Svaka peta žena vara muža ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

dr_Evil

Re: Svaka peta žena vara muža ?

Post by dr_Evil » 15/10/2019 16:36

allem_77 wrote:
dr_Evil wrote:
allem_77 wrote: Dr_Evil bi da riješava posljedice. A šta je sa uzrokom?
A uzrok je? Kako da zabranimo ljudima da se karindzaju? Zakonom?
Da, zakonom. Evo prijedlog. :D

Kastracija pastuha je najčešće provođen kirurški zahvat na konjima s ciljem eliminiranja karakterističnog ponašanja pastuha i mogućnosti njegove daljnje reprodukcije.
Kastracijom se uklanjaju testisi koji se kod konja nalaze u skrotumu smještenom u prepubičnoj regiji.
Podrzavam :D i jos predlazem da ukinemo placati obrazovanje iz budzeta kome jos to treba, zeMskoj djeci potpuno zabranit obrazovanje :D

zposao

Post by zposao » 15/10/2019 16:49

allem_77 wrote:
dr_Evil wrote:
allem_77 wrote: Dr_Evil bi da riješava posljedice. A šta je sa uzrokom?
A uzrok je? Kako da zabranimo ljudima da se karindzaju? Zakonom?
Da, zakonom. Evo prijedlog. :D

Kastracija pastuha je najčešće provođen kirurški zahvat na konjima s ciljem eliminiranja karakterističnog ponašanja pastuha i mogućnosti njegove daljnje reprodukcije.
Kastracijom se uklanjaju testisi koji se kod konja nalaze u skrotumu smještenom u prepubičnoj regiji.
Time su se bavili nacisti koji su smatrali da neki ljudi nisu vrijedni života odnosno da neki ne zasluzuju da imaju potomstvo.

Rješenje je EDUKACIJA. Najlakše je napravit dijete. Treba napravit čovjeka. Nije problem u broju ljudi, problem je u broju neljudi na svijetu. Toga ima previše. A ništa nema silom i fašizmom. Sve se rješava radom i ljubavlju.

zposao

Post by zposao » 15/10/2019 16:57

dr_Evil wrote:
zposao wrote:
Samo zato što možda imaš neki načelni stav da je nešto pogrešno ne znači da moraš spasiti čitav svijet.

Ovo tvoje bi se moglo primjeniti na bilo šta. Tipa, ako nisi protiv migranata, pokaži koliko si ih onda zbrinuo u sebe u kući? Nema smisla tako rezolutno postavljat stvari. Možeš imati stav i načelo a da nisi filmski spasioc čovječanstva.
Ako neko smatra da je abortus pogrešan, koliko bi djece trebao usvojiti da mu se stav prizna kao validan? I zašto bi?

A mora da neznaš uopšte koliko je komplikovan proces usvajanja djece. Nije to tako jednostavno ko što misliš.
Naravno da nije jednostavno, ali ako zelis da usvojis dijete to ces i uspjeti. Znaci vasa logija je abortus je pogresan, moramo ga zakonski zabraniti, ali onda cemo fino pustiti djecu da umiru od gladi kao oni na/u Pazaricu. Ja necu da imam nista sa tim, ali oni nemaju pravo da to rade. Cinizam teski.

Spasi jedno dijete, dovoljno je sasvim, ako ne zelis onda otidji do te majke koja je ostala trudna a nema nista na svijetu pa joj daj stipendiju klincu pa nek ne treba pobaciti, blah.

Nije dilema ILI-ILI.
Postoji jasna statistika da najveći broj abortusa naprave siturane bračne žene koje već imaju 1-2 djece i ne žele još jedno. To je bijesnilo. Suprotno tvome mišljenju i mišljenju mnogih koji promovišu abortus kao ultimativno spasonosno rješenje za sve životne probleme žena, najmanje abortusa naprave žene koje nemaju materijalnih sredstava za uzdržavanje budućeg djeteta.

A ponoviću još jednom, da bi koristio mozak i srce i zaključio da je abortus duboko pogrešan način rješavanja životnih problema, ne trebaš prvo imati usvojeno 2-3 djece. Isto kao i za svaka druga životna ili politička pitanja.

