Sudjene Turkovic i saradnici

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

fatality

Sudjene Turkovic i saradnici

Post by fatality » 08/05/2012 11:14

Ne znam ni sam sto, ali prekojuce sam slucajno naletio na jedan video sa ovog sudjenja, i od tada sam se "navukao". Nakon sto sam pregledao sve sto youtube, pogled ovog, nudi nalazim se pred malim problemom. Naime video uvijek traje 10 minuta po svjedoku, i taman kad pocne bit interesantno oni prekinu. Ima par svjedoka gdje gorim od zelje da cujem sta se dalje desilo, ali nigdje nisam uspio da nadjem taj drugi,treci,cetvrti ... dio. Prati li jos neko ovo, i ima li negdje opsirnijeg materijala ?( iako mislim da sud vjerovatno odredjuje sta se smije pustit u javnost a sta ne)

hamalalija

Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by hamalalija » 08/05/2012 11:28

Mislim da je upravo zbog cirkusa prekinuto snimanje sudjenja za javnost, nisam siguran.

mcdias

Post by mcdias » 08/05/2012 11:35

Pozdrav

Ja sam radio na Sudu BiH u tehnickom odjelu zadnjih 7 godina, tacnije do prije 2 i po mjeseca pa sam upoznat sa tom problematikom, Zbog finansijskih nedostataka tj malog budzeta nije moguce svako sudjenje izdavati javnosti. Moze se izdati najvise 10 minuta jer pored finansijskih problema ima dosta povjerljivog sadrzaja i dosta sjednica je zatvoreno za javnost pa se to ne moze prikazati u javnosti. Ja licno nisam nikada pratio to sudjenje ni kada sam tamo radio jer sam se na Sudu BiH nagledao i naslusao svega i svacega, nazalost, ali sam cuo da je jako interesantno.

Pozdrav

fatality

Post by fatality » 08/05/2012 11:46

mcdias wrote:Pozdrav

Ja sam radio na Sudu BiH u tehnickom odjelu zadnjih 7 godina, tacnije do prije 2 i po mjeseca pa sam upoznat sa tom problematikom, Zbog finansijskih nedostataka tj malog budzeta nije moguce svako sudjenje izdavati javnosti. Moze se izdati najvise 10 minuta jer pored finansijskih problema ima dosta povjerljivog sadrzaja i dosta sjednica je zatvoreno za javnost pa se to ne moze prikazati u javnosti. Ja licno nisam nikada pratio to sudjenje ni kada sam tamo radio jer sam se na Sudu BiH nagledao i naslusao svega i svacega, nazalost, ali sam cuo da je jako interesantno.

Pozdrav

Steta. Al bas ima stvari koje bih rado volio cuti ( npr. onaj lik sto su mu trazili kucu da provedu noc, a u toj kuci ubise 2 covjeka i kasnije mu nisu dali da se vrati tu nego ga poslali negdje na vikendicu kao ne treba on sad kuci ... )
elem imao bih jos jedno pitanje tehnicke prirode. Mogu li ja kao gradjanin prisustvovat sudjenju, i ako mogu, moram li se nedje prijaviti ?

mcdias

Post by mcdias » 08/05/2012 11:50

Mozes dok je otvoreno za javnost.

Mislim da samo trebas doci prije pocetka sudjenja na recepciju Suda BiH i traziti da prisustvujes tom i tom sudjenju i recepcioner ce te uputiti gdje da ides. Ako se sjednica zatvori za javnost tada svi moraju izaci iz sudnice radi povjerljivog sadrzaja sjednice. Nadam se da sam barem malo pomogao.

Pozdrav

fatality

Post by fatality » 08/05/2012 11:53

mcdias wrote:Mozes dok je otvoreno za javnost.

Mislim da samo trebas doci prije pocetka sudjenja na recepciju Suda BiH i traziti da prisustvujes tom i tom sudjenju i recepcioner ce te uputiti gdje da ides. Ako se sjednica zatvori za javnost tada svi moraju izaci iz sudnice radi povjerljivog sadrzaja sjednice. Nadam se da sam barem malo pomogao.

