SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#176 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Niemand »

Patetika.

-vi bi nama to ko zabranili da sunetimo djecu, jel?!
-a vi bi ovde ko uvodili serijat, pa da i ja svoju djecu moram, jel?!


To be continued..

..na nekoj novoj, xy-toj temi drugacijeg naziva, a iste tematike.
:sax:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#177 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Better Man »

Obrezivanje nije problem, ali jeste ovo što se desilo u Kaknju, tj javno organizovanje obrezivanje. To je bolesno i morbidno i ne razumijem rositelje koji su svoju djecu doveli i izložili javnom maltretiranju i traumama. Sramotno je da nam dolaze Turci i nameću neke svoje običaje koji nemaju veze sa našom tradicijom i jedan intiman čin pretvaraju u javni i prave cirkus od toga.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#178 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Niemand »

Treba vratiti spanske serije nekako i rijesen belaj :nokti:
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#179 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by zvucnikk »

Better Man wrote:Obrezivanje nije problem, ali jeste ovo što se desilo u Kaknju, tj javno organizovanje obrezivanje. To je bolesno i morbidno i ne razumijem rositelje koji su svoju djecu doveli i izložili javnom maltretiranju i traumama. Sramotno je da nam dolaze Turci i nameću neke svoje običaje koji nemaju veze sa našom tradicijom i jedan intiman čin pretvaraju u javni i prave cirkus od toga.
imam osjecaj da je 90% roditelja ove djece sirotinja.Ne bi tu dosao neko ko ne mora..
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#180 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

Better Man wrote:Obrezivanje nije problem, ali jeste ovo što se desilo u Kaknju, tj javno organizovanje obrezivanje. To je bolesno i morbidno i ne razumijem rositelje koji su svoju djecu doveli i izložili javnom maltretiranju i traumama. Sramotno je da nam dolaze Turci i nameću neke svoje običaje koji nemaju veze sa našom tradicijom i jedan intiman čin pretvaraju u javni i prave cirkus od toga.
kad gologuzi homići i lezbe paradiraju gradovima to je njihovo pravo, kad je u pitanju obrezivanje djece to je bolesno i morbidno..
hajd budi iskren pa priznaj da NIKAD ALI BAŠ NIKAD ne bi za pedersku paradu rekao da je bolesna i morbidna.
evo ja pomenuh samopovrijeđivanje i samomasakriranje, pozovi roditelje da spriječe svoju djecu i da se ne masakriraju i ne prave monstrume od sebe ugrađujući u sebe kojekakve halke, metalne kugle, lance itd. nemaš hrabrosti ili to nije bolesno i morbidno nego je cool i inn ??
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#182 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Better Man »

indiana_nije_dzons wrote:
Better Man wrote:Obrezivanje nije problem, ali jeste ovo što se desilo u Kaknju, tj javno organizovanje obrezivanje. To je bolesno i morbidno i ne razumijem rositelje koji su svoju djecu doveli i izložili javnom maltretiranju i traumama. Sramotno je da nam dolaze Turci i nameću neke svoje običaje koji nemaju veze sa našom tradicijom i jedan intiman čin pretvaraju u javni i prave cirkus od toga.
kad gologuzi homići i lezbe paradiraju gradovima to je njihovo pravo, kad je u pitanju obrezivanje djece to je bolesno i morbidno..
hajd budi iskren pa priznaj da NIKAD ALI BAŠ NIKAD ne bi za pedersku paradu rekao da je bolesna i morbidna.
evo ja pomenuh samopovrijeđivanje i samomasakriranje, pozovi roditelje da spriječe svoju djecu i da se ne masakriraju i ne prave monstrume od sebe ugrađujući u sebe kojekakve halke, metalne kugle, lance itd. nemaš hrabrosti ili to nije bolesno i morbidno nego je cool i inn ??
Jeste bolesno što se organizuje javno i što se djeca izlažu traumi. Ne smetaju mi ni homoseksualci, ni lezbijke, ali ne vidim potrebu da paradiraju gradomm i promovišu svoju ljubav. Onda bi i mi hetreoseksualci trebali to raditi. Ljubav je intiman čin dvije osobe i izlaganje iste javnosti gubi svaku draž i smisao.
Last edited by Better Man on 01/08/2015 22:55, edited 1 time in total.
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#183 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

