Sto ce nama policija...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

nedim_uk

Sto ce nama policija...

Post by nedim_uk » 28/09/2006 01:43

Citajuci ove postove vezane za incident ispred vlade dobijam utisak da nam je policija drzavni neprijatelj No1.Boze sacuvaj kakvih su sve dobili epiteta ljudi u plavom,bit ce da su stvarno gori od kriminalaca(ne daj boze da se bosna ravna po misljenjima sa sa-x foruma bili bi gori od liberije).Pitam se stvarno da li je nasa policija toliko brutalna i grozna kako je opisuju,zaboravih reci i nefunkcionalana.Ma nista nama ne valja ova policija.

Ne valja nam zato sto mozemo pljuvati svakodnevno po njoj,u bilo kakvim situacijama uvjek je policajac kriv.Da isti onaj policajac koji svaki dan kada ode na posao trpi nas,nas koji nemamo trunke shvatanja prema policajcima.
Kakav je polozaj policajca u Bosni i Hercegovini? Koliko je on placen za taj rizicni posao?Ja mislim vise nego premalo.Koliko se desi napada u toku jedne godine na sluzbena lica i koliko je slucajeva izaslo pred sud za takve napade.Raspolaze li neko sa tim informacijama, ako raspolaze ne bi bilo lose da ih iznese.

Da li bi ste vi radili na ulici za nekih 300 eura? Da li bi ste preuzeli rizik jednog obicnog policajca za te pare kada manje vise svi znamo kolko su stanovnici ove drzave nelagalno naoruzani.Koliko imamo stanovnika koji su odavno "skrenuli" a da toga nisu svjesni! Koliko imamo kriminalaca koji su spremni pucati na svakoga.....ali mi se opet slobodno krecemo zahvaljujuci kome? Istom onom koji radi robovski posao,istom onom kojem hebemo sve kada nam kaznu slozi a svjesno smo napravili prekrsaj.Nije bosanski policajac kriv,trpi on teret pravo.Trpi on sto mi ne bi nikada ako cemo posteno.

Manje vise svi znamo koliko je politicki kriminal zastupljen,koliko su politicki interesi umijesani u policiju,koliko politicara ima veze sa podzemljem i sefovima policije(sefovi i komandiri prozivam ako citate,cinjenica je da imate prljavih u redovima) pa te iste koristi za licne interese dok najveci ceh takvih igara placamo mi.Cist primjer.....neki xx kriminalac obavlja prljave poslove za prljavog politicara,mimo tih poslova obavlja i svoje svakodnevne.Kada dodje vrijeme za hapsenje takvog covjeka najednom sa vrha dolazi uputa da se on ostavi na miru........
Zato se neki tipovi poput gashi%$#ja ili ch#$ele ili bilo koje krimnalne gnjide slobodno krecu iako su davno trebali biti iza resetaka.Policiji svako veze ruke pocev od nas pa do politicara, krimnalaca i mnogih drugih.

Nisam siguran kada se to tacno desilo ali znam da je u sarajevu bio zabiljezen slucaj otmice djeteta nekog fudbalera.Policija je reagovala brzo i znam da su neki kriminalci izgubili glavu(i zasluzili su) zasto se tad neko nije bunio na rad policije? Postoji mogucnost da je bilo prekoracenja ovlasti i upotrebe sile zasto? Jer je radila svoj posao.Da li je policajac radio svoj posao ispred zgrade vlade? Ili je to bio samo obicni "drot" kojeg je bio i vise nego tolerantan? Je li radio posao kako treba? ili bi bilo bolje da ga je onaj smrdljivi nezaposleni narkoman trebao i dalje napadati.Mozda bi bilo bolje da smo mi obicni gradani svezali policajcu ruke pa da narkomancina moze slobodno nastaviti svoj posao!Svakako mu je dobro islo.....

Kakve li drskosti,ispred vlade napasti policajca javno.....sramota za sve nas!! Pomislim da je tom istom narko divljaku uletio neki nasilnik u kucu pa mu napao porodicu i ugrozio zivote bliznjih......pitam se koga bi zvao?

