Strana rata o kojoj se ne prica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Gasho

#51 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Gasho » 23/08/2010 19:00

Kad je u pitanju poznata slika na kojoj hrabri mladic vojnom cizmom udara ljude na asfaltu:
Ja sam osoba koja, kako se kaze, ne bi mrava zgazila. Medjutim, ovog pojedinca bi bez imalo griznje savjerti mogao nenaoruzanog, bespomocnog izresetati, zaklati ili bilo sta ukoliko bih imao priliku.
Sta hocu reci: okolnosti su ljudima usadilne granice moralno odgovornog ponasanja. Da ja vidim kako moji cuborci ginu, ne bih imao nikakav problem pobiti neprijateljske vojnike u bilo kakvoj situaciju.

Cyber-harambashica

#52 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Cyber-harambashica » 23/08/2010 19:04

I pitam se , da li su uvek bili pri sebi, mislim...bez alkohola, droge...da li normalan covek moze bez dejstva alkohola i narkotika da ubije? A da je juce npr. bio najomiljeniji ucitelj ili neki drugi sasvim normalan covek

Desert Wind

#53 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Desert Wind » 23/08/2010 19:33

Ja cu samo dati svoj komentar na ovu temu uopste...

Kako se podmuklo medijski orkestrirano pokusava izjednacavati "strane u ratu" uz pacifikaciju "strana u sukobu" - perfidno i promuklo.... Koristi se medij koji je dostupan mladima...

Da nije bilo ljudi sa mudima na pocetku rata koji su preuzeli inicijativu mi bi bili i ostali teletina za klanje a ocito se poduzima apsolutno svaki vid i nacin da se ponovo kreira kriticna masa teletine za manipulaciju i za potencijalno klanje. - ono sto smo prezivjeli je zivotinjska opsada igra macke s misem a 300% i sad da mogu da imaju istu masineriju, MTS, logistiku - ucinili bi i ucinice opet isto.

A mi cemo i dalje da slusamo ispirace mozgova kako treba bit pacifista i sa cetnikom ljepo.
Ma meni je zao sto se sa smrdaljima nije postupalo posebnim tretmanom pa onda da im se sasere kompletna linija - pa bi im bio strah i trepet pokusat preci u bilo kakvu napadacku inicijativu - samo znam da je na mjestima gdje im je statistika bila u ogromnim minusima razlike bilo cesto rasulo, bjezanija, traktorijada i atletika. Ovako kad postujes zakone i obicaje i ljudskost osili se smrad jos vise i nema straha da ce kad bude uhapsen proci bez problema...

Cyber-harambashica

#54 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Cyber-harambashica » 23/08/2010 19:36

Nije moguce da ja kao srpkinja ne poznajem nijednog cetnika, a ti moras lijepo sa njima...
mozes li da mi definujes tu rec...cetnik...

zateznistub

#55 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by zateznistub » 23/08/2010 19:43

Cyber-harambashica wrote:Nije moguce da ja kao srpkinja ne poznajem nijednog cetnika, a ti moras lijepo sa njima...
bradate spodobe sa kokardama i sajkacama na glavama koji su, između ostalog klala djecu po grbavici, silovali i krali po stanovima obicnih ljudi, mrtvi pjani ulazili u tuđe stanove u OTIMALI sta su htjeli i pritom slali u logor sve musko inad 16 g. starosti. Nisi nepismena da nisi cula makar za trenutno najpoznatijeg ČETNIKA i bolesnika veselina - batka. Njega na grbavici dobro znaju kao "finog i postenog".

Desert Wind

#56 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Desert Wind » 23/08/2010 19:46

Cyber-harambashica wrote:Nije moguce da ja kao srpkinja ne poznajem nijednog cetnika, a ti moras lijepo sa njima...
Evo ljubavi da ti definisem cetnika:

Image

Fino slikom objasnjena i hrabrost i kodeks.

jarancuga

#57 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by jarancuga » 23/08/2010 19:54

Desert Wind wrote:Ja cu samo dati svoj komentar na ovu temu uopste...

Kako se podmuklo medijski orkestrirano pokusava izjednacavati "strane u ratu" uz pacifikaciju "strana u sukobu" - perfidno i promuklo.... Koristi se medij koji je dostupan mladima...

