Stranka kokuza

Suti i trpi

#1 Stranka kokuza

Post by Suti i trpi » 03/06/2010 12:20

Mislio sam da Batko pravi parodiju sa 'Strankom kokuza', ali jutros na 'Udri muski' ustanovi da ta stranka zaista postoji :D .

Ne znam koliko su ti ljudi strucni, ali od ovih koji vladaju ne mogu biti gori. Ovi su lafo strucni, a nista ne rade. Ja na njih gledam sa simpatijama :) .

Sta vi mislite?

Real Khan

#2 Re: Stranka kokuza

Post by Real Khan » 03/06/2010 13:20

Gdje se može popuniti pristupnica?
:D :thumbup:
Stranka kokuza predstavila rukovodstvo

Objavljeno 25.5.2010 u 20:19

Stranka kokuza (SKOK) danas je u Sarajevu najavila podnošenje kandidature te stranke na općim izborima u oktobru ove godine na svim nivoima vlasti, osim za člana predsjedništva Bosne i Hercegovine.

Na pres-konferenciji održanoj u Domu mladih centra Skenderija danas su predstavljeni predsjednik i potpredsjednik stranke Edin Efović i Slađan Knežević.

Osim počasnog predsjednika Almira Čehajića Batka, prisutnim su se obratili i članovi predsjedništva SKOK-a i Glavnog odbora Damjana Nikolić, Đorđe Radivojević i Lejla Hadžimujagić.

Naglasili su da se stranka prvenstveno fokusira na mlade ljude i da žele spriječiti njihov odlazak iz Bosne i Hercegovine, kao i da je to stranka svih kokuza, dvonacionalna stranka - svih Bosanaca i Hercegovaca koji su obespravljeni u zaposlenju, stambenim pitanjima, zdravstvu, nacionalnom opredjeljenju i drugom, saopćeno je iz SKOK-a.
(FENA)
Za boldano :thumbup:
Last edited by Real Khan on 03/06/2010 13:25, edited 1 time in total.

ultima_palabra

#3 Re: Stranka kokuza

Post by ultima_palabra » 03/06/2010 13:23

Meni to liči na Fahrinog trojanskog konja, nešto kao ona Stranka mladih što mu je kao pristupila :roll:

Real Khan

#4 Re: Stranka kokuza

Post by Real Khan » 03/06/2010 13:54

ultima_palabra wrote:Meni to liči na Fahrinog trojanskog konja, nešto kao ona Stranka mladih što mu je kao pristupila :roll:
Ako nije teško, može li objašnjenje ove hipoteze? Hvala :D

bicebolje

#5 Re: Stranka kokuza

Post by bicebolje » 03/06/2010 14:17

Real Khan wrote:Gdje se može popuniti pristupnica?
:D :thumbup:
kao i da je to stranka svih kokuza, dvonacionalna stranka - svih Bosanaca i Hercegovaca koji su obespravljeni u zaposlenju, stambenim pitanjima, zdravstvu, nacionalnom opredjeljenju i drugom, saopćeno je iz SKOK-a.[/b]
(FENA)
Za boldano :thumbup:
To je prije nacionalnog buđenja bilo nešto sasvim normalno.
Danas je postalo predmet sprdnje Batka & co.
Ovo stranka je klasična zezancija ali može lako degradirati i spustiti na nivo ismijavanja određene ideje koje bude zagovarala npr. NS ili slične stranke koje će u budućnosti pokušati da spojiti narode pod neke zajedničke vrijednosti.

edinbug

#6 Re: Stranka kokuza

Post by edinbug » 03/06/2010 15:06

CIRKUS ...

ultima_palabra

#7 Re: Stranka kokuza

Post by ultima_palabra » 03/06/2010 15:36

Real Khan wrote:
ultima_palabra wrote:Meni to liči na Fahrinog trojanskog konja, nešto kao ona Stranka mladih što mu je kao pristupila :roll:
Pa Batko ga je u nekoj svojoj emisiji nahvalio i predstavio kao čovjeka za budućnost :-) Ubrzo nakon toga je počela ta priča o stvaranju stranke kokuza.
Drugo, takva stranka, koliko god nebulozno izgledala, može povući dosta apstinenata koji se inače ne bi opredjelili za Fahru zbog njegovih sumnjivih dealova i fekalnog sadržaja njegovih novina :-D
Ovo je naravno samo hipoteza, kao što kažeš...

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#8 Re: Stranka kokuza

Post by O'zone » 03/06/2010 15:52

edinbug wrote:CIRKUS ...
Ne znam iskreno zbog čega misliš da je CIRKUS? Ako ova trenutna situacija nije cirkus onda ne znam šta jeste. Koliko ja vidim ovdje je problem pod 1) Ime stranke i pod 2) Počasni prijedsjednik stranke (Batko).