Kako zivi danas obicni policajac?

hool

Post by hool » 28/09/2006 01:56

SVAKI 4 POLICAJAC U BiH JE KORUMPIRAN 8-)
A sta mislim o njima, isto sto mislim i o nasoj vlasti

nedim_uk

Post by nedim_uk » 28/09/2006 02:01

hool wrote:SVAKI 4 POLICAJAC U BiH JE KORUMPIRAN 8-)

Sta mislis kada bi imao 4 puta vecu platu?Da li bi onda uzimao mito?

hool

Post by hool » 28/09/2006 02:37

nedim_uk wrote:

Oni su (cast rijetkim izuzecima) stoka seljacka
Uzimali bi oni MITO da imaju platu 10 puta vecu
Vrati se zivi u BiH , pa onda pricaj o nasoj policiji :zzzz:

Edin H.
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 28/09/2006 03:16

:dance: :thumbup:

Nedime procitaju li se kadkada novine u Engleskoj, mislim makar lakse stivo, tabloidi The Sun, Daily Mail... :evil:

Nauci li se sta o demokraciji?

Ili i tamo kandzija vlada :shock:

saviola

Post by saviola » 28/09/2006 07:03

nedime, ne vrijedi ti raspravljati sa primitivcima, a njih je u sarajevu nazalost vecina.

tbaharis

sta ce nam policija

Post by tbaharis » 28/09/2006 07:22

jebote kako se odma tema okrene na pogresne stvari. niko nije rekao da nasa policija ne radi svoj posao uprkos platama koje nisu ni blizu onome kakve bi trebale bit. OVDJE SE RADI O PRIPADNICIMA SIPE??????? to su naj pismeniji ljudi u nasoj policijskoj organizaciji. hehehehe.... raskopcani, bez sapke, ko iz kafane da su izasli, boga psuju pred hiljadu ljudi, povlace pistolj na protestanta a oko njih je 1000 ljudi (ugrozavanje javne sigurnosti). pa imam i ja djecu koja ce mozda naici pored zgrade predsjednistva na putu ka skoli. ma nema se sta ovdje komentarisati, ovo nije policija ovo je SADAMOVA BATH partija, oni prvo udaraju i ubijaju pa onda postavljaju pitanja.

a OHR i OSCE i EU samo cekaju izgovor da sve ovo objave i kazu kako smo mi zivotinje i kako nema ljudi od bosanaca i hercegovaca. liberalan vizni rezim, jest dobro si... nikad mi to vidjet necemo...

STOKA bi trebala bit skracenica a ne SIPA....

mozda sam upotrebio koju jacu rijec i nek mi opreste normalni ljudi ove drzave al sam revoltiran i ljut, taman kas se nesto dobro desi u ovoj drzavi sljedeci dan se desi 10 losih stvari...

taxi_driver

Re: sta ce nam policija

Post by taxi_driver » 28/09/2006 07:33

tbaharis wrote:jebote kako se odma tema okrene na pogresne stvari. niko nije rekao da nasa policija ne radi svoj posao uprkos platama koje nisu ni blizu onome kakve bi trebale bit. OVDJE SE RADI O PRIPADNICIMA SIPE??????? to su naj pismeniji ljudi u nasoj policijskoj organizaciji. hehehehe.... raskopcani, bez sapke, ko iz kafane da su izasli, boga psuju pred hiljadu ljudi, povlace pistolj na protestanta a oko njih je 1000 ljudi (ugrozavanje javne sigurnosti). pa imam i ja djecu koja ce mozda naici pored zgrade predsjednistva na putu ka skoli. ma nema se sta ovdje komentarisati, ovo nije policija ovo je SADAMOVA BATH partija, oni prvo udaraju i ubijaju pa onda postavljaju pitanja.

a OHR i OSCE i EU samo cekaju izgovor da sve ovo objave i kazu kako smo mi zivotinje i kako nema ljudi od bosanaca i hercegovaca. liberalan vizni rezim, jest dobro si... nikad mi to vidjet necemo...

