Sumnja na uređaj za krađu kartica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Locked
muki_muky
Posts: 428
Joined: 13/01/2022 18:07

#1 Sumnja na uređaj za krađu kartica

Post by muki_muky »

Prije svega izvinjavam se ako vec ima neka slicna tema, prelistao sam 7 stranica i nisam mogao nista slicno pronaci.

Jutros dok sam placao robu u merkatoru primjetio sam da na svim kasama, otprilike iza ili pored monitora ima uredjaj za citanje/pisanje magnetnih traka sa bankovnih ili ostalih kartica. Ovo me stvarno zabrinulo, jer koliko znam po ostalim merkatorima nikad nisam vidio nista slicno. Ne znam je li to to, ili je u pitanju nesta drugo?

Image
dzenanalic22
Posts: 920
Joined: 28/08/2017 16:30

#2 Re: Sumnja na uređaj za krađu kartica

Post by dzenanalic22 »

muki_muky wrote: 13/12/2023 11:19 Prije svega izvinjavam se ako vec ima neka slicna tema, prelistao sam 7 stranica i nisam mogao nista slicno pronaci.

Jutros dok sam placao robu u merkatoru primjetio sam da na svim kasama, otprilike iza ili pored monitora ima uredjaj za citanje/pisanje magnetnih traka sa bankovnih ili ostalih kartica. Ovo me stvarno zabrinulo, jer koliko znam po ostalim merkatorima nikad nisam vidio nista slicno. Ne znam je li to to, ili je u pitanju nesta drugo?

Image
Te uređaje koriste samo za provlačenje kartica za sakupljanje bodova (npr. Pika kartice).
laik1981
Posts: 13204
Joined: 05/12/2012 13:04

#3 Re: Sumnja na uređaj za krađu kartica

Post by laik1981 »

muki_muky wrote: 13/12/2023 11:19 Prije svega izvinjavam se ako vec ima neka slicna tema, prelistao sam 7 stranica i nisam mogao nista slicno pronaci.

Jutros dok sam placao robu u merkatoru primjetio sam da na svim kasama, otprilike iza ili pored monitora ima uredjaj za citanje/pisanje magnetnih traka sa bankovnih ili ostalih kartica. Ovo me stvarno zabrinulo, jer koliko znam po ostalim merkatorima nikad nisam vidio nista slicno. Ne znam je li to to, ili je u pitanju nesta drugo?

Image
Provuce ti onu pika karticu tu :mrgreen: I ima to u svim merkatorima i konzumima, kao i u ostalim trgovinama koje imaju svoje kartice.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3795
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#4 Re: Sumnja na uređaj za krađu kartica

Post by anex »

'Nači PIKA 8-) :-D

Slučan završen.
Locked