Da nije bilo ljudi sa mudima na pocetku rata koji su preuzeli inicijativu mi bi bili i ostali teletina za klanje a ocito se poduzima apsolutno svaki vid i nacin da se ponovo kreira kriticna masa teletine za manipulaciju i za potencijalno klanje. - ono sto smo prezivjeli je zivotinjska opsada igra macke s misem a 300% i sad da mogu da imaju istu masineriju, MTS, logistiku - ucinili bi i ucinice opet isto.

A mi cemo i dalje da slusamo ispirace mozgova kako treba bit pacifista i sa cetnikom ljepo.
Ma meni je zao sto se sa smrdaljima nije postupalo posebnim tretmanom pa onda da im se sasere kompletna linija - pa bi im bio strah i trepet pokusat preci u bilo kakvu napadacku inicijativu - samo znam da je na mjestima gdje im je statistika bila u ogromnim minusima razlike bilo cesto rasulo, bjezanija, traktorijada i atletika. Ovako kad postujes zakone i obicaje i ljudskost osili se smrad jos vise i nema straha da ce kad bude uhapsen proci bez problema...
:bih: :bih: :bih:

nit sta oduzet textu nit dodat...

Voda, komsija

#58 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Voda, komsija » 23/08/2010 20:10

I kad budu opet krenuli da nas kolju
Opet ce nas biti dovoljno da im stanemo na put
I jeste, ubijacemo cetnike koje ti nikad nisi vidjela, A MI JESMO
I nece nam biti tesko zbog toga, cak sta vise

Cyber-harambashica

#59 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Cyber-harambashica » 23/08/2010 20:13

ipak mi niko nije odgovorio.

Ako kaze, mi moramo fino sa cetnicima...misli one koji su klali i ubijali?? Oni bezbedno hodaju kao da nista nije bilo?

Ili misli sa "cetnici" srbe?

Mogu ja, ljubavi (ko to ono rece) sve da podnesem.

exliberal

#60 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by exliberal » 23/08/2010 20:16

Zanimljivo kako se uvijek jave ovi internet junaci sto pobise/odbranise sve.....dajte ako nemozete nesto normalno reci nemorate zacatavat temu sa svojim licnim prepucavanjima....ovo se odnosi na hanumu i ekipu koja se sanjom raspravlja

Cyber-harambashica

#61 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Cyber-harambashica » 23/08/2010 20:20

I nikad necu nauciti...nikad...ako mislis mene sa "hanuma" , vazi, odoh...

Desert Wind

#62 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Desert Wind » 23/08/2010 20:25

exliberal wrote:Zanimljivo kako se uvijek jave ovi internet junaci sto pobise/odbranise sve.....dajte ako nemozete nesto normalno reci nemorate zacatavat temu sa svojim licnim prepucavanjima....ovo se odnosi na hanumu i ekipu koja se sanjom raspravlja
ja sam vec jednom sebe potpis'o i ko pakaša i pizdu - ti slobodno nadodaj ako ce ti bit lakse - zaboli mene ljubavni misic sta ti ili neko drugi o meni misli - tu sam iznio svoje misljenje i ni sa kim se ne raspravljam niti junacim pogotovo ne preko ovog sranja - ali propagandisticke materijale kao i pristupe meni niko nece prodavat.

Cyber-harambashica

#63 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Cyber-harambashica » 23/08/2010 20:28

Ja se izvinjavam, iskreno,,,ponekad zaboravim na neke bitne stvari.
Najbolje je izbegavati ovakve teme. Malo znam, ja samo osecam.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#64 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by O'zone » 23/08/2010 20:32

