Stomatologija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Micika.st

Stomatologija

Post by Micika.st » 06/10/2011 00:48

Ovo je pitanje za sve one koji studiraju ovaj fakultet ili koji su ga zavrsili. Četvrti sam razred Opće gimnazije, imam veliku zelju, vec odavno, da upisem ovaj studij u Sarajevu. Zanima me prvo da li je potrebna "štela" za upis, s obzirom da je to postala danas ..praksa na svim univerzitetima.Gdje bi mogla naci prijemne ispite, da vjezbam? Te, koliko je uistinu tezak, kakvo je vase iskustvo sa ovim fakultetom (za sve one koji studiraju ili su zavrsili ovaj studij)? Bila bih vam mnogo zahvalna kad bi mi odgovorili na sva ova moja pitanja, vidite da sam znatiželjna :)))) :-D :-D :-D
Last edited by Micika.st on 06/10/2011 00:58, edited 1 time in total.

ExNihilo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Stomatologija

Post by ExNihilo » 06/10/2011 00:54

prvo nauči koristiti search opciju, ima već tema sa odgovorima na tvoja pitanja. Evo link http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... a#p5530493

A drugo, de malo popravi pravopis, sramota za gimnazijalca :D

Micika.st

Post by Micika.st » 06/10/2011 01:04

Ellinor wrote:prvo nauči koristiti search opciju, ima već tema sa odgovorima na tvoja pitanja. Evo link http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... a#p5530493

A drugo, de malo popravi pravopis, sramota za gimnazijalca :D
Pronasla sam bila ovu temu na forumu, medjutim nisam zadovoljna bila odgovorima, pa sam ipak ponovila temu ;) A sto se tice mog pravopisa, da cujem sta treba da ispravim?

ExNihilo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Post by ExNihilo » 06/10/2011 22:33

Smiješna si. Ja sam svoj post napisao u 23:54, a ti svoj edituješ u 23:58 :lol:
Last edited by Micika.st on 05/10/2011 23:58, edited 1 time in total.
Ispravljaš greške i onda pompezno pitaš gdje si to pogriješila u 00:04 :lol:

A što je najtragičnije, OPET nisi ispravila sve greške :D

Gdje bi
prvo lice jednine :D

athemo93

Post by athemo93 » 17/03/2012 16:15

Molim vas, da li neko zna kad bude pripremna nastava, kolika je cijena i da li budu slicna pitanja na prijemnom kao i na pripremnoj? Hvala unaprijed :D

Swan_

Post by Swan_ » 17/03/2012 20:42

athemo93 wrote:Molim vas, da li neko zna kad bude pripremna nastava, kolika je cijena i da li budu slicna pitanja na prijemnom kao i na pripremnoj? Hvala unaprijed :D

Ovo za pripremnu ti ne bih znala reci, ja nisam ni isla na pripremnu i sasvim okej sam uradila prijemni, nije pripremna nesto sad neophodna, ali eto, ako si vec odlucila da ides na nju, bice ti korisno. Tacan termin i cijena ce valjda pisati na stranici faksa http://www.sf.unsa.ba/sf/index.php . Ali, mogu ti reci da bude dosta pitanja iz informatora (a informator je svake godine isti, mozes ga kupiti vjerovatno u kopirnici kod faksa), tacnije, fizika bude 100% iz informatora, hemija oko 80%, a biologije bude najmanje, eto nek je oko 60%. Prijemni nije tezak, da sam znala da je onakav, kad sam ja upisivala stomatologiju, muka bi mi bila 100x manja :lol: Eto, sretno ti.

X Factor

Post by X Factor » 18/03/2012 07:51

Swan_ wrote:
athemo93 wrote:Molim vas, da li neko zna kad bude pripremna nastava, kolika je cijena i da li budu slicna pitanja na prijemnom kao i na pripremnoj? Hvala unaprijed :D

Ovo za pripremnu ti ne bih znala reci, ja nisam ni isla na pripremnu i sasvim okej sam uradila prijemni, nije pripremna nesto sad neophodna, ali eto, ako si vec odlucila da ides na nju, bice ti korisno. Tacan termin i cijena ce valjda pisati na stranici faksa http://www.sf.unsa.ba/sf/index.php . Ali, mogu ti reci da bude dosta pitanja iz informatora (a informator je svake godine isti, mozes ga kupiti vjerovatno u kopirnici kod faksa), tacnije, fizika bude 100% iz informatora, hemija oko 80%, a biologije bude najmanje, eto nek je oko 60%. Prijemni nije tezak, da sam znala da je onakav, kad sam ja upisivala stomatologiju, muka bi mi bila 100x manja :lol: Eto, sretno ti.

Je li isti informator za stomatologiju i medicinu?
Da je bar tako na medicini. Ajde reci koju utješnu i za medicinu. :D

athemo93

Post by athemo93 » 28/03/2012 16:53

Swan_ wrote:

Hvala ti punoo :D

Post Reply