Ako možemo imati Radikalnu stranku ili stranku A.Starčević Herceg-Bosne, Zelene , Ljubičaste , Tirkizne.... ovdje ima spisak stranaka imena su manje više diskutabilna spisak je iz 2009. godine
[url]ttp://www.izbori.ba/default.asp?col=Saopstenj ... 2009-05-08[/url]
Zbog čega ne bi mogli imati i Stranku Kokuza s tim imenom se dosta ljudi može da poistovjeti jer smo u večem dijelu i onako kokuzi, a u ostalom bitan je program stranke i koliko se realno on može provesti.

Što se tiče počasnog prijedsjednika kao čovjek je učinio dosta dobroga i pokrenuo dosta inicijativa koje su mnogima spasile i uljepšale život a kao i svako od nas ima svojih grešaka za koje se čulo a neki to mnogo i potenciraju (navodna dugovanja koja dotični ima).

Sve u svemu vrijedilo bi im dati šansu ko želi ja iskreno hoću pa čak i ako su sprdačina neka su ali neću dati glas za nacionaliste a neću ni napraviti listić nevažećim kako bi neki htjeli.

al_akhisari

#9 Re: Stranka kokuza

Post by al_akhisari » 03/06/2010 16:15

...jos jedna u nizu smijurija u BiH politickom cirkusu...

Real Khan

#10 Re: Stranka kokuza

Post by Real Khan » 03/06/2010 16:24

ultima_palabra wrote:
Real Khan wrote:
Pa Batko ga je u nekoj svojoj emisiji nahvalio i predstavio kao čovjeka za budućnost :-) Ubrzo nakon toga je počela ta priča o stvaranju stranke kokuza.
Drugo, takva stranka, koliko god nebulozno izgledala, može povući dosta apstinenata koji se inače ne bi opredjelili za Fahru zbog njegovih sumnjivih dealova i fekalnog sadržaja njegovih novina :-D
Ovo je naravno samo hipoteza, kao što kažeš...
Hvala. Ovo ima smisla... Inače ne pratim Batkove emisije pa tako nisam znao da je hvalio "utemeljitelja" ("graditelja Boba") :D

ultima_palabra

#11 Re: Stranka kokuza

Post by ultima_palabra » 03/06/2010 17:18

... i drugi put :D Ako dodamo i čaršijske priče o Batkovoj zaduženosti, polako nam se sklapa mozaik :roll:

MrMaliJoe

#12 Re: Stranka kokuza

Post by MrMaliJoe » 04/06/2010 00:04

Suti i trpi wrote:Mislio sam da Batko pravi parodiju sa 'Strankom kokuza', ali jutros na 'Udri muski' ustanovi da ta stranka zaista postoji :D .

Ne znam koliko su ti ljudi strucni, ali od ovih koji vladaju ne mogu biti gori. Ovi su lafo strucni, a nista ne rade. Ja na njih gledam sa simpatijama :) .

Sta vi mislite?
Mene podsjeća na ono kada se Nazif Gljiva prije rata bavio politkom. Samo što mi je ovo još veća šprdnja. I gledam ga jutros, i pitam se : jesi li ti fakat ozbiljan ?

parazit47

#13 Re: Stranka kokuza

Post by parazit47 » 04/06/2010 12:01

ma ozbiljan, nego sta!!?? ne možeš da vjeruješ!!! u BIH je sve moguće, pa tako i ove smješne novokomponovane stranke!!! preporučujem da osnujemo stranku STNP - Stranka Trenutno Nezaposlenih Privatnika!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Suti i trpi

#14 Re: Stranka kokuza

Post by Suti i trpi » 05/06/2010 14:15

Tvrdoglavic wrote:To je jedna jako perspektivna stranka sa dokazanim kadrovima:-D

Mislim da im bi trebao biti predizborni slogan "kako pozajmiti a ne vratiti" :-)
A ovo sto su do sada bile na vlasti su jako perspektivne sa dokazanim kadrovima :roll: ? Svako ko nije imo koristi od njih (mito i korpucija), vrlo dobro zna njihove kvalitete i njihov dosadasnji rad...

'Kako pozajmiti a ne vratiti' - To je odlican slogan za aktuelnu vlast. Moze i ova 'Kako ukrast, a ne odgovarat'. 'Kako obmanama i ublehama prikrit nerad' itd itd

Taj Batko kojeg ismijavate je spasio nekoliko zivota. Covjek ima pozitivnu pricu, za razliku od nasi 'kompetentni i strucni' politicara. Vidi se da covjek govori iz duse, da nema onaj podmukli i licimjerni ton kao vecina nasi politicara. Ali, takav je nas narod, ne trpi dobre ljude. 'Sto si prema nama bolji, to smo mi gori'.