fixer wrote:Bas pregledah jedan dokumentarni film na ovu temu. Apsolutno sam pod dojmom, stoga mi oprostite ako sam konfuzan. Cak nemam pojma sta cu da vas pitam i svo ovo vrijeme dok pisem o tome razmisljam.
Prije par godina sam ostao sokiran jednim slucajnim iskustvom. U nekoj neformalnoj, sasvim obicnoj prici, prijateljev otac je izletio jednu, za mene - koji nema iskustva kao borac u ratu, sasvim sokantnu izjavu. Spomenuo je kako ima cizme koje je skinuo nekom cetniku, i dan danas dobro drze. "U podrumu su."To je rekao pred sinom, a ja sam upitao kako je skinuo to? Onda mi je opisivao neko naganjanje sa tim cetnikom. Moje je pitanje bilo da mi objasni tu cinjenicu da se hvali ubijanjem. Rekao je da nije ubijao civile, ali da se itekako borio da ubije sve i jednog vojnika. "Cetnik - samo mi ga dajte!"
Potpuno zanemarite objekte ubijanja, barem onaj dio koji odredjuje njihovu pripadnost. Mene zanima sljedeca stvar. Rat je, ubijanje je na sve strane. Koliko danas normalnih ljudi poznajete da pricaju o svojim ratnim iskustvima, ubijanjima, a njih je itekako bilo? Nekako mi je taj dio stavljen u kontekst, a mene interesuje bas na individualiziranoj osnovi. Sta je pojedinca natjeralo da ubije u odredjenoj situaciji, kako se nosio sa time, kako mu je bilo sa cinjenicom da mora nastaviti zivot? Ne zanimaju me odgovori tipa - mi smo morali da ubijemo, branili smo djecu i slicno. To je uopceno. Interesuju me iskustva u trenutku kad moras pucati. Imas li nedoumica, razmisljas li ili instiktivno povlacis obarac? Sta razmisljas pred prvu noc? Kako posmatras onog kojeg si vidio da ubija, a u tvojoj je jedinici?
U tom dokumentarnom filmu navode mnoga iskustva ratnika. Svi imaju svoje nocne more. Puno ih se ubilo.
Svi odgovori su nekako logicni, ocekivani, samo bi ja volio da cujem iskustva sa naseg terena. I volio bih ih pitati bi li opet u identicnoj situaciji postupili jednako?
Sumnjam da ce mi se javiti neko i ispricati svoju pricu, ali barem mogu ovi sto nemaju licna iskustva pricati o onima za koje znaju.
Moram prokomentarisati ovo sa čizmama: Ja kao neko ko je preživo rat fakati ne mogu da shvatim čuđenje na ovaj podatak čovjek skinuo čizme mrtvom četniku, ja i? Prvo nije se imalo oružija pa se oduzimalo od ubijenih i zarobljenih neprijateljskih vojnika, nije se imalo uniformi i vojne obuće pa se skidalo sa mrtvih i zarobljenih vojnika, nije bilo hrane pa se uzimalo kad se upadne na neprijateljsku liniju ono što se nađe,to je rat. Ja bi mu ih prvi skinuo i ne samo to nego i kompletnu uniformu ako mi treba neću ga pokopati ili razmijeniti u novoj uniformi a ja go i bos na liniji na minusu u starkama ,majci i farmerkama ili nekoj staroj izderanoj uniformi.
Od ljudi koji su svjesno ubijali u ratu bilo kao snajperisti bilo kao diverzanti neće se čuti dosta toga jer o tome nije lako govoriti i nije lako to uvjek izvlačiti u prvi plan jer potiskivanjem nekih sjećanja se ljudi i održavaju na pameti.

anonimni clan

#65 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by anonimni clan » 23/08/2010 20:42

