Sve Harisove greske i uspjesi...

Post Reply

Od preuzimanja duznosti clana predsjednistva BiH, Haris se pokazao kao?

Napredan i pozitivan
28
21%
Nazadan i negativan
85
64%
Onako, vidjet ce mo jos...
20
15%

Total votes: 133

Judas

#1 Sve Harisove greske i uspjesi...

Post by Judas » 10/04/2007 04:56

Evo teme za sve harisove kriticare.
Koje su to grecke koje je Haris pocinio od kako je postao clan predsjednistva BiH?
Koji su to uspjesi koje je Haris postigao od kako je postao clan predsjednistva BiH?

Po mome skromnom misljenju, jedna od prvih gresaka je ta sto su bosnjaci dobili mizerna i skoro pa nebitna drzavna tijela. Koliko je Haris tu kriv, neznam, ali sigurno da je i on dijelom odgovoran za takav raspored...

A od uspjeha, sigurno to sto se ne boji reci sta misli i sto je tvrd u svojim stavovima(reforma policije...) i u odnosu prema domacim i prema stranim izdajnicima/zvanicnicima...

Molim da se ostavimo svojih licnih ubjedjenja i da stvar sagledamo objektivno! HVALA!

Dalje...

Image

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 10/04/2007 07:07

Pozitivno.... nije jos prodao niti jednu firmu za markicu :D ali kad ce ne zna se :oops: ...doveo je milijarde investicija iz bratskih muslimanskih zemalja, bas kao sto je i obecavao na 60 minuta prije izbora "evo ja cu povuci svoje veze i dovuci cu more investicija" :oops: i ekonomija nije prioritet..... "rekli smo da cemo raditi- i evo radimo" :oops: dobro je "stisnuo" domace izdajnike u vidu multietnicara i komunjara, sad ide kako dodik svira 8) aktivno se bavi ukidanjem RS-a pricom, tako da je u mozgovima mladih (a bogami i starijih) bosnjaka vec nema :oops: uspjesno se bori na medjunardnom nivou (clan 33 od 22 clana rezolucije vijeca Europe 8) )
Nazalost, dusmani koji nisu identifikovani natjerali su ovog vrlog politicara i merhametliju da uvede SNSD u federalnu vlast, i da koalira sa njima na nivou drzave, ali to je samo zato da bi pritisnuo domace izdajnike :oops:
A reformu policije vodi u stilu "samo neka se ne zove policija RS", jerbo je bosnjama jedino taj naziv bitan :oops:

Sta zakljucit...100% uspjesan, 100% Haris... :lol:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 10/04/2007 08:47

Prpa.ba wrote:Pozitivno.... nije jos prodao niti jednu firmu za markicu :D ali kad ce ne zna se :oops: ...doveo je milijarde investicija iz bratskih muslimanskih zemalja, bas kao sto je i obecavao na 60 minuta prije izbora "evo ja cu povuci svoje veze i dovuci cu more investicija" :oops: i ekonomija nije prioritet..... "rekli smo da cemo raditi- i evo radimo" :oops: dobro je "stisnuo" domace izdajnike u vidu multietnicara i komunjara, sad ide kako dodik svira 8) aktivno se bavi ukidanjem RS-a pricom, tako da je u mozgovima mladih (a bogami i starijih) bosnjaka vec nema :oops: uspjesno se bori na medjunardnom nivou (clan 33 od 22 clana rezolucije vijeca Europe 8) )
Nazalost, dusmani koji nisu identifikovani natjerali su ovog vrlog politicara i merhametliju da uvede SNSD u federalnu vlast, i da koalira sa njima na nivou drzave, ali to je samo zato da bi pritisnuo domace izdajnike :oops:
A reformu policije vodi u stilu "samo neka se ne zove policija RS", jerbo je bosnjama jedino taj naziv bitan :oops:

Sta zakljucit...100% uspjesan, 100% Haris... :lol:
:lol: :lol: :D

Deset u pola

Post by Deset u pola » 10/04/2007 09:18

Pa čekajte dok prođe jedno 7-8 godina.
Tek je pola godine.
Čovjek je novi na vlasti, još se ne snalazi. :razz:

tataratira

Post by tataratira » 10/04/2007 09:24

meni samo žao što ga nije zapalo da bude član prošlog saziva troglavog predsjednistva, Ivo i Paravac su mu adekvatni sparing partneri

Downunda

#6 Re: Sve Harisove greske i uspjesi...

