Stipe Mesic

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Je li Stipe Mesic pozitivna ili negativna licnost?

Pozitivna
39
78%
Negativna
5
10%
Zaboli me za njime
6
12%

Total votes: 50

Larry3

Stipe Mesic

Post by Larry3 » 25/12/2006 17:46

Obzirom na nedavnu temu o njegovim navodnim izjavama 90-ih i da li je ustasoid ili prijatelj Bosne otvaram ovu temu.

Oceania

Re: Stipe Mesic

Post by Oceania » 25/12/2006 18:16

Larry3 wrote:Obzirom na nedavnu temu o njegovim navodnim izjavama 90-ih i da li je ustasoid ili prijatelj Bosne otvaram ovu temu.

Govori su bili skandalozoni.Treba imati na umu vremensku distancu.Ni on nije znao neke stvari 1990 .Ako raspolazes sa krivim informacijama u vremenu nacinalnog zanosa koji je zahvatio Hrvatsku 90 tih godina onda i plasiras krive informacije .I ja sam ispocetka 92 i 93 vjerovao hefticnjaku " Ljilkjan " dok nisam skuzio te lazove i ublehare i pokajao se zestoko sto sam ikada u ruke uzeo taj list .Da skratim , Stipe nije ustasa , to ne smijes ni pomisliti.Da , prijatelj je Bosne usprkos i unatoc svemu.

ZEKI-RIKI

Stipe

Post by ZEKI-RIKI » 25/12/2006 18:31

-Jos nisam procitao ili cuo da je nesto lose rekao za BIH,pa cak i tim nekakvim zapaljivim govorima u luda vremena,nas se nije doticao.Do sada je bio,a vjerujem i da ce biti,nas veliki prijatelj.Iskreni.
Na zalost nemamo ih puno u komsiluku,ni istocno a ni zapadno.....

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 25/12/2006 20:28

Novinar:
-Gospodine Mesiću, šta su predsjednici Tudjman i Milošević dogovarali u Karađorđevu?
-Nisu ništa dogovarali.
-Kako nisu ništa dogovarali, pa šta su radili?
-Pjevali su.
-Šta su pjevali?! (Veliki upitnik iznad glave tv. novinara).
-Nema te više Alija.

Goran_35

Post by Goran_35 » 25/12/2006 20:47

Covjek kojeg zaista cijenim.Nas veliki prijatelj...

:)

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 25/12/2006 20:58

Kako Mesic moze biti pozitivna licnost kada je on licno kazao da je Izetbegovic bio dobra i pozitivna osoba!? A mi smo istog na ovom forumu okarakterisali kao strogo negativnu osobu. 8)
Nema smisla!

papilon

Post by papilon » 25/12/2006 23:30

sada Fair Life moze oprostiti i Izetbegovicevo vojnicima upucen "selam alejkum"

HA TAKVA VREMENA BILA :lol:

Big Daddy

Post by Big Daddy » 26/12/2006 16:39

Ljigavac da mu nema ravna. O laganju i prièanju viceva koji su samo njemu smije¹ni neæemo. Negativac sa dna kace. :-) :-)

mrki62

Post by mrki62 » 26/12/2006 16:45

Big Daddy wrote:Ljigavac da mu nema ravna. O laganju i pričanju viceva koji su samo njemu smiješni nećemo. Negativac sa dna kace. :-) :-)

De malo opširnije , de kakav razlog - ne možeš nekoga tek tako nazvati ljigavcem.
Mislim da su ljigavci oni koji su potpisivali dijeljenje BiH i koji su učestvovali na iseljenju svog vlastitog naroda , samo da bi se onoj drugoj strani ugodilo.

