Studiranje italijanskog jezika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1 Studiranje italijanskog jezika

Post by triple mama »

voljela bih upisati italijanski na filozofskom fakultetu u sarajevu. trenutno sam na masteru na ekonomiji...pošto radim, a nekad sam zivjela u italiji (i bilo bi mi zao zaboraviti taj jezik), mogla bih samo vanredno studirati pa ako neko zna uslove pliz da napise...na ekonomiji sam također bila Distance learning student i sve pohvale za organizaciju studija!
da li mogu studirati samo italijanski jezik i knjizevnost ili moram uzeti i drugi jezik? hvala
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#2 Re: Studiranje italijanskog jezika

Post by Klitemnestraaa »

Ja koliko znam moze jp.

Ja zavrsavam jezik i da mi je ovu pamet nikad ga ne bih upisala, totalno beskorisno za karijeru. Koliko god da je ekonomista danas, uvijek imas prostora za napredak, a s jezikom samo mozes ici u prevodilastvo, a to ti je lutrija ako dobijes posao, nemas sanse za napredak i radis za sicu. Vjerujem da ti imas dobre razloge zasto to zelis i nije moje da se mijesam, ali eto ako neko od mladjih razmislja da upise jezik i cita ovo sad, imam potrebu da im kazem da dva puta razmisle.
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#3 Re: Studiranje italijanskog jezika

Post by staxx »

triple mama wrote:voljela bih upisati italijanski na filozofskom fakultetu u sarajevu. trenutno sam na masteru na ekonomiji...pošto radim, a nekad sam zivjela u italiji (i bilo bi mi zao zaboraviti taj jezik), mogla bih samo vanredno studirati pa ako neko zna uslove pliz da napise...na ekonomiji sam također bila Distance learning student i sve pohvale za organizaciju studija!
da li mogu studirati samo italijanski jezik i knjizevnost ili moram uzeti i drugi jezik? hvala
Idi bona na kurs kod nekog ko moze izdati kvalitetan certifikat... kakav bona fakultet sta ti je
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4 Re: Studiranje italijanskog jezika

Post by P308 »

staxx wrote:
triple mama wrote:voljela bih upisati italijanski na filozofskom fakultetu u sarajevu. trenutno sam na masteru na ekonomiji...pošto radim, a nekad sam zivjela u italiji (i bilo bi mi zao zaboraviti taj jezik), mogla bih samo vanredno studirati pa ako neko zna uslove pliz da napise...na ekonomiji sam također bila Distance learning student i sve pohvale za organizaciju studija!
da li mogu studirati samo italijanski jezik i knjizevnost ili moram uzeti i drugi jezik? hvala
Idi bona na kurs kod nekog ko moze izdati kvalitetan certifikat... kakav bona fakultet sta ti je
Slazem se, pogotovo ako je to gore navedeni razlog jedini zbog kojeg zeli upisati fakultet. A vanredno studirati jezike je vrlo, vrlo tesko.
Post Reply