Pozdrav

jesi, super hvala ti .
Jos me samo interesuje gdje bih mogao naci termine sudjenja, samo u sudu ili ima i negdje online ?

hvala jos jednom na informacijama

hadzinicasa

Post by hadzinicasa » 08/05/2012 11:55

www.sudbih.gov.ba

imaš raspored svih suđenja.

mcdias

Post by mcdias » 08/05/2012 11:56

hadzinicasa wrote:http://www.sudbih.gov.ba

imaš raspored svih suđenja.

To je to :)

plejka2

Post by plejka2 » 08/05/2012 15:48

:lol:
cuo sam da raja ide na utakmice,u kino,na kafu....al da idu na suđenje nako bezveze nisam do sad :razz:

jazzer

Post by jazzer » 08/05/2012 16:02

fatality wrote:jesi, super hvala ti .
Jos me samo interesuje gdje bih mogao naci termine sudjenja, samo u sudu ili ima i negdje online ?

plejka2 wrote::lol:
cuo sam da raja ide na utakmice,u kino,na kafu....al da idu na suđenje nako bezveze nisam do sad :razz:

Bas :lol: ..

@ fatality

ne zaboravi kospe, da bude potpun ugodjaj :)

marschall

Post by marschall » 08/05/2012 16:10

jazzer wrote:

@ fatality

ja sad kontam da curu izvedem tamo...
jebo holywood kino filmove i pozoriste, sve na jednom mjestu..

plejka2

Post by plejka2 » 08/05/2012 16:12

:lol:
jos dzaba :razz:

eto nove furke gdje bi pojedinci cak mogli i zaradit prodajom ulaznica :D

realno kad pogledas ovaj turkovic je sad poznat ko messi :mrgreen:

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 08/05/2012 16:17

Imas u Danima sedmicni izvjestaj. Dosta tih detalja o kojima pises je objasnjeno tamo...

fatality

Post by fatality » 08/05/2012 17:33

jazzer wrote:

@ fatality

cinjenica da je moguce prisustvovati govori da ima i potraznja. U mnogim zemljama se prate velika sudjenja, i ovo me zaintrigiralo jer sam cuo par imena koja su mozda upetljana i jednostavno me interesuje kako to kod nas funkcionise. Ono sto mi se dojmilo su advokati i njihova pitanja, nekako mi se cini da nisu uopste da nivou zadatka, moze biti i da je moj licni dojam jer se ne razumijem pretjerano u pravo, ali mi se ne cini da iko od njih pretjerano dobar u ovom sto radi(ovdje pricam o tuzilastvu i turkovicevom metuzalemu jer od ostalih nisam cuo mnogo). samo kad se sjetim onaj jedan detalj kad je tuziteljstvo "zaboravilo" neki dokaz, pa salju nekog saradnika da to na brzinu donese :lol:
Al najvise mi se svidja kad turkovic pokusava da ispituje nekog, ono bas vidis da bi ga najradije ubio, al ne moze. Il kad je govorio da ga SIPA prepada i da ga je strah i kako bi se volio pobit sa specijalcem sto ga cuva jer ga maltretira :lol:
Elem sve u svemu, bolje od bilo kojeg filma, a jos istina :)

Salah ad-Din

Post by Salah ad-Din » 08/05/2012 17:44

Logicno da se moze prisustvovati sudjenjima :D
Sve u cilju transparentnosti i pravednosti :)

ma ja sve se nema, a na sudjenjima se kospice grickaju i cure se vodaju :P

fatality

Post by fatality » 08/05/2012 17:47

Salah ad-Din wrote:Logicno da se moze prisustvovati sudjenjima :D
Sve u cilju transparentnosti i pravednosti :)

ma ja sve se nema, a na sudjenjima se kospice grickaju i cure se vodaju :P

u to sta je logicno a sta ne, necemo ulaziti :)
Last edited by fatality on 08/05/2012 17:49, edited 1 time in total.

fatality

Post by fatality » 08/05/2012 17:49

GandalfSivi wrote:Imas u Danima sedmicni izvjestaj. Dosta tih detalja o kojima pises je objasnjeno tamo...

hvala za info, problem je samo sto nisam u bosni trenutno, nadam se da mogu ovdje negdje dane naci

Salah ad-Din

Post by Salah ad-Din » 08/05/2012 17:49

fatality wrote:
u to sta je logicno a sta necemo ulaziti :)

Kako ti kazes :D

Entropio

Post by Entropio » 08/05/2012 17:53

.