licemjerje je glavna odlika ovih lažnih moralista koji se satraše da zaštite uvijek prava žene muslimanke, prava muslimanskog djeteta, prava muslimanske omladine itd. garantujem hiljadu posto da se nijedan od ovih ''moralista'' ne bi javio ni jednim jedinim postom da je ovako javnu manifestaciju (obrezivanja dječaka) organizovala recimo jevrejska opština u Sarajevu... 8)
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#184 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Dobrinja80 »

johnlock071 wrote:
Dobrinja80 wrote:U nekim evropskim državama se ovo smatra zlostavljanjem djece, a kod nas od toga prave događaj.
Hajd u kojoj zemlji molim te? Što lupaš?

U svakoj evropskoj zemlji imaš kliniku u kojoj se možeš legalno obrezati.
Njemačka, u Kelnu je to sud zabranio, mogu se sunetit samo punoljetni muškarci i to da potpišu pismeni pristanak.
SSP
Posts: 188
Joined: 23/07/2015 20:08

#185 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by SSP »

indiana_nije_dzons wrote:
Better Man wrote:Obrezivanje nije problem, ali jeste ovo što se desilo u Kaknju, tj javno organizovanje obrezivanje. To je bolesno i morbidno i ne razumijem rositelje koji su svoju djecu doveli i izložili javnom maltretiranju i traumama. Sramotno je da nam dolaze Turci i nameću neke svoje običaje koji nemaju veze sa našom tradicijom i jedan intiman čin pretvaraju u javni i prave cirkus od toga.
kad gologuzi homići i lezbe paradiraju gradovima to je njihovo pravo, kad je u pitanju obrezivanje djece to je bolesno i morbidno..
hajd budi iskren pa priznaj da NIKAD ALI BAŠ NIKAD ne bi za pedersku paradu rekao da je bolesna i morbidna.
evo ja pomenuh samopovrijeđivanje i samomasakriranje, pozovi roditelje da spriječe svoju djecu i da se ne masakriraju i ne prave monstrume od sebe ugrađujući u sebe kojekakve halke, metalne kugle, lance itd. nemaš hrabrosti ili to nije bolesno i morbidno nego je cool i inn ??
Znacu ako mogu paradirati i sramotit se drugi, mozemo i mi od svacega napraviti vaser. Hajmo uvesti vaser i kad nekome operisemo slijepo crijevo. Kad mogu pederi sto nebi mogli praviti razne cevlanovice i za ovo, ha ja.

Ja glupe logike, uvijek krivi pederi, jevreji i masoni.
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#186 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Dobrinja80 »

Naravno da je zlostavljanje, jer se radi o dijelovima tijela djeteta, i to bi trebalo čekati da osoba postane punoljetna i sama donese odluku.
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#187 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

Dobrinja80 wrote:Naravno da je zlostavljanje, jer se radi o dijelovima tijela djeteta, i to bi trebalo čekati da osoba postane punoljetna i sama donese odluku.
bi li to isto rekao/rekla svom dijetetu koje bi sa 16 godina da probuši obrvu, nos ili rastegne ušnu resicu?? bi ahaaa.. :-)
bi li osudio/osudila roditelje koji ništa ne rade da svoju djecu spriječe koja to žele sebi napraviti a još nisu punoljetni..bi ahaa

jooo što ne mogu licemjera, braćo draga... :zzzz:
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#188 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Dobrinja80 »

miki27A wrote:
razonoda wrote:ovdje vecinom pisu oni koji su ''prezivjeli'' taj zahvat, no , sta misle nove tate i mame--slazu li se sa tim.
Nisam nova mama, nego nova tetka: sestra rodila malog prije mjeesec i po, vec treci dan obrezan u bolnici. Savrseno normalan medicinski zahvat s kojim su se slozili i sestra i zet.
A hoće li se mali složiti za 18 god?
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#189 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

