Stjepan Kljujic

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
mahalik

Stjepan Kljujic

Post by mahalik » 19/01/2011 23:54

Naime, gledao sam včeras intervjuu sa dotičnim na TV1 kod Sanjina Beciragića

Kaže lik ovako:
Sulejman Tihić nek se vrati u Bosanski Šamac i vavi matičarstvom
Zlatko L. ubleha od socijaldemokratije kvazi multietničarske stranke koja se svrstala u bok sa SDA
Čović- jadan odbacio ga Tihić i otišao utjehu tražiti u Dodiku
Sarajevo nije multietnički grad
Gradonačenik spodoba koja 300KM da prvom novorođenom umjesto da daje pakete i po 1000KM

Rat bi prestao 93 i bili bi RBIH sada da ga se slušalo jer kaže lik svo vrijeme je bio upravu

Neosporavajuci ulogu koju je imao smatrate li da bi se on trenao više baviti politikom ili da ide u penziju

srklet

Re: Stjepan Kljujic

Post by srklet » 20/01/2011 00:02

Oklen njega ?

Ukazao mu se slobodan prostor u hrvatskom bloku i eto prilike da izvadi masnu iz ormara.
Nebi ja njemu ni dvije koze dao na cuvanje.

jutarnji

Post by jutarnji » 20/01/2011 00:06

mahalik wrote:Rat bi prestao 93 i bili bi RBIH sada da ga se slušalo jer kaže lik svo vrijeme je bio upravu

Pa dobro, sta rece da je predlagao? :roll:

veliki_fabio

Post by veliki_fabio » 20/01/2011 00:10

mahalik wrote:Naime, gledao sam včeras intervjuu sa dotičnim na TV1 kod Sanjina Beciragića

Kaže lik ovako:
Zlatko L. ubleha od socijaldemokratije kvazi multietničarske stranke koja se svrstala u bok sa SDA
Gradonačenik spodoba koja 300KM da prvom novorođenom umjesto da daje pakete i po 1000KM

Rat bi prestao 93 i bili bi RBIH sada da ga se slušalo jer kaže lik svo vrijeme je bio upravu

Neosporavajuci ulogu koju je imao smatrate li da bi se on trenao više baviti politikom ili da ide u penziju

Lik je prestao biti relevantan cirka 01/04/1992.

Vidio sam ga u kladionici neki dan...

NightSkyWalker

Post by NightSkyWalker » 20/01/2011 00:11

Poslije rata i bitke svi su generali. :wink:

The Silent Man

Post by The Silent Man » 20/01/2011 00:13

Po meni lik koji ne moze da prihvati cinjenicu da nema vise nista novo da ponudi , da nije vise zanimljiv i da se nije uklopio i nasao svoje mjesto u novom medijsko-estradno-sta god prostoru... pa sad to uvelike racionalizira,okrivljuje uzduž i poprijeko ... iliti u prevodu bitter old man :sad:

Bosnolog

Post by Bosnolog » 20/01/2011 00:15

Mislim da je ovim nekim izjavama pretjerao,Djeluje mi kao da je prespavao proslijeratni period optuzujuci Sarajlije sto Sarajevo nije ostalo multi kulti nakon svega sto su mu uradili,ne odbacujuci krivicu da je bilo propusta ali prevashodno treba gledati siru sliku.Sarajevo nece nikada postati multi kulti dok je got ovakvo ustavno i teritorijalno uredenje,.....toga je trebao uvazeni Sjepan Kljujic biti svijestan prie nego je optuzio Sarajlije sto nije to sto bi zelio da je,....

Kljujica cijenim kao jednog od vecih vizionra ali i tragicara tragicne sudbine po BiH koja je zapoceta nakon njegove pucisticke smjene sa cela HDZ-BiH pred sami rat od strane Suska i Bobana,po planu Tudmana jer im Kljujic kao probosanski Hrvat nije odgovarao za realizaciju plana iz Karadordeva, Kljujic im je bio prepreka i neko ko je zanao da je taj plan bio poguban za Hrvatski narod u BiH kao i za BIH, zato je rat umjesto da zavrsi 1993 zavrsio kako je zavrsi sa posljedicama koje znamo,...