Big Daddy

Post by Big Daddy » 26/12/2006 16:54

A ¹to li si ti prespavao zadnjih destek godinica? :-)

Pogledaj malo filmove koji kru¾e po internetu sa Stevanom u glavnoj ulozi pa ako ti onda nebuda jasno za¹to je ljigavac i la¾ljivac onda se javi. :D :D :D

Uh

Post by Uh » 26/12/2006 16:59

Mesic= komunisticka pizda. prodo bi cacu samo da je predsjednik.Drzao je govore i falio NDH samo da se ulize Tudmanu Supak u pravom smislu rijeci.

mrki62

Post by mrki62 » 26/12/2006 17:04

Big Daddy wrote:A što li si ti prespavao zadnjih destek godinica? :-)

Pogledaj malo filmove koji kruže po internetu sa Stevanom u glavnoj ulozi pa ako ti onda nebuda jasno zašto je ljigavac i lažljivac onda se javi. :D :D :D

Slučajno sam dosta stariji od tebe i jasno mi je kakav je ko - bolje nego li tebi. Eto da je on bio umjesto Tuđmana , bi li sa Bih to bilo što je bilo ?
Jel ljigavac zato što ga većina poštuje ?

mrki62

Post by mrki62 » 26/12/2006 17:12

Uh wrote:Mesic= komunisticka pizda. prodo bi cacu samo da je predsjednik.Drzao je govore i falio NDH samo da se ulize Tudmanu Supak u pravom smislu rijeci.

Vidi se da u svačemu bježiš od istine i od realnosti. Ako ti nije poznato da ti ja malo otvorim okice , pa da malo drugačije gledaš na stvari .
Amerika i Francuska su države koje imaju predsjednički sistem vladanja - a imala ga je i Hrvatska u vrijeme Tuđmana . Ako uopšte znaš kakva je razlika između predsjedničkog i PARLAMENTALNOG vladanja ?
Dolaskom Mesića na vlast on ukida predsjednički sistem i uvodi parlamentalni, dakle predsjednik države nije glavni i nije vlast već parlament sa predsjednikom vlade.
Njemu da je do vlasti on bi ostao vlastodržac kao i njegov predhodnik Tuđman .
Pa kad je došao na vlast on je izjavio u javnost zatečeno stanje ; između ostalog da je Tuđman imao izravnu tel. vezu sa Miloševićem i stim samo potvrdio tezu da su ta dvojica surađivala na štetu BiH .
Mislim da tebi mnoge stvari nisu jasne :-)

Hantraga

Post by Hantraga » 26/12/2006 17:13

JA ne znam zasto pojedinici izgube razum kad uhvate politicare u lazi...

PA zato mu je i ime politicar...Covjek koji ima svoj cilj, a politiku koristi da dodje do tog cilja...

Pod politikom se podrazumijeva i laz...

BiH jos nije imala pravog politicara...Onog koji ce svima lagati, za dobrobit svoje zemlje, a da cemu sav svijet vjerovati...

Eto to je pravi politicar...

Mislim da je Mesic jedan od tih politicara, koji oprezno i mudro upravlja svojim brodom...

Big Daddy

Post by Big Daddy » 26/12/2006 17:19

mrki62 wrote:Sluèajno sam dosta stariji od tebe i jasno mi je kakav je ko - bolje nego li tebi. Eto da je on bio umjesto Tuðmana , bi li sa Bih to bilo ¹to je bilo ?
Jel ljigavac zato ¹to ga veæina po¹tuje ?

Kako zna¹ da si stariji od mene? Nagaða¹?

Da je on bio umjesto Tuðmana? Struènjak moj pa Stevan je bio Tuðmanova desna ruka sve do razlaza a razlaz je nastupio jer je drug Stevke htio biti poglavnik umjesto poglavnika. :-) :-)

mrki62

Post by mrki62 » 26/12/2006 17:23

Big Daddy wrote:
mrki62 wrote:Slučajno sam dosta stariji od tebe i jasno mi je kakav je ko - bolje nego li tebi. Eto da je on bio umjesto Tuđmana , bi li sa Bih to bilo što je bilo ?
Jel ljigavac zato što ga većina poštuje ?

Kako znaš da si stariji od mene? Nagađaš?

Da je on bio umjesto Tuđmana? Stručnjak moj pa Stevan je bio Tuđmanova desna ruka sve do razlaza a razlaz je nastupio jer je drug Stevke htio biti poglavnik umjesto poglavnika. :-) :-)

Moj nick ima neki broj i taj broj nešto znači :lol:
Ako ti nije jasno on se razišao zbog BiH , jer se nije slagao u vezi politike koja je komadala BiH . Vidim da tebi mnoge stvari nisu jasne :-)

Big Daddy

Post by Big Daddy » 26/12/2006 17:27

mrki62 wrote:Moj nick ima neki broj i taj broj ne¹to znaèi :lol:
Ako ti nije jasno on se razi¹ao zbog BiH , jer se nije slagao u vezi politike koja je komadala BiH . Vidim da tebi mnoge stvari nisu jasne :-)

