Stanje drustva

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
1gorstak

#1 Stanje drustva

Post by 1gorstak » 30/01/2010 12:04

Na ovoj sam temi postavio komentar, ali mi je moderator ukazao na skretanje sa teme, pa umjesto da se ignorise, bilo bi korisno otvoriti novu temu....
1gorstak wrote:
SoulSeeker wrote:na periferiji grada spičili dvije domaće prostitutke (moja se zvala Snežana, kontakt mobitele smo dobili od lokalnih taksista)
Trebas biti dzek pa uci u kafic, naci sta ti se svidja, odvesti u hotel i odraditi, a ne tako, platiti Snezani da rasiri noge, a onda Snezanu da zove taksista i trazi proviziju. Operes medjunozje benzinom I onda dodjes na forum i furas neku lafo urbanu pricu protiv nacionalista. Jadno.

Sve neki kvazi-borci protiv korupcije, kriminala, Mujezinovica i Brankovica. Izbjegava se porez, daje se mito, povlaci se veze, ganja se prostitutke a svima kao krivi politicari. Zivo me interesuje koliki bi bio obim tvojih kriminalnih aktivnosti da dodjes na celo Elektroprivrede BiH ili neko drugo strateski vazno mjesto...
Odnosno, gdje pocinje individualna odgovornost za stanje u kojem se nalazimo, kako da se borimo protiv korupcije ako dajemo mito, kako da se borimo za pravnu drzavu ako povlacimo veze zbog saobracajne kazne ili nekog poreza, sta se to desilo sa nama pa je postalo sasvim normalno otvoreno reci da krsimo zakon ?

Asana

#2 Re: Stanje drustva

Post by Asana » 30/01/2010 12:35

Dobro zapazanje, i ja se cesto pitam da li mi uopce zelimo red i zakon?
Pravila se postuju samo kada su ih postavili oni kojih treba da se bojis... a u nasem slucaju to nije drzava, nego mafija.

Zato to i jeste Individualna odgovornost: kada god toleriramo prekrsaje, zapravo sudjelujemo.
Mnogi time svjesno sebi ostavljaju kakav'takav prostor za "manevar" - takozvano "snalazenje".
Onda, kad se takav haos odrazi na njihovu obitelj u nekom obliku - drama. Ne vide povezanost izmedju sitnog mita kojeg sami ponude policajcu da im se zanemari prekrsaj, i dokrotovog zahtjeva da ih se podmiti ... ali vrisnut ce samo kad je u pitanju suma koju si tesko mogu priustiti, a ne zbog takvog principa funkcioniranja stvari!

Abacija

#3 Re: Stanje drustva

Post by Abacija » 30/01/2010 12:48

:thumbup: za temu!

:sax:

bez_ideje

#4 Re: Stanje drustva

Post by bez_ideje » 30/01/2010 12:52

Onako nam je kako zasluzujemo....Produkt smo drustva,a drustvo je skup svih nas. Najbrzi smo kad treba uprijeti prstom u druge i vikati kako je ovaj i onaj korumpiran i pokvaren,a jel treba prijavit komsiju sto je izbacio frizider i sporet pred haustor eko policiji ,odma ustupak.....ko veli....nije to nista sta oni GORE rade.....
Ili kad cujem u onim kontakt emisijama kad neki penzioner uzjase liniju i umjesto koknretnih pitanja mumla na goste u studiju:" A kako vas niiiiiiiiiiije stiiiiiid......sve po ooooooovom napaaaaaacenom naaaaaaaaaaaarodu"...ili dooooookle vise" DOTLE dok ih ti isti izglasavaju na izborima.
S starom se zakacih neki dan,prica mi ko je sve primljen za pare na KCUS,u federalna ministarstva,drzavnu sluzbu......ja telefon na sto i broj za prijavi.....Odma muk!Ja da ih prijavljujem,nek ih prijavljuje ko je odgovoran,imaju i kolege na poslu i oni to znaju.....bla bla..........
E DOTLE !

