Stolac:napadi na krizeve

Locked
Tomislav MO

Post by Tomislav MO » 25/05/2007 10:05

[email protected] wrote: Niste mene uspjeli protjerati niti cete uspjeti... ne ismijavaj ljude, uostalom to i jeste u tvojoj prirodi po rodjenju...
Pa ti ismija ljude prvi i to je u redu? Ako ja učinim isto smeta ti? Koja licemjernost, ili Hrvati nisu ljudi. :D
[email protected] wrote:ne mozete vi pobiti muslimana koliko ce ih se jos roditi... bice nas vise nego vas... AKOBOGDA rodicu 10-tero djece i sve sinove da sire lozu muslimansku... inshallaHHHHH...
Neka djece, šta bi mi bez djece. :thumbup:

[email protected]

Post by [email protected] » 25/05/2007 10:07

Tomislav MO wrote:
[email protected] wrote: Niste mene uspjeli protjerati niti cete uspjeti... ne ismijavaj ljude, uostalom to i jeste u tvojoj prirodi po rodjenju...
Pa ti ismija ljude prvi i to je u redu? Ako ja učinim isto smeta ti? Koja licemjernost, ili Hrvati nisu ljudi. :D
[email protected] wrote:ne mozete vi pobiti muslimana koliko ce ih se jos roditi... bice nas vise nego vas... AKOBOGDA rodicu 10-tero djece i sve sinove da sire lozu muslimansku... inshallaHHHHH...
Neka djece, šta bi mi bez djece. :thumbup:
Ja ne ismijavam LJUDE, ja ismijavam takve kao sto si ti, koji lazu kako im ko naredi...

mostarac

Post by mostarac » 25/05/2007 10:08

i opet se svede na isto. Dok svaka chuka pod kontrolom HDZ-a u hercegovini ima obiljezen teritorij po starom dobrom obicaju cemo poceti govorit "o ugrozbi svekolikoga rvatskoga puka" i na tim podrucjima, jer jebote oni su ugrozeni i uvijek su ugrozeni i svi ih mrze i svi bi da ih nema i svi su se zadali da naprave "ugrozbu" tog pucanstva. Jebote jesi ti ikad covjece bio u Stocu? jesi sjedio sa Nerinom Dizdarom? Jesi cuo pricu tih ljudi i njegovu pricu? Vecernjak i Dalmacija ti sigurno nisu napisali koliko je dopisa Nerin Dizdar uputio opstinskim poglavnicima u Stocu. Ja sam te dopise drzao u svojoj ruci. Ali uvijek je ugrozeno pucanstvo i svi ga mrze, pa jedva kompletan vojni i civilni vrh herceg bosne zaglavi u haagu, valjda od silnog ugrozavanja. Halo otvori oci i pogledaj, a najgore je sto si ti to mogao sve svojim ocima viditi u Mostaru kako to ide i kako to funkcionise.
Ja ne kazem da nije bilo zlocina i od strane Armije BiH, ali se to ne moze porediti covjece ni u kom pogledu. Mostar i Gornji Vakuf su sravnjeni sa zemljom i to si mogao viditi svojim ocima. Je li ugrozavanje bilo i dok su ti vojnici, ups. branitelji, protjerivali i tvog prvog komsiju i odvodili ga u logor, a zenu mu silovali? Stvarno kako te nije stid covjece? kako te samo nije stid?

[email protected]

Post by [email protected] » 25/05/2007 10:09

Tomislav MO wrote:
[email protected] wrote: Pa moraju reci da nije bilo dragovoljno jer bi ih onda "vasi" prevaspitali :lol:
Tebi to smiješno, ha? :roll:

I šta kažeš protjerali te :lol: , hodao gol po Crnom Vrhu :lol: , tražio nafaku :lol: :lol: :lol: jako smiješno :lol: :lol: :lol: , za crtića.
pokazujes svoje pravo lice. tebi na tvoj obraz.

[email protected]

Post by [email protected] » 25/05/2007 10:11

Tomislav MO wrote:
[email protected] wrote: Razlika je pokupiti se dobrovoljno i izaci iz svoje kuce a razlika je kad ti neko uperi pusku i istjera te bez icega preko brda i planina da bi mogao naci sebi nafaku.

I zato molim te Tomo ne vuci vise ljude za jezik, jer ima nas koji smo sve to vidjeli vlastitim ocima i dozivjeli (ti meni pricas gdje je vise ljudi protjerano i stradalo).
Drugo je sta televizija i novine kazu a drugo je kad nesto osjetis na svojim vlastitim ledjima.
Slušaj, meni je žao što si ti to proživio, ali nemoj mislit da se ja ovamo nisam naslušao takvih priča, od ljudi koji su "dragovoljno" otišli.
ovdje pises kako ti zao a minutu nakon toa ismijavas kako mene, tako i ostale, koji su to osjetili na svojim ledjima.
ne interesuje mene sta si ti cuo, cula sam i ja dosta toga, ali znam sta sam vidjela i dozivjela... ne znam da li ti isto mozes reci.

mostarac

Post by mostarac » 25/05/2007 10:12

i jos nesto. Jesu li i krizevi po pocitelju bili znak mira bozijeg i krscanske ljubavi?