fixer wrote:Bas pregledah jedan dokumentarni film na ovu temu. Apsolutno sam pod dojmom, stoga mi oprostite ako sam konfuzan. Cak nemam pojma sta cu da vas pitam i svo ovo vrijeme dok pisem o tome razmisljam.
Prije par godina sam ostao sokiran jednim slucajnim iskustvom. U nekoj neformalnoj, sasvim obicnoj prici, prijateljev otac je izletio jednu, za mene - koji nema iskustva kao borac u ratu, sasvim sokantnu izjavu. Spomenuo je kako ima cizme koje je skinuo nekom cetniku, i dan danas dobro drze. "U podrumu su."To je rekao pred sinom, a ja sam upitao kako je skinuo to? Onda mi je opisivao neko naganjanje sa tim cetnikom. Moje je pitanje bilo da mi objasni tu cinjenicu da se hvali ubijanjem. Rekao je da nije ubijao civile, ali da se itekako borio da ubije sve i jednog vojnika. "Cetnik - samo mi ga dajte!"
Potpuno zanemarite objekte ubijanja, barem onaj dio koji odredjuje njihovu pripadnost. Mene zanima sljedeca stvar. Rat je, ubijanje je na sve strane. Koliko danas normalnih ljudi poznajete da pricaju o svojim ratnim iskustvima, ubijanjima, a njih je itekako bilo? Nekako mi je taj dio stavljen u kontekst, a mene interesuje bas na individualiziranoj osnovi. Sta je pojedinca natjeralo da ubije u odredjenoj situaciji, kako se nosio sa time, kako mu je bilo sa cinjenicom da mora nastaviti zivot? Ne zanimaju me odgovori tipa - mi smo morali da ubijemo, branili smo djecu i slicno. To je uopceno. Interesuju me iskustva u trenutku kad moras pucati. Imas li nedoumica, razmisljas li ili instiktivno povlacis obarac? Sta razmisljas pred prvu noc? Kako posmatras onog kojeg si vidio da ubija, a u tvojoj je jedinici?
U tom dokumentarnom filmu navode mnoga iskustva ratnika. Svi imaju svoje nocne more. Puno ih se ubilo.
Svi odgovori su nekako logicni, ocekivani, samo bi ja volio da cujem iskustva sa naseg terena. I volio bih ih pitati bi li opet u identicnoj situaciji postupili jednako?
Sumnjam da ce mi se javiti neko i ispricati svoju pricu, ali barem mogu ovi sto nemaju licna iskustva pricati o onima za koje znaju.
Ucesnik rata do septembra 1994.Na ratistima protiv Cetnika u i oko Sarajeva,Butmir,Hrasnica,Pazaric,Igman,Bjelasnica,okolina Visokog,Novog Travnika.........
Protiv ustasa Kresevo,Kiseljak,Konjic,Jablanica,Prozor,Bogsevica.......da ne nabrajam.
O posljedicama..........ima ih koliko hoces.......i onih sto se vide i onih sto ih osjecaju i dan danas....... ljudi oko mene...
Kako spavam,u kojim sam akcijama bio prosle i u koje cu ove i sljedecih noci........samo ja znam.
Svaku drugu noc navrati neko od mojih drugova....kojih vise nema.
Ispricamo se .........ponekad to traje i po cijelu noc.
Nekad samo sutimo i dobro je.

Ja sam naucio da zivim s tim......
Dvojica mojih ratnih drugova to nisu.Jedan je sa 22 godine gurnuo sebi papovku u usta i opalio.
Za drugog necu ni da znam kako si je prekratio muke.

Ko zna sta bi bilo sa mnom da nisam tad otisao iz Bosne.
Moja supruga i sin koji su vec bili vani ......... samo oni znaju kroz sta smo prolazili kad sam im se pridruzio.
Zahvaljujuci njima,njihovom strpljenju i ogromnoj ljubavi ja mogu danas reci da sam sretan covjek.
Zahvaljujuci samo njima..........
I nikom drugom.
Nikad nisam ubio nenaoruzanog,nikad civila,nikad zenu,djete.
Uvijek u akciji.
Samo jednom ..nije bila akcija..... cetnik je cijepao drva.Puska je bila pored njega......ali sam trzio opravdanje u cinjenici da mu je u rukama bila sjekira.

Cetnike nikad ne sanjam.........ni ustase.
S njima sam zavrsio.
A da je rat posebno stanje svjesti...jeste.Kad se gleda iz sadasnje perspektive.
Danas u miru ne bih mogao ubiti.
A da se opet zarati.............e to ne znam.Vjerovatno da bih.
Samo sto bih sad znao sta me ceka poslije.

Ghost Snake

#66 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Ghost Snake » 23/08/2010 20:59

Voda, komsija wrote:Borio se da prezivim, za opstanak sebe i svoje porodice, bez ikakvih drugih motiva tipa "cjelovita", "sekularna " i sl.
Uvijek pucao u naoruzane ljude, koji su krenuli da mi 100% siluju, pa onda garant zakolju majku i sestru ( koje su zivjele 200m iza prve linije ).
Sta sam trebao, ili sta smo trebali tada raditi ?
Nemam ama bas nikakav problem sa tim, cak ni te famozne "flashback" -ove.
Imam problem sto ih je puno ostalo, sto nismo sve koljace pobili.

p.s.
Otada nisam uzeo ni plasljivac u ruke, ali ako zapne opet cu se braniti svim sredstvima.

Pozdrav od psihopate :shock:
:thumbup: i nema tu neke filozofije , instinkt preživljavanja :bih:

BSn

#67 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by BSn » 23/08/2010 21:21

Cyber-harambashica wrote:ipak mi niko nije odgovorio.

