Stan, Dobrinja 1

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
energetika

Stan, Dobrinja 1

Post by energetika » 03/06/2015 22:43

Pozdrav svima.

Unaprijed se izvinjavam ako sam promasio podforum.

Naime, u fazi sam kad sa svojom suprugom razgledam nekretnine i zapeo nam je za oko jedan stancic na Dobrinji 1. Buduci da je relativno niska cijena u odnosu na ostatak Dobrinje, a kvadratura nam odgovara, zanima nas vase misljenje i iskustvo stanara na Dobrinji 1.

Unaprijed hvala svima.

energetika

Re: Stan, Dobrinja 1

Post by energetika » 04/06/2015 10:13

Možda sam bio malo neprecizan...

Uglavnom, u pitanju su stanovi na potezu Gandijeva, Petra Tiješića i Miroslava Krleže u prizemlju sa nekom bašticom ispred.

Sviđa nam se blizina osnovne škole, trolejbusa, kvadratura, cijena. A upitan je malo problem tog prizemlja, sigurnosti, hladnoće tokom zime itd...

Molim sve ljude koji žive u prizemlju ovih ulica ili generalno u prizemlju da nam kažu kao stanari prednosti i nedostatke.

Hvala svima!

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 04/06/2015 13:03

Petra Tijesica i Gandijeva je Dobrinja 4 koliko ja znam, a ovamo na jedinici u Nikole Tesanovica blizu trga onog, zivjela je prije rata moja komsinica i koliko se sjecam njenih prica bili su prezadovoljni (tada ipak novim) stanovima jedino im je problem bio daljina grada pa su preselili u centar.

U Petra Tijesica je odselio moj prijatelj, ima stan tamo blizu garaza onih, znaci na pocetku ulice ali njegov stan ja mislim pripada federaciji pa je tu Petar Tijesic presao u neki novi naziv ulice :D bas taj stan prizemni sa basticom. Bio sam, vidio, meni se svidja. On nema problema sa nekim provalnicima i slicno. Napravio si lik basticu, meni prelijepo izgleda, izadjes preko zive ograde na ulicu :D

Altsa

Post by Altsa » 04/06/2015 13:05

dječak sa šibicama wrote:Petra Tijesica i Gandijeva je Dobrinja 4 koliko ja znam, a ovamo na jedinici u Nikole Tesanovica blizu trga onog, zivjela je prije rata moja komsinica i koliko se sjecam njenih prica bili su prezadovoljni (tada ipak novim) stanovima jedino im je problem bio daljina grada pa su preselili u centar.

U Petra Tijesica je odselio moj prijatelj, ima stan tamo blizu garaza onih, znaci na pocetku ulice ali njegov stan ja mislim pripada federaciji pa je tu Petar Tijesic presao u neki novi naziv ulice :D bas taj stan prizemni sa basticom. Bio sam, vidio, meni se svidja. On nema problema sa nekim provalnicima i slicno. Napravio si lik basticu, meni prelijepo izgleda, izadjes preko zive ograde na ulicu :D

ili ti preko zive ograde ude u stan :cry: ne bih nikad uzimao stan na meduentitetskoj granici.

karanana

Post by karanana » 04/06/2015 13:07

na braniku domovine stojiiiim....

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 04/06/2015 13:09

Image

Sta znam, zatvoris vrata i prozore i ne moze niko uci. Ako zeli, uci ce on tebi i na prvom spratu, uz to lakse je obiti ulazna vrata u praznom stubistu nego razbijati stakla na prozorima ili provaljivati u prilicno prometnoj ulici.

Tamo je onaj trgovacki centar, dvije tri prodavnice u samoj ulici, stalno neko prolazi da li pjesaci da li vozila. Sumnjam da tu neko provaljuje u stanove, vise nego u nekom drugom dijelu grada.

Znam da ovaj nema problema, to sam ga prvo pitao, a vec godinama tamo zivi.

frngla

Post by frngla » 04/06/2015 13:14

energetika wrote:Pozdrav svima.

Unaprijed se izvinjavam ako sam promasio podforum.

Naime, u fazi sam kad sa svojom suprugom razgledam nekretnine i zapeo nam je za oko jedan stancic na Dobrinji 1. Buduci da je relativno niska cijena u odnosu na ostatak Dobrinje, a kvadratura nam odgovara, zanima nas vase misljenje i iskustvo stanara na Dobrinji 1.

Unaprijed hvala svima.