zonbirile

#5 Re: Stanje drustva

Post by zonbirile » 30/01/2010 13:12

pa očiti je dil,između Velikih i Malih.Veliki kradu na veliko,na olovku-riječ,mali neplačanjem komunalija,dozvola,poreza,obijanjem auta i sl.Pa jednostavno da bi imali Veliki i održali kakav takav socijalni mir i podnošljivo stanje,moraš dati Malima da prežive.A samim postojanjem Velikih,nema drugog načina nego u okviru svojih mogućnosti,položaja i pristupa dobrima krasti.Jedno upučuje na drugo i žive u simbiozi,s tim da su Veliki sretniji i svjesniji,a Mali većinom nisu ni svjesni igre.

SoulSeeker

#6 Re: Stanje drustva

Post by SoulSeeker » 30/01/2010 13:34

1gorstak wrote:Trebas biti dzek pa uci u kafic, naci sta ti se svidja, odvesti u hotel i odraditi, a ne tako, platiti Snezani da rasiri noge, a onda Snezanu da zove taksista i trazi proviziju. Operes medjunozje benzinom I onda dodjes na forum i furas neku lafo urbanu pricu protiv nacionalista. Jadno. Sve neki kvazi-borci protiv korupcije, kriminala, Mujezinovica i Brankovica. Izbjegava se porez, daje se mito, povlaci se veze, ganja se prostitutke a svima kao krivi politicari. Zivo me interesuje koliki bi bio obim tvojih kriminalnih aktivnosti da dodjes na celo Elektroprivrede BiH ili neko drugo strateski vazno mjesto... Odnosno, gdje pocinje individualna odgovornost za stanje u kojem se nalazimo, kako da se borimo protiv korupcije ako dajemo mito, kako da se borimo za pravnu drzavu ako povlacimo veze zbog saobracajne kazne ili nekog poreza, sta se to desilo sa nama pa je postalo sasvim normalno otvoreno reci da krsimo zakon ?
Igore, kada se otrijezniš reci mi kakve veze moj osvrt koji sam napisao na pobrisanoj temi ima sa "plaćanjem poreza, EP-om, individualnom odgovornosti za stanje u kojem se nalazimo, saobraćajnim kaznama" i svim ostalim sranjima koje si naveo, a koja mi je mrsko nabrajati?

Meni se čini da ti zločine "otaca nacija" čiji si pješak pokušavaš opravdati "individualnom odgovornošću" i gomilom bljutarija koje su posljedica konzumiranja lošeg alkohola. U pravu sam, zar ne?

Pokušao sam ti odgovoriti tamo, ali navodno "tema ne postoji", pa ću ti odgovoriti ovdje:

- Ne ulazim u kafiće i ne tražim prostituke kao ti jer ih ima dovoljno i na ulicama na koje ste ih postavili vi nacionalisti. U nekim modernim društvima cure bi vjerovatno bile zaposlene u firmama, pored vas i vaše dvadesetogodišnje neproduktivne politke mogu raditi samo na ulicama koje čekaju i nas ostale.

- Nisam znao "za proviziju koju uzimaju taksisti". Slijedeći put ću joj dati 50 evra na kafu jer ih stvarno zaslužuje. :)

- "Ne perem međunožje benzinom" jer ne preferiram tvoj način održavanja higijene. Jednostavno se okupam.

- Kada bih bio "direktor EP-a" vjerovatno bih bio i lopov, ali daleko manji od "otaca tvoje nacije" koji svoj lopovluk zataškavaju "svetom borbom za ime naroda" i koriste pješake poput tebe koji "pozivaju na individualnu odgovornost".

