Sumorne teme

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#1 Sumorne teme

Post by homega »

Gotovo redovno, nakon čitanja rasprava na ovom forumu, osjetim neku mučninu, neku gorčinu i neobjašnjivo razočarenje. Zašto su rasprave na ovom forumu toliko depresivne, zašto se vodi stalno prepucavanje učesnika, konstantno vrijeđanje, neovisno o forumskim "nickovima" i tajnosti stvarnog identiteta, stalno nadmudrivanje i pokušaj pozicioniranja najpametnije "sveznalice". Skoro svaka tema je sumornog sadržaja, ne postoji neka iz koje je moguće pročitati neku tehnološku ili tehničku novost, neko pozitivno iskustvo, bilo šta pozitivno. Pa i na temama o auto-putevima, npr., na kojoj bi trebali raspravljati o pozitivnim okolnostima, i tu se javljaju negativci i pišu negativno...

Kakvo smo društvo postali, o čemu se radi... :?
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#2 Re: Sumorne teme

Post by animals »

homega wrote:Gotovo redovno, nakon čitanja rasprava na ovom forumu, osjetim neku mučninu, neku gorčinu i neobjašnjivo razočarenje. Zašto su rasprave na ovom forumu toliko depresivne, zašto se vodi stalno prepucavanje učesnika, konstantno vrijeđanje, neovisno o forumskim "nickovima" i tajnosti stvarnog identiteta, stalno nadmudrivanje i pokušaj pozicioniranja najpametnije "sveznalice". Skoro svaka tema je sumornog sadržaja, ne postoji neka iz koje je moguće pročitati neku tehnološku ili tehničku novost, neko pozitivno iskustvo, bilo šta pozitivno. Pa i na temama o auto-putevima, npr., na kojoj bi trebali raspravljati o pozitivnim okolnostima, i tu se javljaju negativci i pišu negativno...

Kakvo smo društvo postali, o čemu se radi... :?
Ma nista narocito..samo ljudski ego..
nisu forumasi tako losi, kao sto lose pisu :D
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#3 Re: Sumorne teme

Post by Towelie »

homega wrote:Gotovo redovno, nakon čitanja rasprava na ovom forumu, osjetim neku mučninu, neku gorčinu i neobjašnjivo razočarenje. Zašto su rasprave na ovom forumu toliko depresivne, zašto se vodi stalno prepucavanje učesnika, konstantno vrijeđanje, neovisno o forumskim "nickovima" i tajnosti stvarnog identiteta, stalno nadmudrivanje i pokušaj pozicioniranja najpametnije "sveznalice". Skoro svaka tema je sumornog sadržaja, ne postoji neka iz koje je moguće pročitati neku tehnološku ili tehničku novost, neko pozitivno iskustvo, bilo šta pozitivno. Pa i na temama o auto-putevima, npr., na kojoj bi trebali raspravljati o pozitivnim okolnostima, i tu se javljaju negativci i pišu negativno...

Kakvo smo društvo postali, o čemu se radi... :?
Nista cudno, jednostavno ovaj forum a i ostali u regionu ovakve tematike funkcionisu na slican nacin. A nije bas da je sve negativno, zavisi od perspektive iz koje posmatras. Nemoj uzimati za ozbiljno sve sto ljudi pisu ovde, nije isto nesto govoriti u javnosti i iz udubnosti fotelje pred kompjuterom. I izbegavaj ove "ozbiljne" teme.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#4 Re: Sumorne teme

Post by Šveđanin »

Ma zavladala je neka dosada na forumu, ali sad je bolje vraća se u normalu..

To je malo razbijeno ovim događajima iz Pariza i akcija policija i klix ali mjesec prije toga je na forumu bilo mrtvilo.