Dobrinja80 wrote:
miki27A wrote:
razonoda wrote:ovdje vecinom pisu oni koji su ''prezivjeli'' taj zahvat, no , sta misle nove tate i mame--slazu li se sa tim.
Nisam nova mama, nego nova tetka: sestra rodila malog prije mjeesec i po, vec treci dan obrezan u bolnici. Savrseno normalan medicinski zahvat s kojim su se slozili i sestra i zet.
A hoće li se mali složiti za 18 god?
možda se neće složiti ni biti zadovoljan što su mu ti ljudi uopće roditelji, i šta onda??
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#190 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Dobrinja80 »

indiana_nije_dzons wrote:bilo bi poštenije od pokretača teme da prizna kako se njemu živo fućka za izmasakriranim ćunama, nego je riječ o nekom njegovom preziru prema okupljanju Bošnjaka na jednoj ovakvoj ceremoniji i to još pod pokroviteljstvom, podrškom i finansiranjem od strane Turaka.
Prezirem sve što je nazadno i primitivno bez obzira na porijeklo i boli me kita ko je pokrovitelj.
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#191 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Dobrinja80 »

indiana_nije_dzons wrote:
Dobrinja80 wrote:Naravno da je zlostavljanje, jer se radi o dijelovima tijela djeteta, i to bi trebalo čekati da osoba postane punoljetna i sama donese odluku.
bi li to isto rekao/rekla svom dijetetu koje bi sa 16 godina da probuši obrvu, nos ili rastegne ušnu resicu?? bi ahaaa.. :-)
bi li osudio/osudila roditelje koji ništa ne rade da svoju djecu spriječe koja to žele sebi napraviti a još nisu punoljetni..bi ahaa

jooo što ne mogu licemjera, braćo draga... :zzzz:
Znam normalne roditelje koji su zabranili pirsing i tetovaže rijeci. A kad postanu punoljetna, sami odlučuju.
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#192 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Dobrinja80 »

indiana_nije_dzons wrote:
Dobrinja80 wrote:
miki27A wrote: Nisam nova mama, nego nova tetka: sestra rodila malog prije mjeesec i po, vec treci dan obrezan u bolnici. Savrseno normalan medicinski zahvat s kojim su se slozili i sestra i zet.
A hoće li se mali složiti za 18 god?
možda se neće složiti ni biti zadovoljan što su mu ti ljudi uopće roditelji, i šta onda??
Nekontam tvoj odgovor?
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#193 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

Dobrinja80 wrote:
indiana_nije_dzons wrote:bilo bi poštenije od pokretača teme da prizna kako se njemu živo fućka za izmasakriranim ćunama, nego je riječ o nekom njegovom preziru prema okupljanju Bošnjaka na jednoj ovakvoj ceremoniji i to još pod pokroviteljstvom, podrškom i finansiranjem od strane Turaka.
Prezirem sve što je nazadno i primitivno bez obzira na porijeklo i boli me kita ko je pokrovitelj.
i meni je nazadno i primitivno ugrađivanje halki po tijelu, šta je sljedeće kao inn? ugrađivanje pločica u labrnju kao kod nekih primitivnih plemena? pirsing, tetovaže i halčarenje po tijelu mi je baš papanski i primitivno ali nikad ne bih pokrenuo temu ''dušebrižnički'' i lažno se snebivati za prava djece i tinejdžera koji to rade osuđujući primitivizam, neobazrivost i nebrigu njihovih roditelja za djecu. :-)
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#194 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