- Nikada nisam pljačkao i protjerivao ljude kao tvoji "očevi nacija". Usluge redovno plaćam. :)

Individualna odgvoornost je posljedica društva, a sa tobom i tvojim vrelim glavama već 20-ak zadnjih godina sve ide ka kamenom dobu, stoga te Sneža i ne treba čuditi.
zonbirile wrote:pa očiti je dil,između Velikih i Malih.Veliki kradu na veliko,na olovku-riječ,mali neplačanjem komunalija,dozvola,poreza,obijanjem auta i sl.
Ma ne... Ja kao mali plaćam sve što si do sada naveo. Fora je u tome što mali ljudi uglavnom plaćaju sve svoje obaveze, a veliki imaju svoje pješake poput ovog 1gorštaka koji robove današnjih nacionalnih lidera poziva na "individualnu odgovornost". Vjerovavatno sa njima ima nekakav deal, jer čisto sumnjam da 1gorstak ovo radi besplatno.

' Editovano radi dodatka citata.
Last edited by SoulSeeker on 30/01/2010 13:52, edited 4 times in total.

uroborus

#7 Re: Stanje drustva

Post by uroborus » 30/01/2010 13:41

zonbirile wrote:pa očiti je dil,između Velikih i Malih.Veliki kradu na veliko,na olovku-riječ,mali neplačanjem komunalija,dozvola,poreza,obijanjem auta i sl.Pa jednostavno da bi imali Veliki i održali kakav takav socijalni mir i podnošljivo stanje,moraš dati Malima da prežive.A samim postojanjem Velikih,nema drugog načina nego u okviru svojih mogućnosti,položaja i pristupa dobrima krasti.Jedno upučuje na drugo i žive u simbiozi,s tim da su Veliki sretniji i svjesniji,a Mali većinom nisu ni svjesni igre.
Samim postojanjem dila, nase sanse da se nesto promjeni su veoma male!
Izgleda da smo jos u evolucijskom stadiju u kojem nije moguce da raskrinkamao te socijalno-ekonomsko-politicke veze koje su dio naseg genetskog koda, jer tu vise nijedno uredjenje ne pomazme!
Neko me je robonihilizam sudbina od prvih koraka... :run:

zonbirile

#8 Re: Stanje drustva

Post by zonbirile » 30/01/2010 13:50

@soul seeker
tako ti je kada dijete Službe postane Otac nacije.Nego imaš li broj te Sneže.Je li stvarno radi radnju.

atan_

#9 Re: Stanje drustva

Post by atan_ » 30/01/2010 13:54

:
Last edited by atan_ on 23/07/2011 13:59, edited 1 time in total.

1gorstak

#10 Re: Stanje drustva

Post by 1gorstak » 30/01/2010 13:59

SoulSeeker wrote:
1gorstak wrote:Trebas biti dzek pa uci u kafic, naci sta ti se svidja, odvesti u hotel i odraditi, a ne tako, platiti Snezani da rasiri noge, a onda Snezanu da zove taksista i trazi proviziju. Operes medjunozje benzinom I onda dodjes na forum i furas neku lafo urbanu pricu protiv nacionalista. Jadno. Sve neki kvazi-borci protiv korupcije, kriminala, Mujezinovica i Brankovica. Izbjegava se porez, daje se mito, povlaci se veze, ganja se prostitutke a svima kao krivi politicari. Zivo me interesuje koliki bi bio obim tvojih kriminalnih aktivnosti da dodjes na celo Elektroprivrede BiH ili neko drugo strateski vazno mjesto... Odnosno, gdje pocinje individualna odgovornost za stanje u kojem se nalazimo, kako da se borimo protiv korupcije ako dajemo mito, kako da se borimo za pravnu drzavu ako povlacimo veze zbog saobracajne kazne ili nekog poreza, sta se to desilo sa nama pa je postalo sasvim normalno otvoreno reci da krsimo zakon ?
Igore, kada se otrijezniš reci mi kakve veze moj osvrt koji sam napisao na pobrisanoj temi sa "plaćanjem poreza, EP-om, individualnom odgovornosti za stanje u kojem se nalazimo, saobraćajnim kaznama" i svim ostalim sranjima koje si naveo, a koja mi je mrsko nabrajati?
Veza je ocita, ti naime otvoreno kazes da si bio sa prostitutkom, neko drugi otvoreno kaze kako je platio ispit, neko je mitom legalizovao kucu (itd) i niko to ne krije, neki se cak hvale kako su postigli nesto obilaskom procedure, pa postavljam jednostavno pitanje; sta se to desilo sa nama pa je postalo sasvim normalno otvoreno reci da krsimo zakon ?
Meni se čini da ti zločine "otaca nacija" čiji si pješak pokušavaš opravdati "individualnom odgovornošću" i gomilom bljutarija koje su posljedica konzumiranja lošeg alkohola. U pravu sam, zar ne?
Ma ne, Radoncic, Saja i ostala raja svakako treba da odgovaraju, ali se njihovim kriminalom ne moze sve opravdati. Ko je kriv za smece u koritu Miljacke, direktor Razvojne banke ili oni koji bacili to smece ? Kada se ukaze na problem opsteprihvacenosti krsenja zakona, to ne relativizira kriminal kojeg se vrsi namjestanjem tendera ili pljackom razvojnih sredstava. To je tema za sebe i bez politicke stabilizacije to mozemo pokusati mijenjati samo izborima. Ali problem na nizem nivou, medju narodom, tu se nesto moze uraditi, i to vec danas.