Dakle onaj period od kad su se smirile strasti u vezi izgleda novog foruma pa do napada na klix... mrtvilo bilo.
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#5 Re: Sumorne teme

Post by gnjev »

Pariz je vratio forum iz mrtvih . Jos ako se ispostavi da fakat neki manijak pali auta po Sarajevu pa i on dobije temu eto ludila ...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6 Re: Sumorne teme

Post by O'zone »

Jbo forum, smoriše me ljudi u real life-u :roll:

Grayscale kud god se okrenem čak se i vrijeme urotilo da bude sumorno :izet:
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#7 Re: Sumorne teme

Post by Leo_alfa »

homega wrote:Gotovo redovno, nakon čitanja rasprava na ovom forumu, osjetim neku mučninu, neku gorčinu i neobjašnjivo razočarenje. Zašto su rasprave na ovom forumu toliko depresivne, zašto se vodi stalno prepucavanje učesnika, konstantno vrijeđanje, neovisno o forumskim "nickovima" i tajnosti stvarnog identiteta, stalno nadmudrivanje i pokušaj pozicioniranja najpametnije "sveznalice". Skoro svaka tema je sumornog sadržaja, ne postoji neka iz koje je moguće pročitati neku tehnološku ili tehničku novost, neko pozitivno iskustvo, bilo šta pozitivno. Pa i na temama o auto-putevima, npr., na kojoj bi trebali raspravljati o pozitivnim okolnostima, i tu se javljaju negativci i pišu negativno...

Kakvo smo društvo postali, o čemu se radi... :?
http://youtube.com/watch?v=7XijBaa3_WQ
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8 Re: Sumorne teme

Post by Hajvan »

O'zone wrote:Jbo forum, smoriše me ljudi u real life-u :roll:

Grayscale kud god se okrenem čak se i vrijeme urotilo da bude sumorno :izet:
true. :(
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#9 Re: Sumorne teme

Post by KENJAC »

Ja kuci ne smijem pisnut od zene ! Dodjem na posao i moram da se pokunjim pred sefom. Malo sam gluplji pa bez googla ne smijem zapocet nikakav dijalog sa rajom uzivo ! U stvari ja i nemam raje ! Onda dodjem kuci, sjednem pred kompjuter i istresem sve moje komplekse ! Jednostavno brate !
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#10 Re: Sumorne teme

Post by Hajvan »

KENJAC wrote:Ja kuci ne smijem pisnut od zene ! Dodjem na posao i moram da se pokunjim pred sefom. Malo sam gluplji pa bez googla ne smijem zapocet nikakav dijalog sa rajom uzivo ! U stvari ja i nemam raje ! Onda dodjem kuci, sjednem pred kompjuter i istresem sve moje komplekse ! Jednostavno brate !
ja isti ti, ti isti ja, brate napaćeni.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#11 Re: Sumorne teme

Post by Challenger__ »

:lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#12 Re: Sumorne teme

Post by It_is_a_Leclerc »

Meni je ok :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#13 Re: Sumorne teme

Post by Hajvan »

It_is_a_Leclerc wrote:Meni je ok :D
ouh?!

you're entering the deep joy of self-denial.
User avatar
Miss_E25
Posts: 62
Joined: 14/01/2015 02:30

#14 Re: Sumorne teme

Post by Miss_E25 »

Mi smo kao nacija pasivni, pesimisticni, negativni, podrugljivi, zavidni i sarkasticni. Uvijek mislimo da smo u pravu, i ne daaaj Boze nekom drugom priznati da su njegovi argumenti jaci od tvojih, a kamoli da je dosegao neki zivotni uspjeh. Primjer: "Ma 'ta ce Dzeeeko, ja mu kroz noge probaciv'o." :lol: :lol: :lol:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#15 Re: Sumorne teme

Post by KENJAC »

Hajvan wrote:
KENJAC wrote:Ja kuci ne smijem pisnut od zene ! Dodjem na posao i moram da se pokunjim pred sefom. Malo sam gluplji pa bez googla ne smijem zapocet nikakav dijalog sa rajom uzivo ! U stvari ja i nemam raje ! Onda dodjem kuci, sjednem pred kompjuter i istresem sve moje komplekse ! Jednostavno brate !
ja isti ti, ti isti ja, brate napaćeni.
Sto je i logicno ! Kenjac i Hajvan moraju bit neki rod !
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#16 Re: Sumorne teme

Post by jefferson »