Ja te uvjeravam da je daleko veći broj zdravih porodica koje žele usvojiti dijete nego što ima napuštene djece. Ali to nije tako lako.

I samim time što je neko dijete napušteno pa odraslo u obdaništu ne znači da je bolje da se nije ni rodilo. Pitaj djecu koja su odrasla bez roditelja da li vole život i vole li što su rođena. Ili bi volila da su abortirana?
Koliko je samo ljudi bez roditelja postiglo jako puno u svome životu!
Misliti da oni nisu vrijedni, ili da njihov zivot nije vrijedan, je totalno pogrešno!

allem_77
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Post by allem_77 » 15/10/2019 17:02

dr_Evil wrote:
Podrzavam :D i jos predlazem da ukinemo placati obrazovanje iz budzeta kome jos to treba, zeMskoj djeci potpuno zabranit obrazovanje :D
Svi kažu Tesla bio genije? Šta reći? :D

https://www.alo.rs/razbibriga/zanimljiv ... 95530/vest

Henry Chinaski

Post by Henry Chinaski » 15/10/2019 17:02

Nema razloga da se nekom zabrani da ima potomstvo ali definitivno nekim ljudima treba zabraniti da to potomstvo odgajaju.
Ali odosmo mi opet sa teme nevjernih žena.

Ako neka hoće da proba kako bi to bilo prevariti muža prije nego što to stvarno uradi, rado ću pomoći damama u testiranju uz apsolutnu diskreciju.
Svi ovdje pričamo bez ikakvih opipljivih dokaza.

dr_Evil

Post by dr_Evil » 15/10/2019 17:23

zposao wrote: Nije dilema ILI-ILI.
Postoji jasna statistika da najveći broj abortusa naprave siturane bračne žene koje već imaju 1-2 djece i ne žele još jedno. To je bijesnilo. Suprotno tvome mišljenju i mišljenju mnogih koji promovišu abortus kao ultimativno spasonosno rješenje za sve životne probleme žena, najmanje abortusa naprave žene koje nemaju materijalnih sredstava za uzdržavanje budućeg djeteta.

A ponoviću još jednom, da bi koristio mozak i srce i zaključio da je abortus duboko pogrešan način rješavanja životnih problema, ne trebaš prvo imati usvojeno 2-3 djece. Isto kao i za svaka druga životna ili politička pitanja.

Ja te uvjeravam da je daleko veći broj zdravih porodica koje žele usvojiti dijete nego što ima napuštene djece. Ali to nije tako lako.

I samim time što je neko dijete napušteno pa odraslo u obdaništu ne znači da je bolje da se nije ni rodilo. Pitaj djecu koja su odrasla bez roditelja da li vole život i vole li što su rođena. Ili bi volila da su abortirana?
Koliko je samo ljudi bez roditelja postiglo jako puno u svome životu!
Misliti da oni nisu vrijedni, ili da njihov zivot nije vrijedan, je totalno pogrešno!
Statistika ti je iz prdekane, za svaki izvor naci cemo 10 drugacijih, i izvinjavam se odmah za ovakvu recenicu. Volontirao sam u domu, nazalost previse kratko, sudjelovao sam i u akciji kada smo skupljali novac da se osigura smjestaj toj djeci nakon sto moraju napustiti dom.

Ja se slazem da je abortus ubistvo, iako doktUri kazu da jos nije ozivilo, ali racunajuci na patnju i na zivot kakav bi imali roditelji i nezeljeno dijete ja dajem pravo ljudima na izbor, a taj izbor niko nema pravo da dira osim ako je spreman da preuzme odbaceno dijete.

Nazalost u BiH je vrlo mali broj te uspjesne djece, kada dodje vrijeme da napuste dom, nemaju obrazovanje niti preduslove da krenu u zivot. 95% njih (proizvoljna cifra) ce ostati problem drustva.