Smatran da bi bilo dobro da je Alija prepustio svoje mjesto Kljujicu 1992,mada je bilo kasno nakon sto je Kljujic smijenjen od strane Bobana,Suska i Tudmana,kada je prakticno Tudmanovim i Suskovim pucem svrgnut sa cela HDZ-BiH i tako ostao bez kontorle nad strankom koju je potom zaposjeo pucista i fasista Mate Boban.Oni su najveci krivci sto rat u BiH nije zavrsen kako probosanski Kljuci kaze 1993 godina,jer im je bio clje podjela Bosne po planu iz Karadordeva i uspostva Banovine kojom je Tudman bio opsjednut,.....

Bilo bi najbolje kada bi Stjepan Kljujic preuzeo HDZ i ocistio ga od Covic,krimosa,anti hrvatskih i anti BH elemenata,....Koliko je to moguce sada nakon svega ne znam ali znam jedno da je steta sto on i ljudi poput Bogica Bobicevica nisu vise angazovani na politickoj sceni BiH,.......

JoseMujica

Post by JoseMujica » 20/01/2011 10:10

sasvim slučajno sam sinoć na ovu emisiju naletio i gledao...činjenica jeste da je Kljujić većim dijelom u pravu za sve što je ispričao, ali se nisam mogao otresti dojma da je čovjek i malo prolupao

nažalost to se udes ljudi sa normalnim ljudskim vrijednostima u političkoj baruštini prvobitne akumulacije kapitala

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Post by KatarinaKosaca » 20/01/2011 11:22

Za razliku od mnogih koji se hvale kako brane BIH, a obećavaju raj u Federaciji i samo Federaciji, Kljujić nije izdao BIH ni kada su ga trovali. Za razliku od mnogih koji nose ljiljan na reveru, KLjujuić je proveo rat u Sarajevu i branio BIH, a nije bio u Njemačkoj. Za razliku od mnogih koji predstavljaju grad, <Kljujić je i pismen i usmen. Nisam gledala intervju, ali po napisanom u uvodnom postu (osim prekida rata 1993, za šta velikosprska politika nije bila spremna bez jakih Nato bombi) sa svim se slažem.

The 51st State
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Post by The 51st State » 20/01/2011 12:27

KatarinaKosaca wrote:Za razliku od mnogih koji se hvale kako brane BIH, a obećavaju raj u Federaciji i samo Federaciji, Kljujić nije izdao BIH ni kada su ga trovali. Za razliku od mnogih koji nose ljiljan na reveru, KLjujuić je proveo rat u Sarajevu i branio BIH, a nije bio u Njemačkoj. Za razliku od mnogih koji predstavljaju grad, <Kljujić je i pismen i usmen. Nisam gledala intervju, ali po napisanom u uvodnom postu (osim prekida rata 1993, za šta velikosprska politika nije bila spremna bez jakih Nato bombi) sa svim se slažem.

gospodin veliki, nikad necu zaboraviti njegovu srcanost 2. maja.

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 20/01/2011 12:32

gledo sam emisiju. dobar je kljujo. dobrih je stvari rekao sinoc, ali svega se pomalo dotakao a nista konkretno i u dubinu. svidjela mi se i teorija da je turajlicevo smaknuce aminovano i sa bosnjacke strane, jer je on bio osoba koja je mafijasima i lopovima eventulno bila prijetnja i smetnja za uzimanje novca u svoje dzepove.
da su bog do svi bili ovakvi kao kljujo. jedva cekam tu njegovu knjigu "izdaja bosne" koju kaze da pise.

i ja ga vidjam u kladionici u staklenom gradu.

barbar

Post by barbar » 20/01/2011 15:28

mahalik wrote:Naime, gledao sam včeras intervjuu sa dotičnim na TV1 kod Sanjina Beciragića

Kaže lik ovako:

Prototip klasičnog idiota

nellington

Post by nellington » 20/01/2011 15:29

srklet wrote:Oklen njega ?

Ukazao mu se slobodan prostor u hrvatskom bloku i eto prilike da izvadi masnu iz ormara.

Odakle slobodan prostor za člana SDUa?