Post by Downunda » 10/04/2007 09:33

Judas wrote:Evo teme za sve harisove kriticare.
Koje su to grecke koje je Haris pocinio od kako je postao clan predsjednistva BiH?
Koji su to uspjesi koje je Haris postigao od kako je postao clan predsjednistva BiH?

Po mome skromnom misljenju, jedna od prvih gresaka je ta sto su bosnjaci dobili mizerna i skoro pa nebitna drzavna tijela. Koliko je Haris tu kriv, neznam, ali sigurno da je i on dijelom odgovoran za takav raspored...

A od uspjeha, sigurno to sto se ne boji reci sta misli i sto je tvrd u svojim stavovima(reforma policije...) i u odnosu prema domacim i prema stranim izdajnicima/zvanicnicima...

Molim da se ostavimo svojih licnih ubjedjenja i da stvar sagledamo objektivno! HVALA!

Dalje...

Image
Obzirom da se zna kakve ovlasti predsjedništvo ima ne može se ni očekivati da niti Haris, a niti ostala dvojica nešto promjne kad su u pitanju npr. Reforma policije ili Zakon o visokom obrazvanju! Ovlasti predsjedništva se mogu fino pogledati na stranici predsjedništvo.ba ili presidency.ba.
Njihovo je da se brinu o vanjskoj politici, odnosima sa drugim zemljama i o vojsci. Vojska je skoro "sređena", vanjska politika ....(ostavićemo ovo za neku drugu temu), a što se tiče svega ostalog Haris može, samo kao stranački lider, uticati na neke bitnije reforme, a nikako kao član Predsjedništva, koje od svih institucija svakako ima "najminornije" ovlasti!
A kad mu istekne mandat i kad ih javnost bude pitala šta su, odosno šta nisu uradili, svakako će reći:"Mi nismo imali ovlasti niti mandat da išta uradimo po tom pitanju"! (na ovaj odgovor smo se svakako navikli i to sa svih nivoa vlasti - "prebacivanje lopte sa jedne na drugu polovinu")!

Ta ra

seln

Post by seln » 10/04/2007 09:33

Pozitivno!
Odrzava u zivotu hiljade fanova zaljubljenih u lik i djelo, koji ne trebaju ni posao ni hljeba, jer sve probleme rjesavaju mantrom "Sa' ce to Hare..."

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 10/04/2007 09:38

Katastrofalno negativan.

Bosnjake predstavlja covjek koji je jos 98 godine od strane međunarodne zajednice oznacen kao nepozeljan jer je sa njim nemoguce postici kompromis.

To se danas jasno vidi jer je u svim kljucnim momentima kad se odlucuje pro-bosna ili pro-srpska, međunarodna zajednica jasno na strani ovih drugih.

Downunda

Post by Downunda » 10/04/2007 09:41

seln wrote:Pozitivno!
Odrzava u zivotu hiljade fanova zaljubljenih u lik i djelo, koji ne trebaju ni posao ni hljeba, jer sve probleme rjesavaju mantrom "Sa' ce to Hare..."

Apsolutno :lol:
Zaboravio si dodati da ga naročito vole žene. Sve dobre "mace" u politici su u njegovoj stranci. Lafac je nema šta (što je mnogim ženama sasvim dovoljno, a za ostalo....."Sa' ce to Hare")!

senada

Post by senada » 10/04/2007 10:11

Prvo, dopada mi se njegov uspjesano rezimiran teoloski fakultet u arapskim zemljama, koliko se sjecam u Kairu.Zasto? Pa naprosto zato sto nas ako nicim ovosvjetskim moze vjerski oplemenit, uciniti nam zivote vrijedne ljudskog dostojanstva, po principu - "saburom je djenet pokriven" - ili - sto se vise patite na ovome, sve ce vam biti ljepse na onome - svijetu.

Drugo sto mi se dopada je uspjesno dugogodisnje duhovno ukidanje entiteta vec od nastanka njegove stranke - inace produzene ruke (alternative) SDAovcima.

Trece sto me fascinira, i sto ukazuje na snazne indicije da ce "za-bih" biti salameta s' njegove strane sveto postovanje amaneta - "Cuvajte mi Mirnesa".

Cetvrto odusevljena sam njegovim briznim ocinskim odnosom, koji sinu ne dopusta ni da vidi koja sve "blokovsko-patriotska" hulja hara po bijedi i jadu Haretovih dobrih Bosnjana, i po 25% babovinog mu preostalog komadica Haretovine, djelica bivse drzave BiH.

Peto nadahnuta sam Haretovim domacim a posebno stranim ulaganjima na duhovnom planu arapaskog karaktera.