statix

#11 Re: Stanje drustva

Post by statix » 30/01/2010 14:04

Stanje je takvo da narod uziva status quo, ili bolje reci svako biva u svojoj izolaciji, u svom toru, pa po cijenu gladi. Krivca vidimo u ogledalu svako jutro, ali kad se okrenemo za koju godinu iza sebe pa pogledamo 20 proteklih godina, dozivjet cemo sok, nistavilo na horizonzu.
Kada svako pocne raditi posteno svoj posao i po propisu, bit ce bolje, akcenat na drzavne sluzbenike.

zonbirile

#12 Re: Stanje drustva

Post by zonbirile » 30/01/2010 14:08

@1 gorštak
mislim da si fulio poredeći sex sa prostitutkom i sva ostala dešavanja u društvu.Njegova stvar što on to kaže,ostalo je kriminal i konačno same sankcije za pojedina djela ,čine ta dijela različitim.
@statix
u pravu si ,sam u jednom državni službenici ne mogu bolje,jer bi to značilo u dobrom broju njihovu eliminaciju.Dobra vlada bez korijenite političke reforme je nemoguća,a ovakvo stanje istapirane zemlje može potrajati decenijama.

felipe kajetano
Been thanked: 5 times

#13 Re: Stanje drustva

Post by felipe kajetano » 30/01/2010 14:13

Covjek vishe ne smije nista ni opalit'..odma' izdaja :D Ajd bar ako nemamo iste dresove imamo istu gljivicnu infekciju :P

SoulSeeker

#14 Re: Stanje drustva

Post by SoulSeeker » 30/01/2010 14:13

zonbirile wrote:@soul seeker tako ti je kada dijete Službe postane Otac nacije.Nego imaš li broj te Sneže.Je li stvarno radi radnju.
Imam, ali ne moraš ići za BL jer toga imaš toga i kod nas koliko ti srce poželi što možemo zahvaliti "očevima nacija" i njihovim pijunima tipa "1gorstak". :)

Inače, što se tiče Sneže i njene prijateljice, pomenuo sam je nakon što je neko napisao da "Dubioza ne bi mogla održati koncert u Banja Luci" koju sam posjetio ljetos, dakle prošle godine sa prijateljem iz Zagreba. Koliko sam primjetio ljudi su tamo normalni, nemaju "krvave oči", i niko nas bez obzira što smo obojica nosili dres reprezentacije BiH niti jednom nije "mrko" pogledao. Ljudi žive svoj život, idu na posao, ljubazni su prema gostima, interesuje ih zarada, i sve u svemu osjetio sam se poprilično iznenađeno jer su mi o BL ovdje servirali sasvim druge priče zbog kojih sam mislio da će nas tamo pojesti odmah po ulasku u grad.