Tomislav MO

Post by Tomislav MO » 25/05/2007 10:13

[email protected] wrote:
Tomislav MO wrote:
[email protected] wrote: Pa moraju reci da nije bilo dragovoljno jer bi ih onda "vasi" prevaspitali :lol:
Tebi to smiješno, ha? :roll:

I šta kažeš protjerali te :lol: , hodao gol po Crnom Vrhu :lol: , tražio nafaku :lol: :lol: :lol: jako smiješno :lol: :lol: :lol: , za crtića.
pokazujes svoje pravo lice. tebi na tvoj obraz.
Majko moja što ste dosadni, gdje nestade onaj čuveni bosanski humor. :(

Čovjek spusti nešto na moj račun, ja onda na njegov (osobni njegov, kako se vidi u citatu, čak ovaj mrgud osobno nije ni protjeran) i svi odmah stali dramatizirat, jebote te, žalosni ste, a mrgudu pravo odgovara nick . :)

[email protected]

Post by [email protected] » 25/05/2007 10:15

mostarac wrote:i opet se svede na isto. Dok svaka chuka pod kontrolom HDZ-a u hercegovini ima obiljezen teritorij po starom dobrom obicaju cemo poceti govorit "o ugrozbi svekolikoga rvatskoga puka" i na tim podrucjima, jer jebote oni su ugrozeni i uvijek su ugrozeni i svi ih mrze i svi bi da ih nema i svi su se zadali da naprave "ugrozbu" tog pucanstva. Jebote jesi ti ikad covjece bio u Stocu? jesi sjedio sa Nerinom Dizdarom? Jesi cuo pricu tih ljudi i njegovu pricu? Vecernjak i Dalmacija ti sigurno nisu napisali koliko je dopisa Nerin Dizdar uputio opstinskim poglavnicima u Stocu. Ja sam te dopise drzao u svojoj ruci. Ali uvijek je ugrozeno pucanstvo i svi ga mrze, pa jedva kompletan vojni i civilni vrh herceg bosne zaglavi u haagu, valjda od silnog ugrozavanja. Halo otvori oci i pogledaj, a najgore je sto si ti to mogao sve svojim ocima viditi u Mostaru kako to ide i kako to funkcionise.
Ja ne kazem da nije bilo zlocina i od strane Armije BiH, ali se to ne moze porediti covjece ni u kom pogledu. Mostar i Gornji Vakuf su sravnjeni sa zemljom i to si mogao viditi svojim ocima. Je li ugrozavanje bilo i dok su ti vojnici, ups. branitelji, protjerivali i tvog prvog komsiju i odvodili ga u logor, a zenu mu silovali? Stvarno kako te nije stid covjece? kako te samo nije stid?
mostarac, hoce Tomo da nam kaze da mi to nismo dozivjeli, jer pobogu... u Hercegovini se nista nije desilo.
ma kakvi, niko od nas niti je silovan, niti ubijen. :roll:

nakon sto se raja koja je upoznata sa situacijom po Hercegovini javila, Tomo pokaza svoje pravo lice, jer ni tebi mostarac a ni meni ne moze jedan poput Tome soliti pricu kako su sve to ciste lazi.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 25/05/2007 10:18

..... Ja ..... a...

Samo jedna stvar.... danas ,jučer i sutra.... vjerska obilježja napadaju naše gradove....... i to je tuga..... ima ih gdje nikad bili nisu.... tu mislim i na objekte vjerskog karaktera......

I to je bruka - što većinsko stanovništvu šuti..... ,a trebalo bi ono da digne glas i zaštiti svoj obraz i ugled svoje vjere....., a kod nas suprotno... svak nek krene iz svoje avlije....i eto nas za koju godinu... na normali... kakvoj takvoj...

Tomislav MO

Post by Tomislav MO » 25/05/2007 10:18

mostarac wrote:i jos nesto. Jesu li i krizevi po pocitelju bili znak mira bozijeg i krscanske ljubavi?
Križ je uvijek znak mira i ljubavi, lokacija nema veze s tim. :thumbup:

Ponegdje mu nije mjesto, to se slažem, i treba ga skloniti sa povijesnih spomenika kao Počitelj i taj u Stocu, ali to ne mijenja prirodu križa, sigurno jest sramota za one koji su ga tamo stavili, ali što to ima veze sa križem kao simbolom.

mostarac

Post by mostarac » 25/05/2007 10:20

Tomislav MO wrote:
mostarac wrote:i jos nesto. Jesu li i krizevi po pocitelju bili znak mira bozijeg i krscanske ljubavi?
Križ je uvijek znak mira i ljubavi, lokacija nema veze s tim. :thumbup:

Ponegdje mu nije mjesto, to se slažem, i treba ga skloniti sa povijesnih spomenika kao Počitelj i taj u Stocu, ali to ne mijenja prirodu križa, sigurno jest sramota za one koji su ga tamo stavili, ali što to ima veze sa križem kao simbolom.
joj kako se divno pravit lud :roll:

Tomislav MO

Post by Tomislav MO » 25/05/2007 10:22

[email protected] wrote: mostarac, hoce Tomo da nam kaze da mi to nismo dozivjeli, jer pobogu... u Hercegovini se nista nije desilo.
ma kakvi, niko od nas niti je silovan, niti ubijen. :roll:
Nemoj lagati, gdje ja sam ja to rekao, hoćeš mi citirati? :roll:
Last edited by Tomislav MO on 25/05/2007 10:24, edited 1 time in total.

Tomislav MO

Post by Tomislav MO » 25/05/2007 10:23

mostarac wrote: joj kako se divno pravit lud :roll:
Znaš li ti tko je, po Bibliji, protiv križa?

Locked