Imaju tu jos kilometri Haretovih uspjesnih materijala za opisat, al' valja danas zaradit 5 km... valja meni sad na kilometarsko pranje haustora... a bivsi dvofazno ufoteljeni sda-ovac i "za"bihovac Kreso digo cijenu struje...

Dezidijat

Post by Dezidijat » 10/04/2007 11:33

Hm.. Moje misljenje o Haretu je malko podijeljeno ali gledajuci objektivno smatram da je bolji politicar i pametniji od Tihica, Lagumdzije,Ganica,Cengica i jos drugih propaliteta.

Drago mi je sto je clan predsjednistva i zasluzio je to.Ali ja mu nikad necu oprostit sto je zajebo zenicane sa svojim kuvajtskim jaranima i njihovim glupim fazonima tipa : Eto mi smo arapi a vi ste glupi zato sto ste siromasni i mi cemo vas zajebavat! :x

Podigao je Hare i uzeo je na prevaru prije par godina stotine glasova iz Zenice zahvaljujuci laganjem da ce obnovit zeljezaru.

Ali gledao sam Hareta na Al Jazzeri i stvarno je bio u nekoj kontakt emisiji i parlao je arapskim kao ja makedonski - 8-) jako dobro.
Mislim da se pokazao kao dobar politicar i predstavnik BiH , DRAGO MI JE DA JE TVRDE GLAVE da ne posustaje nakon poraza vec se prikupi i marsira ponovo.
Takodjer mislim da im srece sto dijeli predsjednistvo sa Komsicem,vjerujem da njih dvojica imaju slicne ideje za BiH.

sveu16

Post by sveu16 » 10/04/2007 12:07

Najgore sto se desilo u BiH od rata. Skupa s Dodikom raspaljuje nacionalizam i nepovjerenje, a misli da 'spasava' BiH. Potpuno neprihvatljiv velikom dijelu BiH gradjana. Nedostatak minimuma drzavnicke mudrosti. Levat za ekonomiju, diplomaciju i sve ostalo bitno za funkcionalnu drzavu.
Katastrofa.

jezičar

Post by jezičar » 10/04/2007 12:15

DaysleepeR wrote:Katastrofalno negativan.

Bosnjake predstavlja covjek koji je jos 98 godine od strane međunarodne zajednice oznacen kao nepozeljan jer je sa njim nemoguce postici kompromis.

To se danas jasno vidi jer je u svim kljucnim momentima kad se odlucuje pro-bosna ili pro-srpska, međunarodna zajednica jasno na strani ovih drugih.
Tačno! Označen je kao lopov još od Chrissa Hadgessa i njegovog pisanja u The New York Times-u. I opet ga narod izabra za glavnog. Dobar je ovo narod...

jezičar

Post by jezičar » 10/04/2007 12:17

sveu16 wrote:Najgore sto se desilo u BiH od rata. Skupa s Dodikom raspaljuje nacionalizam i nepovjerenje, a misli da 'spasava' BiH. Potpuno neprihvatljiv velikom dijelu BiH gradjana. Nedostatak minimuma drzavnicke mudrosti. Levat za ekonomiju, diplomaciju i sve ostalo bitno za funkcionalnu drzavu.
Katastrofa.
Samo da još dodam da je inače vrlo "stručan" za državničke poslove. Završio medresu u Prištini...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 10/04/2007 12:28

jezičar wrote:
DaysleepeR wrote:Katastrofalno negativan.

Tačno! Označen je kao lopov još od Chrissa Hadgessa i njegovog pisanja u The New York Times-u. I opet ga narod izabra za glavnog. Dobar je ovo narod...
Narod je izabrao sebi vodju po svojoj mjeri :oops:

Downunda

Post by Downunda » 10/04/2007 17:11

jezičar wrote:
sveu16 wrote:Najgore sto se desilo u BiH od rata. Skupa s Dodikom raspaljuje nacionalizam i nepovjerenje, a misli da 'spasava' BiH. Potpuno neprihvatljiv velikom dijelu BiH gradjana. Nedostatak minimuma drzavnicke mudrosti. Levat za ekonomiju, diplomaciju i sve ostalo bitno za funkcionalnu drzavu.
Katastrofa.
Samo da još dodam da je inače vrlo "stručan" za državničke poslove. Završio medresu u Prištini...
Medresa ne postoji u Prištini, a Haris ima počasni doktorat sa Univerziteta u Ženevi, gdje je u očima svjetske diplomatije jedan od najprioznatijih svjetskih diplomata, međutim ni jedno ni drugo nema veze sa anketnim pitanjem.
Koga interesuju CV-i neka ide na stranicu predsjedništv i tamo će naći sve što ga zanima, ali probajte se ipak držati teme, a ne lupati napamet!

