Strajk GRASovaca

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#151

Post by jusuff »

fakat ne znam mnogo o talovima bime majstora, ali je ocigledno da je talio kako treba... da ima pravde davno bi mu se dohakalo pa mu se gospoja ne bi u maxmari oblacila :D
helem, sve bih mu oprostio, ali kada sam vidio da je kupio ikarusove autobuse za muda bih ga objesio, m****u mu rusku :x
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#152

Post by senada »

addem wrote:Svaka cast radnicima!!!! Ovo je prvi put da neko napravi promjene. Vidi se da je to moguce. :lol: :lol:
i svaka cast SDP-ovcu Damiru Hadzicu :)
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#153

Post by horns&drums »

SDP-ovac na papiru, on i Željko Komšić su mozda jedine svijetle tacke u gradu.

A Semiha opra Grasovce jucer na radiju da mi se stomak okrenuo...
MECK
Posts: 14
Joined: 30/07/2004 11:12
Location: sarajevo
Contact:

#154

Post by MECK »

pentijum wrote:
Prenj wrote:Zar Bimbo i Fahro nisu jarani?
Nije Bimbo, nego Bimo valjda. Nemoj da te Bimbo čuje da si rek'o da su on i Fahro jarani. :-)

Nego, saznah iz pouzdanih izvora da je uzrok štrajka taj, što hoće da GRAS-ovcima ponovo počnu ponovo davati bonove za topli obrok, umjesto para, a bonove ne mogu nigdje trošiti osim u menzi. :D

Helem, nadam se samo da se naše drage sandžaklije koje nose najveći teret ove firme neće naljutiti (ne d'o Bog) pa da odu zauvjek iz Sarajeva. :D :D :D
Nedo bog da nam Sandze odu iz grada (GRADA) ko ce nam onda svercovat farmerke iz Najnovijeg Pazara i to 505 sa crtom :D :D :D
MECK
Posts: 14
Joined: 30/07/2004 11:12
Location: sarajevo
Contact:

#155

Post by MECK »

e EBIGA ovde u Bosni ni datum ne stima
cuj editovano 29 2 1988
ko nam to kroji kapu :D :D :D
da nije netko ta trane :D :D :lol: :lol: :lol:
dugi
Posts: 476
Joined: 05/09/2004 15:06

#156

Post by dugi »

virgo wrote:Znam frajera, zove se Samir Smajić (inače bravar po obrazovanju, ka i Tile) vozi Jaguara od 150.000 KM, igra golf, ne zna šta će od para. Pogodite čime se bavi :? :? :?
Glavni nabavljač dijelova za GRASova vozila... :oops: :oops:
Kad smo vec kod poznanika :D , znam za lika koji se zove Jakubin, zemljak BimOV :D , drzi prodavnicu "RIJOVED" na Kosevskom brdu velicine cca 30m2, i ima poslovne prostore velicine cca 250m2 preko puta svoje radnje. Tu su prije bili samoposluga i mesara.
Sve bi bilo u redu da ovo nije steceno u jako kratkom roku i da slucajno bas on nije odgovona osoba za, pogodite :D :? :D............................................................................. distribuciju Gras-ovih mjesecnih karata :x
Covjek visi u prodavnici, nabavlja robu, prima platu od Grasa, prodaje mjesecne na crno, pravi prototip postenog sandze koji je dosao da radi i zaradjuje :x :x
Ovo su malo starije info, sta sad posjeduje ne znam, ali sigurno nije bankrotirao.
Last edited by dugi on 02/02/2006 12:12, edited 1 time in total.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#157

Post by senada »

horns&drums wrote:SDP-ovac na papiru, on i Željko Komšić su mozda jedine svijetle tacke u gradu.

A Semiha opra Grasovce jucer na radiju da mi se stomak okrenuo...
Znamo mi da su Damirove i Zeljkine vrijednosne reference dignute na daleko veci nivo od papirnato-deklarativnih uskostranackih i licnih interesa. Ako Damir nastavi stititi interese i prava gradjana, kao sto je bio sve ove godine od 'ufoteljavanja' do danas, dobit ce sto je i zasluzio - povjerenje naroda.Zeljko isto tako se pokazao vrijednim svakog postovanja napustajuci fotelju ambasadora u Srbiji.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#158

Post by Vingo »

Najavljena je ponovna obustava saobraćaja u Sarajevu, za 12:30 h.
Prema riječima Emira Muminovića, predsjednika sindikata GRAS-a, radnici su prevareni, jer, prema riječima Omira Tufe, predsjednika Nadzornog odbora GRAS-a, Ibrahim Jusufranić, direktor...nije podnio ostavku....