Hadzi Lojo

Post by Hadzi Lojo » 20/01/2011 17:12

Bolji je nego babin sin pa nek prica ko sta hoce.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times

Post by plain vanilla » 20/01/2011 17:18

Ima mnogo gorih politicara od Kljuica, pa ne samo da dobijaju vise prostora nego su vlasti BiH.
Emisiju nisam gledala, ali nije on meni uopste los.

Been

Post by Been » 21/01/2011 20:15

Dišite, čika Stjepane. U vašim godinama se nije dobro toliko uzbuđivati ! :D

Hipatija

Post by Hipatija » 22/01/2011 09:59

Slušajući S. Kljujića pomislim: Ovaj bivši član Predsjedništva BiH u meni ne vidi čojeka već gledajući u mene vidi: Srbina, Bošnjaka, ili Hrvata.
Sjećam se njegove izjave da je rat u BiH počeo u selu Ravne. Tada sam dodao: Nije Stjepane tada počeo rat, već ubijanje civilnog stanovništva BiH od strane JNA!
Praktično, tada je počelo "etničko čišćenje" teritorija u BiH.

srklet

Post by srklet » 22/01/2011 10:15

nellington wrote:
srklet wrote:Oklen njega ?

Odakle slobodan prostor za člana SDUa?

Nisam znao da je sad SDU.

Ali ozbiljno, ovdje mnogi "kandidati" smatraju da je za politiku dovoljno samo kritikovati ovo stanje i ove politicare na sceni. Po tome neki od forumasa su najbolji politicari.
Ali za ozbiljno bavljenje politikom treba imati mnogo vise, prije svega treba imati svoju "bazu". Sta je Kljujiceva baza? Treba imati realan program. Ima li ga? Treba imati...
Dakle treba imati mnogo vise od lule i masne, a insistiranje samo na tome zj. insistiranje na imidzu i teatralnosti samo govori da je Kljujic jos jedan politicar pacijent.
A toga imamo previse.

oldplague

Post by oldplague » 22/01/2011 12:53

Stjepan Kljuja-Mašnica se bavi kritikom nečega? Čega ba? Poretka? Podjela? Dezintegracije zemlje? Pa čovjek je suosnivač jedne od tri ključne nacionalističke stranke u BiH, jedino što mu je palo na pamet početkom 90-ih u osvit demokratije bilo je da pripuže nekoj kleronacionalističkoj opciji. U tu svrhu su pala i kojekakva svečana pokrštavanja i tako to, i taj mi čovjek danas glumata naprednog republikanca, socijaldemokratu, Bosanca, Hrvata, koji vrag. Ima zamjerke, moš mislit. :skoljka:

pici
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Post by pici » 22/01/2011 16:19

kako ono Aljo iz transportera zapomaga na radio stanicu.....KljuiĆu,KljuiĆu......daj mi Stjepana :mrgreen:

Bosnolog

Stjepan Kljujic dokazani rodoljub i drzavnik RBiH

Post by Bosnolog » 03/08/2011 20:27

Nesreca BiH a prije svega hrvatskog naroda sto su u najtezim vremenima za odbranu i opstanak RBiH nasilnim pucem smijenili Stjepana Kljujica,po meni zasigurno najveceg hrvatskog politickog lidera kojeg su imali u BiH u njenoj historiji.Tudman i Susak su planski uklonili probosanskog celnika HDZ BiH u predvecerje agresije na BiH jer Kljujic nije zelio da bude dio sramnog plana unistenja RBiH pa je tako doveden poslusni velikohrvatski fasista Mate Boban kako bi se realizovao plan iz Karadordeva,..

Pratio sam Kljujica sve godine a posebno u vrijeme najteze za odbranu i opstanak BiH i nikada me nije razocarao svojim izjavama,stavovima i zalaganjima....Mogu zasigurno reci da je on bio na celu drzave umjesto rahmetli A.Izetbegovica da bi mnoge stvri za RBiH isle drugim a po RBiH boljim putem jer se radi o mnogo ostroumnijem i vecem drzavniku od rahmetli A,Izetbegovica koji je bio okruzen masom SDA nesposobnih ublehasa,....

