Sucmurasto-crno-plavi

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Koja griva vise pali?

Plavi se Jadran talasa
4
17%
Nek' je mrk k'o ugalj
12
52%
Kesten na glavi, bukva unutra
7
30%

Total votes: 23

monolog

Sucmurasto-crno-plavi

Post by monolog » 07/08/2006 15:45

Evo jos jedna u nizu tema za gubljenje vremena, a obraca se djevojkama:

Mnoge djevojke kad mastaju i sanjaju o idealnom momku, onda je to redovno neki visoki crnokosi osjecajan tip. Eh sad... kad jednom zaista navedu jednog "idealnog", barem po izgledu, onda je to u 88% slucajeva Brad Pitt, pa tu dolazi do lokalne kontradikcije.

Muskarci su barem jednostavni. I kad neko kaze da voli ili ne voli plavuse, crnke, visoke, niske itd., vrlo lako pukne na neku drugaciju jer u stvari i nema tako detaljnu sliku kakvu djevojku zeli... (ili ima ali drzimo se teme :-) ) Djevojke, kao sto neko rece, idu u detalje...

Da vidimo statistiku. I kako ovdje ima hrpa dijaspore, mozda rezultat ankete bude neki planetarni prosjek :D :D

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 07/08/2006 16:23

ja onako na skalama privlacnosti (Brad Pitt mi je mlaaaaaaaaaaaaaaaaaakonja samo takav btw) preferiram visoke crnokose osjecajne :D ref: pogledaj temu VOLITE LI MRKE :lol: :D sto opet nista ne znaci jer sto se veza tice puno cesce sam zavrsavala sa svijetloputijim likovima :D valjda se tako zalomilo :D (il se cuvam za Keanu Reeves-a po stare dane :lol:)...

Pearl

Post by Pearl » 07/08/2006 22:05

anais_nin wrote:ja onako na skalama privlacnosti (Brad Pitt mi je mlaaaaaaaaaaaaaaaaaakonja samo takav btw) preferiram visoke crnokose osjecajne :D ref: pogledaj temu VOLITE LI MRKE :lol: :D sto opet nista ne znaci jer sto se veza tice puno cesce sam zavrsavala sa svijetloputijim likovima :D valjda se tako zalomilo :D (il se cuvam za Keanu Reeves-a po stare dane :lol:)...

poDApisujem :):)

kod mene je visok i crn bio samo jedan, ali mu je sve drugo falilo :D ... pa sam od trazenja momka "po tipu" odustala...
mada na mrke srce zakuca jace.. po defaultu ... :D

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 07/08/2006 22:17

Eh po¹to nisam mrk, mogu zaboraviti kucanje srca...

Ima li kakva kojoj srce kuca br¾e na inteligentne :P

danas

Post by danas » 07/08/2006 22:21

Image

:D
a da mu nisu malo 'mrke' iliti Zdlakave none :lol:

Pearl

Post by Pearl » 07/08/2006 23:26

ztluhcs wrote:Eh pošto nisam mrk, mogu zaboraviti kucanje srca...

Ima li kakva kojoj srce kuca brže na inteligentne :P

probaj napisati na majicu "ja sam pametan", mozda upali.. posto inteligencija nije vidljiva na prvu :P

@danas... jude je zvijer.. njemu i figu bih maljavost i oprostila :D
a vidi mu medeee :) jel on ovo neki osjecajan tip? :D
podsjeti me medo na mr.beana... :)

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 08/08/2006 01:37

ztluhcs wrote:Eh pošto nisam mrk, mogu zaboraviti kucanje srca...

Ima li kakva kojoj srce kuca brže na inteligentne :P

ne pije vode SAMO inteligencija, ako je ona kruta, skolska, ili ako dolazi u kombanaciji sa ufuranoscu (isto vrijedi i za dobar izgled :D)....inteligencija+osjecajnost+smisao za humor+privlacnost (a to nema nikakve veze sa izgledom)=dobitna kombinacija :D

Pearl bona mozda se ne vidi laserskom, ali na prvi kontakt, onih prvih 5-10 minuta interakcije cak i na kasi u prodavnici moze biti presudno :D dovoljno je samo da se dovede do prilike da se otvore usta :D

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 08/08/2006 01:38

danas wrote:Image

:D
a da mu nisu malo 'mrke' iliti Zdlakave none :lol:

sta je ovo majko moja, ko da mu je kosilica oko koljena poludila :lol: :D

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 08/08/2006 01:54

Mrk taman đe treba... :D

danas

Post by danas » 08/08/2006 02:04

Max.Cherry wrote:Mrk taman đe treba... :D

:kravata: :kravata: :kravata: :kravata:

:lol:

ztluhcs

Post by ztluhcs » 08/08/2006 07:00

Jordan26 wrote:
ztluhcs wrote:Eh po¹to nisam mrk, mogu zaboraviti kucanje srca...

ih steta samo sto nismo kompatibilni :D :D

Misli¹ ti nisi inteligentna ili je neka vjersko socijalna nekompatibilnost? :D :D :D

No hard feelings :)

Ili da u tebe nije u obliku trapeza? :D :D :D :D
Last edited by ztluhcs on 08/08/2006 07:05, edited 1 time in total.

ztluhcs

Post by ztluhcs » 08/08/2006 07:04

anais_nin wrote:
ztluhcs wrote:Eh po¹to nisam mrk, mogu zaboraviti kucanje srca...

ne pije vode SAMO inteligencija, ako je ona kruta, skolska, ili ako dolazi u kombanaciji sa ufuranoscu (isto vrijedi i za dobar izgled :D)....inteligencija+osjecajnost+smisao za humor+privlacnost (a to nema nikakve veze sa izgledom)=dobitna kombinacija :D

Pearl bona mozda se ne vidi laserskom, ali na prvi kontakt, onih prvih 5-10 minuta interakcije cak i na kasi u prodavnici moze biti presudno :D dovoljno je samo da se dovede do prilike da se otvore usta :D

Eh sad ¹ta ti sve nabroja...

5 minuta interakcije ti ne znaèi ama ba¹ ni¹ta jer recimo mo¾e¹ da naleti¹ na mene ba¹ u trenutku kad su mi javili da moram kao ¾irant platiti 22.222KM a u d¾epu imam 5KM i na kasi plaæam sendviè...

A recimo da imam boljih izdanja od ovih navedenih :P, ali ti to ne bi saznala...

Za 5 minuta se mo¾e samo pi¹kiti...

kolega

Post by kolega » 08/08/2006 09:19

...
Last edited by kolega on 03/09/2008 09:40, edited 2 times in total.

zena21

Post by zena21 » 08/08/2006 09:19

Mislim da se ti kriteriji tipa - visok, crn, plav... mijenjaju kako odrastamo. I meni je nekad samo to bilo bitno - da je visok i crn. Tada sam imala 16, 17, 18 god...
Naravno da je izgled ono nesto sto te prvo privuce osobi siprotnog pola, dakle moras ga/je zapaziti po necemu, ali to ni u kom slucaju nije presudno... Kako godine odmicu, trazis neke druge vrijednosti kao sto su povjerenje, sigurnost i jos puno toga, a to da li je crn ili plav zauzima neko puno manje bitno mjesto u zivotu.

Evo mojih kriterija - iskren, pazljiv, romantican, zaposlen, sa smislom za humor, odrastao...

Eto, ako se ko prepozna - molim pp :oops: :D :D

Stitch__

Post by Stitch__ » 08/08/2006 09:26

...
Last edited by Stitch__ on 08/08/2006 09:27, edited 1 time in total.

Stitch__

Post by Stitch__ » 08/08/2006 09:27

pp :D :oops:

Pearl

Post by Pearl » 08/08/2006 09:31

anais_nin wrote:

pa ja bona kazem za prvi pogled :D:D:D onako, kad ga odmjerim iz reda dok placa na kasi :D a da bi srce nastavilo da kuca mora i poneku pametnu da kaze.. ili bar originalnu... :)

"lijep sam al sam zato glup" sarmantna prica pali citavih 5 sekundi :)

ztluhcs

Post by ztluhcs » 08/08/2006 09:35

Pearl wrote:
anais_nin wrote:

pa ja bona kazem za prvi pogled :D:D:D onako, kad ga odmjerim iz reda dok placa na kasi :D a da bi srce nastavilo da kuca mora i poneku pametnu da kaze.. ili bar originalnu... :)

"lijep sam al sam zato glup" sarmantna prica pali citavih 5 sekundi :)

Lijep sam i ¹utim dok vozim, ljubim, g***m. Sve u svemu mistièan sam i ljudi vazda misle kako o neèemu pametnom razmi¹ljam... (ka¾e ona svojoj prijateljici)... Taj scenario traje malo du¾e...

:D :D :D

Pearl

Post by Pearl » 08/08/2006 09:43

zena21 wrote:Mislim da se ti kriteriji tipa - visok, crn, plav... mijenjaju kako odrastamo. I meni je nekad samo to bilo bitno - da je visok i crn. Tada sam imala 16, 17, 18 god...
Naravno da je izgled ono nesto sto te prvo privuce osobi siprotnog pola, dakle moras ga/je zapaziti po necemu, ali to ni u kom slucaju nije presudno... Kako godine odmicu, trazis neke druge vrijednosti kao sto su povjerenje, sigurnost i jos puno toga, a to da li je crn ili plav zauzima neko puno manje bitno mjesto u zivotu.