Salah ad-Din

Post by Salah ad-Din » 08/05/2012 18:04

Naravno, svi se zale kako je grad pun kriminalaca, hoce da strajkuju, a onda se cude kada se neko zanima za ishod sudjenja nekim kriminalcima, posebno jednom kao sto je Zijad.

plejka2

Post by plejka2 » 08/05/2012 18:34

semlaca wrote:

Za neke je ovo suđenje mnogo bitnije od npr kafe, kina, utakmice...

dapace al sam ja reko za one koji idu nako bezveze :razz:

plejka2

Post by plejka2 » 08/05/2012 18:37

Salah ad-Din wrote:Naravno, svi se zale kako je grad pun kriminalaca, hoce da strajkuju, a onda se cude kada se neko zanima za ishod sudjenja nekim kriminalcima, posebno jednom kao sto je Zijad.

Sta imas ti ili bilo ko ovde od toga sa tim kolko ce on dobit kad je takvih i slicnih koliko hoces?
Ja koliko znam zijad nije hapo i bo po tramvajima neduzne civile....
Takvi kao on me najmanje "strah".....
Ne kazem da za takve se ne treba interesovat al ovi mladji su mnogo veci problem sto se i vidi iz crne hronike.

plejka2

Post by plejka2 » 08/05/2012 19:18

Ne kazem ja da to nije od vaznosti i da treba zanemarit al cinjenica je da narod nikad nije izlazio na ulice zbog turkovica i slicnih njemu(sto se mogu nazvat mafijom)....
Ti sto su radili za njega sada sigurno rade za nekog drugog jer takvi ne idu nikad sa konja na magarca.
Pa i ti mafijasi nece uzet svakog da im radi imaju i oni kasting vjeruj mi :razz:

Moje misljenje je da su za drogu odgovorne vise sile i da ovi sitni klosari nemaju veze sa tim.
A mislim da je svima poznato koja je to visa sila ;-)
Last edited by plejka2 on 08/05/2012 19:21, edited 1 time in total.

fatality

Post by fatality » 08/05/2012 19:21

plejka2 wrote:
semlaca wrote:

Za neke je ovo suđenje mnogo bitnije od npr kafe, kina, utakmice...

dapace al sam ja reko za one koji idu nako bezveze :razz:

a koji si ti meni lik. i meni nije jasno kako neko citav dan moze sjedit na kafi i bacat suplju, al ja ne prilazim svakom za stol i govorim "svega ti kako mozes citav dan sjedit tu sa markicom i ispijat tu kaficu", tako da uzivaj i opusti se, ima nas svakakvih. Ja se davno pomirio sa tim trebao bi i ti ( kao i ovi ostali iznad koji se ibrete)

plejka2

Post by plejka2 » 08/05/2012 19:23

fatality wrote:a koji si ti meni lik. i meni nije jasno kako neko citav dan moze sjedit na kafi i bacat suplju, al ja ne prilazim svakom za stol i govorim "svega ti kako mozes citav dan sjedit tu sa markicom i ispijat tu kaficu", tako da uzivaj i opusti se, ima nas svakakvih. Ja se davno pomirio sa tim trebao bi i ti ( kao i ovi ostali iznadkoji se ibrete)

Opusten sam ja samo mi je bezveze kad me neko citira sa necim sto nisam rekao...
Uzivaj u sudjenju iso bi i ja al mi nije dobro kad se takvim ustanovama priblizim :razz:
Osjecam neku nelagodu u stomaku :D

Post Reply