Dobrinja80 wrote:
indiana_nije_dzons wrote:
Dobrinja80 wrote:Naravno da je zlostavljanje, jer se radi o dijelovima tijela djeteta, i to bi trebalo čekati da osoba postane punoljetna i sama donese odluku.
bi li to isto rekao/rekla svom dijetetu koje bi sa 16 godina da probuši obrvu, nos ili rastegne ušnu resicu?? bi ahaaa.. :-)
bi li osudio/osudila roditelje koji ništa ne rade da svoju djecu spriječe koja to žele sebi napraviti a još nisu punoljetni..bi ahaa

jooo što ne mogu licemjera, braćo draga... :zzzz:
Znam normalne roditelje koji su zabranili pirsing i tetovaže rijeci. A kad postanu punoljetna, sami odlučuju.
ti znaš te normalne roditelje a nisi pokrenuo temu da osudiš roditelje koji to ne zabranjuju svojoj djeci tinejdžerima.dakle, kao što rekoh, teško licemjerje. ;-)
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#195 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Dobrinja80 »

Sunećenje je tezi slučaj, alka i pirsin se može izvaditi ali komad kite će vazda faliti.

A to je na kraju krajeva i odluka tih tinejdžera, ali dijete od nekoliko mjeseci niko nepita.
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#196 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Dobrinja80 »

indiana_nije_dzons wrote:
Dobrinja80 wrote:[quote="indiana_nije_dzons"
bi li to isto rekao/rekla svom dijetetu koje bi sa 16 godina da probuši obrvu, nos ili rastegne ušnu resicu?? bi ahaaa.. :-)
bi li osudio/osudila roditelje koji ništa ne rade da svoju djecu spriječe koja to žele sebi napraviti a još nisu punoljetni..bi ahaa

jooo što ne mogu licemjera, braćo draga... :zzzz:
Znam normalne roditelje koji su zabranili pirsing i tetovaže rijeci. A kad postanu punoljetna, sami odlučuju.
ti znaš te normalne roditelje a nisi pokrenuo temu da osudiš roditelje koji to ne zabranjuju svojoj djeci tinejdžerima.dakle, kao što rekoh, teško licemjerje. ;-)[/quote]

Ja pirsing podržavam, posebno lijepo izgleda na pupku mladih djevojki.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#197 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by uglavnomja »

pirsing, tetovaze, plasticne operacije (ako nemaju medicinski razlog) su zabranjene za osobe mladje od 18 godina.

u iznimnim slucajevima roditelji mogu dati priistanak, isto kao i za abortus ... ali i za pristanak roditelja postoji starosna granica, mislim 16 godina.

sa 16 godina je to vec klipan ili klipaca, puna hormona i adrenalina ...



a ovdje su tema BEBE! hebotezivot, sunetili bebce od mjeseca dana :run:





inace, neki bi roditelji ucinili uslugu svima da nisu poslali djecu u skolu da nauce pisati :oops:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#198 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Niemand »

meni je morbidnije da im vade slijepo crijevo :( bebama :( sta je ovim roditeljima ikako, volil iko vise svoju djecu :(
:roll:
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#199 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by U-zap »

indiana_nije_dzons wrote:licemjerje je glavna odlika ovih lažnih moralista koji se satraše da zaštite uvijek prava žene muslimanke, prava muslimanskog djeteta, prava muslimanske omladine itd. garantujem hiljadu posto da se nijedan od ovih ''moralista'' ne bi javio ni jednim jedinim postom da je ovako javnu manifestaciju (obrezivanja dječaka) organizovala recimo jevrejska opština u Sarajevu... 8)

Da je...ali nije i nikada nece. U tome je stvar, sto kod Jebreja ovo nikad neces vidjeti dok kod turkofila hoces i tko jos zna sta ce jos izmisliti.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#200 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Tito_i_Partija »

Dobrinja80 wrote:Njemačka, u Kelnu je to sud zabranio, mogu se sunetit samo punoljetni muškarci i to da potpišu pismeni pristanak.
Oboreno od strane Bundestaga jos 2013 godine, informisi se.

http://www.spiegel.de/international/ger ... 24984.html
Ultimately, the Bundestag, Germany's parliament, passed a law allowing the religious procedure. According to the new rules, specially qualified members of religious communities can perform the operation in the first six months of a boy's life, after which it must be performed by a physician.
Post Reply