Snežu sam upoznao sasvim slučajno... :) Banja Luka je veći grad nego što sam mislio i nije nam trebalo puno da se izgubimo. Trebao sam ići za Zagreb, ali doslovce nisam znao ni izaći iz grada. Pitali smo taksiste gdje se nalazimo i tražili mapu grada, a obzirom da je bilo jako kasno taksisti su nam predložili da putujemo ujutro, i usput nas pitali "treba li nam društvo". Tada se pojavila i Sneža zbog koje čovjek zavoli i Srbe i Banja Luku. :D

Što se 1gorstaka tiče, ne smeta njemu toliko "Sneža" i moja "individualna odgovornost" (koliko vidim po njegovim pisanjima dovoljno odnosno odlično poznaje "da se Sneže mogu naći po kafićima bez taksističke provizije" za koju prvi put čujem) koliko vjerovatno činjenica da je "njegovo sveto stablo povredio Turčin". :)

1gorstak

#15 Re: Stanje drustva

Post by 1gorstak » 30/01/2010 14:15

zonbirile wrote:@1 gorštak mislim da si fulio poredeći sex sa prostitutkom i sva ostala dešavanja u društvu.Njegova stvar što on to kaže,ostalo je kriminal i konačno same sankcije za pojedina djela ,čine ta dijela različitim.
Nije "njegova stvar sto on to kaze", to se tice svih nas jer je tako nonsalantan odnos prema krsenju zakona od strane nekog ko se na drugim temama na forumu bori za pravnu drzavu, simptom ozbiljne krize drustva,

statix

#16 Re: Stanje drustva

Post by statix » 30/01/2010 14:17

zonbirile wrote:@1 gorštak
mislim da si fulio poredeći sex sa prostitutkom i sva ostala dešavanja u društvu.Njegova stvar što on to kaže,ostalo je kriminal i konačno same sankcije za pojedina djela ,čine ta dijela različitim.
@statix
u pravu si ,sam u jednom državni službenici ne mogu bolje,jer bi to značilo u dobrom broju njihovu eliminaciju.Dobra vlada bez korijenite političke reforme je nemoguća,a ovakvo stanje istapirane zemlje može potrajati decenijama.
Nasa uloga je veca nego sto mislimo i nije bas da je to sizifov posao, kao sto neki proturaju. Sjetimo se zadnjih demonstracija boraca, ko misevi su se sakrili, ako se ne varam poremetise aranzman sa MMF-om. Nas je mnogo vise, ali nemamo zajednicke interese, iako u sustini imamo, samo ne vidimo od nacionalne zaslijpljenosti.

1gorstak

#17 Re: Stanje drustva

Post by 1gorstak » 30/01/2010 14:24

SoulSeeker wrote:Što se 1gorstaka tiče, ne smeta njemu toliko "Sneža" i moja "individualna odgovornost" (koliko vidim po njegovim pisanjima dovoljno odnosno odlično poznaje "da se Sneže mogu naći po kafićima bez taksističke provizije" za koju prvi put čujem) koliko vjerovatno činjenica da je "njegovo sveto stablo povredio Turčin". :)
Znaci sada sam u rangu Baje Malog Knindze, a samo zato sto reagovah na tvoje predstavljanje krsenja zakona kao neceg prihvatljivog ? :)

Prekrsis zakon, to na forumu predstavis kao nesto normalno, ja reagujem a ti onda mene optuzis za netrpeljivost jer se radilo o Srpkinji ? Pa bravo, ti si genije.

JThomas
Been thanked: 440 times

#18 Re: Stanje drustva

Post by JThomas » 30/01/2010 14:32

nama je tačno onako kakvi smo i kako smo zaslužili. nisu ni dodik ni tihić ni hare pali sa neba, i njih je izrodio i izabrao na vlast narod. i korupcija počinje od kućnog odgoja, pa na dalje.