Sa 202-ke....
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#159

Post by rumenko »

tako je Nusrete....al' metro se otvara kazu uskoro...samo da se iskopa...tako da gradjani nece nista osjetiti....
User avatar
hrasno38
Posts: 31621
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#160

Post by hrasno38 »

Naravno! Zato sto ova zemlja funkcionira iskljucivo na talovima. I bez ovoga strajka da je normalna drzava pravosudni organi bi morali priupitati Bimu odakle mu vila od 4 MILIONA KM. Naravno da i Sakicku to ne interesuje jer sve dok Bimo gura stranke on je nezamjenljiv.
Zasto su Damir i Zeljko najbolji! Zato sto su ovu drzavu branili svojim zivotima za razliku od Bima, i slicnih njemu. Vecina onih radnika je bila sa tim istim Zeljkom i Damirom po rovovima i linijama Sarajeva i tad su bili dobri, nabolji, heroji. A sad su samo radnicko smece koje ne smije da se buni jer lopovi kradu ono za sta su mnogi zivote dali.
Ako bude opet strajk ja cu biti sa njima jer to su ljudi koji vrijede u ovoj zemlji ljudi bez kojih ove zemlje ne bi ni bilo.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#161

Post by Prenj »

I radnici ZRAK-a se pridruzuju strajku ...

Meni se cini da ... POCELO JE!
User avatar
Edmond
Posts: 231
Joined: 19/07/2005 11:42
Location: Sarajevo

#162

Post by Edmond »

Mislim da su radnici ZRAK-a počeli štrajk prije dva dana,nezavisno od GRAS-a, ali držim fige da se ujedine i da im se svi pridružimo.
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#163

Post by flora.sa »

ima li neko da nam sa sigurnoscu moze reci da li su radnici Grasa opet poceli da strajkaju, da mogu kontati kako ce kuci :roll: oni koji se inace koriste gradskim prijevozom. :roll:
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#164

Post by rumenko »

ovo sve taxisti zakuhali...
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#165

Post by eeeeeee »

flora.sa wrote:ima li neko da nam sa sigurnoscu moze reci da li su radnici Grasa opet poceli da strajkaju, da mogu kontati kako ce kuci :roll: oni koji se inace koriste gradskim prijevozom. :roll:
DEFINITIVNO nece biti obustave sad su javili na 202, potvrdjeno i iz GRAS-a
stella_sa
Posts: 489
Joined: 17/10/2005 21:36

#166

Post by stella_sa »

Koliko ja mogu vidjeti kroz prozor, tramvaji i trolejbusi rade...cekam da naleti i koji autobus :D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#167

Post by Vingo »

Koji su papci ti taksisti....Oni komentarisu kako nije uredu i fer spram gradjana to sto GRASovci strajkuju....Oni komentarisu???????!!!!!!!!!!!!!!!!
Bagra!

eeeee
Jel potvrdjena ostavka ili sta?????
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#168

Post by eeeeeee »

Vingo wrote: Jel potvrdjena ostavka ili sta?????
Valjda jeste i sa sutrasnjim danom stupa na snagu al ko ce ga znati sta ce se sutra desiti :roll:
User avatar
lejlasa
Posts: 1316
Joined: 24/06/2005 11:53
Location: sarajevo

#169

Post by lejlasa »

Evo kazu da je u GRAS-u u 16 sati pres Sindikata, a dotad nece prekidati prijevoz. Nadzorni odbor je prihvatio Biminu ostavku, sad to ide Vladi na potvrdu. Llilja Sakic sad bila u GRAS-u i pricala s radnicima...
I tako...
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#170

Post by Stitch__ »

Sh, ne odgovori mi jutros :?


dobil maja s. sinoc?
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#171

Post by edu »

Stitch__ wrote:dobil maja s. sinoc?
koristi kabanicu pa se neces sekirati.. :D :D :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#172

Post by Prenj »

lejlasa wrote:Evo kazu da je u GRAS-u u 16 sati pres Sindikata, a dotad nece prekidati prijevoz. Nadzorni odbor je prihvatio Biminu ostavku, sad to ide Vladi na potvrdu. Llilja Sakic sad bila u GRAS-u i pricala s radnicima...
I tako...
Cini mi se da je ovo jedina naslovna stranica na kojoj ova tvoja vijest moze izaci :D
virgo
Posts: 109
Joined: 04/11/2002 00:00
Location: Prndičići

#173

Post by virgo »

lejlasa wrote:Evo kazu da je u GRAS-u u 16 sati pres Sindikata, a dotad nece prekidati prijevoz. Nadzorni odbor je prihvatio Biminu ostavku, sad to ide Vladi na potvrdu. Llilja Sakic sad bila u GRAS-u i pricala s radnicima...
I tako...
A de se proba prćiti s radnicima :lol: :lol: :lol:
User avatar
lejlasa
Posts: 1316
Joined: 24/06/2005 11:53
Location: sarajevo

#174

Post by lejlasa »

Prenj wrote:
lejlasa wrote:Evo kazu da je u GRAS-u u 16 sati pres Sindikata, a dotad nece prekidati prijevoz. Nadzorni odbor je prihvatio Biminu ostavku, sad to ide Vladi na potvrdu. Llilja Sakic sad bila u GRAS-u i pricala s radnicima...
I tako...
Cini mi se da je ovo jedina naslovna stranica na kojoj ova tvoja vijest moze izaci :D
:) :D :)
Post Reply