Ne bih preporučio preseljenje u taj dio Dobrinje budući da je na samoj liniji entitetskog razgraničenja (nije cijena bezveze niža u odnosu na ostatak Dobrinje). Imat ćete probleme sa komšijama, a vaša djeca sa vršnjacima (tuče). Budući da sam čitav život na Dobrinji, znam o čemu pričam. Posebno je napeto nakon sranja u Zvorniku.

energetika

Post by energetika » 04/06/2015 14:02

Hvala svima na odgovorima.

Generalno, ovi stanovi koje sam gledao su fantazija. 'em su prostrani, 'em imaju tu baštu ispred. Daljina od centra grada mi ne smeta - ionako se ide autom pa 5 minuta gore - dole. Za te pare se može kupiti isti stan na Alipašinom ali bez bašte i na visoku što je u poređenju s ovim smiješno. Eh sad... jedino ta blizina "granice"...

Ne znam.. u dilemi smo: kupiti ili ne.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 04/06/2015 14:03

Sta mislis o stanovima na Stupu?

energetika

Post by energetika » 04/06/2015 14:06

dječak sa šibicama wrote:Sta mislis o stanovima na Stupu?

Stup mi je k'o ghetto... Istina, nove su zgrade ali mi se ne sviđa... Nema škole, vrtića i sadržaja za djecu. Imam prijatelja koji ima tu stan i budući da je armirani beton u pitanju, čuje se svaki šum od komšija... A generalno mi je Stup kao i Alipašino. Za koju godinu kad se pođu prodavati polovni stanovi biće svega, k'o da gledam... Više sam za mirniju varijantu i trenutnih mogućnosti do nekih 80k KM.

EDIT: Priča vrijedi ako pričamo o Tibri.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 04/06/2015 14:44

Pa dobro, Tibra, ima i Benis, Nina stan, Izvor takodje, tamo je koliko toliko prirodnije okruzenje.

Meni je ta Dobrinja nekako... daleka.

energetika

Post by energetika » 04/06/2015 14:48

Ova Nina mi djeluje korektno. Samo moji kriteriji su da se prilagodim djeci. Vrtić, osnovna škola što je moguće bliže i miran komšiluk. Ostalo bih sve provario :)

suspect_zero

Post by suspect_zero » 04/06/2015 15:45

energetika wrote:Ova Nina mi djeluje korektno. Samo moji kriteriji su da se prilagodim djeci. Vrtić, osnovna škola što je moguće bliže i miran komšiluk. Ostalo bih sve provario :)

Pogledaj onda na Mojmilu :) .....blizu vrtić, škola (doduše 4. razreda ), tišina, lijepe zgrade, Amko ispred vrata:D ......baš jutros čitam oglas, neko zalijepio kod ulaza u Amko....prodaje stan od 77 kvadata
Dobrinja nije loša al' nikako blizu linije razdvajanja :)

energetika

Post by energetika » 04/06/2015 15:49

suspect_zero wrote:
energetika wrote:Ova Nina mi djeluje korektno. Samo moji kriteriji su da se prilagodim djeci. Vrtić, osnovna škola što je moguće bliže i miran komšiluk. Ostalo bih sve provario :)

Pogledaj onda na Mojmilu :) .....blizu vrtić, škola (doduše 4. razreda ), tišina, lijepe zgrade, Amko ispred vrata:D ......baš jutros čitam oglas, neko zalijepio kod ulaza u Amko....prodaje stan od 77 kvadata

Može li kakav kontakt telefon ili slika tog oglasa? :) i Mojmilo je skroz ok.

suspect_zero

Post by suspect_zero » 04/06/2015 15:51

energetika wrote:
suspect_zero wrote:

Može li kakav kontakt telefon ili slika tog oglasa? :) i Mojmilo je skroz ok.

Haj' kasnije, sad uspavljujem malenog :) ....ako bude i dalje oglas zapišem broj sigurno :thumbup:

valter.ba

Post by valter.ba » 04/06/2015 15:52

Fakat ne kontam šta ba više linija razdvajanja i paranoja oko toga pa nije 96´??? A onda kada razmislim i stavim se u taj položaj potencijalnog kupca jbg radije bih malo dalje, a zašto konkretno nisam siguran :lol: :lol: :lol:

energetika

Post by energetika » 04/06/2015 16:50

valter.ba wrote:Fakat ne kontam šta ba više linija razdvajanja i paranoja oko toga pa nije 96´??? A onda kada razmislim i stavim se u taj položaj potencijalnog kupca jbg radije bih malo dalje, a zašto konkretno nisam siguran :lol: :lol: :lol:

Slažem se. Ni meni ne predstavlja problem i nemam tu mentalnu barijeru. Međutim, međutim... šta je s druge strane plota, to je upitno.

suspect_zero

Post by suspect_zero » 04/06/2015 19:42

evo broja....066 238 597

sretno :)

energetika

Post by energetika » 04/06/2015 19:58

Sumnjiva nulo, hvala. Sutra zovem! ;)

vjesticanametli

Post by vjesticanametli » 06/06/2015 22:44

suspect_zero wrote:

:-) pa napravi zid sebi kad ti smeta
sta vise pricate .....kakva linija ba
ja sam s mojmila ali zadnjih 15 godina zivim na dobrinji 1 i nikada ni najmanji problem nisam imala..... i nemam zid zamisli :cry: :roll:

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 07/06/2015 00:05

Puna Spasovdanska nesrpskih prezimena, ljudi kupuju tamo stanove jer je kvadrat jeftiniji nego bilo gdje u Sarajevu, a stalno nesto grade.

bumerangss

Post by bumerangss » 07/06/2015 00:15

Ja nikad ne bih uzeo stan u prizemlju iz sigurnosnih razloga... narkomana pogotovo ih ima u tom dijelu vrada. Vecina stan i prodaju u prizemlju iz tih razloga po povoljnjoj cijeni da se kutarišu problema. Ni demiri puno ne pomazu ner strahujes kad ce ti ko zakucati a neces se moci kako treba ni poseksati sa zenom da vas ko ne gleda i da strahujes hocel vas sin/kcer ufatiti na gomili :D

energetika

Post by energetika » 08/06/2015 08:43

Po mojoj slobodnoj procjeni 2/3 stambenih objekata u Sarajevu su kuće. Svaka kuća ima prizemlje i u svakom prizemlju se živi. Da li to znači da 2/3 sarajevskog stanovništva ne može spavati jer strahuje da mu neko ne uđe u kuću? :) Možda malo pretjerujem, ali mislim da potencijalna prijetnja za obijanje stana postoji bilo na 1., 3., 11., ili prizemlju. Mislim da je najbolja zaštita imati "dobru komšinicu koja visi na prozoru" :D

Generalno, za sada smo odustali od kupovine stana na Dobrinji 1 jer je sukob mišljenja supruge i mene oko tog prizemlja i linije razgraničenja.

CartmanSA

Post by CartmanSA » 08/06/2015 10:07

ako ti sta znaci evo ti informacija iz prve ruke, samo par ulica nize :)

zivio sam u stanu na prizemlju dobrinje 1 sa bastom ispred ogradjenom zivom ogradom. nikad ni jedan problem nisam imao. kao osiguranje postavljena su klizna vrata (zeljezna resetka sa katancem) koja se bez problema sklone u stranu. bastica je super i mozes stvarno djeci napraviti bilo sta da se igraju i pored toga iznijeti stolic na kojem mozes popiti kafu ujutro :) ovo sve naravno uz pretpostavku da imas normalne komsije koji ti nece bazati smece sa sprata iznad. znalo se desiti da bacaju kese od cipsa ili tako neke sitnice ali kad zagalamis to prestane (na neko vrijeme).

sto se tice zime i grijanja, odmah moras znati da su ti stanovi malo hladniji u odnosu na ostale u zgradi jer je stan prakticno na zemlji pa nema ko da te grije odozdo. ja sam umjesto parketa koji je dosao u stanu postavio drugaciji pod od 16 mm i od tada se situacija totalno promjenila. dobra stolarija koja dihtuje ce ti u najhladnijim mjesecima cuvati toplotu do sat nakon sto iskljuce grijanje u nocnom terminu. ako sjedis do nekih doba preporucujem neki kalorifer...

bubice znaju da ulaze u kucu dok su vrata otvorena pa da znas da ti se ko ne prepadne... doduse ja to gledam sa neke druge strane jer bar ce mi djeca znati sta su bube i nece vristati kad ih vide negdje na livadi :)

igrom prilika preselio sam se na novu breku u pono veci stan, super sredjen sa balkonom i svime sto ti treba ali i dan danas zelim da se vratim na dobrinju jer ima sve sto jedna breka kao recimo elitnije naselje, blizu centra, sa novijim zgradama NEMA.

ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj :)

energetika

Post by energetika » 08/06/2015 13:43

Naravno! Svaka informacija je dobrodosla, pogotovo ona iz prve ruke.

Post Reply