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 10/04/2007 18:57

Najgore sto se moglo desiti BiH.

Zasto je SBiH sada na vlasti? Zasto kada se u najvaznijim pitanjima po drzavu ne slazu sa svojim koalicionim partnerima? Zasto nisu u opoziciji?
Zato sto im je jedini cilj upravo to - da budu na vlasti! A sta dok du tu uraditi, to je za njih nebitno.
Ljudi koji navode 'pozitivne' stvari koje je 'Hare uradio' u stvari podrzavaju status quo. Sve sto je on uspio uraditi je odrzati stanje kakvo je i bilo. Uspio je blokirati volju vecine, ma bravo. Znaci njegov/njihov uspjeh je u tome sto blokiraju dogovore vecine. Sve sto je progresivno oni koce. Ja vam garantujem da se danas raspravlja o reformi vojske da bi i to on usro.

Kada Silajdzic napravi nesto sto ce biti PROMJENA sadasnjeg stanja onda mozemo pricati o eventualno necem pozitivnom. Do tada, uzivajte u carima njegovih ministara.

Hantraga

Post by Hantraga » 10/04/2007 19:14

Prvo, mislim da je bolji politicar od Tihica...pa na osnovu ako cu birati izmedju njega i Tihog ko da predvodi Bosnjake..Radije cu Harisa..ako nista, zna jos koji strani jezik...

drago mi je sto je tvrdoglav i sto ne popusta svijetu pred ovim reformama...Ako je morao posustati 95, sad ne mora...
Evropa je kurva, koja se ulizuje srbima zbog Kosova, pa naravno preko nasih ledja...Drago mi je da Hare ne posustaje toj igri, vec ko pravi kurvar, stalno ne prima, vec i on ponekad metne... :lol:

negativno je to, sto je on jedini od politicara koji je jos iz rata...pa to mozda kvari sliku nas bosnjaka, kako on raspire nacionalizam kao i 95..Dok ovi Novi tipa DoDo, nisu bili politicari u ratu..pa su ko fol sad fini i demokratski opredjeljeni...

Mislim da su na njemu odgovornosti reforme i ustava..

Dok ekonomska pitanja i unutrasnji razvitak BiH, nisu u njegovoj nadleznosti..mislim kao clana presjednistva...

Vidjecemo sta ce uciniti u toku svog mandata..Tesko je ocekivati rezultate samo nakon 4-5 mjeseci na vlasti...Mozda ovakva tema bi bila zdrava za jedno 3-4 godine kad budu novi izbori...

Sensei

Post by Sensei » 10/04/2007 19:31

Image

pitt

Post by pitt » 10/04/2007 19:35

pruzi? :shock: :D :D :D

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 10/04/2007 19:50

:lol:

prleitihi

Post by prleitihi » 10/04/2007 20:29

Image

Reci ko si
Kako ti je ime
Je li ti tata ministar
Ili je vlasnik neke firme
Ide li ti sve kao po loju
Je li se iz Britanije raduješ
Nekom novom boju
Iz Londona prizivaš novi rat
Kada ćeš više prestati srat
Opasniji mi je ‘’kuvajtski’’ patriotizam
Negoli Mirnesov politički aktivizam
Mirnesa malo ko shvata ozbiljno
Čovjek godinama nesto laprda
Pitam se da li iz onog parlamenta i mrda?!
On sam neće ostaviti nikakv trag
Sumnjam da ce sada i preći izborni prag
Ima tu još nekih bezopasnih likova
Tokićara, komšića, lazovića
Ali oni nisu vrijedni mojih stihova
Ali jedan je Osnivač
Kada su u pitanje fotelje
Tada taj nije birač
I ako je njemu neka pozicija ispod časti
Tada ulijece Sajo Halilović
On brate voli biti dio svake vlasti
Osnivač puca na visoko
Hoće da bude predsjednik i tačka
Jednom ga je poder’o klempo Suljo
Osnivač i dan-danas za to kaže
Nije regularno, neko je tu sa glasovima mulj’o
Osnivač je opasan, vole ga mahaluše
Kažu zgodan je, piše pjesme
Joć ce ispasti da je emotivac
Iako oni iz Mittala
Za njega misle da je negativac
Kaže ja sam njima pomog’o
Zlatni sat su mi zauzvrat dali
Ta priča kod naše raje i pali
Kakav crni sat, ljudi glađu štrajkuju
Kuvajćani ih zajebali
Piše im se crno
Pos’o je u čabar prn’o
Sve stoji, djeca gladna im vise za vratom
A Osnivač se hvali zlatnim satooooooooooommmm…