Ima Bosne_Bice Bosne
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.
Has thanked: 71 times
Been thanked: 21 times

#19 Re: Stanje drustva

Post by Ima Bosne_Bice Bosne » 30/01/2010 14:34

Moj 1gorstak, tesko je to promjeniti. Mito i korupcija su, kako bar meni izgleda, postali sastavni dio nase (ne)kulture.
Pokusavao sam da se borim protiv toga u predratnom periodu, zbog cega sam cetiri puta isao i na sud, i gle cuda- svaki put izgubio zbog "nedostatka" dokaza. Jednom sam pokusao i u poslijeratnom periodu, ali mi je vec na samom pocetku receno da slucaj ne mogu dokazati pa sam odustao.
Ukratko da opsem o cemu se radilo.
Imao sam odobren projekat i svu pratecu dokumentaciju za pokretanje posla koji je ukljucivao i zaposljavanje sest radnika. Trebalo mi je nekih 100K DM kreditnog novca koji sam pokusao da obezbijedim iz sredstava za poslijeratni razvoj male privrede, a koja su, koliko ja znam, nudile neke zapadne zemlje putem nasih banaka. U banci u kojoj je haman sve bilo dogovoreno i sredjeno bez nekih vecih poteskoca, pozvao me direktor iste da se dogovorimo jos samo oko jedne "male sitnice" da bi se to sve moglo potpisati. E, ta "mala sitnica" je postala "velika krupnica" iliti u prijevodu -30% provizije za direktora od dobijenih sredstava. Na moje negodovanje, direktor je samo hladno odgovorio da onda od kredita nema nista i da je to "uobicajena tarifa" koju svi daju. Sve sam pokusao osim da dam tih 30%, ali kredit vise nisam mogao dobiti, a kako ranije napisah, receno mi je da zbog "nedostatka" dokaza odustanem od sudske prijave.
Spakovao sam kofere, pokupio porodicu i "put pod noge".
Od onih sest radnika koje sam planirao zaposliti (strucni ljudi u datoj oblasti) sada samo jedan radi, jedan se nekako penzionisao, a cetvorica su nezaposleni.
Sada je vrijednost moje imovine i bankovnog konta u USA daleko nadmasila "san svih mojih snova".
I sve bez "uobicajenih tarifa".
A dosao sam sa 400 dolara u novcaniku.
Last edited by Ima Bosne_Bice Bosne on 30/01/2010 14:45, edited 1 time in total.

HAVANA
Been thanked: 2 times

#20 Re: Stanje drustva

Post by HAVANA » 30/01/2010 14:34

Zlo i naopako.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#21 Re: Stanje drustva

Post by PipiDugaDevetka » 30/01/2010 14:35

Mom komšiji u ratu za domovinu živote dali brat i sin. Komšija, nekadašnji direktor EDP, krade državnu struju. Tolerišu mu. Znači, ruši državu za koju su poginuli njegovi. U svadji samnom reče da mu je advokat isti kao i Bičakčiću.
Ne znam ima li to veze sa viševjekovnom ''okupacijom'' Bosne, uglavnom, ljudi državu vide kao nasilnika koji ga na nešto prisiljava i kada god može ili misli da može, želi tu državu malo zeznuti, ukrasti joj nešto, zakinuti je,...I takvih je na stotine hiljada, što malih kao moj komšija i malo većih,...Do najvećih.