mozda sam upotrebio koju jacu rijec i nek mi opreste normalni ljudi ove drzave al sam revoltiran i ljut, taman kas se nesto dobro desi u ovoj drzavi sljedeci dan se desi 10 losih stvari...

za najpismenije ne znam,ali za najdeblje sam siguran.da mi je znati samo gdje su mu uniformu sili.od njegove uniforme su mogli dvije za nekog s normalnom gradjom napraviti.

shuriken

Post by shuriken » 28/09/2006 07:44

samo da podsjetim, da bi znali tko je Nedim:

ALO, NEDIM SE ZALAZE DA LIKA DROTOVI VEZANOG LOME!!

evo njegovih rijeci:

"Nadam se da ga veceras u istrazi jos lome."

jedna stvar je biti lojalan, rezimu sklon gradjanin, legalist
druga stvar je biti prljavi sadist

zapamtite Nedima, kad se bude neki Nedim kandidirao za fotelju za par godina kao neko ko je zrtvovao karijeru u UK da bi pomogao svom narodu.
remember Nedim!
don't forget Nedim!

Edmond

Post by Edmond » 28/09/2006 08:26

nedim_uk wrote:Sta mislis kada bi imao 4 puta vecu platu?Da li bi onda uzimao mito?

A šta bi ti rekao kad ti se policajac izvinjava što ti mora napisati kaznu,jer mu je komandir naredio da mora napisati određeni broj kazni prije nego preda smjenu ???!!!! Momak je bio fin,normalan i piše mi kaznu zbog gluposti,ali baš gluposti i onda mi to kaže. Ja mu kažem da samo radi svoj posao i nasmijem mu se,prijateljski.

A šta bi rekao kad kad mene zaustavlja i kažnjava što mi ne radi zadanja lampica,na stop svjetlu,jer nisam vidio odpozadi,a u istom trenutku proleti par motora jedno 150 km/h i on ih samo isprati pogledom ??!?!!

A šta bi rekao kad me drot zaustavi i kaže da je gladan ( :shock: ) i ja mu kupim sendvič u pekari,njemu i kolegi i onako se jaranski pozdravimo ???!!!!

A šta bi rekao kad uvijek dođu 10 minuta nakon što se desi neka tuča ili krađa ili nekom obiju auto ??!!!! Kako ih nikada nema u trenutku dešavanja kriminala ??!!!

Kako vazda dižu paukom opel kadete,golfove II i sl. a crne mečke,audije,ferarije samo zaobiđu ??!!!

Ja sam volio našu policiju,ali baš volio. A sada. Vjeruješ li mi da uopšte ne očekujem da mi pomognu ako bi me neko napao i sl. Jel' tebi to jasno o čemu ja govorim ??!!!!

tbaharis

Post by tbaharis » 28/09/2006 08:35

taxi_driver wrote:
tbaharis wrote:jebote kako se odma tema okrene na pogresne stvari. niko nije rekao da nasa policija ne radi svoj posao uprkos platama koje nisu ni blizu onome kakve bi trebale bit. OVDJE SE RADI O PRIPADNICIMA SIPE??????? to su naj pismeniji ljudi u nasoj policijskoj organizaciji. hehehehe.... raskopcani, bez sapke, ko iz kafane da su izasli, boga psuju pred hiljadu ljudi, povlace pistolj na protestanta a oko njih je 1000 ljudi (ugrozavanje javne sigurnosti). pa imam i ja djecu koja ce mozda naici pored zgrade predsjednistva na putu ka skoli. ma nema se sta ovdje komentarisati, ovo nije policija ovo je SADAMOVA BATH partija, oni prvo udaraju i ubijaju pa onda postavljaju pitanja.

za najpismenije ne znam,ali za najdeblje sam siguran.da mi je znati samo gdje su mu uniformu sili.od njegove uniforme su mogli dvije za nekog s normalnom gradjom napraviti.

reko sam naj pismeniji u policijskoj organizaciji ako ima neko pismen u toj organizaciji...

svaka cast onom momku, kako ono rekose Mladen, nalupo ih je dvojicu prije nego sto su jos dvojica pritrcala...hehehe

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 28/09/2006 08:38

nedim_uk wrote:

A šta ti misliš da on da otkaz i nađe sebi bolje plaćen i manje rizičan posao, a da na njegovo mjesto dođe neko ko ima barem prst obraza.

tbaharis

Post by tbaharis » 28/09/2006 08:48

seljak_cojek wrote:
nedim_uk wrote:

A šta ti misliš da on da otkaz i nađe sebi bolje plaćen i manje rizičan posao, a da na njegovo mjesto dođe neko ko ima barem prst obraza.