Hja, ali upravu je @Henry Chinaski, ovo sada nije tema, vratimo se blazenom svaleranju, bog mu svako dobro dao

zposao

Post by zposao » 15/10/2019 17:34

dr_Evil wrote: Ja se slazem da je abortus ubistvo, iako doktUri kazu da jos nije ozivilo, ali racunajuci na patnju i na zivot kakav bi imali roditelji i nezeljeno dijete ja dajem pravo ljudima na izbor, a taj izbor niko nema pravo da dira osim ako je spreman da preuzme odbaceno dijete.
Dijete nije krivo ni za roditeljsku neodgovornost, ni za moje i tvoje licemjerje što ne želimo preuzeti odgovornost za to dijete a puna nam usta humanizma.
Dijete koje se treba roditi nije krivo ni za šta da ga se tek tako liši života.

Slažem se da treba završiti ovu raspravu jer nije mjesto za to. Vratimo se svakoj petoj ženi :D

moonca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Post by moonca » 15/10/2019 17:41

:lol:

...dzaba kukate....

-daniel-

Post by -daniel- » 15/10/2019 18:14

moonca wrote::lol:

...dzaba kukate....
THE POSTMAN ALWAYS RINGS TWICE

:meza1:

moonca

Post by moonca » 15/10/2019 18:30

-daniel- wrote:
moonca wrote::lol:

...dzaba kukate....
THE POSTMAN ALWAYS RINGS TWICE

:meza1:
...izumiru :-)

Njanjavi
Been thanked: 5 times

Post by Njanjavi » 16/10/2019 09:21

allem_77 wrote:

Pa ti sto si malo ograničen pa ne kontas pozitivne stvari iza tih namjera je druga stvar.
A tu ogranicenost najbolje dokazujes pejstujuci clanak sa alo.rs.
Mislim ono, referenca i izvor vrh, nema dalje :D

moonca

Post by moonca » 16/10/2019 15:39

U danasnje vrijeme sterilisu sex off. ako su osudjeni i izdrzavaju kaznu :-)

allem_77
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Post by allem_77 » 16/10/2019 19:58

Njanjavi wrote:
allem_77 wrote:

Pa ti sto si malo ograničen pa ne kontas pozitivne stvari iza tih namjera je druga stvar.
A tu ogranicenost najbolje dokazujes pejstujuci clanak sa alo.rs.
Mislim ono, referenca i izvor vrh, nema dalje :D
Poselami mi tetku iz Banovića. :D

moonca

Post by moonca » 16/10/2019 21:02

A, ako zena 'vara' sa drugom zenom .. jel' olaksavajuca okolnost...Image

arzuhal

Post by arzuhal » 16/10/2019 21:14

Što stavljaš navodnike? Ponižavaš lezbejke ili?

L u c i f e r
Has thanked: 4 times

Post by L u c i f e r » 16/10/2019 21:28

Ako lezbejstvo nije prevara, onda ni krhanje u bulju nije prevara...

Ko zajednicka kuca, odvojeni ulazi...

moonca

Post by moonca » 16/10/2019 21:30

arzuhal wrote:Što stavljaš navodnike? Ponižavaš lezbejke ili?
:-) nije zbog njih, mada mi nisu drage.. al.. prevara - mi nejasna

HAVANA
Been thanked: 1 time

Post by HAVANA » 16/10/2019 21:31

moonca wrote:A, ako zena 'vara' sa drugom zenom .. jel' olaksavajuca okolnost...Image
E jebi ga sad.Kad je bal nek je maskenbal.Jest.Ako cemo svi na kamaru.

arzuhal

Post by arzuhal » 16/10/2019 21:37

moonca wrote:
arzuhal wrote:Što stavljaš navodnike? Ponižavaš lezbejke ili?
:-) nije zbog njih, mada mi nisu drage.. al.. prevara - mi nejasna
A šta ti jest jasno, možda je lakše krenuti od toga, pa ćemo doći do nejasnog? Kada bi tvoj muški, heteroseksualni partner, posjećivao prostituke i plaćao za seks, da li bi to smatrala prevarom?

moonca

Post by moonca » 16/10/2019 21:40

arzuhal wrote: A šta ti jest jasno, možda je lakše krenuti od toga, pa ćemo doći do nejasnog? Kada bi tvoj muški, heteroseksualni partner, posjećivao prostituke i plaćao za seks, da li bi to smatrala prevarom?
U odredjenim situacijama - ne bih.

arzuhal

Post by arzuhal » 16/10/2019 21:40

moonca wrote:
arzuhal wrote: A šta ti jest jasno, možda je lakše krenuti od toga, pa ćemo doći do nejasnog? Kada bi tvoj muški, heteroseksualni partner, posjećivao prostituke i plaćao za seks, da li bi to smatrala prevarom?
U kojim bi, a u kojim ne bi?

moonca

Post by moonca » 16/10/2019 21:47

arzuhal wrote:
moonca wrote:
U kojim bi, a u kojim ne bi?
eh, ne bi isla u detalje... ali i ja sam dosla do zakljucka na osnovu iskustava -poznanika i mog stava o suzivotu dva bica.