zonbirile

#22 Re: Stanje drustva

Post by zonbirile » 30/01/2010 14:47

PipiDugaDevetka wrote:Mom komšiji u ratu za domovinu živote dali brat i sin. Komšija, nekadašnji direktor EDP, krade državnu struju. Tolerišu mu. Znači, ruši državu za koju su poginuli njegovi. U svadji samnom reče da mu je advokat isti kao i Bičakčiću.
Ne znam ima li to veze sa viševjekovnom okupiranju Bosne, uglavnom, ljudi državu vide kao nasilnika koji ga na nešto prisiljava i kada god može ili misli da može, želi tu državu malo zeznuti, ukrasti joj nešto, zakinuti je,...I takvih je na stotine hiljada, što malih kao moj komšija i malo većih,...Do najvećih.
---------------------------------------------------------
ma ne bi da se ponavljam,ali tvoj primjer je tipičan za objašnjenje što je ovo ovako ,a nekad bilo onako.Prvo njegovi su poginuli,a nisu ispunili san-država nije stvorena.Drugo postoje živi svjedoci,pored dokumenata,da ovaj rat i vođe u njemu nisu bili kao onaj rat i vođe u njemu.Na stranu ideološki jaz i nerazumjevanje,ali prilaz masama,propagirani ideali,obnova,politika,sve je bilo drukčije-bolje u smislu postizanja predočenog cilja.U zadnjem ratu je sve prepušteno slučaju i bahatosti pojedinih podrepaša,bez smisla i cilja.More je parola iz Šabanova doba,hajde jednu smislenu floskulu u zadnjem ratu,osim iznanđale -braniti ćemo Bosnu.

SoulSeeker

#23 Re: Stanje drustva

Post by SoulSeeker » 30/01/2010 14:48

1gorstak wrote:Veza je ocita, ti naime otvoreno kazes da si bio sa prostitutkom,
Da, i šta te tu čudi?
1gorstak wrote:neko drugi otvoreno kaze kako je platio ispit, neko je mitom legalizovao kucu (itd) i niko to ne krije, neki se cak hvale kako su postigli nesto obilaskom procedure, pa postavljam jednostavno pitanje; sta se to desilo sa nama pa je postalo sasvim normalno otvoreno reci da krsimo zakon ?
U vezi prostitucije

U većini zapadnih zemalja prostitucija je legalizirana, prostituke se ne moraju kriti i imaju ljude koji ih obezbjeđuju zajedno sa policijom. Kada jednoj takvoj kažeš da pereš jajca benzinom kao što si rekao meni, ona te lijepo zamoli da izađeš van jer je ne interesuješ, a ako nećeš, onda te poslije nje isto tako lijepo zamoli i gorila od 120 kila mišića. U slučaju da i njega odbiješ, onda te više ne moli. Tip te jednostavno šutne u dupe, a iza tog šuta stoji zakon države u kojoj se trenutno nalaziš. Prije nego poseksaš neku ili "sklopiš posao" sa bilo kojom prostitutkom na uvid možeš tražiti ljekarsko uvjerenje. Za slučaj da ga nema, prošetaš do druge koja ga ima.

U vezi mene i moje individualne odgovornosti

Nakon što sam zadnji put dobro izbušen u ratu proveo sam gotovo dva mjeseca na aparatima i godinu i pol na raznim terapijama kako bih napokon prohodao. Ni danas mi nije jasno kako se uopšte mogu kretati i razmišljati normalno, jer pored tima stručnjaka koji su visili oko mene većina njih je rekla da sam "pravo čudo u koje je teško povjerovati". U Francuskoj su mi (o mom trošku, da te to ne brine, nema ovo veze sa pljačkama tvojih "otaca nacija") ostatak ožiljaka "pokrpili" plastični hirurzi zbog čega sada izgledam gotovo kao i svi ostali normalni ljudi. Borio sam se za Bosnu i Hercegovinu, cjelovitu, jedinstvenu, nedjeljivu, i nenadjebivu Bosnu i Hercegovinu koju čine TRI konstitutivna naroda, i naravno i manjine koje svakako treba dodati. Od svih rana koje danas gotovo i ne osjetim osim pred kišu, najviše me boli spoznaja da je BiH kakvu sam je vidio i za koju sam živio danas rak rana Balkana, država razjedinjenih plemena koja jako loše poznaju svoju istoriju, i država nacionalnih u tor poslaganih kockica koje slijepo slijede svoje čobane. Pored ovoga, ono što me boli je činjenica da su ovdje radije primljeni Kinezi i dezerteri koji su nas branioce napustili na samom početku rata. Sada se još moram brinuti i da se njihova imovina vrati, jer ako neću, automatski sam dodat na listu "neprijatelja svog naroda".
1gorstak wrote:Ma ne, Radoncic, Saja i ostala raja svakako treba da odgovaraju, ali se njihovim kriminalom ne moze sve opravdati. Ko je kriv za smece u koritu Miljacke, direktor Razvojne banke ili oni koji bacili to smece ? Kada se ukaze na problem opsteprihvacenosti krsenja zakona, to ne relativizira kriminal kojeg se vrsi namjestanjem tendera ili pljackom razvojnih sredstava. To je tema za sebe i bez politicke stabilizacije to mozemo pokusati mijenjati samo izborima. Ali problem na nizem nivou, medju narodom, tu se nesto moze uraditi, i to vec danas.
Drugim riječima, pravi problem nije u "glavama otaca tvoje nacije" koji bi napokon trebali kreirati jake zakone koji bi važili na čitavom teritoriju BiH, nego u "malim ljudima" koji ne plaćaju TV pretplatu?
1gorstak wrote:Prekrsis zakon, to na forumu predstavis kao nesto normalno, ja reagujem a ti onda mene optuzis za netrpeljivost jer se radilo o Srpkinji ? Pa bravo, ti si genije.
Već sam ti jednom napisao da se otrijezniš prije korištenja interneta kao javnog medija. Bilo bi jako dobro da to napokon i uradiš.