A takvih ljudi ima i previse, 1000000 nezaposlenih u BiH ja mislim da bar jedna trecina bi bila u stanju da uradi poso 300% bolje nego ovi magarci...

Justin Time

Re: Sto ce nama policija...

Post by Justin Time » 28/09/2006 08:51

nedim_uk wrote:
Pomislim da je tom istom narko divljaku uletio neki nasilnik u kucu pa mu napao porodicu i ugrozio zivote bliznjih......pitam se koga bi zvao?

Pa, nakon jučerašnje demonstracije sposobnosti svladavanja nasilnika i poznavanja i primjene policijskih standardnih operativnih procedura, muriju ne bi sigurno.

silence_is_sexy

Post by silence_is_sexy » 28/09/2006 08:52

kao sto hanka rece: "moj nedime, sta nam ovo rade...?"
:D

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 28/09/2006 08:53

tbaharis wrote:
taxi_driver wrote:

reko sam naj pismeniji u policijskoj organizaciji ako ima neko pismen u toj organizaciji...

svaka cast onom momku, kako ono rekose Mladen, nalupo ih je dvojicu prije nego sto su jos dvojica pritrcala...hehehe

ja mislim da nijedan drot ne bi napisao "naj pismeniji" :D :D :D

rashid

Post by rashid » 28/09/2006 09:25

Juce sta se je desilo, stvarno je dokaz koliko je to policija. Kad su poceli jih tuci i udarat, jer su se upirali "protestanti" i naravno po svim zakonima je trebao izvadit stap i isprebijat ga!!!! A ne ovi sta su gledali, vicu "Pa dosta je ... " ... po mojoj politici trebalo je i sve porazbijati koji su to govorili. Dok nema policije prave, nece NIKAD NIKAD NIKAD biti ni prave drzave.

Mora se znati sta se smije i sta nesmije ... i batine jesu zasluzili. Gdje ba to ima da se bojama baca ... to je jedan dokaz kako je u stvarnosti GLUP NAROD!

photo

Post by photo » 28/09/2006 09:42

ne serite.

policajci su bili jos i blagi kako su mogli i trebali nastupiti. ko je juce gledao snimak vidio je da su prvo nastupili blago, pa kada su ovi iz kaknja poceli da sprejopm prscu policajca u lice (sto je napad na sluzbenu osobu sredstvommkoje moze da ga ozlijedi u trenutku obavljanja duznosti), onda je sipa reagovala. jos se idiot opirao hapsenju (jos jedan prekrsaj), pruzao fizicki otpor (to je treci) sto je bar 3-5 godina pa ako se doda i parkiranje na nedozvoljenom mjestu, ovi koju su htjeli da iskazu revolt su posteno najebali. policajac jeste izvukao pistolj, repetirao ga, ALI GA JE DRZAO UPERENOG U CESTU, NIJE GA PODIGAO PREMA DEMONSTRANTU, iako je imao puno zakonsko pravo da ga podigne, i u trenutku kada ga je supak poceo prskati po licu, zakonski je mogao DA PUCA U NJEGA, jer sta policajac zna sta je u tom spreju. moze biti neki bojni otrov, neka kiselina ili sta ti ja znam. jos su ih malo nalemali kako su trebali, ja da sam drot, polimio bih im noge svima.

demonstranti da su samo bacili boju i mirno se predali, bili bi heroji i ja bih im rekao svaka vam cast. ovako, tukuci se sa policijom, ispali su supci i samo su sebe zajebali za narednih 3 godine.

eto sta se desi kada djeca ne razmisljaju kako treba.