Mozda oni i jesu nestrucni, mozda i jesu za ismijavanje, ali nikako ne mogu bit gori od sadasnji vladara, niti u jednom jedinom segmentu.

Ja licno necu glasat za Kokuze, ali mi ne pada na pamet da ih ismijavam. Oni to nisu zasluzili, za razliku od vladajuci stranaka.

Suti i trpi

#15 Re: Stranka kokuza

Post by Suti i trpi » 09/06/2010 10:15

Batko: Stranku kokuza koja već ima 145 tisuća članova osnovao je Branković

Sarajevski Glumac Almir Čehajić Batko odlučio je medijski prostor iskoristiti na plemenit način. Radijsku emisiju „Udri muški“, koja u Jutarnjem programu „Kameleon radija“, osim dobre zabave, nužno i nije morala imati drugu svrhu, veoma brzo je transformirao u pokret onih koji traže novu šansu za život.
Potrebu pomagati drugima osjeća i zbog vlastite tragedije. Prije nekoliko godina izgubio je kćerku, koja je bolovala od srčane mane. Breme boli i danas je preteško.

- Stranka će, kaže batko za sarajevski Dnevni avaz, djelovati pod skraćenim nazivom Skok, što ukazuje na potrebu jednog skoka iz užasa, koji nam se događa. Iznenađen je reakcijom slušatelja, već sada je 145 tisuća onih koji su se prijavili za registriranje i preuzimanje stranačke članske karte.

-Izabran sam za počasnog predsjednika, ali je još rano govoriti o rukovodstvu. Međutim, energija i brojnost onih koji žele promjene, stvaraju izuzetan osjećaj optimizma. Na skupu koji ćemo organizirati okupit ćemo mlade, normalne, obrazovane ljude i tražiti po samo jedno kuhano jaje, koje može imati svaki kokuz, a potom ćemo ih dati u domove za nezbrinutu djecu. Vredniji je jedan kokuz nego kompletne stranke, koje nas sve ove godine predstavljaju i koje su nam napravile veliki užas, kaže popularni Batko i dodaje:

Ne kažem da će Stranka kokuza pobijediti na izborima, ali želimo poslati poruku da ovakve likove kakvi su sada u politici više ne želimo.

- Ljude je, kaže, strah da misle svojom glavom. Mladi su u ovom trenutku u tim stvarima čak zadojeniji od generacija koje su nam sav užas i napravile. Međutim, ipak vjerujem u normalan svijet, jer sam se uvjerio da se samo na jedan apel za pomoć odazovu stotine i stotine građana. Ovakvo uređenje BiH treba nam služiti da se takmičimo u dobru. Mislite li da je Berlinski zid srušen samo zato što je nekome tako naumpalo!? Srušile su ga jasne vizije ljudi iz Istočne Njemačke.

Kada budemo mislili svojom glavom, bit će nam nebitno tko je političar. Ovo što su u Parlamentu uradili sa izglasavanjem vlastite plaće od 5.000 maraka i penzije od 2.000, zaista je strašno. Kažu - sloboda medija. Ma, kakva sloboda! Mediji trebaju zabraniti pojavljivanje ovakvim neandertalcima. Ne mogu vjerovati da je njihova isprazna presica zanimljivija od dirljive priče rudara, koji je od ovakvih divljaka ostavljen nakon što su sakupili poene, slikajući se s čovjekom koji je sve izgubio i čiji je život uništen.

Potrebno ih je ignorirati, a tada će sami sebe hvatati za vratove, jer bi ih saznanje da nikome nisu važni - dotuklo, kaže batko za sarajevski Dnevni avaz!

Batko kaže kako je njegovu Stranku Kokuza stvorio bivši federalni premijer Nedžad Branković

-Bio je gost u mojoj emisiji i pitao sam ga: „Jest li normalni? Bili ste u ‘Željeznicima’, nastupilo je rasulo, ‘Energoinvestu’, također rasulo, u Vladi isto tako... Kada bih ja, naprimjer, igrao tenis i izgubio sve mečeve, nitko me više ne bi vidio u tom sportu“. On meni odgovara: „Ne možete tako pričati, osnujte stranku, izađite na izbore pa ćemo onda razgovarati“. Takav odgovor je izazvao revolt brojnog slušateljstva. Ljudi su se počeli organizirati i tako je, zapravo, stranka i nastala, kaže Batko.

vs84sa

#16 Re: Stranka kokuza

Post by vs84sa » 09/06/2010 10:39

MrMaliJoe wrote:
Suti i trpi wrote:Mislio sam da Batko pravi parodiju sa 'Strankom kokuza', ali jutros na 'Udri muski' ustanovi da ta stranka zaista postoji :D .