Miss_E25 wrote:Mi smo kao nacija pasivni, pesimisticni, negativni, podrugljivi, zavidni i sarkasticni. Uvijek mislimo da smo u pravu, i ne daaaj Boze nekom drugom priznati da su njegovi argumenti jaci od tvojih, a kamoli da je dosegao neki zivotni uspjeh. Primjer: "Ma 'ta ce Dzeeeko, ja mu kroz noge probaciv'o." :lol: :lol: :lol:
Ma od svega, pesimizam je najgori kao i konstantna borba da se ocuva status quo.
1. Nema nista od ovoga (ta ce Dzeko....)
2. Dobro je kako moze biti
3. Dovoljno je (ovo mi je najgora uzrecica).
4. Konstantno izbjegavanje odgovornosti (zato se vole ljudi baviti temamam na koje ama bas nikakv uticaj nemaju jer nece biti ni odgovorni).
5. Teorije zavjere: vazda neko kuje neku zavjeru protiv njih.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#17 Re: Sumorne teme

Post by razonoda »

KENJAC wrote:Ja kuci ne smijem pisnut od zene ! Dodjem na posao i moram da se pokunjim pred sefom. Malo sam gluplji pa bez googla ne smijem zapocet nikakav dijalog sa rajom uzivo ! U stvari ja i nemam raje ! Onda dodjem kuci, sjednem pred kompjuter i istresem sve moje komplekse ! Jednostavno brate !
:lol: :stasreko: :bije: :lol:
El_comadante
Posts: 9042
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#18 Re: Sumorne teme

Post by El_comadante »

jefferson wrote:
Miss_E25 wrote:Mi smo kao nacija pasivni, pesimisticni, negativni, podrugljivi, zavidni i sarkasticni. Uvijek mislimo da smo u pravu, i ne daaaj Boze nekom drugom priznati da su njegovi argumenti jaci od tvojih, a kamoli da je dosegao neki zivotni uspjeh. Primjer: "Ma 'ta ce Dzeeeko, ja mu kroz noge probaciv'o." :lol: :lol: :lol:
Ma od svega, pesimizam je najgori kao i konstantna borba da se ocuva status quo.
1. Nema nista od ovoga (ta ce Dzeko....)
2. Dobro je kako moze biti
3. Dovoljno je (ovo mi je najgora uzrecica).
4. Konstantno izbjegavanje odgovornosti (zato se vole ljudi baviti temamam na koje ama bas nikakv uticaj nemaju jer nece biti ni odgovorni).
5. Teorije zavjere: vazda neko kuje neku zavjeru protiv njih.
kod nas je Minder-efendija, svako nešto priča, pametuje kad je nešto raditi/uraditi nemoj mene Boga ti. i uvijek nam je neko drugi kriv: vlast, RS, OHR, sudija, itd itsl.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#19 Re: Sumorne teme

Post by Truba »

forum je takav od 2003.
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#20 Re: Sumorne teme

Post by muha_sa »

El_comadante wrote:
kod nas je Minder-efendija, svako nešto priča, pametuje kad je nešto raditi/uraditi nemoj mene Boga ti. i uvijek nam je neko drugi kriv: vlast, RS, OHR, sudija, itd itsl.
iliti minderpuza :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#21 Re: Sumorne teme

Post by mousstapha »

Eurosa wrote:Samo da ne puca :roll:
Bice, bolje. Tek je rat stao. Neka malo.
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#22 Re: Sumorne teme

Post by U-zap »

Svaki post mora sadrzavati jednu od kljucnih rijeci kao npr. Poljiticari, krivi, nebeski, narod, smog(s-mog).
User avatar
Bluemore
Posts: 4375
Joined: 18/06/2010 21:18

#23 Re: Sumorne teme

Post by Bluemore »

sumorni ljudi, sumorne teme...
User avatar
Dr Kova
Posts: 14618
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#24 Re: Sumorne teme

Post by Dr Kova »

vlada opšte nezadovoljstvo, zbog manjka posla i para.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#25 Re: Sumorne teme

Post by Truba »

a od 2008 se spominje i rat :D
Post Reply