Štene-prelazak preko granice

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#26 Re: Štene-prelazak preko granice

Post by pakica_ »

Red berries wrote:Evo jos jednog udomljenog ulicara..Psa jos nismo cijepili zbog zdrastvenih razloga,pripremamo se da to obavimo iduci tjedan..Sta nam sve treba da prodjemo preko BiH, Srpske i Crnogorske granice :) Please somebody jer ne mogu da nadjem nigdje na netu,osim na par stranica ali nista sluzbeno...
koliko je star? ukoliko ima preko 3mj. treba da ima knjizicu u koju biljezis vakcinu protiv bjesnila, trebao bi imati barem jednu vakcinu protiv zaraznih (ako vas je strah proboja imuniteta, pokusajte se dogovoriti s veterinarom da mu upise vakcinu i opecati je, ali da mu je ne daje) i mora imati cip.. za zemlje EU znam da mora imati certifikat, ali obzirom da BiH, Srbija i Crna Gora to jos uvijek nisu, mislim da je pasos/knjizica dovoljna..
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#27 Re: Štene-prelazak preko granice

Post by Red berries »

Star je izmedju 5-6 godina..Jos uvijek je malo bolestan, ali nadamo se da ce iduci tjedan biti spreman da primi vakcine jer za mjesec dana planiramo putovati..Citala sam postove iz 2012 da Srbija zahtjeva taj neki test na koji se ceka oko 3-4 mjeseca.Ne vjerujem da bi mi veterinar pristao na to da napise nesto sto nije dao...Za Europu mi sada nije ni bitno nego da se vratimo u Bih...Ne znam gdje da nadjem tocne informacije da nas ne vrate sa granice...
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#28 Re: Štene-prelazak preko granice

Post by pakica_ »

Red berries wrote:Star je izmedju 5-6 godina..Jos uvijek je malo bolestan, ali nadamo se da ce iduci tjedan biti spreman da primi vakcine jer za mjesec dana planiramo putovati..Citala sam postove iz 2012 da Srbija zahtjeva taj neki test na koji se ceka oko 3-4 mjeseca.Ne vjerujem da bi mi veterinar pristao na to da napise nesto sto nije dao...Za Europu mi sada nije ni bitno nego da se vratimo u Bih...Ne znam gdje da nadjem tocne informacije da nas ne vrate sa granice...
mislila sam da je beba u pitanju i kontam da bi mozda izasli u susret opecatiti vakcinu.. 'elem, ako je stariji pas, svakako mora imati bjesnilo koje je dato minimalno 21 dan prije prelaska granice i cip je obavezan.. za taj test nisam cula, pa pokusajte kontaktirati ured za veterinarstvo http://www.vet.gov.ba/ +387 33 565 700 oni ce vam vjerovatno ponajbolje informacije dati :)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#29 Re: Štene-prelazak preko granice

Post by Cholina_Lokica »

Ne bih rekla da za srbiju treba titar test, prije ce biti da iz srbije mora se imati, jer njima skoro svuda to zahtjevaju.
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#30 Re: Štene-prelazak preko granice

Post by Red berries »

Moguce da sam promijesala nesto...Jer sam citala razlicite informacije na razlicitim forumima...Mrzim kad nemaju valjane informacije na sluzbenim stranicama :twisted:
User avatar
febo_acm
Posts: 10243
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#31 Re: Štene-prelazak preko granice

Post by febo_acm »

Kako stvari stoje mi cemo u julu u Njemacku na dvije sedmice. Ova moja je primila vakcinu protiv bjesnila nekad u avgustu prosle godine. Trebamo li joj opet davati tu vakcinu prije polaska? Sa nama vjerovatno ide jos jedno pasce i ono je prosle godine na ljeto primilo tu vakcinu. Koliko "vazi" vakcina protiv bjesnila od dana primanja ukoliko se planira preko granice?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#32 Re: Štene-prelazak preko granice

Post by pakica_ »

Zhìxin wrote:Kako stvari stoje mi cemo u julu u Njemacku na dvije sedmice. Ova moja je primila vakcinu protiv bjesnila nekad u avgustu prosle godine. Trebamo li joj opet davati tu vakcinu prije polaska? Sa nama vjerovatno ide jos jedno pasce i ono je prosle godine na ljeto primilo tu vakcinu. Koliko "vazi" vakcina protiv bjesnila od dana primanja ukoliko se planira preko granice?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
godina :D dakle do avgusta lilikaner ne treba niĆ :D ali drugo pasce ako je nekad prije jula primilo, nek' je primi ponovE :D sve se boce daju jednom godisnje :) s tim da neki vetovi odvajaju zarazne od bjesnila, a mi to fisnemo isti dan :D jos nisu ni pobjesnili nit' se icim zarazili, tako da nastavljamo s tom praksom 8-)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#33 Re: Štene-prelazak preko granice

Post by Cholina_Lokica »

Ne znam, ali meni je nas vet striktno zaprijetio da vakcine nikad ne dajem skupa, i bjesnilo da mi ne pada na pamet da dajem ljeti i kad je toplo, moze biti sve ok ali i ne mora.
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#34 Re: Štene-prelazak preko granice

Post by Red berries »

pakica_ wrote:
Red berries wrote:Star je izmedju 5-6 godina..Jos uvijek je malo bolestan, ali nadamo se da ce iduci tjedan biti spreman da primi vakcine jer za mjesec dana planiramo putovati..Citala sam postove iz 2012 da Srbija zahtjeva taj neki test na koji se ceka oko 3-4 mjeseca.Ne vjerujem da bi mi veterinar pristao na to da napise nesto sto nije dao...Za Europu mi sada nije ni bitno nego da se vratimo u Bih...Ne znam gdje da nadjem tocne informacije da nas ne vrate sa granice...
mislila sam da je beba u pitanju i kontam da bi mozda izasli u susret opecatiti vakcinu.. 'elem, ako je stariji pas, svakako mora imati bjesnilo koje je dato minimalno 21 dan prije prelaska granice i cip je obavezan.. za taj test nisam cula, pa pokusajte kontaktirati ured za veterinarstvo http://www.vet.gov.ba/ +387 33 565 700 oni ce vam vjerovatno ponajbolje informacije dati :)

Zvala sam ured za veterinastvo i ono sto sam dobila je mislim da treba, ne znam,probajte..Smijesno...Ne mogu se ja upititi na 500 km dug put s rizikom da me vrate s granice...Anyway cijela prica ide ovako: nadjemo psa na Kosovu, mjesec-dva bolestan,povuci potegni, jedva se izvuce, cijepili ga itd..U medjuvremenu saznajemo da se selimo u BiH ...Zovem njih kazu Bih nije priznala Kosovo nece vam vjerojatno priznati certifikate na granici,ali probajte...Hajde kontam da pokusam nekako da nabavim chip iz Srbije i putovnicu jer naljepnice nismo zaljepili jos...Zovem njih ponovo i pitam za srbiju dali treba titar test iz Srbije ako bi mi plan uspio, on kaze zovi Srbiju,a ja zvala Srbiju oni rekli zovi BiH..I odgovor na pitanje je bio: ne znam,mislim da treba..da... treba ...vjerojatno..Pa zaboga gdje da nadjem informacije? Ako mi treba titar test 3 mjeseca ne mogu ostati ovdje,a ako idemo s kosovskim papirima onda tko zna hoce li nas pustiti..Ajme meni zabolila me glava...
Post Reply