Jedino sto mogu primjetiti kod Kljujica sa cim se apsolutno ne slazem je sto ima veliku averziju prema SDP-u a posebno prema Komsicu i Lagundziji,.Da se primjetiti da je frustriran kao posljedica nagomilanih ranijih odnosa i politickih desavanja te je zbog toga osvetnicki nastrojen prema SDP-u dok za ponasanje velikosrpskih HDZ sluga na celu sa Covicem ne zbori nista sto je od njega neiskreno,....

Kljujic napada SDP a zaobilazi zdruzene anti BH Dodik-Covic koaliciju zla koja otvoreno radi na rasturanju BiH sto baca sjenu na sve ovo sto izjavljuje posljednje vrijeme u vezi njegove gadljivosti prema SDP-u,cime na neki nacin pravda Covic-Dodik anti BH koaliciju zla,sto mu je najveci minus za mene u njegovoj politickoj karijeri.....

Meni je Kljujic uvijek bio jedan od najiskrenijih i najsposobnijih politicara BiH i regije,stoga je zaista steta sto nije u nekoj od probosanskih stranka jer od ovakvog dobronamjernog covjeka gradani BiH mogu imati samo koristi i dobra kao i drzava BiH,......

Sa svim se slazem sto je izjavio osim sto je fulio cijelu loptu kada napada SDP,HSP dok Covica i HDZ antin BH blok apsolutno ne spominje,bez obzira na sve ja vjerujem ovom covjeku da je iskreni BH domoljub i da ce kao takav ostati i daje nece je izdati sto ne bih nikada garantovao za mnoge pocevsi od Tihica,babinog junira i ostale sitnosicarske uhljupe nastale iz iste SDA sekte,.O otvorenim i dokazanim HDZ,SNSD,SDS i drgim BH dusmanima ne treba trositi rijeci i vrijeme jer znamo sto smjeraju,.....

exliberal

Post by exliberal » 03/08/2011 21:13

Kaže lik ovako:

Nisam gledao intervju ali u cemu je pogrijesio u prvih 5 stavki ?......jel sad i Kljujic nevalja..... ;-)

stari grad Visegrad

Post by stari grad Visegrad » 03/08/2011 21:26

Bolji kandidat od Kriste.
Sve sto je rekao znam i ja. Ali je dobro da se javno kaze, i da se to sve ponavlja 10 puta na dan i od drugih intelektualaca i novinara, i da budici politicari uce na greskama danasnjih mlakonja i proslih mutavaca.
Trebali bi smo svi dzuture boriti za dzavnu imovinu 1000/na sat. Ocuvanje drzavne imovina je jedina sansa za opstanak Bosne i Hercegovne. Ne dati otimacima i lopovima, Srbiji, ubicama drzvanu imovinu!
U konkretno ovom govoru najvecu tezinu dajem Kljujecivim rijecima koji opisuju MZ kako treba, tj. pojedince koji su tu dosli zaraditi novac. A mi treba SAMI da se izborimo za sve, a tako i za ocuvanje drzavne imovinu koja i pripada drzavi prema svim pravnim naukama. Drzavna imovina nije pitanje dogovora kako ce politicari podjeliti imovinu dogovorom, a imovina i nije njihova, vec drzavna. I oko drzavne imovine nema dogovaranja. I dokle je dosla ona komisija?? Zar da neka komisija dijeli drzavnu imovinu, a komisija nije ni vlasnik te imovine. Bojkot i podjele drzavne imovine i bojkot komisije. Naka komisija dokaze svoje iskusto u podjelama raznih drzavnih imovina. Malo morgen, jer to su obicni pravnici, koji nikada nisu djelili drzavne imovine, pa im ne dajmo ni sada. Neka clanovi komisije razdjele svoju privatnu imovu kome hoce. A drzavnu nema niko pravo ni taknuti ni diskutovati.

dudlov

Post by dudlov » 04/08/2011 00:10

Bio sam na tom skupu 1994. u Sarajevu.Znam ga lično i mogu vam reći da je pravi Bosanac.Čovjek gleda malo dalje od Sarajeva.Njemu se može dozvolit da tako nešto kaže.Ipak...vrijeme će pokazat najbolje kakav će biti rasplet.

brucos7

Post by brucos7 » 04/08/2011 00:25

Ne vidim sta je Stjepan pogresno rekao!? Dokazani patriota :thumbup:

Post Reply