1gorstak

#24 Re: Stanje drustva

Post by 1gorstak » 30/01/2010 15:00

SoulSeeker wrote: ....
Kada (i ako) prostitucija bude legalna u BiH, onda nije problem da pricas po forumu kako si bio sa prostitutkom, tj. da to predstavljas kao nesto normalno, kao jabuku da si pojeo. Do tada, radi se o krsenju zakona i jos gore, predstavljanju tog krsenja zakona kao neceg normalnog. Onaj kaze da nije platio grijanje mjesecima i da nikad nece platiti, onaj kaze da je stavio magnet na sat za struju, onaj kaze da je dao policajcu 20 maraka, ti kazes da si bio sa prostitutkom, a svima krivi politicari. To je problem, taj nedostatak integriteta.

SoulSeeker

#25 Re: Stanje drustva

Post by SoulSeeker » 30/01/2010 15:08

1gorstak wrote:Nije "njegova stvar sto on to kaze", to se tice svih nas
Jeste, to je samo moja stvar. Koga ću jebati i kada se tiče samo mene, osim ako u sve nije uključena i tvoja malenkost, ali ne brini za to...
1gorstak wrote:jer je tako nonsalantan odnos prema krsenju zakona od strane nekog ko se na drugim temama na forumu bori za pravnu drzavu, simptom ozbiljne krize drustva,
Simptomi ozbiljne krize društva su nacionalisti poput tebe koji genocid, urbicid, kulturocid, rasturanje Jugoslavije, podjelu BiH na plemena, protjerivanje ljudi, pljačkanje i privatizaciju društvene imovine i konstantno otpuštanje radnika za što su direktno odgovorni nacionalisti pokušavaju opravdati "individualnom odgovornošću pojedinca" odnosno "malih ljudi koji ne plaćaju TV pretplatu". Čak ni za "Snežu" nisam ja kriv nego tvoji "oci nacija" koji nisu u stanju kreirati niti jedan jedini pišljivi zakon koji bi ili ukinuo ili odobrio "Sneže".
1gorstak wrote:Do tada, radi se o krsenju zakona i jos gore, predstavljanju tog krsenja zakona kao neceg normalnog. Onaj kaze da nije platio grijanje mjesecima i da nikad nece platiti, onaj kaze da je stavio magnet na sat za struju, onaj kaze da je dao policajcu 20 maraka, ti kazes da si bio sa prostitutkom, a svima krivi politicari. To je problem, taj nedostatak integriteta.
To nije nedostatak integriteta nego nedostatak sprovođenja ZAKONA o kojem se ne možete brinuti jer imate "preča posla".

Post Reply