photo

Post by photo » 28/09/2006 09:43

ne serite.

policajci su bili jos i blagi kako su mogli i trebali nastupiti. ko je juce gledao snimak vidio je da su prvo nastupili blago, pa kada su ovi iz kaknja poceli da sprejopm prscu policajca u lice (sto je napad na sluzbenu osobu sredstvommkoje moze da ga ozlijedi u trenutku obavljanja duznosti), onda je sipa reagovala. jos se idiot opirao hapsenju (jos jedan prekrsaj), pruzao fizicki otpor (to je treci) sto je bar 3-5 godina pa ako se doda i parkiranje na nedozvoljenom mjestu, ovi koju su htjeli da iskazu revolt su posteno najebali. policajac jeste izvukao pistolj, repetirao ga, ALI GA JE DRZAO UPERENOG U CESTU, NIJE GA PODIGAO PREMA DEMONSTRANTU, iako je imao puno zakonsko pravo da ga podigne, i u trenutku kada ga je supak poceo prskati po licu, zakonski je mogao DA PUCA U NJEGA, jer sta policajac zna sta je u tom spreju. moze biti neki bojni otrov, neka kiselina ili sta ti ja znam. jos su ih malo nalemali kako su trebali, ja da sam drot, polimio bih im noge svima.

demonstranti da su samo bacili boju i mirno se predali, bili bi heroji i ja bih im rekao svaka vam cast. ovako, tukuci se sa policijom, ispali su supci i samo su sebe zajebali za narednih 3 godine.

shin

Post by shin » 28/09/2006 09:44

Policajski posao nije nesta narocito placen ni u zapadnim zemljama, fazon je sto po ovim osiguravajucim kucama zaposljavaju likove kojim je opasno dati nacrtan bicikl na papiru. Zavrsis kurs, hu ha i spreman si....

Liv4

Post by Liv4 » 28/09/2006 09:56

Svaki narod je stoka.
Svaki pojedinac kaze i misli da treba postovati zakone, a onda ih 99% pokusava zaobici na ovaj ili onaj nacin.
Zakon nas cuva od vladavine haosa.
Policajac je tu da sprovodi zakon.
U zemlji u kojoj se ne postuju policajci, u kojoj se zakoni sprovode djelimicno, u kojoj policajci ne znaju kolike i kakve su im ovlasti, dolazi do haosa.
Mi zivimo u haosu.
:x

Pozdravljam pocetak akcije bacanja boja.
Pozdravljam pocetak akcije policajaca.
Ni jedna , ni druga nisu izvedene do kraja kako treba.
Ne smije onaj momak udarati policajca! (U americi bi policajac imao pravo da odmah izvadi pistolj i upuca ga u ako pomisli da mu je integritet ugrozen - probajte da ne stavite ruke na volan kad vas zaustavi saobracajna policija u USA i dobicete metak u celo - to se zove samoodbrana- primjer je mozda radikalan, ali istinit.
Da je onaj policajac pravi policajac a ne neki jado kojeg su pokupili ili koji je imao stelu, da jei prosao istinsku obuku znao bi kako da savlada bilo kojeg majmuna koji se drzna da ga napadne.
Situacija kakva jeste u nasoj zemlji nije greska ni onog policajca (jer on bi mozda i priveo one sto vozaju motore, ali ce ga sudija pustiti) ni onih momaka koji su bacali boje.
Vasu negativnu energiju iskoristite da promjenimo vlast koja nas jebe vec 15 godina jer se cini da je problem tu.
Svi zelimo promjene, vrijeme je da nesto ucinimo da se one i dese...
Dakle, zivjele promjene, zivjela prava policija.
:bih:

BHG

Post by BHG » 28/09/2006 10:03

e da mi je doziviti da drotovi lome onako sve koje zasluze...bio bih najsretniji covjek na svijetu...ali ne, recimo ismet bajramovic opali drotu samar onako ko nekoj picki maloj a ovaj mu na to kaze "nemoj ba, mene su samo poslali vamo" i za 2 minute odlazi u svom autu a ismet umire od smijeha...i ja to sve gledam svojim ocima i nemogu da vjerujem...ili oni svi silni motoristi koji furaju po gradu ko da su sami na svijetu...a mene svinja zaustavi zato sto sam na 40 ogranicenju vozio 44 i uzme mi 20 maraka za to....
pa nedime hajde sad ti meni sve to objasni...i sva ona prica "e da je u svedkoj u engleskoj u picki materinoj ono uradio slomili bi ga"....e da je ismet bajramovic tamo isamarao drota bio bi ubijen na licu mjesta a nebi mu se drot izvinjavo...oni debili na motorima bi davno ostali i bez motora i bez dozvola a da je srece i bez bubrega...
jel to znaci da ce i mene prebit sljedeci put kad me zaustavi zato sto vozim 44 na ogranicenju 40 i odbijem da platim 20 maraka ako mu slucajno kazem "sta je sta hoces....necu da platim"!
e znas nedime nisam ja za to 3 godine sjedio u rovu na trebevicu da me maltretira ruralna kockasta glava zato sto on nema dobru platu! nema je 80% ljudi u drzavi! hajde nedime ti nas fino prosvijetli gdje tu logika i sta je tu ispravno a sta pogresno...i kako bi ti uredio ovu drzavu...da si ovdje...

car-x

Post by car-x » 28/09/2006 11:45

- sluzbenici SIPA-e nisu bili na mjestu koje obezbjedjuju, dovoljan razlog za trenutni otkaz - zamislite da su ovi umjesto kurtona s farbom nosili kalasnjikove.

- Uhapšeno je svih pet lica. Oni su se pred zgradu Predsjedništva dovezli u automobilima "pasat" i "kadet", te na zgradi ispisali riječ "revolucija". Nakon toga su bacili boju na svečani ulaz i fasadu. Kada su ih službenici SIPA-e pokušali spriječiti, ta lica su ih fizički napala - kazao nam je Jusuf Zornić, portparol MUP-a Kantona Sarajevo.

ovo ne odgovara onom sa snimka.. ako se dobro pogleda, prvo sto je drot uradio, nakon sto je uzviknuo milicajsko "STANI" bilo je hvatanje za vrat onog mladena.. znaci, najprije upotreba fizicke sile, a da nije ni bio na licu mjesta i nema pojma u biti sta se dogadja.

sve ostalo je eskalacija situacije koja ni u jednom trenutku nije bila pod kontrolom..

suma sumarum:
nasa policija jeste korumpirana i u to nema sumnje. svakodnevno smo svjedoci kriminala, pucnjave, nepropisnog parkiranja, lude voznje i sl, ali od strane tog nekog povlastenog kriminalnog miljea..

bio sam svjedokom fizickog napada policajca na vozaca koji se pridrzavao ogranicenja brzine i koji nije popio ni kap alkohola (cijelo vece smo bili zajedno).. jednostavno tip se nije hito poklopiti usima i pristati da im plati cenera nako, i frajer ga ufatio za vrat..

vecina svjetske e-mail populacije je imala priliku vidjeti sliku na kojoj spavaju dva BiH policajca..

sluzbenik SIPA-e sa jucerasnjeg videa ima Body Mass Index preko 30 i kao takav sigurno ne ispunjava neke ostre kriterije, barem sto se fizicke spremnosti tice..

to sto nasa policija radi nema veze s pamecu.. lijepe kazne za crknutu maglenku (naprijed se moze imati samo parni broj bijelih svjetala - 20 KM neki dan platio) a vamo im drzava vrvi od kriminalaca, koji im pale klempe ko maturanti prvacicima..

saviola

Post by saviola » 28/09/2006 16:26

photo wrote:ne serite.

slazem se!
ideja im nije bila losa. da su jednostavno pruzili ruke da im policajac stavi lisice kad se pojavio, ispali bi face, ovako su ispali seljaci i papci sto zapravo i jesu.

mr2

Post by mr2 » 28/09/2006 17:34

nesta kontam :roll: :roll: :roll: kako sa 300 eura prave kuce :? :? :?

Post Reply