Ako kaze, mi moramo fino sa cetnicima...misli one koji su klali i ubijali?? Oni bezbedno hodaju kao da nista nije bilo?

da, oni bezbedno hodaju kao da nista nije bilo. koliko se god to tebi cinilo cudnim, holivudskim i sl., ali danas oni hodaju istim onim ulicama kojima hodaju i zrtve. desi se da im se putevi ukrste, pa nalete jedni na druge. znam da se kod zrtve tada javlja osjecaj gorcine i ponosa (valjda sto zvijer u ljudskom liku ipak nije dohakala i njemu)- ne mozes mu nista, al' makar znas da ni on vise tebi ne moze, a da nije odradio ono sto je naumio - da te nema.
sta osjeca i misli krvnik - to ne znam. neki blehne (valjda i njemu cudo sto si ziv), pa se polako udalji, a neki ti s osmijehom na licu pruzi ruku. u tom slucaju i ti njemu uzvratis isto tako (koje ovdje lud, al je tako).

fixer

#68 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by fixer » 23/08/2010 21:24

frfi. wrote:da se razjasni-ta prica o ubijanju sa osmjehom je fuj.
ali da bilo ko kaze losu rijec nekom vojniku koji moze(hvala Bogu) normalno da zivi nakon sto je branio svoju porodicu i jos 54325345 drugih nasih porodica???????????????? ma odakle vam pravo :x
sad bi svi trebali patiti i muciti se zivjeti dan za danom?

znate, bili ste primorani da nas branite i hvala vam svima na tome, ali eto kako vi zivite s tim? i ako mozete normalno zivjeti, pa mora da ste jako losi ljudi :x ma daj....bezobrazluk....
A jesi li ikad pomislio da su ti ljudi branili 54325345 nasih porodica, a da ih nikad niko poslije nije pitao kako ste? Niko im nije naacivao krivicu, ali ljudski je popricati. Kao sto vidis - javljaju se oni koji su bili borci, te oni koji imaju traume.

fixer

#69 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by fixer » 23/08/2010 21:28

exliberal wrote:Zanimljivo kako se uvijek jave ovi internet junaci sto pobise/odbranise sve.....dajte ako nemozete nesto normalno reci nemorate zacatavat temu sa svojim licnim prepucavanjima....ovo se odnosi na hanumu i ekipu koja se sanjom raspravlja
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
A vi sto ste klali, koljite i dalje, ali dalje od ove teme. A ovdje pustimo pravim borcima da kazu svoju, da olaksaju dusu ako za to imaju potrebu.

fixer

#70 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by fixer » 23/08/2010 21:31

O'zone wrote:
Moram prokomentarisati ovo sa čizmama: Ja kao neko ko je preživo rat fakati ne mogu da shvatim čuđenje na ovaj podatak čovjek skinuo čizme mrtvom četniku, ja i? Prvo nije se imalo oružija pa se oduzimalo od ubijenih i zarobljenih neprijateljskih vojnika, nije se imalo uniformi i vojne obuće pa se skidalo sa mrtvih i zarobljenih vojnika, nije bilo hrane pa se uzimalo kad se upadne na neprijateljsku liniju ono što se nađe,to je rat. Ja bi mu ih prvi skinuo i ne samo to nego i kompletnu uniformu ako mi treba neću ga pokopati ili razmijeniti u novoj uniformi a ja go i bos na liniji na minusu u starkama ,majci i farmerkama ili nekoj staroj izderanoj uniformi.
Od ljudi koji su svjesno ubijali u ratu bilo kao snajperisti bilo kao diverzanti neće se čuti dosta toga jer o tome nije lako govoriti i nije lako to uvjek izvlačiti u prvi plan jer potiskivanjem nekih sjećanja se ljudi i održavaju na pameti.
Nije meni problem sto ih je skinuo. Meni je jedino njegova prica izgledala nestvarno. Sa smijeskom na licu prica kako ga je ubio. Jednostavno ne mislim da je toliko "snazan". Cak da ga je i ubio, ne mislim da bi mu bilo lako nositi se sa time.

fixer

#71 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by fixer » 23/08/2010 21:37

anonimni clan wrote:
Ucesnik rata do septembra 1994.Na ratistima protiv Cetnika u i oko Sarajeva,Butmir,Hrasnica,Pazaric,Igman,Bjelasnica,okolina Visokog,Novog Travnika.........
Protiv ustasa Kresevo,Kiseljak,Konjic,Jablanica,Prozor,Bogsevica.......da ne nabrajam.
O posljedicama..........ima ih koliko hoces.......i onih sto se vide i onih sto ih osjecaju i dan danas....... ljudi oko mene...
Kako spavam,u kojim sam akcijama bio prosle i u koje cu ove i sljedecih noci........samo ja znam.
Svaku drugu noc navrati neko od mojih drugova....kojih vise nema.
Ispricamo se .........ponekad to traje i po cijelu noc.
Nekad samo sutimo i dobro je.