Ma da sad se on razi¹ao sa Francekom zbog BiH. Trebam li te podsjetiti na njegovu izjavu u Posu¹ju kako je to Hrvatska zemlja....... :lol: :lol:

I ostale 4 stranke je napustio ili bio najuren jer se nije slagao sa "Tuðnovom politikom prema BiH" ¹to god vam to znaèilo. :lol:

Èak i ako ima¹ 62 godine kako zna¹ da ja nemam 63? :?

mrki62

Post by mrki62 » 26/12/2006 17:34

Big Daddy wrote:
mrki62 wrote:Moj nick ima neki broj i taj broj nešto znači :lol:
Ako ti nije jasno on se razišao zbog BiH , jer se nije slagao u vezi politike koja je komadala BiH . Vidim da tebi mnoge stvari nisu jasne :-)

Ma da sad se on razišao sa Francekom zbog BiH. Trebam li te podsjetiti na njegovu izjavu u Posušju kako je to Hrvatska zemlja....... :lol: :lol:

I ostale 4 stranke je napustio ili bio najuren jer se nije slagao sa "Tuđnovom politikom prema BiH" što god vam to značilo. :lol:

Čak i ako imaš 62 godine kako znaš da ja nemam 63? :?

Koje 4 stranke ? Nabroj ih :-)
Pa on je cijenjen u svijetu baš zbog toga što je zagovarao BiH kao jedinstvenu državu a ne kao potpisnici komadanja - eh , jest to teško shvatiti :lol:
Nisam star 62 godine :-)

Big Daddy

Post by Big Daddy » 26/12/2006 17:45

mrki62 wrote:Nisam star 62 godine :-)

Nego koliko da i to veæ jednom rije¹imo. Meni je 49. Samo nemoj sad napisati kako je tebi 49.5 :lol: :lol:

Big Daddy

Post by Big Daddy » 26/12/2006 17:48

mrki62 wrote:Koje 4 stranke ? Nabroj ih :-)
Pa on je cijenjen u svijetu ba¹ zbog toga ¹to je zagovarao BiH kao jedinstvenu dr¾avu a ne kao potpisnici komadanja - eh , jest to te¹ko shvatiti :lol:

Mesiæ cijenjen u svijetu? To je novost za mene. Navedi mi jo¹ jedu dr¾avu koja ga cijeni osim vas jer vam ide niz dlaku ? :? :?

mrki62

Post by mrki62 » 26/12/2006 17:59

Big Daddy wrote:
mrki62 wrote:Koje 4 stranke ? Nabroj ih :-)
Pa on je cijenjen u svijetu baš zbog toga što je zagovarao BiH kao jedinstvenu državu a ne kao potpisnici komadanja - eh , jest to teško shvatiti :lol:

Mesić cijenjen u svijetu? To je novost za mene. Navedi mi još jedu državu koja ga cijeni osim vas jer vam ide niz dlaku ? :? :?

Kojih vas ?
Čovjek je išao u Haag kao svjedok a da je sugdje poznat i priznat to je jasno i malom djetetu.
Pazi i na ovoj anketi on je zaradi 81 % kao pozitivna ličnost - dakle jako dobro :-)

Big Daddy

Post by Big Daddy » 26/12/2006 18:12

mrki62 wrote:Kojih vas ?
Èovjek je i¹ao u Haag kao svjedok a da je sugdje poznat i priznat to je jasno i malom djetetu.
Pazi i na ovoj anketi on je zaradi 81 % kao pozitivna liènost - dakle jako dobro :-)

I¹ao u Hag ka¾e¹? Izdajnici su uvijek bili nagraðeni pa tako i on. A u Hag je i¹ao zbog osobne promocije i blaæenja prvog naglasak na prvog predsjednika Hrvatske. Zapita¹ li se ikad kako druga Stevana ne pozovu u Hag jer je u Tuðmanovo vrijeme i prije razlaza ni predsjednik Sabora???? Zakljuèak, izdaja se uvijek dobro nagradi. :-) :-) :-)

