SUDSKA VLAST U BOSNI I HERCEGOVINI

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Filozofx

SUDSKA VLAST U BOSNI I HERCEGOVINI

Post by Filozofx » 30/06/2011 08:26

Postoje brojni primjeri u BiH kako funkcioniše sudska vlast. Da li po vama radi nepristrano ili ste pak možda bili predmet u sudskoj odluci koja je nepravedna i pristrana. Evo na primjer kako je sudstvo veoma pristrano reagovalo za zloupotrebu položaja od strane profesora sarajevskog pravnog fakulteta u Tuzli- na poznatu sex aferu sa studenticama.
Ti su ljudi oslobođeni , a samo je vozač dobio zatvorsku kaznu. Da bi nakon nekog vremena oglasio se sarajevski Univerzitet sa odlukom etičkog komiteta što možete vidjeti ovdje: http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=42580#x
Kao što vidite , etički komitet sarajevskog Univerziteta je zabranio rad nekim profesorima u smislu da ne predaju do 70te godine života jednog je kaznio dvije godine a trećem samo ukor, stim da to važi samo za sarajevski Univerzitet, dok na drugim univerzitetima mogu da rade.

Zar nešto što je nemoralno na sarajevskom univerzitetu nije nemoralno na nekom drugom, u kakvoj to mi zemlji živimo!?

Dakle,šta je sa kaznom od sudskih organa, kazna za zloupotrebu položaja u cilju pridobijanja studentica u svrhu seksualnog zadovoljstva- ma kakve mi to sudije imamo . Mislim da ovdje leži najveći dio problema u društvu i državi jer ovakve sudije kažnjavaju samo bezakonje koje je sitno i slabašno a teška krivična djela koje čine moćnici ostaju nekažnjena. Šta uraditi sa sudijama koji sude pristrano i tako krše zakon!?.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Re: SUDSKA VLAST U BOSNI I HERCEGOVINI

Post by PipiDugaDevetka » 30/06/2011 08:39

Samo mi je jedno drago, a to je što je Sud u Tz utvrdio da pojedini od tih profesora imaju problema sa gravitacijom.

Poznato je da gravitacija čini da stvari padaju, a neke stvari da beznadežno vise.

Suzie Q

Post by Suzie Q » 30/06/2011 09:53

a šta ćemo sa studenticama koje su pristajale da sexom polažu ispite? vjerojatno će istom tehnikom doći i do zaposlenja...hoće li se njima oduzeti diplome ili će se dozvoliti da iste budu akademske građanke u rangu sa nama ostalima koji smo se namučili da položimo ispite?

čini mi se da se u ovoj cijeloj priči gledalo samo na profesore ali kazna je trebala biti jednaka i curama koje su pristajale. žensko sam i mogu samo reći da bih se prije ispisala s fakulteta nego što bih pristala na sex radi ispita, prema tome treba kazniti onoga koji uzima mito ali i onoga koji daje.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Post by O'zone » 30/06/2011 10:06

Suzie Q wrote:a šta ćemo sa studenticama koje su pristajale da sexom polažu ispite? vjerojatno će istom tehnikom doći i do zaposlenja...hoće li se njima oduzeti diplome ili će se dozvoliti da iste budu akademske građanke u rangu sa nama ostalima koji smo se namučili da položimo ispite?

čini mi se da se u ovoj cijeloj priči gledalo samo na profesore ali kazna je trebala biti jednaka i curama koje su pristajale. žensko sam i mogu samo reći da bih se prije ispisala s fakulteta nego što bih pristala na sex radi ispita, prema tome treba kazniti onoga koji uzima mito ali i onoga koji daje.

:thumbup:

A što se sudstva tiče pristrano je itekako.
Zadnji procesi protiv Čovića to pokazuju. Od tri procesa na jednom je proglašen krivim i nepravosnažno osuđen na dvije godine pa se po žalbi sud proglasio nenadležnim te proslijedio predmet na Kantonalno tužilaštvo, drugi predmet i optužnica protiv njega i BičakĆića ista stvar samo su sad oslobođeni jer je neko zagubio dokaze (da se ovo desilo bilo gdje kompletno bi tužilaštvo bilo smjenjeno ali srećom desi se u Bosni) i na kraju treći slučaj Eronet i privatizacija ljudi puhnuli četiri miliona maraka ali eto nije to neka šteta pa izađoše slobodni.

Zaključak ako si sitna riba i maznuo si oko cca 10 000 do 100 000 maraka čeka te robija ako si bolji i pametniji pa si odradio 1 000 000 pa nadalje e onda nikom ništa čovjek se snašao NIJE KRIV!

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 30/06/2011 10:23

Suzie Q wrote:a šta ćemo sa studenticama koje su pristajale da sexom polažu ispite? vjerojatno će istom tehnikom doći i do zaposlenja...hoće li se njima oduzeti diplome ili će se dozvoliti da iste budu akademske građanke u rangu sa nama ostalima koji smo se namučili da položimo ispite?

Ovim curama koje su hrabro svjedočile na sudu da pojedini profesori nisu mogli obaviti radnju i pored viagrizacije, ja bih oprostio.

Sreća, pa studentice nisu buduće doktorice medicine.
Žalosna nam mačkaNje što bi rekla forumašica @sanabe.

Suzie Q

Post by Suzie Q » 30/06/2011 10:48

a šta ako su profesorice pa ti jednoga dana budu učile djecu?

btw. to što profesori nisu mogli odraditi posao ne znači da one nisu bile spremne raširiti noge

seln

Post by seln » 30/06/2011 10:50

Suzie Q wrote:a šta ako su profesorice pa ti jednoga dana budu učile djecu?

btw. to što profesori nisu mogli odraditi posao ne znači da one nisu bile spremne raširiti noge

Vjeruj, nisu puno spremnije ni one koje redovnim putem zavrse fakultet. Nivo je pao u podrum.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 30/06/2011 12:11

Suzie Q wrote:a šta ako su profesorice pa ti jednoga dana budu učile djecu?

Izjasnio sam se citirajući @sanabe:
Žalosna nam mačkaNje!

prljavi Hare
Been thanked: 2 times

Post by prljavi Hare » 01/07/2011 14:01

Ne brinite,preCjednik je isposlovao reformu pravosuđa! :thumbup: Da ne bi preCjednika i referenduma,bog zna
kad bi to počelo,zato HVALA PRECJEDNIČE! :thumbup:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 01/07/2011 17:21

prljavi Hare wrote:Ne brinite,preCjednik je isposlovao reformu pravosuđa! :thumbup: Da ne bi preCjednika i referenduma,bog zna
kad bi to počelo,zato HVALA PRECJEDNIČE! :thumbup:

Trebalo bi ga odlikovati Zlatnim ordenom sa zlatnim ljiljanima i ukrštenim ''Nektarskim'' + ''Klipačom sarajevskom Premium''.

Post Reply