Mozes li se ti staviti u tu situaciju?

arzuhal

Post by arzuhal » 16/10/2019 22:11

moonca wrote:
eh, ne bi isla u detalje... ali i ja sam dosla do zakljucka na osnovu iskustava -poznanika i mog stava o suzivotu dva bica.

Dakle ne znaš, nemaš vlastitog iskustva, formirala si stav na osnovu tuđih iskustava, ali te to ne sprečava da nešto smatraš ili ne smatraš prevarom i varanjem jer ti nije jasno...

Znaš li da ima ljudi koji smatraju emotivnu prevaru partnera gorom od seksa pratnera s trećom osobom, odnosno gore im je saznanje da partner više voli neku drugu osobu ili je zavolio neku drugu osobu, makar i ne imao seks s tom osobom, nego da ode prostitutki i plati za seks, bez ikakvog emotivnog vezivanja?

Ako znaš za ovo, ako si samo čula da postoje i takvi ljudi, a pogotovo ako bi se još i sama složila s tim, onda ti je valjda jasno odakle je veza nečije supruge s drugom ženom, također, prevara. Možel ti biti jasnije, makar se ne slagala s ovim?

moonca

Post by moonca » 16/10/2019 22:33

arzuhal wrote:
moonca wrote:

Dakle ne znaš, nemaš vlastitog iskustva, formirala si stav na osnovu tuđih iskustava, ali te to ne sprečava da nešto smatraš ili ne smatraš prevarom i varanjem jer ti nije jasno...

Znaš li da ima ljudi koji smatraju emotivnu prevaru partnera gorom od seksa pratnera s trećom osobom, odnosno gore im je saznanje da partner više voli neku drugu osobu ili je zavolio neku drugu osobu, makar i ne imao seks s tom osobom, nego da ode prostitutki i plati za seks, bez ikakvog emotivnog vezivanja?

Ako znaš za ovo, ako si samo čula da postoje i takvi ljudi, a pogotovo ako bi se još i sama složila s tim, onda ti je valjda jasno odakle je veza nečije supruge s drugom ženom, također, prevara. Možel ti biti jasnije, makar se ne slagala s ovim?
Hehe..ode to daleko da analizom, kako Sam je ja predstavila.
Nisam sigurna da je emotivna gora of fizick
.

Nije li tako. :)

arzuhal

Post by arzuhal » 16/10/2019 22:44

moonca wrote:
Hehe..ode to daleko da analizom, kako Sam je ja predstavila.
Nisam sigurna da je emotivna gora of fizick
.

Nije li tako. :)
Veoma si nesigurna, to sam vidio.

Ne ide ništa daleko nego: ono što je za tebe daleka analiza, za mene je, jednostavno, jasna komunikacija. Da iznosiš jasne i decidne odgovore (ili ikakve, pošto uglavnom izbjegavaš i odgovaraš kontrapitanjima) ne bih morao raščlanjivati jezik kako bismo imali iole jasnu i normalnu komunikaciju.
Ako je nekog muža supruga prevarila s drugom ženom, kroz intimnu vezu koja spaja i emotivno i fizičko/seksualno, tebe to zbunjuje (da bi to nazvala prevarom) jer ne uključuje prirodni muški spolni organ? :mrgreen:
Da tebe muž prevari s drugim muškarcem, da imaju seks, da li bi ti muževa prevara bili isto nejasno 'varanje' s navodnicima ili bi to smatrala pravim, autentičnim varanjem jer, za razliku od seksualne veze dviju žena, ova opcija uključuje penis, odnosno dva? :mrgreen:

Post Reply