Sta vi mislite?
Mene podsjeća na ono kada se Nazif Gljiva prije rata bavio politkom. Samo što mi je ovo još veća šprdnja. I gledam ga jutros, i pitam se : jesi li ti fakat ozbiljan ?
sta ti to toliko neozbiljno zvuci kod Batka, ja sam ga slusao par puta nije mi zvucalo toliko neozbiljno? osim onog ako treba svemu pristupit sa predrasudama. sad pitanje je koliko ce u tu stranku uci mladog ali i sposobnog kadra, mene ne interesuju ni mladi ni stari, mene interesuju samo nove IDEJE. da se nesto pokrene sa mrtve tacke al ne sa onom pricom da je svako ugrozen prije bilo cega.

p.s. sto se tice gljive rekao je takodjer jednu dobru stvar kad sam ga slusao prije par godina, treba ukinut konstitutivnost naroda, tu lezi glavna podjela BiH ne u teritorijama :thumbup: sa tom njegovom politickom karijerom prije rata nisam upoznat.

therrarrius

#17 Re: Stranka kokuza

Post by therrarrius » 09/06/2010 10:48

Demokratsko je pravo svakog gradjanina Bosne i Hercegovine da ima svoju stranku. :lol: :lol: Kako stoje stvari za desetak godina, pod uslovom da iko ostane u ovoj zemlji, bice par miliona stranaka. :x

Zamislite tada izborni list na glasanju, debljine enciklopedije.

Bespotrebno, i vise od toga.

Adriatic

#18 Re: Stranka kokuza

Post by Adriatic » 09/06/2010 11:16

Šta je sljedeće: Stranka siromašnih političara?

atko

#19 Re: Stranka kokuza

Post by atko » 09/06/2010 11:22

Batko je ljudina - to prvo da rascistimo ;)

To sto se tipovi poput batka ukljucujuu politiku ... to je problem prethodnog cirkusa ... da imamo iole normalnu drzavu batko bi snimo 27 sezonu nadrealista a politicari bi radil isvoj poso ... ovako ... ja znam kome ide moj glas ;)

srcasti

#20 Re: Stranka kokuza

Post by srcasti » 09/06/2010 13:33

ma kakav batko, glumac, komicar, novinar, voditelj, reziser, humanitarac, stomatolog, politicar... neka se malo organizuje, ne zna ni on sam sta je!!!

Been

#21 Re: Stranka kokuza

Post by Been » 18/08/2010 01:13

Batko je legenda... Njegova emisija je dokaz da se medijski prostor može iskoristiti i za stvaranje jedne pozitivne atmosfere u našoj zemlji... E sad, Stranka kokuza, iako je neki nazivaju Šćepinim adutom, mogla bi privući dosta onih koji "samo gledaju TV i ne glasaju". Volio bih, šale radi, da jedan kokuz sjedi u državnom parlamentu ali, budimo realni, to i nije baš moguće.

ajdin.kahrovic

#22 Re: Stranka kokuza

Post by ajdin.kahrovic » 18/08/2010 01:20

Pa kad se Alma Cardzic, Izudin Bajrovic, Muharem Serbezovski, Emir Hadzihafizbegovic i Ismeta Dervoz mogu baviti politikom, zasto ne bi mogao Batko?
:bih:

kokuz_sa

#23 Re: Stranka kokuza

Post by kokuz_sa » 18/08/2010 01:22

mogao sam tuziti batka sto mi je ukrao nick i napravio stranku :D

Been

#24 Re: Stranka kokuza

Post by Been » 18/08/2010 01:23

ajdin.kahrovic wrote:Pa kad se Alma Cardzic, Izudin Bajrovic, Muharem Serbezovski, Emir Hadzihafizbegovic i Ismeta Dervoz mogu baviti politikom, zasto ne bi mogao Batko?
U koju stranku "Miro" pristupi ??

Dervoz je kod Fahre ??

ajdin.kahrovic

#25 Re: Stranka kokuza

Post by ajdin.kahrovic » 18/08/2010 01:26

Been wrote:
ajdin.kahrovic wrote:Pa kad se Alma Cardzic, Izudin Bajrovic, Muharem Serbezovski, Emir Hadzihafizbegovic i Ismeta Dervoz mogu baviti politikom, zasto ne bi mogao Batko?
U koju stranku "Miro" pristupi ??

Dervoz je kod Fahre ??
Miro ti je isto kod FahrA, mislim za Skupstinu KS.
Fahro okupio pola estrade, sta ces, boje se ljudi reketa u ekspresu. :D

Post Reply