Evo mojih kriterija - iskren, pazljiv, romantican, zaposlen, sa smislom za humor, odrastao...

:-) :-) :-)
pa kaze se "svidio mi se na prvi pogled" .. tu premjeris izgled... ne citas mu misli pa da znas da je zaposnen i iskren.. :D:D:D

to dolazi na prvu recenicu, prvu kafu ;) eliminatorne stvari....

kriteriji se mijenjaju sa godinama.. ono sto sam prije 2 godine mislila da ne bih tolerisala, sad vidim kao totalno nebitno...
:-)

zena21

Post by zena21 » 08/08/2006 09:58

Pearl wrote:
zena21 wrote:Mislim da se ti kriteriji tipa - visok, crn, plav... mijenjaju kako odrastamo. I meni je nekad samo to bilo bitno - da je visok i crn. Tada sam imala 16, 17, 18 god...

pa kaze se "svidio mi se na prvi pogled" .. tu premjeris izgled... ne citas mu misli pa da znas da je zaposnen i iskren.. :D:D:D

kriteriji se mijenjaju sa godinama.. ono sto sam prije 2 godine mislila da ne bih tolerisala, sad vidim kao totalno nebitno...

E upravo to... Rekla sam kako je fizicki izgled bitan da nekog zapazis, da ti se svidi... ali poslije dolaze one prave stvari, a fizicki izgled se seli na neko drugo mjesto... ili peto?? :D

Pearl

Post by Pearl » 08/08/2006 10:06

:thumbup:

monolog

Post by monolog » 08/08/2006 11:53

zena21 wrote:
Pearl wrote:

E upravo to... Rekla sam kako je fizicki izgled bitan da nekog zapazis, da ti se svidi... ali poslije dolaze one prave stvari, a fizicki izgled se seli na neko drugo mjesto... ili peto?? :D

Evo imamo pouzdan :-) pokazatelj na osnovu devet uzoraka da se pozeljnost graduirano povecava sa pigmentom u kosi. (Usput, mislim da je i schultz glasao... :) ) Hm.. nisam postavio opciju "snijezni brezuljci" niti "Sve je svejedno"...

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 08/08/2006 15:37

kolega wrote:
anais_nin wrote:Pearl bona mozda se ne vidi laserskom, ali na prvi kontakt, onih prvih 5-10 minuta interakcije cak i na kasi u prodavnici moze biti presudno :D dovoljno je samo da se dovede do prilike da se otvore usta :D
zasto bas kasa, zasto odmah veza s novcima, da li zena i kada priziva najdublje emocije, u stvari ima u vidu samo pare, kakva je to psihologija. mogla si uzeti neki drugi primjer, ...

:lol: ma daj, jest u granapu cu da mu opipam debljinu novcanika :D prvo mi to palo na pamet, samo sam htjela dati primjer van okvira barova, klubova, nocnog zivota, moze biti i biblioteka ili knjizara, samo sto se meni cesce desavalo da muski prozbore u prodavnici nego u knjizari to je sve :D da idem tvojom logikom mogla bih isto reci, cim mi vidi da u kesu stavljam sve sastojke za burek, garant se u njemu probudi primitivni patrijarhalni gen i zelja da mu zena bude domacica i sjedi kuci i pravi mu pitu :lol: :D mislim stvarno....

ztluhcs

Post by ztluhcs » 08/08/2006 15:40

monolog wrote:Usput, mislim da je i schultz glasao... :)

Nemoj misliti... :D

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 08/08/2006 15:42

ztluhcs wrote:Eh sad šta ti sve nabroja...

5 minuta interakcije ti ne znači ama baš ništa jer recimo možeš da naletiš na mene baš u trenutku kad su mi javili da moram kao žirant platiti 22.222KM a u džepu imam 5KM i na kasi plaćam sendvič...

A recimo da imam boljih izdanja od ovih navedenih :P, ali ti to ne bi saznala...

Za 5 minuta se može samo piškiti...

2 paragrafa 2 razlicite ideje....prvi je samo potvrda, Pearl i ja smo se slozile da iako u teoriji zagovaramo ideju crn+visok, u praksi ona druga formula pobjedjuje....

a drugi paragraf se odnosio na cinjenicu da kad ti taj crni visoki i pridje prvih 5 minuta ti mogu promjeniti cijelu sliku o njegovom izgledu....mozda je glup, mozda je dosadan, mozda je napadan, mozda je vulgaran....nije bitno....dok neki tip za kojim se nisam okrenula u ti ih istih 5 minuta moze u meni probuditi interes necim dovitljim, time sto ce me nasmijat, sto je interesantan itd itd.... :D
Last edited by anais_nin on 08/08/2006 15:46, edited 1 time in total.

Post Reply