biste li spoznali tajne svoga srca
i u spoznaji toj postali dio srca Zivota.

Dzubran

p.s. Michunka hoces da ti nacrtam jednog takvog.. :oops:
Post Reply