Ja sam naucio da zivim s tim......
Dvojica mojih ratnih drugova to nisu.Jedan je sa 22 godine gurnuo sebi papovku u usta i opalio.
Za drugog necu ni da znam kako si je prekratio muke.

Ko zna sta bi bilo sa mnom da nisam tad otisao iz Bosne.
Moja supruga i sin koji su vec bili vani ......... samo oni znaju kroz sta smo prolazili kad sam im se pridruzio.
Zahvaljujuci njima,njihovom strpljenju i ogromnoj ljubavi ja mogu danas reci da sam sretan covjek.
Zahvaljujuci samo njima..........
I nikom drugom.
Nikad nisam ubio nenaoruzanog,nikad civila,nikad zenu,djete.
Uvijek u akciji.
Samo jednom ..nije bila akcija..... cetnik je cijepao drva.Puska je bila pored njega......ali sam trzio opravdanje u cinjenici da mu je u rukama bila sjekira.

Cetnike nikad ne sanjam.........ni ustase.
S njima sam zavrsio.
A da je rat posebno stanje svjesti...jeste.Kad se gleda iz sadasnje perspektive.
Danas u miru ne bih mogao ubiti.
A da se opet zarati.............e to ne znam.Vjerovatno da bih.
Samo sto bih sad znao sta me ceka poslije.
Ocigledno je tebe rat obiljezio. A je li s vremenom lakse?
Kazes da si trazio opravdanje za tog jednog ... Nekako me to "trazio" zbunjuje... Kao da jos sa tim nisi sasvim cist?
Izvini fkt ako sam te bilo cime uznemirio.

exliberal

#72 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by exliberal » 23/08/2010 21:50

fixer wrote:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
A vi sto ste klali, koljite i dalje, ali dalje od ove teme. A ovdje pustimo pravim borcima da kazu svoju, da olaksaju dusu ako za to imaju potrebu.

jel ovo meni ili.... ?

fixer

#73 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by fixer » 23/08/2010 21:52

ne

CAUS-VISOKO

#74 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by CAUS-VISOKO » 23/08/2010 21:54

Voda, komsija wrote:Borio se da prezivim, za opstanak sebe i svoje porodice, bez ikakvih drugih motiva tipa "cjelovita", "sekularna " i sl.
Uvijek pucao u naoruzane ljude, koji su krenuli da mi 100% siluju, pa onda garant zakolju majku i sestru ( koje su zivjele 200m iza prve linije ).
Sta sam trebao, ili sta smo trebali tada raditi ?
Nemam ama bas nikakav problem sa tim, cak ni te famozne "flashback" -ove.
Imam problem sto ih je puno ostalo, sto nismo sve koljace pobili.

p.s.
Otada nisam uzeo ni plasljivac u ruke, ali ako zapne opet cu se braniti svim sredstvima.

Pozdrav od psihopate :shock:

HAVANA

#75 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by HAVANA » 23/08/2010 22:16

Druze, bilo je lakse sve
mi u rovu, oni u rovu, tu na puskomet
sjecas li se, druze...

Druze, dok sam se budio
ukrali su moju mladost, moje ludilo
dobre su kafane, dobro se napusi
dobri ljudi vole pricu sto prica gubitnik

Druze, ljudi bez muda i casti
k'o hijene se mlate oko komada vlasti...

Druze, sjene su kraj mene
od senke, od gaje i od pisonje
druze, sjene su kraj mene
kazu, marsirali smo dugo, al' zla ucini se

Druze, zivot je bitka
i nije za dusu meku...

Mala, velika moja
veceras cemo za njih voleti
bilo ih je dvadeset i osam
bilo ih je pet hiljada i dvadeset osam

Bilo ih je vise nego sto ikada
i u jednoj pesmi bilo ljubavi