A ova anketa je relevantna kao i lanjski snijeg. Otiði na monitor pa pogledaj sliènu anketu i kako je pro¹ao drug efendija Stipica. :D :D :D

mrki62

Post by mrki62 » 26/12/2006 18:21

Big Daddy wrote:
mrki62 wrote:Kojih vas ?
Čovjek je išao u Haag kao svjedok a da je sugdje poznat i priznat to je jasno i malom djetetu.
Pazi i na ovoj anketi on je zaradi 81 % kao pozitivna ličnost - dakle jako dobro :-)

Išao u Hag kažeš? Izdajnici su uvijek bili nagrađeni pa tako i on. A u Hag je išao zbog osobne promocije i blaćenja prvog naglasak na prvog predsjednika Hrvatske. Zapitaš li se ikad kako druga Stevana ne pozovu u Hag jer je u Tuđmanovo vrijeme i prije razlaza ni predsjednik Sabora???? Zaključak, izdaja se uvijek dobro nagradi. :-) :-) :-)

A ova anketa je relevantna kao i lanjski snijeg. Otiđi na monitor pa pogledaj sličnu anketu i kako je prošao drug efendija Stipica. :D :D :D

Ako ne znaš šta je parlamentarna vlast a šta predsjednička onda mi je jasno zašto sve miješaš.
On nije bio zakonodavna vlast a to ti nikako da shvatiš. Ima nešto što se tretira zakonodavna vlast , zapovijedna odgovornost i kao takav možeš i odgovarati ( Haag ) a sve ostalo je relavantno.
Vidim da se igraš riječima kojim nisi dorastao i bez veze je ovu temu uništavati takvim komentarima.
Pitanje je da li on kao osoba ide svugdje bez tjelohranitelja , što se za onu trojicu šalabajzera nismo trebali pitati , jer su imali oko sebe same tjelohranitelje - za razliku od njega .

Big Daddy

Post by Big Daddy » 26/12/2006 18:38

mrki62 wrote:

Ako ne zna¹ ¹ta je parlamentarna vlast a ¹ta predsjednièka onda mi je jasno za¹to sve mije¹a¹.
On nije bio zakonodavna vlast a to ti nikako da shvati¹. Ima ne¹to ¹to se tretira zakonodavna vlast , zapovijedna odgovornost i kao takav mo¾e¹ i odgovarati ( Haag ) a sve ostalo je relavantno.
Vidim da se igra¹ rijeèima kojim nisi dorastao i bez veze je ovu temu uni¹tavati takvim komentarima.
Pitanje je da li on kao osoba ide svugdje bez tjelohranitelja , ¹to se za onu trojicu ¹alabajzera nismo trebali pitati , jer su imali oko sebe same tjelohranitelje - za razliku od njega .

E tu sam te èekao. I Momèilo Kraji¹nik je bio parlamentarna vlast pa je "popio" Hag i zatvor. Dajkle sve se mo¾e ¹to se hoæe.

A dali se ja igram rijeèima "kojim nisam dorastao" nije tvoje da procijeni¹.

mrki62

Post by mrki62 » 26/12/2006 20:01

Big Daddy wrote:
mrki62 wrote:

Ako ne znaš šta je parlamentarna vlast a šta predsjednička onda mi je jasno zašto sve miješaš.
On nije bio zakonodavna vlast a to ti nikako da shvatiš. Ima nešto što se tretira zakonodavna vlast , zapovijedna odgovornost i kao takav možeš i odgovarati ( Haag ) a sve ostalo je relavantno.
Vidim da se igraš riječima kojim nisi dorastao i bez veze je ovu temu uništavati takvim komentarima.
Pitanje je da li on kao osoba ide svugdje bez tjelohranitelja , što se za onu trojicu šalabajzera nismo trebali pitati , jer su imali oko sebe same tjelohranitelje - za razliku od njega .

E tu sam te čekao. I Momčilo Krajišnik je bio parlamentarna vlast pa je "popio" Hag i zatvor. Dajkle sve se može što se hoće.

A dali se ja igram riječima "kojim nisam dorastao" nije tvoje da procijeniš.

Al ti stvarno nisi dorastao riječima jer Mesić nije bio u parlamentalnoj vlasti već u predsjedničkoj - to je velika razlika . Ako je u predsjedničkoj vlasti onda nema niko da odgovara do sam predsjednik :zzzz:

Post Reply