Ja zlatni sat imam
Ja - generalni sekretar UN-a?
Te ponude svaki dan primam
Moj sat kuca tika-taka taka-tika
Malo ko konta koja je moja taktika
Ljudi su blećci, tačnije levati
Ja cu sve banke našteliti
Mome drugu Jati

Bio sam i na piramidama
Cmoknuo se sa Semom
Da mi je opalio žvaku
To uopšte ne bih nazvao bad-om!
To je predizborna fora
Nije teško ono što se uradit mora
Piramide su stvar patriotizma
Izdajnik onaj koji to necć da prizna
Struka kaze da je Sem u ublehaša stas’o
A Osnivač kaze – pa šta?
Ja sam se s njim svakako ljubio
Ne bi li još neko za mene glas’o
Ljudi ja volim vlast, hoću reći ovu zemlju
I moj patriotizam nikome ne bi trebao smetat
Koga briga što ja po Dobrinji ne volim šetat?!
Zna se šta je Sarajevo!
Od Vijećnice pa do Vrbanja mosta
Meni je to brate sasvim dosta
Moji stavovi o Dobrinji se već znaju
Te stenograme novinari u novine daju
Kasno je sad da se to briše
Onaj izdajink Avdić svaki dan o tome piše
Ali džaba mu kad mi nije do koljena
Tišina sad, na radiju ide ona moja
‘’Dobro jutro moja voljena
Ne voli te niko kao ja’’
Dobra pjesma, mal’ ne rekoh patriotska
Sve mi se pomiješalo
Ali ljudi opet neće skontati da mi je priča idiotska
Ljudi puše tu patriotsku priču
Bale za stolom
Zovu Centralni dnevnik
I neke gluposti u slušalicu riču
Ali zna se šta uvijek kod ljudi prođe
Pred kraj emisije mojih 5 minuta dođe
Pogledam u kameru a u pauzi napravim zurku
Dignem ruku i kažem: slušajte sada moju furku!
JA dajem ostavku samo jednom
Dvaput, triput ili deset puta
U mojoj stranci ja sam Osnivač
Predsjednik, tata i mama
Po potrebi nekome i kuma
Molim vas, do oktobra
Ne skidajte ovo sa vašega uma!

Ja sam veći od najvećeg patriote
Iako mi neki kažu - idi u idiote
Ja imam svoj cilj
I dovest ću ga do kraja
Obećavam pred svima
Da će Bosna u EU ući nekog maja
Nije bitno koje godine
Svakako su pred nama stotine

Pogledao sam se u ogledalo
Ah što sam lijep, aman - aman
Dole izdajice
U parlmanetu ne smije proći
Nijedan amandman
Iskren da budem ja ih nisam čit’o
Ali ću o njima sve loše reći
Kad ih oborim neće biti kraja mojoj sreći
Na istoj strani su i Šešeljevi radikali
Nema frke ako tribine budemo držali u istoj sali
Moj moto je ništa ili sve
Iako znam da je to iracionalno posve
Bliži se dan kada će se glasati
Oko Žilića se počelo opasno talasati
Meni u biti odgovara ovakvo stanje
Kad su pali amandmani stranci rekoše – Oh shit!
A ja veseo, iako nisam ni svjestan
Kakvo sam napravio sranje
Ali boli mene briga
Ako se ovdje opet zakuha
Zna se da mi nije mrska
Moja druga domovina
Bratska zemlja Turska
Aj mast sej dis tunajt
Na prvom mjestu mi nije Bosna
Nego moj dragi Kuvajt

Aj nid plejn tunajt
Hoću da flaj u Kuvajt
If nema plejn tunajt
Aj vil šou ju jedan fajt
Mojoj bradrs in Kuvajt
Aj ponio ćevape
No cola or sprajt
Dej don’t piti cola or sprajt
Det iz not halal
Oni to to vidjeli na van veb sajt

edu maajka :oops:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 10/04/2007 21:32

Edi svaka cast :oops:

pitt

Post by pitt » 10/04/2007 21:43

_BosanaC wrote:Edi svaka cast :oops:
ne ohrabruj ga :D:D

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 10/04/2007 21:54

pitt wrote:
_BosanaC wrote:Edi svaka cast :oops:
ne ohrabruj ga :D:D
ama pusti "maajku", ukoliko je ovo "oprave" njegov "rap", neka "fufa" po Zg, :D :D
pofufo ga je "vopra" u "vindy city-ju", provalio se ko taraba ! nikakav umjetnik!!

.

Post Reply